Widok

Jak długo kaszkę? Czy to przesada?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Moja córka 3,5 letnia od 6 miesiąca życia wcina kaszki Bobovita.
Na początku jadła na śniadanie i na kolacje,odkąd skończyła 2 latka je tylko na kolacje.Zjada wielki kubek dość gęstej kaszki,je z apetytem a moja mama twierdzi że to przesada,że niszczę jej żołądek itp.Dodam że od zawsze jest wielkim niejadkiem i gdy zje ten kubełek kaszki to wiem że jest nasycona w porównaniu do jakiejś kanapeczki którą żuje pół dnia/nocy! ;/ powinnam przestać dawać? sama nie wiem przez takie mącenie w głowie.
image


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A co jest złego w kaszce? Moja córa ma ponad trzy lata i rano, gdy nie idzie do przedszkola, dostaje kaszę na mleku. Wg mnie to świetne rozwiązanie i jeśli będzie chciała, to będę jej dawać taką kaszę jeszcze przez kolejne trzy lata i następne.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ma 4,5 roku czasami je kaszkę na kolacje ( a niejadek z niego)
córka 2,5 i też je z apatytem,ja nie widzę nic złego w kaszce równie dobrze chlebem,parówkami czy innym jedzeniem też możesz powiedzieć mamie że niszczysz dziecku żołądek ;) jak chce niech je ,a tym bardziej jak niejadek :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
z apetytem ;) przepraszam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sajwer - ale dajesz normalną kaszę ugotowaną na mleku? czy którąś kaszke dla maluchów - Bobovita, Hipp, Gerber itd.?

Mój Syn przestał jeść kaszki jakiś rok temu - czyli miał ok 2 lata ;] a to dlatego, że zaczął znowu ulewać - bo był zbyt ruchliwy po kolacji ;) a kaszki robiłam do picia :) i Pani Dr kazała dawać bardziej "stałe" pokarmy na kolację - czyli kanapki itp.

chociaż ostatnio chodzi i "miauczy" o kaszkę(jak widzi reklamy w tv) ;) a normalnej kaszy manny na mleku nie ruszy ;) (zresztą tak jak i kisielu, budyniu czy lodów - takie dziwne dziecko)

nie wiem czy kupić Mu jakąś kaszkę? :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agusia u mnie próby podania manny też były porażką:) jakąś bobovitę truskawkową czy pyszne śniadanko zjedzą ,nawet zwykły kleik ryżowy z dodatkiem owoców ,ale manna nie przeszła :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwa pije kaszki błyskawiczne Bobovita lub Nestle, na mleku pełnotłustym. Bardzo to lubi.
Czasem gotuję jej mannę ale nie przepadam za domywaniem garnka więc to ostateczność.
Co do manny to wypróbowałam i jest naprawdę kolosalna różnica w smaku między ugotowaną na mleku UHT a na butelkowym homogenizowanym-pasteryzowanym. Ta pierwsza jest do wylania. Druga - po prostu pyszna.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sajwer - co do mycia garnka po mannej - kup sobie (albo napisz szybko list do świętego mikołaja) garnuszek pokryty teflonem lub droższy - z ceramiczną powłoką (patelnie takie są rewelacyjne, nie jestem pewna czy garnki też są produkowane)- mycie bajka! nawet zaschnięty jak włożysz na chwilę do ciepłej wody, to po chwili przelecisz raz szczoteczką naokoło, bez szorowania, i masz czysty garnek. powierzchnia jest mega śliska i kaszka nie przywiera.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
O, dzięki za radę co do garnka, Pillotko!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma za co :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ahaj - tylko nie mieszaj niczym metalowym, żeby teflonu nie zedrzeć, bo będzie kiszka. Drewnianą łyżkę do mieszania polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja też kaszy manny nie zje.Już zauważyła różnice w smaku,konsystencji i kolorze.Dzieci to wzrokowce, co zobaczy to musi mieć zwłaszcza jak kolorowe. Ja bym kupiła jak by marudziła dla świętego spokoju hehe ;)
Aha no i jeszcze nie zdarzyło się żeby na kolacje zjadła coś innego.Od tego 6 miesiąca są tylko gęste kaszki,i to potężny kubek.Ehh że jej to nie brzydnie? A chudzinka z niej taka... Gdyby jadła coś innego to by chyba zniknęła.
image


