Widok

Jak opóźnić pójście dzieci do 1 klasy ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moje Bliźniaki są z końca listopada 2011 r. obecnie chodzą do "przedszkolnej zerówki" w przyszłym roku powinny iść do 1 klasy… ale chciałabym je posłać do "szkolnej zerówki " - to wcześniaki, z końca roku, "ostatnie w grupie… Gdzie się udać w celu otrzymania zaświadczenia, zezwolenia - jak to działa? Ktoś ma rozeznanie i podpowie gdzie udać się w Trojmieście?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Poradnie psychologiczno-pedagogiczne wydają opinie gotowości szkolnej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serio chcesz załatwiać dzieciom papier, że są za głupie na szkołę? Znam dziewczynę, której rodzice zrobili to, co chcesz zrobić - do końca szkoły szła za nią łatka "kiblującej w zerówce".
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 18

Lepiej zeby sobie dzieci kompletnie nie radzily ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Najlepiej od wychowawcy dzieci weź skierowanie do placowki psych ,wychowaca powinien dac ci bez problemu .Dowiedz sie albo się wychowawczyni powinna wiedzieć gdzie podlega przedszkole .Np na stronie Poradni psych na Wałowej mają podane z którymi szkołami i przedszkolami współpracują. Zapiszesz się wyznacza ci datę najpierw tobie a potem dzieciom .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to według Ciebie oznacza "kompletnie nie radziły"? Myliły literki? Krzywo rysowały szlaczki? Robiły błędy w tabliczce mnożenia? Są tacy, dla których "kompletnie sobie nie radzą" dzieci opóźnione lub niepełnosprawne umysłowo, ale wtedy to zazwyczaj nauczyciel sam zauważa problem i sam uświadamia rodziców i kieruje ich do poradni. Są też tacy, dla których dziecko "kompletnie sobie nie radzące" to takie, które przy kolorowaniu kolorowanki wychodzi poza linię, robi błędy na sprawdzianach, a potem w szkole dostaje trójki zamiast szóstek. Mam wrażenie, że rodziców drugiego typu jest dużo więcej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Każde przedszkole należy do jakiejś poradni psychologiczno - pedagogicznej. Zadzwoń i umów się z dziećmi na wizytę. Zbadają dzieci i doradzą co robić. Weź pod uwagę to, że jest połowa stycznia a do września jest jeszcze sporo czasu. Dzieci w tym wieku potrafią robić postępy z dnia na dzień.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hela takich bredni jak twoje jeszcze nie czytałam. Weź ty się kobieto lepiej zamilcz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja mam córkę z grudnia. Zawsze była tą najmniejszą, najdrobniejszą z grupy. Do pewnego wieku różnica jest bardzo widoczna między dziećmi z początku i końca roku. Tak jak pisałam, zrób dzieciom badania w poradni i zobacz co Ci powiedzą. My matki, często jesteśmy przewrażliwione na punkcie swoich dzieci i trzymanie ich pod kloszem nie zawsze jest dobrym wyjściem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem z 30 grudnia i mimo,że byłam najmłodsza nigdy nie odstawałam od reszty. Czy dzieci z końca roku są uważane za mniej mądre w porównaniu np. tymi z sierpnia? Wątpie...więc nie ma co na siłę szukać sposobu na odwlekanie szkoły
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

GAAN, a ja Cię popieram, bo nie chodzi o to czy dzieci są mądre czy głupie, tylko o dojrzałość emocjonalną.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dla mnie jest to zwyczajne zabieranie dzieciństwa i wcale się nie dziwie jak rodzice chcą zatrzymać w domu swoje pociechy, zwłaszcza, jeśli te urodziły się pod koniec roku jak w tym przypadku. Potem okaże się, ze będą powtarzać rok i wyjdzie na to samo, z tym że stracą rok z dzieciństwa. Nasz rząd chce mieć wykształconych obywateli, wymyśla coraz to bardziej chore reformy, a w efekcie i tak nie potrafi zapewnić takim ludziom pracy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Bardzo dziękuję Mamom za porady a także komentarze, nie będę rozprawiać na forum na temat naszej sytuacji i dlaczego wolałabym tak czy inaczej, kto ma takie maluchy x 2, nadwrażliwe wcześniaki wie co mam na myśli, nie chodzi też o określanie czy dzieci są głupie czy mądre ale o ich gotowość emocjonalną i fizyczną (!) nie wspomnę o zdrowotnej. Osobiście uważam, że nie ma się do czego śpieszyć tym bardziej gdy widzę, że moje dzieci łapią symetryczny kontakt z rówieśnikami lub lekko młodszymi kolegami a niestety przy "starszakach" stają się wycofane, zdominowane. Zobaczymy co powiedzą w przychodni. Dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie potrzebujesz skierowania by udać się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, by oceniono rozwój dzieci. Najlepiej zrobić to teraz, gdy jeszcze nie ma takich tłumów (czym bliżej rekrutacji tym trudniej). Powodzenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hm w większości krajów wysyła się do szkoły dzieci 5 czy 6 letnie, u nas już naprawde późno. Wiec żeby do ósmego roku życia trzymać w przedszkolu? Szkoła obecnie to nie to samo co 30 lat temu, powtarzaja te same literki co mieli w zerowce i ocen nie wystawiają... nie taki diabeł straszny
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

