Widok

Jak długo trwa złe samopoczucie w ciąży?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej wszystkiem, Powiedzcie mi jak długo mogą trwać wymioty i nieprzyjemne samopoczucie. Ja mam juz tego powoli dość.
Pierwszą ciąże przechodziłam, zankomicie, żadnych nudności, poprostu super !

a teraz...masakra.
W dodatku synek wymaga więcej uwagi, bo staje się coraz to berdziej pomysłowy wspina się po wszystkim co się da, ucieka mi w sklepie, na spacerze idzie sam w innym kierunku. jednym słowem stara się być bardziej samodzielny, a ja nie mam już czasem siły no i cierpliwości.

Czekam z utęsknieniem jak miną bóle żołądka i rzyganko...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
u mnie trwalo od samego poczatku tzn od 4 tyg az do konca piatego miesiaca.niewiele pamietam z tego czasu bo to byla taka masakra ze ciagle tylko staralam sie spac zeby tego nie czuć.
to jest bardzo indywidualna sprawa.
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja miałam na początku rewelacyjnie. Od 20 tyg. kręgosłup mi siadł a od 30tyg. mdli, niedobrze, zawroty głowy, osłabienie i omdlenia. Nic już nie kumam :/
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi mdłości przeszły w drugim trymestrze i potem już było w porządku. Niestety pod koniec ciąży przyszła zgaga. Nigdy wcześniej jej nie miałam, więc nie wiem czy była silna czy nie. Jak dla mnie była bardzo męcząca, miałam wrażenie, że przełyk mam przepalony na wylot.
image

image

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
coraz bardziej sie przekonuję,ze doslownie KAŻDA ciąża jest inna:)
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj taak !!! Zdecydownie każda ciąża jest inna.

A ja tak strasznie sie cieszyłam przy pierwszym dziecku, że nie miałam żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, no może poza sennością w ostatniej fazie ciąży (ale to wtedy była przyjemność). Dlatego ogłaszałam wszem i wobec że moge być w ciąży non stop, a teraz... owołuję to wszystko co mówiłam przed rokiem ;).

Teraz jestem ospała, bóle głowy już minęły, mdłości nadal są, mocno odczuwam agresywne zapachy.

Dobrze ze mam dziecko, przynajmniej ugotuję obiad, bo nawet jeśc mi sie nie chce. Witaminki biorę, ale nie mam ochoty na owoce, które do niedawna pożerałam kilogramami.
mam tylko nadzieję że nie odbije sie to źle na dziecku.

Ach, szkoda słów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
no coż,jedne ciąze są cieżkie,inne przebiegają lżej.Nikt nie obiecywał,ze bedzie sprawiedliwie:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przeszło jak ręką odjął wraz z zakończeniem I trymestru. Zaczęły sie za to zapracie, i to jest chyba gorsze.......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja wole nie wymieniac moich dolegliwosci bo na sama mysl az mnie telepie.plakalam i marzyłam zeby zasnąć na tak dlugo az miną na dobre.
image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi mdlosci nie przeszly do konca.co jakis czas zle sie czuje i odrazu biore sie za jedzenie mandarynek (dzieki nim przezylam 2 msc) teraz zaczal sie 2 trymestr i doszly straszne bole glowy,spac w dzien nie spie ale czuje sie zmeczona i troszke ospala...zachcianek brak ,od 2 dni zaczelam jesc kapuste kiszona choc nigdy jej nie lubilam.hormony daja mi popalic bo na twarzy mam same czerwone punkciki :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja wymiotowalam do 4 m-ca, mdlosci to mialam chyba do 6, ogolnie ciagle cos mi bylo nie tak...smierdzialy mi perfumy i najgorsze ze to pozostalo mi do teraz:P
mowia ze takie zle samopoczucie wskazuje na dziewczynke:)u mnie by sie zgadzało:)
image
www:http://www.agatadekoracje.pl tel:508 414 614