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mały ma 3,5 i je sucha bułke dziennie i jak zje miseczkę kaszki co drugi dzien to ja jestem w siudmym niebie :) niemartw się tylko ciesz :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas znowu mleko.Niko ma 3 lata i co rano(wieczorem rzadziej) pije około 260 ml bebilonu4.
Kaszki nie ruszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ma niecałe 2 lata ,kaszki pod żadną postacią nie ruszy od ponad pół roku ale i jeszcze prędzej ,chociaż przyznam że czasami bym wolała aby pojadł kaszki ,wówczas nie musiałabym mu wymyślać co dać np na drugie śniadanie ,ale nic na siłę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka ma 3,5roku i rano przed wyjściem do przedszkola pije butlę mleka,w przedszkolu je normalnie wszystko a na kolację własnie je kaszkę,chyba,że chce coś innego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a moze ktoras wie od ktorego miesiaca zycia dziecka mozna ugotowac kaszke manne na mleku krowim i podac??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj mleko z kartonu pił juz przed roczkiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
pred rokiem zaczeła jesc kaszke na mleku krowim tyz gdzies ok 11 mies kaszke nadal uwioelbia i przynajmniej raz dziennie je i o dziwo o nia sama sie upomina a ogolnie tez niejadek akt ma 2 lata i 4 mies
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kaszki jadla krótko
jesli dziecko w wieku 3 lat je kaszke bez cukrowa to uwazam ze spoko ale jak laduje sie taka z mega iloscia cukru typu bobovita to tylko niepotrzebnie sie tuczy bo wiekszosc kaszek ma duze ilosci cukru
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja też dawałam młodej manną na krowim przed roczkiem- czasem dodam jej łyżeczę malin ze słoiczka (domowej roboty od teściówki) albo można dodac kakao- ja podobno miałego nie ruszyłam więc musiałam miec choc łyżeczkę czegoś dla zmiany koloru heh może z maluchami tez waszymi przejdzie czekoladowa- manna jest zdrowsza niż kaszki błyskawiczne no i dla mojej młodej badziej sycąca- no tylko,że błyskawiczne szybciej i wygodniej ;)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie za późno... Ja jestem po 30-tce i wcinam ze zmakiem kaszki Nestle :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój maluch uwielbia kaszke manne ... je aż mu się uszy trzęsą. kaszek bobovita i tym podobnych nie chce jeść od kiedy skończył rok (wyjątkiem była tylko czekoladowa-ale tylko do pewnego czasu).

manne gotuje na krowim mleku, czasami ugotuję taką żadką i wrzucamy płatki śniadaniowe to synek też zjada ze smakiem, albo do ostudzonej kaszy manny dosypuje kaszke smakową bobovita :)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
3,5 roku to nie jest przesada... Kaszki manne i typu bobovity jak dla mnie, fajny deser, albo drugie śniadanie np. z owocami :)