A czy znasz różnicę między treściami nauczania w Polsce a większości krajów? W tych innych krajach dzieci zwykle w pierwszych latach spędzają czas na zabawie i wymagania programowe sa zupełnie inne niż u nas, więc nie porównujmy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teraz dzieci bardzo duzo sie ucza... i to bardzo szczegółowo szczerze powiem niewiem po co im to...wyscig szczurów czas zaczac od zerówki hehe masakra takie życie ale pewnie cisnij swoje dziecko jedna z druga bo przeciez trzeba ambicje swoje spełniac...a gdzie dziecinstwo kiedy one maja je przezyc co? Jak czasu nie maja ...
Zycie jest tylko jedno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3


Zdecydowanie teraz dzieci _mniej_ się uczą - program w stosunku do tego z lat 90-tych jest bardzo okrojony.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mogę napisać jak jest w Norwegii w pierwszych latach nauki .Mój syn poszedł do pierwszej klasy w Norwegii to na dzień dobry książki i pisanie literki S w pierwszy dzień nauki bo tam nie ma rozpaczecia roku szkolnego jak w Polsce.W przedszkolu ostatnie pół roku dzieci które miały zacząć naukę w klasie 1 chodziły do szkoły uczyć się pisać i czytać proste słówka. dostawały książki z zadaniami do domu i to nie było kolorowanie . Zabawa owszem ale na przerwach bo tam trzeba wychodzić na dwór zawsze.Tak ze zabawy duzo nie bylo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem, skąd się wzięła ta historia o trudnym polskim programie nauczania. Większość znanych mi polskich dzieci w Wielkiej Brytanii w wieku 6 lat potrafi już nieźle czytać po ang... Ich rówieśnicy w Polsce są w tym wieku nadal przedszkolakami i dopiero zaczynają uczyć się literek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tu nie tyle chodzi o program nauczania w klasie I. Duże trudności sprawia uczniom nauka w klasach IV, V i VI, nie wspomnę o ciężkiej pracy w VII klasie. Nie ma taryfy ulgowej dla dzieci, które rozpoczęły naukę jako sześciolatki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

W Holandii już 5 latki chodzą do szkoły i nikt nie robi z tego cyrku. Tylko Polska zacofana... I jak się nie dziwić, że się z nas śmieją na Zachodzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co to jest symetryczny kontakt z rówieśnikami ,bo nie rozumiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moja znajoma miała podobny problem ,poszła z dziećmi do poradni pedagogicznej na ul Obywalelskiej Dzieci zostały odroczone na 1 rok .Musisz się pospieszyć bo nie będzie terminu na przeprowadzenie badań.Zadzwoń do poradni jak najszybciej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuję opóźnić pójście dzieci do szkoły o 2-3 lata bo jak opóźnisz tylko o rok to w tej klasie też może się znaleźć jakiś dzieciak mądrzejszy od twoich albo ze zbyt mocnym charakterem który swoją osobowością będzie przytłaczał twoje wg . ciebie „bidne biedulki”.Do psychologa to ty powinnaś się udać bo to ty a nie twoje dzieci mają problem,one sobie poradzą z tobą gorzej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dr.Bożena Pozorska PILNE !!!!!!!!!!!!!!!!! (26 odpowiedzi)

Witam,czy ktoś może zna prywatny numer do dr.Bożeny Pozorskiej?? Przyjmowała w Sopocie,teraz...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

do góry