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja tez mam chyba wszystkie obiawy jakie sa:) wymiotowalam do konca 6 miesiaca, bole glowy moze do 4, a bole plecow od 20 tyg do dzis, zgaga tez juz mnie meczy od ok. 2 miesiecy i jeszcze brak oddechu:( Takze kazda z nas troszke przeszla:)
Bedzie dziewczynka
image




image
20 lipca 2007
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, z tym samopoczuciem mi też się zgadza. W prawdzie miałam mdłości, ale nie wymiotowałam, jak wodospad. I gdyby nie ta zgaga, to nic takiego się nie działo do samego końca. A przede wszystkim bóle kręgosłupa, które normalnie miałam jak 90-latka, odeszły w zapomnienie. Odezwały się dopiero przy porodzie. I jest chłopczyk !!!
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja w przeciwieństwie do Was, nie miałam żadnych złych objawów tj. zero mdłości, wymiotów, bóli kręgosłupa itp...
image

popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam to samo :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam tak samo straszny okres ,wszędzie widzimy kolorowe obrazki jaka ona jest wspaniała,ja praktycznie jak już coś zjadłam to od razu wymiotowałam,ciężki okres całą ciążę,ale powiem wam warto było wszystko się gubi gdy już urodzisz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wg tego co piszecie to też będę miała chłopca, mi dokuczają tylko mdłości i zmęczenie, czasami bóle w krzyżu, ale nie wymiotuję i narazie nie mam zgagi (odpukać)
każda ciąża jest inna, a płeć Bąbelka sprawdzę za ok. 2 m-ce :)
starając o dziecko zupełnie nie myślałam o towarzyszących ciąży rewolucjach zachodzących w ciele ... może i lepiej, bo pewnie bym się zastanawiała dłużej :)
url=http://www.maluchy.pl]image[/url]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hihi, to tak jak moja kumpela. Dzisiaj ma 2 córeczki, jedna z nich obecnie ma ospę, druga coś pokasłuje, a mąż zapracowany, nie ma czasu jej pomóc. Powiedziała ostatnio, że jakby parę lat temu ktoś jej powiedział, jak będzie znosić ciążę, poród i jaki młyn ją czeka z dzieciakami, to gdy poznała swojego przyszłego męża, uciekłaby z krzykiem :)
image

image

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmm...w takim razie moje dolegliwosci i ich siła tez zgadzalyby sie z płcią tzn.dziewczynka.jednak ja w te zaleznosci nie wierzę:)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja mama wymiotowala z bratem w ciazy az do porodu:)
image




