Widok

Ile wydajecie dziennie na jedzenie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
U mnie sam obiad wychodzi 30-40 zł.
Dziennie wydaję 70-100zł.
Zastanawiam się,czy nie przesadzam z zakupami?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
3000 miesiecznie? Pozazdroscic..
Po co gotujesz - idz lepiej do restauracji tyle samo wydasz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
dodam,że 5 osob. rodzina
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W restauracji wyjdzie drożej.
Tu nie ma czego zazdrościć, bo nie mam przez to oszczędności.
Gdyby się coś przytrafiło to zwyczajnie musiałabym się zapożyczyć:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z ciekawości - co robisz na te obiady?

ja gotuję dla 4 osób :] zwykle zupa i drugie danie :] i nie wydaję tyle na obiady :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
według mnie - sporo wydajesz.
I robisz codziennie coś innego na obiad ?

Powiem szczerze że jak idę z mężem na zakupy to też sporo wydajemy, dlatego też ja chodzę sama haha
bo wtedy wiem że mniej wydam ;)
A obiad staram się robić na dwa dni - wiadomo wtedy wychodzi taniej.

Aha , no i jeśli chcesz zaoszczędzić to róbcie duże zakupy raz w miesiącu abyś np. nie musiała codziennie wydawać tych 70 zł.
Wiadomo idąc tylko po mąkę i tak kupisz coś więcej, a mając wszystko w domu nie będzie potrzeby chodzenia po sklepach ;))
image

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
1,5 kg mięsa + 1,5 kg ziemniaków + coś na surówkę.
U mnie nie jedzą zup. więc czasem tylko robię zupę.
Zwykle jest to karkówka , schab w różnej postaci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ogólnie to na zakupy żywnościowe w pl wydaje się coraz więcej. idę np do biedronki. kupię coś na obiad, kolacje i śniadanie i nie ma 50 zł..
pensje non stop takie same a jedzenie coraz droższe niestety...
przykładowo
chleb.
pamiętam jak kosztował max 1 zł
a teraz około 2 zł..
:/
nie wygląda to wszystko ciekawie..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie 4 osoby ,2 prawie dorosłe ( nastolatki) i wychodzi
zdecydowanie mniej. Jasne,że nie możemy uogólniać
że wydajesz 100zł codziennie ,bo to na pewno nieprawda.
Chyba ,że w dzień w dzień wydajesz na jedzenie taką kwotę w sklepie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chleb ok 2 zł? Chyba 3
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zakupy robię w sklepie codziennie.
Oprócz tego co na obiad to:
wędlina, ser, 20 bułek lub 2 chleby, 2 kostki masła, owoce dla dzieci, słodycze,mleko, 2l cola, 1,5l woda gaz i 1,5 l woda niegaz. no i dobieram czego brakuje (przyprawy, cukier,kawa, herbata, makaron , olej itp)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
No to tak jak napisałam wyżej - robić zakupy raz w miesiącu ale takie porządne !
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba tak spróbuję.
Zamówiłam też świniaka, bo jest po 6 zł żywiec
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tez tyle wychodzi a jestesmy we 2 ;/ ale ja gotuje max raz w miesiacu albo kupuje gotowe albo jemy gdzies na miescie ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Widze, ze temat oszczedzania na topie :-)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na dzien 30 srednio na 3 osoby.
Na jedzenie duzo nie wydajemy, kiedys podliczylismy -wyszlo okolo 800- 1000 zl.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
o zgrozo co za ceny a ja myślałam,że ja dużo wydaje- proponuje Ci żywic rodzinę czymś innym niż karkówką to będzie taniej
można
- upiec kurczaka
- zrobic bigosik
- chińszczyznę (warzywa w lidlu czy biedronce koło 3 zł na 5 osób potrzebujesz ok 2 paczek do tego fix i piersi za 10zł masz obiad za 23zł z ryżem i wszyscy się najedzą do syta)
- zróbic babkę ziemniaczaną na ziemniaki i kawałek kiełbasy nie wydasz więcej niż 20zł
- placki ziemniaczane np ze śmietaną i cukrem
- pierogi nawet gotowe nie wyjdą więcej niż 25zł i masz różne smaki
- zróbic gołąbki- mięso miesza się przecież z ryżem więc też taniej

cola ani zdrowa tania też nie jest- proponuje herbatke zieloną, wode itd
daruj te słodycze upiecz raz w tyg ciasto a masło zamień margaryną

co do takiej ilości zakupów ile wywalacie na śmieci z tego??
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
na 4 osoby ok.20-30zł w tym jakiś soczek,jogurcik,wafelek
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja ostatnio stwierdziłam że koniec z kupowaniem wody niegazowanej.
codziennie po dwa zł na nią szło. teraz przegotowuje cały czajnik codziennie rano i jest na cały dzień.
minimalna bo minimalna ale jakaś oszczędność jest.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kasia - 1,5 kg miesa na jeden obiad? I to czystego bez kosci?

No widzisz, a u mnie przykladowo 1kg szynki/biodrowki jest na gulasz, ktory mamy na dwa dni :) poza tym jest roznica w cenie miedzy sklepem miesnym a hiperem czy marketem ;)
tak samo mieso mielone - mozna kupic kawalek miesa w promocji i zmielic samemu albo placic ok 18-24zl za gotowe (ostatnio zdziwila mnie cena mielonego drobiowego u Nowaka, a akurat takie potrzebowalam dodac do golabkow-wiec kupilam cwiartki, wytrybowalam i zmielilam, wyszlo duzo taniej).
Wprowadz drob - udka, skrzydelka tez mozna fajnie zrobic i sa tansze. Czasem nawet jeszcze smak na zupe wyjdzie (tak samo z innego miesa-ugotujesz wielki gar z warzywami i jest smak na zupe, mieso z warzywami zmielisz i masz farsz do nalesnikow, pasztecikow, kartaczy itp.).
Wiem ze jest wiele ALE jesli chodzi o mieso z hiperow. Ale cos kosztem czegos.
Surowki - zamiast kupowac gotowe rob sama. Przykladowo kapuste pekinska za ok 2zl mam na 3 duze miski surowki. Do tego rozne dodatki. Teraz sa tanie buraki - mozna zrobic zasmazane lub pyszna surowke. Podobnie z biala kapusta - mozna z niej nawet zrobic surowke na kilka dni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dr Maciej Stukan (11 odpowiedzi)

dziewczyny znacie tego lekarza może??on przyjmuje chyba na ujeścisku na jeleniogórskiej

Gdzie na wakacje z rocznym dzieckiem?? (29 odpowiedzi)

Hej, intensywanie szukam miejsca, w które mogłabym pojechać z rocznym synkiem. Zależy mi przede...

CET na Kowalach - proszę o opinie (109 odpowiedzi)

Czy któreś dziecko chodzi do tego przedszkola albo do szkoły? jakie są Wasze opinie o tej placówce?

do góry