Widok

Jak prać firany makarony?

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Może macie sposób,żeby się nie splątały?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiążę je w supły, a końce często związuję dodatkowo gumką do włosów choć zdarzało mi się i bez tego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja swoje piorę ręcznie, troszkę się plączą ale wystarczy przeczesać palcami i jest ok. Zależy też z czego są wykonane owe makarony, koleżanka wyrzuciła swoje bo plątały się strasznie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaopatrz się w worki/siateczki do prania i normalnie do pralki :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokladnie, siatka do prania na zamek ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja swoje piore w poszewce od poduszki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najlepiej prać w woreczkach do prania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak, ale zawiązane w worku w luźny supeł, taki z pętelką, którą łatwo daje się rozwiązać. SPRAWDZONE (w domu to ja mam uprawnienia do obsługi pralki).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
najlepszym rozwiązaniem jest pranie ręczne niestety... ale możesz kupić jakiś dobry środek, wrzucić firany do miski z tym detergentem na jakiś czas i powinno wszystko ładnie się wyczyścić. Ja ostatnio piorę w ten sposób wszystkie firany z płynem Voigt http://www.voigt.pl/produkt/linia_produktow/10,linia_detaliczna_tlusty_brud,73
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W zależności od długości firanki zawiąż 2-3 niezbyt ścisłe supły. Namocz w zimnej wodzie z proszkiem do prania w zależności od tego jak bardzo są brudne i do pralki na 30-45 stopni z mniejszym wirowaniem niż bielizna (ja daję 800 obrotów). Nie zapomnij o płynie do płukania, ułatwia rozczesanie frędzli. Wieszam związane od razu po wyjęciu z pralki i dopiero rozwiązuję supły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja polecam z makaronów zapleść z warkocz i związać gumką recepturką. Normalnie włożyć do pralki, pralkę nastawić na pranie firan, dodać kapsułkę Perlux .Jest mała i poręczna łatwa w użyciu wystarczy włożyć ją do pralki. Łatwo się rozpuszcza.Plusem tych kapsułek jest ich zapach jak i skuteczność działania.Po upraniu i wyjęciu firan czy ubrań z pralki zapach nadal pozostaje na ubraniach,są dobrze doprane. Te kapsułki to coś nowego na rynku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ha ha poniosło. Pytania było o firany nie środek pioracy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wcześniej wiązałam gruby pęk ale mimo to było trochę rozplątywania. Teraz zmieniłam taktykę- zaplatam gruby warkocz z gumką recepturką na końcu i nic się nie dzieje. Najlepszy sposób.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja je piorę w specjalnych woreczkach do prania. Jedyny sprawdzony sposób na to żeby się nie plątały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej w woreczkach do prania, można też je po prostu zapleść jak warkocze. Więcej porad, jak dbać o firanki masz tutaj: http://www.gdansk4u.pl/jak-prasowac-jak-prac-firany/ . Zobacz, jak je prasować i prać, by pięknie wyglądały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

do góry