image
20 lipca 2007
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja miałam do końca 16 tygodnia, potem już super się czułam, tylko im bliżej końca tym szybciej się męczyłam, no i jeszcze zgaga, ale wolę zgagę od nudności, nic na nie nie pomagało.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, to co piszecie, wogóle nie jest pocieszające...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie jest ale nie sugeruj sie tym bo kazda ciaża jest inna i kazde dolegliwosci inne i trwają inna ilosc czasu:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
9-mcy?
ale tak serio jestem w drugiej ciazy - i jest o wiele gorzej niz w pierwszej
pierwsze 5 m-c wymiotowałam - shcudlam zamaist przybrac, jak juz mogłam cokolwiek zjesc to odezwał sie kregosłup i miednica, teraz w 8mym- zaczynam odczuwac brzuch - ot sa kobiety,ktore ciaze znosza zle i tyle- ale 9 mcy mija szybko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
jestem w 8mym tyg.
moja pierwsza ciaza.
mdlosci mnie dobijaja
czasami az placze z ebezsilnosci
mam jadlowstret
czekam az to minie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja teraz jestem w drugiej ciazy i jest calkiem inaczej niz pierwsza a dowiedzialam sie w tym samym czasie. obie w 6 tyg. z tym, ze teraz nie odczuwam zadnych dolegliwosci a w pierwszej to na 2 dzien po tescie to zaczelam wymiotowac. teraz spokoj tyylko strasznie senna sie zrobilam i odrzucilo mnie od kawy i slodkiego za ti pije soczki i mineralna. juz widze, ze druga ciaza jest inna od pierwszej
imageimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tak jak ja:( też 8 tydzień, aż boję się pomyśleć co mnie czeka dalej. To moja trzecia ciąża, w dwóch poprzednich czułam się rewelacyjnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To tak samo jak ja dwie poprzednie ciążę super nie mialam na co narzekac A teraz jestem w 8 tyg i mam wszystkiego dosyć wszystko mi śmierdzi ,mdli strasznie, apetytu zero ,nie mówiąc o kawie czy zapachach. Do tego nie mam ochoty na nic bym tylko leżała i z pokoju do pokoju chodzia. Mam taka cicha nadzieję że to minie :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem w trzeciej ciąży i masakra 15tydzien ciagle senna zmęczona i na dodatek cały czas mam puste odbijaniejestem tym wykończona.czy któraś tak miała ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak mam teraz a jestem w 15 tygodniu.
Okropne uczucie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam to samo 6tydz ciąży masakra mdłości i zawroty glowy koszmar chwilami czlowiek ma dość
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez jestem w 8 tyg. i tez płacze z bezsilności. Jest mi niedobrze, jestem zmeczona, blada, mam dziwne uczucie w brzuchu, jakby tam mi się coś przelewało.. Tragedia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam to samo . Już nie wiem co robić samopoczucie codziennie gorsze. Brak apetytu i checi na cokolwiek . Boże kiedy to minie ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie mów mam to samo. A gdzie jeszcze koniec;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się dobrze czujesz to tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlasnie koncze czwarty miesiac i samopoczucie niewiele sie polepsza. Ciagle mecza mnie wymioty i niechec do jedzenia niemalze wszystkiego. Do tego doszla zgaga i bole glowy.... w pierwszej ciazy bylo zupelnie inaczej... bylam nieco spiaca ale szybko minelo, a teraz.... nawet witamin nie moge brac bo po nich tez wymiotuje... Kazda ciaza jest inna mam nadzieje, ze nie wymeczy cie za bardzo. Pozdrawiam!!! i powodzenia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej ciąży tylko raz wymiotowałam (przy przeziębieniu) za to od 5 miesiąca miałam zgagę jak cholera,w drugiej ciąży do 6-7 miesiąca nie wiedziałam co to złe samopoczucie,a jak się zaczęło to "ło matko" nudności,zgaga,bóle głowy,skurcze łydek,rwa ,ból kręgosłupa, i wiele innych.A wychodząc z synkiem na dwór zakładałam mu szelki i nie miałam problemu że ucieknie (chociaż nie ucieka ale...wolałam dmuchać na zimne).Potwierdzam każda ciąża jest inna :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mialam wymioty przez 6 miesiecy:( Po tym jak wybiegalam z autobusu aby zwymiotowac, postanowilam isc na zwolnienie. Nie dawalam rady rano wstawac, bo potrzebowalam okolo 15h snu. Generalnie nie wychodzilam z łóżka. Jedynie do toalety. Moze to dziwne ale ja poród lepiej wspominam niz pierwsze dwa trymestry ciazy. Bardzo malo jadlam i generalnie po porodzie wazylam o 5kg mniej niz przed ciazą.Nie moglam otwierac lodowki, bo wszystkie zapachy odrzucaly mnie. Wyprobowalam chyba wszystkie metody na mdlosci: specjalne herbatki, imbir, opaski uciskowe na ręce, wkoncu samo przeszlo -szkoda tylko ze tak pozno.