Przesadą jest dawanie dziecku mleka w butelce do 5 roku życia na noc. A znam takie 'przesady'.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak potem umyje ząbki i śpi spokojnie w nocy to to żadna przesada :) A lepsza kaszka niż inne 'zapychacze', albo pobudki na mleko w nocy w tym wieku :P. Ja to bym chciała żeby mój 1,5 roczniak wciągnął kaszę i potem spał do rana:))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja sama często jem kaszę manną na kolację ;))
Syn je kasze manną zwykłą bez cukru, jeszcze na MM i łyżka miodu.
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem nawyk jedzenia cieplej kaszy powinno sie wrecz pielegnowac, chocby na cale zycie, jesli komus smakuje. Oczywiscie najlepiej te bezcukrowe.
Moj maz jak mial kiedys problemy jelitowe to wlasnie kasze zbozowa lekarz mu zalecil na poprawe perystaltyki i tak sie przyzwyczail, ze je takie sniadanie juz od kilku lat.
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka ma niecale 3 lata i dla mnie kaszka nestle to jest wybawienie... jak ja zlapie jakies chorobsko to przynajmniej mam swiety spokoj bo kasze i zupe zawsze zje wiec przynajmniej nie panikuje ze dziecko nic nie zjadlo przez caly dzien
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak tylko że nasze dziecko jest strasznym niejadkiem.Innej kaszy nie tknie,tylko i wyłącznie bobovita smakowe i właśnie z tym że posiadają cukier w sobie to mam takie obawy że faktycznie źle robię.Co innego taka zwykła kasza manna to i owszem zdrowa ale co zrobić,zmusić? nie ma szans,to u nas nie przejdzie. ;]
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj akurat kaszy manny tez nie lubi, ale robie taka zbozowa na mleku i dodaje do smaku starte jablko, gruszke lub zgniecionego babana.
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzisiaj się zdziwiłam jak zobaczyłam w Biedronce cenę kaszek ryżowych Bobovita ;P nigdy nie kupowałam tych smakowych, słodzonych ;) ale wiedziałam mniej więcej ile kosztują, bo widziałam ceny jak brałam kleiki ;)
a tak przez ponad rok "wypadłam z obiegu" ;)

chyba jednak kupię mojemu Dziecku jakąś kaszkę :) zobaczę czy zje :) na koniec swojej kaszkowej przygody wcinał niemieckie Hippy - orkiszową i jakąś drugą :] może taką poszukam? a może wiecie gdzie można kupić? (kupowałam od Forumki)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja te Hippowe kaszki na Allegro kiedys zamawialam.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://hipp.dodomku.pl/salon_hipp/kategoria/3589/kaszki-0.html
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Allegro to wiem ;) ale średnio mi się opłaca zamówić 1 kaszkę ;P

Maua_mama - niestety tam nie widzę "tych" kaszek :)

o takie kupowałam: http://allegro.pl/hipp-kaszka-bezmleczna-musli-banan-jablko-po6mie-i2801430925.html
http://xarchiwum.pl/hipp-kaszka-orkiszowa-bananowa-na-noc-bezmleczna-i1871750846.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój prawie 3 letni (2l. 11m-cy) syn niemal codziennie rano zjada kaszkę mannę z dodatkiem owoców. Robie ją jeszcze póki co na mm. Nie uważam,że to przesada, a pożywne śniadanie.

Tym, które mają kłopot z domywaniem garnka po mannie i nie mają garnka teflonowego polecam namoczenie w zimnej wodzie. I problemów z domyciem nie ma wtedy żadnych, zwłaszcza jeśli zaleje się garnek tuż po przełożeniu kaszki (ale i później zimna woda pozostawiona na dłużej zmiękczy wszystko :) ).

Co do kaszek smakowych typu Bobovita itp. i cukrem jaki jest w nich zastanawia mnie ostatnio jedno. Z jednej strony mają masę cukru, z drugiej mleko modyfikowane też zawiera cukier. Mam więc wątpliwość czy taka kaszka jest bardziej, mniej czy tak samo słodka jak mleko modyfikowane? Może ktoś wie? A może trzeba by napisać do producenta. Takich kaszek w zasadzie nie używałam, więc nie mam doświadczenia.

