Widok

Inwestycja w Baninie - Mueller Dream Haus - proszę o opinie.

Banino Temat dostępny też na forum:
Witam, zastanawiamy się z mężem nad kupnem domku w Baninie. Znalazłam ofertę domu szeregowego - inwestycja dewelopera Mueller Dream Haus, ale w internecie nie ma jeszcze opinii. Z tego co pamiętam odbiór planowany jest chyba już pod koniec tego roku. Czy ktoś słyszał coś na temat tego dewelopera lub samej inwestycji? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przypadkiem trafiłam na plany tego domu, które bardzo mi się spodobały, przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń co nie zawsze jest oczywiste :)

gdyby nie to, że pół roku wcześniej kupiliśmy już szereg w innym miejscu, sama bym rozważała tę inwestycję

zajechaliśmy tam ostatnio i widać, że praca wre w najlepsze

o samym developerze nic nie słyszałam, ale myślę, że nie może być gorszy od 7nieba i Chmary (bo chyba nikt nie może) :)

tylko lokalizacyjnie nie za fajnie, bo jak dla mnie, to jednak za daleko od "cywilizacji", szczególnie, jeśli ma się małe dzieci ...

no ale to wszystko zależy, kto czego szuka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
Bardzo ciekawa inwestycja, tylko dowiedzcie się czy w pobliżu nie pobiegnie trasa Obwodnicy Metropolitalnej...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok 1 km od planowanej obwodnicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moge prosić o załączenie mapki,ponieważ znalazłam tylko to http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Obwodnica-Metropolitalna-od-10-miesiecy-bez-prawomocnej-decyzji-srodowiskowej-n94992.html# a tu o odległości nic napisane nie jest :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.metropolitalna.pl/?q=node/5 tutaj dostępne są wszystkie plany. Sezamkowa to jeszcze pół biedy do tej obwodnicy. Końcówkę Rubinowej już bym zdecydowanie odradzał. A sama lokalizacja całkiem fajna. Po drodze do domu zawsze obok biedronki i szkoły się przejeżdża, więc to wcale nie tak daleko od cywilizacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupujemy u nich. Na chwilę obecną możliwa jest umowa rezerwacyjna. Umowa przedwstępna już po odbiorach prawdopodobnie w grudniu. Długo szukaliśmy domku w Baninie i według mnie to jest to. Trochę na uboczu, z dala od wielkich inwestycji budowlanych, ale nadal blisko szkoły (ok. 1 km) i przystanku (ok 1,5 km). Dookoła zabudowa jednorodzinna i puste działki. Bez konieczności przecinania przelotówki, dojście do szkoły tylko drogą wewnętrzną (ul. Tuchomska). Deweloper wydaje nam się bardzo ok. - jeszcze na tym etapie można się dogadać na temat szczegółów, np. zrobić więcej podłogówki. Standard budowy wydaje mi się lepszy, niż oferuje większość deweloperów. Działka spora jak na szereg. Planowana obwodnica rzeczywiście ok. kilometra od tej lokalizacji. Samoloty za mocno nie hałasują i tylko przy starcie. Jedyna wada (choć dla nas to chyba zaleta), to fakt, że ekspozycja jest północna i w ogródku i salonie będzie cień.
Jest to pierwsza inwestycja tego dewelopera, więc starają się zrobić porządnie, aby nie poszła zła opinia w świat. Prześwietlałem tę firmę, ale mają tylko raport za zeszły rok, gdzie kredyt wzięli chyba tylko na działkę. W każdym razie inwestycje kredytują, a dzięki temu, że nie trzeba podpisywać umowy przedwstępnej już teraz, praktycznie ryzyko jest znikome. W standardzie będzie kanalizacja, gaz, z piecem gazowym i podłogówka. Z tego co pamiętam okna trójkomorowe, 20cm ocieplenia. Warto się zastanowić czy chcemy mieć podłogę na strychu, gdyż nie ma tego w standardzie (jest sufit podwieszany), ale za dodatkową opłatą zrobią. W ogóle deweloper jest bardzo otwarty na wszelkie propozycje modyfikacji, ale trzeba się szybko decydować, bo chyba lada dzień będą wylewać podłogi. Kontakt z deweloperem dobry, można zwiedzać budowę. Projekt jest standardowym projektem na bliźniak: http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-cyklamenach-5-mdf420b3534b64, zaadoptowany na szereg. W razie pytań chętnie odpowiem na tyle na ile się orientuję ;)

Pozdrawiam potencjalnych sąsiadów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
" Trochę na uboczu, z dala od wielkich inwestycji budowlanych, ale nadal blisko szkoły (ok. 1 km) i przystanku (ok 1,5 km). Dookoła zabudowa jednorodzinna i puste działki."

Ten stan rzeczy nie utrzyma się długo. Banino ma 2 kierunki w których się rozrasta. W stronę Tuchomia i w stronę Pępowa. Jakieś 6 lat temu, gdy sam szukałem działki, to ulicach bocznych od Pszennej i samej Pszennej ludzie też mieszkali z dala od wielkich inwestycji budowalnych. A potem urządzono tam to getto.