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja od samego początku aż do zakończenia zle się czułam,a niektóre zapachy mnie odrzucały.Jedynie było dobre to że wogóle nie zwracałam:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie, w pierwszej ciąży masakra, wymiotowałam prawie całą ciążę. Byłam w szpitalu na niepowściągliwe wymioty ciężarnych, podawali kroplówki i leki przeciwwymiotne. Potem gdzieś od 8 mca do wymiotów doszła zgaga. Mam synka. Teraz jestem w drugiej ciąży, wymioty potworne, bez leków ok 8 razy na dobę, biorę torecan 3 razy dziennie i buscopan + mammarin. Wtedy wymiotuje max 3-4 razy dziennie. Jestem w 12 tc, mam nadzieje, ze to zaraz się skończy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja pierwsza ciąża przebiegła nawet nawet, oprócz bólu spojenia łonowego jakoś poszło... A teraz masakra! Jestem osłabiona, zmęczona apatyczna, nudności wymioty, zaparcia ... Kurcze mam dość a jeszcze 7 miesięcy... Jakby mnie ktoś wsadził w obce ciało...
Do tego pracodawca nie przedłużył mi umowy jak się dowiedział, a wychwalana byłam pod niebiosa za prace i zaangażowanie...
Brak mi słów. Nie dość ze bez środków zostałam to z okropnym samopoczuciem... eh
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A co to jest złe samopoczucie w ciąży? Nie znam tego :)
Ale póki co byłam tylko w jednej ciąży, w drugiej może być całkiem inaczej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9
Nieładnie tak dobijać innych którzy szukają tu wsparcia a nie... Może się dowiesz ale nie życzę nikomu... To jak rak z depresją...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12
Teraz jestem w 7 tyg a to moja druga ciąża. Teraz umieram mam tak cholernie dosyć ze ojej. Mdłości jeśli już uda się mi zwymiotowac jesten szczęśliwa, senność. Wstaje rano i morduje sir aby zwymiotowac po wymiotach robie się senna ale musze iść do pracy i zaprowadzić synka do przedszkola, w pracy katorga, jak dojdę do domku od razu się kładę. jem same owoce bo nie mam na nic apetytu a jakim cudem tyje. jeszcze zaraziłam się ospa od małego. w pierwszej ciąży również jadłam TYLKO owoce ponieważ popadlam w jadlowstret. zwymiotowalam wszystko co zjadłam, później nie zmienialam diety bo się bałam. ale wtedy Przespalam się 1,5 h i ok a teraz katastrofa. na prawdę czuje się fatalnie i milo mi ze ktoś czuje to co ja i potrafi mniej lub bardziej mnie zrozumieć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też całą ciążę czułam się bardzo źle. Jedna dolegliwość przechodziła w drugą. Na początku ogromna senność i zmęczenie uniemożliwiające normalne funkcjonowanie (naprawdę, nie sądziłam, że można być aż tak zmęczonym:)) plus mdłości od rana do nocy. Potem dwa miesiące względnego spokoju w drugim trymestrze. A od połowy drugiego trymestru spojenie zaczęło mi się dawać we znaki i teraz już tak boli, że nie mogę chodzić ani wstać bez bólu. Poza tym to wiadomo: duszności, kołatania serca, ciągła potrzeba sikania, brak snu w nocy z ogólnej niewygody, wieczna irytacja, huśtawki nastroju :D Także... super :))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A pojęczcie jeszcze trochę to na pewno od tego zrobi wam się lepiej.Współczucia dla osób przebywających w pobliżu takiej ciężarnej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 48
Idoorka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Idiotka
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kretynka i to kobieta!!!! Zeby to facet jeszcze napisał
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Powiedzcie czy miałyscie bóle głowy? Jestem w 16 tyg. Ciąza masakryczna - nigdy więcej... Wiele rzeczy już minęło ale całodobowe bóle głowy nie odpuszczają. Nie jest to migrena tylko tępy jednostajny ból w skroniach który obejmuje cała głowe i potem wraca do skroni i tak cała dobę. Potrafi obudzic w nocy i uniemozliwia funkcjonowanie. Przy komputerze dopiero od kilku dni mogę usiasc inaczej byłam jak zombi gapiący sie w sufit.
Neurolog nie pomoze bo badan nie moze zrobic jak powiedział, ginekolog każe sie przemęczyc... Ale ile mozna? Rozumiem pojawiqające sie bóle głowy ale zeby non stop??? Nigdy o czyms takim nie słyszałam!
Moze ktos tak miał i coś na to poradzi bo oszaleję!? Apap nie działa dodam...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
apap? kobieto żadnych tego typu leków w ciąży!