I co do samej manny to myślę,że dużo zależy też kiedy zacznie się ją podawać dziecku i do czego malucha się przyzwyczai. Nasz kasze wszelkiej maści uwielbia od czasu jak rozszerzałam mu dietę. I dziś nie ma kłopotu czy z manną czy z owsianką na śniadanie czy jakąkolwiek kaszą podaną do obiadu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój kasze na obiad też zjada ;) ale takiej manny nie ruszy :/

kiedyś pisałam do Nestle z pytaniem czemu słodzą te smakowe kaszki, chociaż sami piszą w poradniku, żeby jedzenia niemowlętom nie słodzić i nie solić ;) odpisali, że przecież nie przekraczają norm... ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek niedawno skończył 4 lata i codziennie wieczorem pije kaszkę bobovita (smaczna kolacja) z tzw. kubeczka niekapka. Mówcie co chcecie ale wcale nie uważam ze to przesada. Dla synka to rytuał, mycie, piżamka i kaszka juz w łóżku na leżąco, a ja wiem ze ma codzienną porcje mleka i dodatkowy "posiłek". Dodam ze jest strasznym niejadkiem ma astmę oskrzelową i często choruje. Kaszka na noc nieraz "uratowała nam życie", często jak synek leżał w szpitalu i nic nie chcial jeść to kaszka byla jedynym posiłkiem. Będę dawać mu kaszkę na noc tak długo jak będzie chciał :) pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

U nas starszy wcinał kaszki na kolację po skończeniu 4 m-cy do wieku 3,5 lat. Potem nie chciał. Młodszy zaczął też od skończonych 4 m-cy i jadł do 2 lat, dłużej nie chciał jeść. Nie widzę w takim karmieniu nic złego. Tyle, że u nas to od początku kaszka tylko łyżeczką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kaszka juz w łóżku, z niekapka??? I pewni idzie spać bez mycia zębów. Niedługo waszym rytuałem bedzie siedzenie na fotelu dentystycznym!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Z niekapka to trochę słabo tak przed spaniem. U nas tylko karmienie łyżeczką po kąpieli, a potem szorowanie ząbków i dopiero do łóżka. Żadne dziecko nie ma problemu z zębami, chociaż ich kuzynka w tym samym wieku ma już kilka mleczaków wyrwanych pod narkozą, bo próchnica zjadla...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja prawie 7 letnia córa od niedawna na nowo "odkryła" kaszkę mannę ;) Gotuję jej sama mannę na mleku, polewam sokiem malinowym i je codziennie wieczorem :)
A co do podawania mleka 5 cio letnim dzieciom, jak ktos wyżej pisał, że to dziwactwo... to ja mojej 4 letniej córce daję cidziennie wieczorem mleko mm - Nan ;) ona uwielbia swoje mleko, dostaje je do picia w kubeczku na kolacje do kanapek ;) bez mleka nie pójdzie spać ;) nie widze nic w tym złego, skoro ma chęć to czemu mam jej żałować.
I żeby nikt mi nie zarzucił ;) tak, córa po wypiciu mleka myje zęby ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja też mam problem z kaszkowym dzieckiem. Córa 3 lata i najbardziej ze wszystkiego na świecie smakują jej kaszki Holle, szczególnie ta bananowa. Oczywiście podaję (staram sie) inne produkty, ale jak jest grymaśny dzień, to nie ma szans na żadne eksperymenty. Pocieszam sie myslą, ze te kasze są przynajmniej ekologiczne, wiec nie pakuję w córe tony cukru czy chemii...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój straszy syn jadł kaszki od 4go miesiąca życia do przeszło 3,5 roku. D 3,5 roku pił też mleko przed snem. A potem mu się przejadło i basta. Młodszy jadł kaszki od 4go miesiąca do góra 2 lat, szybciej mu przeszło. Za to lubi mleko, do około 2,5 roku pił MM, Potem, takie zwykłe. Otwiera lodówkę, bierze karton i leje sobie do kubka. Czasem wypija 3 szklanki dziennie, a czasem nic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

nnt. pokój rodziców i dziecka (38 odpowiedzi)

Witam wszystkich. Mam ogromny problem. W chwili obecnej mieszkamy z mężem i 1,5 roczną córeczką w...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

do góry