Wg mnie, wybraliście całkiem dobrą stronę, zwróćcie jeszcze jednak uwagę na huk samolotów (zwłaszcza gdy jest duża wilgotność powietrza), czy przypadkiem nie będzie wam to przeszkadzać. Na lotnisku w ciągu 4 lat rozpoczną się nowe inwestycje, więc natężenie lotów jeszcze bardziej wzrośnie, chociaż akurat podejście od Banina nie jest kierunkiem zasadniczym lądowania.

Ja stanąłbym też na jakimś osiedlu które wybudowano 1km od obwodnicy - i sprawdził poziom hałasu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiem ze to już trzy lata temu pan pisał ta opinie ale mimo wszystko chce przekazać ze pierwsza inwestycja łącznie z działka była finansowana z naszych prywatnych pieniążków .Pozdrawiam serdecznie i miło czytać takie opinie jak pana.Wlascicielka Müller Dream Haus
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nam się bardzo miło tu mieszka i polecamy, jak ktoś przyjeżdża oglądać nową inwestycję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to żaden deweloper.
facet z zagranicy buduje domy niby jakosci niemieckiej.
to jego debiut.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czemu 'niby'? Coś jest nie tak z jakością? Bo że debiut to chyba dobrze - nie zdążyli się jeszcze wycwanić i na działkach 450/300m stoją pojedyncze szeregi a nie po 3 jak u innych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
blablabla
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy wiadomo coś o kolejnych inwestycjach tego dewelopera? Na stronie widzę, że wszystkie domki są już sprzedane, a efekt końcowy wydaje się bardzo fajny. Może załapiemy się na kolejny etap.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mają być następne domki na sąsiednich działkach. Napisz do dewelopera to Ci opowie o szczegółach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozmawiałam, niestety plany następnego szeregu odstają jak dla mnie od tego który teraz skończył. Po pierwsze już nie kilka segmentów, a kilkanaście, wiadomo, mniej skrajnych, lepsze wykorzystanie terenu, jednak wg mnie to dużo gorzej. po drugie inny rozkład na górze, już nie trzy pokoje każdy z garderobą, a cztery. I już bez dachówki ceramicznej, to z tych ważniejszych zmian, podejrzewam że to nie wszystko gdyby pociągnąć ten temat.

No cóż, dla mnie wielka szkoda. Lichych developerów mamy aż nadto w Baninie, a ten miał szansę się zdecydowanie wyróżnić, bardzo szkoda że opuścił skrzydła :(.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podejrzewam, że co do rozkładu pokojów/jakości dachówki to da się na tym etapie dogadać - wszak roboty jeszcze się nie zaczęły, a sam deweloper - z mojego doświadczenia - bardzo idzie na rękę i jest chętny do współpracy. W naszym segmencie domówiliśmy sobie za dopłatą kilka rzeczy, których nie było w standardzie; kilka zrobił nam bez dopłaty (np. przełożenie zamontowanego już kaloryfera na drugą stronę ściany) a klucze do domku, żeby wpadać z materiałami/umawiać fachowców dostaliśmy jeszcze przed podpisaniem umowy przedwstępnej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
proponuję sprawdzić jeszcze domki na łakowej bildersa - kupiłam od niego domek z poprzedniej inwestycji jestem zadowolona - a wiem ze teraz też jeszcze buduje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Plany inwestycyjne spółki w ostatnim czasie uległy zmianie, powstanie szereg z czterech domów i kolejny z pięciu pięciu. Pracujemy nad zmianą projektu, który pozwoli wybrać na poddaszu rozwiązanie czterech pokoi bez garderoby lub trzy pokoje z garderobami. Standard wykończenia zbliżony do wybudowanego już szeregu przy ul. Sezamkowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejny etap budowy na Sezamkowej przewiduje budowę dwóch szeregów. Pierwszy składających się z czterech domów, a drugi z pięciu. Metrażowo domy będą dostosowane do zakupu z programu MDM. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2016r.
Niebawem na stronie mueller-dream-haus.pl pojawi się więcej informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po co MDM, skoro i tak juz nie ma wolnej puli na dopłaty?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeje.z Indii nie z Niemiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
On z Indii jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja wogule nie maja pojęcia o budowie a łudzę oni już 4 lata i nic nikt tego guwna nie kupuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie mają pojęcia tak jak ty o pisowni po polsku :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Chcialabym odświeżyć wątek...czy ktoś kupił szereg na Sezamkowej z deugiego etapu? Jakie są wasze opinie na temat inweatycji i dewelopera? Zastanawiam się nad kupnem domu i chętnie poczytam opinie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

Invest Pel- proszę o jakieś opinie na temat tego dewelopera (38 odpowiedzi)

Witam, proszę o opinię na temat tego dewelopera, nic nie mogę znaleźć w internecie. Może ktoś...

Osiedle Maciejka - proszę o opinie. (54 odpowiedzi)

Czy ktoś posiada jakieś o opinie dotyczące tej inwestycji oraz dewelopera Bay7? W internecie...

Oświetlenie antypaniczne (3 odpowiedzi)

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w kategorii oświetlenia antypanicznego? Chodzi o budynek...

do góry