ja bym pojechała na sor bo tak będziesz chodzić od lekarza do lekarza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
Oczywiście ze apap można. Mam pozwolenie na kilka dziennie. Wiadomo ze łykam jeden na kilka dni jak juz nie ma wyjścia... Już czuję jak na Sorze pomogą kobiecie z bólem glowy... Popatrzą jak na idiotkę i przepiszą paracetamol czyli apap... Jestem w 20tym tygodniu i ból glowy się zmniejszył ale bywają ciężkie dni że nie funkcjonuje... Boże jak ja tęsknię do stanu żeby nie bolała głowa i żeby mozna byli myśleć... Nie mówiąc o cieszeniu się z ciąży...
Wiem ze większość ludzi tego nie zrozumie... Ale to są uczucia którymi dzielimy sie tu żeby innym bylo łatwiej. Jesli ktos ma radę w stylu " nie narzekaj bo inni mają gorzej" niech sobie daruje i nie wchodzi na takie fora...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi lekarz ginekolog zalecił paracetamol w ciąży na bóle glowy,nałykałam się tego bo miałam przez całą ciąże przepotworne bóle głowy ale na mnie ogólnie przeciwbólowo paracetamol nie działa czasami łagodził ,to była moja jedyna doleglowość w ciąży.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A doczytałam ,że Apap nie działa a to paracetamol,po ciąży dowiedziałam się ,że można ibuprom ale wielu ginekologów nie ma wiedzy i nie zaleca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja jestem w 7 tyg ciąży,,,,,,od kilku dni mdłości,,,,, trwają nawet cały dzień z przerwami. Potrafią obudzić o 5:00 rano, niesmak w ustach.
Bolą/palą/pieką strasznie mocno sutki - przy zmianie temperatury. np,. czekam na autobus chwilę i zaczyna się pieczenie straszne, mocne.
Boli od początku ciąży podbrzusze często, ale nie cały czas, tak jak z dwa dni przed okresem.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
mi mineły po 4mcu ciąży, wcześniej masakra, leżałam w łóżku i wstać się nie dało..no chyba że do mojej przyjaciółki toalety w tamtym czasie :D współczuję i życzę wytrwałości!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy po ciąży bóle minęły? Słyszałam ze potrafią też podczas karmienia męczyć...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej
ja jestem w pierwszej mojej ciąży i jak na razie (8 tydzień) nie jest źle. Trochę mdłości, które zdarzają się tylko jak jestem głodna (taki paradoks), ale po zjedzeniu czegokolwiek przechodzą. Ale za to piersi bolą i mam wrażenie że tak będzie przez całą ciążę :/ Spać mi się też chce więcej niż zwykle, ale nie wiem czy to akurat ciążowy objaw bo równie dobrze może to być wrodzone lenistwo ;)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja już co prawda po ciązy, ale jak leżałam na oddziale patologii, koleżanka z sali też miała straszne bóle to jedyne, co jej mogli dać był właśnie paracetamol, z tym, że większa dawka, np. 2 tabletki.. i lekarz mówił, żeby brać jak zaczyna boleć, a nie jak już się rozkręci. Za dziecka miałam straszne migreny i wiem, co to znaczy...na szczęście później trafiłam na swietną neurolog, która zapisała mi jakieś tabletki dotleniające głowę i od paru lat spokój :) dodam, że te tabletki brałam tylko jakiś czas, nie biorę ich do dzisiaj. No i nie byłam w ciąży wtedy...pozdrawiam i życzę radosnych miesięcy bez bólu!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Konczy się 23 tydz a bol głowy dalej mnie wykańcza... Tracę nadzieję ze to kiedykolwiek się skończy i juz na zawsze pozostanę pól żywa... 4 neurologów, Homeopata, Bioenergoterapeuta, kilku ginekologów i nic. W szpitalu tez nie pomogli... Kroplówka nie zadziałała badania w normie odruchy neurologiczne też wiec tomografii nie zrobią. Wiec wróciłam do domu i czasem nawet nie mam siły plakac już... Nigdy w zyciu nie dostałam tak w ...... Bol przewlekły to okropnosc. Nie da odpocząć nigdy. Boli w dzien. Boli w nocy... Nie wiem jak dam radę jeszcze te 4 mies...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Współczuję ,bo wiem co to znaczy ,na migreny cięrpię od dziecka w ciąży się nasiliły no ale takiego dramatu jak ty to w ciąży nie miałam.A obserwujesz siebie?Może dostajesz bólu po zjedzeniu czegoś konkretnego ,ja np.bardzo muszę uważać na czekoladę ,mleko,słodycze z dużą ilością konserwantów jak np. batony,cukierki czekoladowe.Trzeba uważać jeszcze na cytrusy,sery.A pytałaś może o ibuprom?Ja słyszałam jak jeden z bardziej znanych gin. często zapraszany do różnych programów mówił, że ibuprom można w ciąży wbrew powszechnym opiniom .Tak jak ty się męczysz z tym bólem to nie wiem czy to bardziej nie ma złego wpływu na malucha niż tabletka .Ja np. się nabrałam w ciąży od groma tego paracetamolu ale paracetamol w ogóle na mnie nie działa przeciwbólowo , jak bym wiedziała ,że można ibuprom to bym brała bo z bólu i bezsilności miałam wielką ochotę walić głową w ścianę.A smarowałam jeszcze skronie całą głowę jakimś silnym olejkiem miętowym ,trochę pomagało albo mi się wydawał ,że pomaga od tego pieczenia skóry.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi po ciąży bóle minęły ale ponownie niestety się pojawiły, na szczęście mogę brać bez oporów środki przeciwbólowe , na mnie w większości działają już tylko te zapisywane przez neurologa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hejka, jakoś dotrwałam do prawie końca. Za 5 dni cesarka na którą czekam od listopada jak na wyzwolenie. Ból głowy trwa... Bywają lepsze dni ale zostalam wykluczona z życia przez te 7,5 miesiąca. Nie przyjmujemy gości, ja nigdzie prawie nie wychodzę, nie odbieram Tel. bo przy bólu nawet się nie mogę na rozmowie skupić... Nie da się opowiedzieć. Gratuluję sobie ze w psychiatrycznym nie wylądowałam. Żaden lekarz mi nie pomógł. Mają związane ręce przez ciążę. Dostalam jedynie pozwolenie na ketolal. Odważyłam się 3 razy głównie by ratować psychikę ale i tak nie zawsze zadziałał. Ibuprom ani pyralgina nie zadziałały więc pozostalo leżeć i gapić się w sufit. Mam oprócz tego mnóstwo innych dolegliwości ale najgorszy bol głowy. Zabrał mi tyle miesięcy życia. Zamiast cieszyć się że przytulę dziecię niedlugo myślę tylko czy głowa odpuści czy nie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymam kciuki za dobre rozwiązanie i zdrowie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maja serdecznie współczuję ,mi w 3 trymestrze bóle głowy trochę odpuściły.Pamiętaj żeby po porodzie jednak zrobić sobie tomograf albo rezonans magnetyczny,ja robiłam rezonans .Jak w połogu będziesz miała bóle głowy to koniecznie musisz to zbadać bo znam przypadek ,że bóle głowy były objawem zakrzepicy.Mam nadzieje ,że jednak u ciebie po porodzie odpuszczą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ibupromu nie można! Jestem farmaceutką. Względnie jak trzeba I i II trymestr, ale lepiej nie, w III kategorycznie nie, bo może dojść do niedomknięcia przewodu tętniczego u płodu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jestem ciekawa czy wszystko u Ciebie dobrze ?
Jestem w 3 ciąży, tej już nie planowałam... podczas drugiej bolała mnie głowa tak jak opisywałaś Ty, sufit, łóżko, kompres, od neurologa do neurologa i innych pseudo specjalistów. Po cc dostałam udaru, okazało się że miałam zakrzepicę. Lekarze bagatelizowali nawet po porodzie moje błaganie o pomoc wmawiając mi zespół popunkcyjny. Cud, że żyje. A wystarczyło włączyć w ciąży leki przeciw zakrzepowe. Wyszłam bez szwanku ale kosztowało mnie to dwa lata wyjęte z życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam takue bole gliwy dzien i noc. Szlam siku w mocy to ledwo bo łeb pekał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A leki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jej mam dokładnie tak samo przez całą ciążę nie brałam witamin i kwasów i się bardzo stresuję przez to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Złe samopoczucie w ciąży to kwestia indywidualna, u mnie np zaczęły się w 5 tygodniu i gdy tylko rozpoczął się 8 dolegliwością jak ręka odjął. Ale ok 12 tygodnia zaczęły męczyć bóle głowy. Lekarz polecił mi jakieś kompresy ale nic nie pomogły... mama chcą mi pomóc zaczęła szukać jakiegoś rozwiązania i trafiła na odpromienniki creatosa okazały się strzałem w dziesiątkę, po kilku tygodnia bóle ustały. Fajne jest to, że wystarczy je postawić w odległości do 10 metrów i już, nie trzeba nic robić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Pierwsza ciąża (chłopiec) - mdłości od samego początku i dlatego zrobiłam test zanim jeszcze okres mi sie spóźniał. Rzygałam do 6 miesiąca na potęgę. Siadałam do obiadu a już w połowie wszystko było w kiblu. Masakra. Non stop kibel, strasznie byłam senna. Cud, że w pracy jakoś przetrwałam do 4 miesiąca (potem zwolnienie). Za to zero bólów głowy czy pleców. Ostatni trymestr był super. Chodziłam jak czołg do 42 tygodnia aż urodziłam.
Druga ciąża (chłopiec) bardzo podobna. Z tym, że wymiotowałam rzadziej. Cała reszta przebiegła tak samo, więc nie byłam niczym zaskoczona ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

do góry