Widok

Jak radzicie sobie z chrapaniem Waszych partnerów?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam ogroooooomny problem z narzeczonym. Chrapie tak , że masakra.. Ja nie mogę przy nim zasnąc , a przy okazji budzi naszego synka bo czasami tak zaciągnie...Wiadomo , że jest zmęczony ,ale nie bardziej niż zwykle. Co na to poradzic ?
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
staram się zasnąć przed mężem wówczas nie słyszę ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyganiam drania do drugiego pokoju :) a jak jestem zdesperowana to sama zmykam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój mąż też masakrycznie chrapie, ale on jak leży na plecach to tak zaciąga, więc go lekko szturcham, on przekręca się na bok i jest na chwilę cisza i tak w kółko;-)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
no u mnie właśnie jest ten problem , że chrapie na plecach i na bokach.. i tak jak za mocno zaciąga to mu wbijam palce w żebra . wtedy się przebudza i na chwile przestaje .
a wcześniej nie mogę iść spać bo muszę synka karmić koło 23 , a on już o 22 odpada .
Mam niestety lekki sen i problemy z zaśnięciem , a przy tych odgłosach to już wgl ..
image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skad to znam. Ja już jestem tak zdesprowana, że robię się agresywna. Bo mój problem polega na tym ,że jak mnie wybudzi tym chrapaniem to ja nie moge zasnąć przez pół nocy i tak w kółko. prosiłam żeby poszedł do lekarza, ale nie. Ta mnie to juz zaczyna w......c ze już mu powiedziałam, że się rozwiedziemy jak nic z tym nie zrobi
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas to samo.Też staram się zasypiać wcześniej, albo idę spać do pokoju córki. Mąż oczywiście nie wierzy, że tak głośno chrapie, wiec go nagrałam i mu puściłam to nagranie. Zdziwił się, ale oczywiście jemu to nie przeszkadza ;-). z tego co wiem ma krzywa przegrodę nosową, ale on boi sie wszelkich ingerencji medycznych, więc nie wiem czy da się cos z tym zrobić żebyśmy mogli spać razem ;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostaje z łokcia :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehehe! moj tez ma krzywa przegrode nosowa! ja juz przeszłam do użycia nogi.
prosby,szturchania,przeprowadzanie sie do drugiego pokoju na nic.Nie ze go kopie hhhaaha;) ale na wpółspiaco trące nogą bez podnoszenia sie i dalej spokoj.Z czasem idzie sie przyzwyczaic:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też szturcham żeby się obrócił na bok, plecami do mnie:(+
też mam lekki sen, i często ja ląduję w drugim pokoju jak już nie wytrzymuję

ale mojego udało się namówić- idzie w sierpniu na operację wycięcia migdałków a w październiku na przegrodę nosową,
trzymam się kurczowo nadziei że to pomoże:)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wizyta u dobrego laryngologa i leczenie. Nic innego nie pomaga a z biegiem lat jest coraz gorzej. Jestem z moim mężem już 13 lat i mimo różnych specyfików, poduszek, itd.. w końcu powiedziałam dość i zaczęliśmy od wizyty u lekarza!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
my kupiliśmy raz dziadkowi plastry Breathe Right i działają na takiego wieloletniego chrapacza, z którym babcia nie chce spać w jednym pokoju ;) z tym, że rzadko ich używa, no i w ogóle trochę drogie są, choć nie są jednorazowe, działają, póki klei klej :P podobno można zrobić taką domową wersję, bo to działa właściwie mechanicznie, unosi skrzydełka nosa czy coś, na spryciarze.pl jest chyba filmik :)

na Męża też działają, używa raz na jakiś czas, bo rzadko chrapie, ale jak już, to ja też nie mogę zasnąć itd

jeszcze są takie magnetyczne klipsy na nos, ale w sumie nie wiem, czy działają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak wygląda takie "leczenie chrapania"? Wysłałam męża do laryngologa, nic podejrzanego nie stwierdził, przegroda nosowa prosta. Dostał jakieś tabletki, które sprawiły, że zamiast chrapać od razu, zaczyna chrapać dopiero w połowie nocy ;) Pytam poważnie, jak może pomóc lekarz?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłem sobie przegrodę ale to nic nie dało!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo problem leży gdzie indziej , a konkretnie nieco niżej - opadające podniebienie lub/i przerost "języczka" (nie mylić z językiem). Na to pierwsze pomagają wszelkie spraye przeciw chrapania na gardło, a to drugie się leczy. Leczenie jest krótkie i polega na podcięciu języczka. Prosta sprawa do wykonania w większości dobrych gabinetów laryngologicznych (dobrych a nie tanich). Warto najpierw spróbować popsikać przez kilka tygodni. Są różne środki ja nie będę reklamował. Jedne lepsze inne gorsze, trzeba popróbować co nam pasuje. Jest jeszcze jeden sposób - rozwód, ale to temat na inne forum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój mąż strasznie chrapał, nie mogłam spać budziłam go i wyzywałam, on w efekcie był na mnie zły i się w nocy kłóciliśmy zamiast spać. Moja koleżanka poleciła mi te tabletki  http://tabletkinachrapanie.bebjo.pl stosował zaledwie 2 dni i przestał chrapać. Teraz mój mąż jest wypoczęty jak i ja. Nie ignorujcie chrapania moze się skonczyć źle dla waszych mężów czego skutkiem jest nie dotlenienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Malwina pracujesz dla koncernu farmaceutycznego. Skąd wiem? Bo ja robię to samo. Błagam cię przeczytaj swojego posta i sama oceń jak to brzmi. Taka tania reklama rodem z lat 90tych. Wmawiać trzeba umieć... A prawda jest taka że na każdego coś działa, trzeba podejść do problemu indywidualnie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zauważyłam, że mąż zaczyna chrapać dopiero po kilku godzinach snu (jeśli chrapie na boku, na plecach potrafi chrapać od razu ;)). Jeśli obudzi mnie w środku nocy chrapaniem, a widzę, że leży na boku - budzę go i każę połazić kilka minut po mieszkaniu. Do rana spokój. Metoda brutalna, ale mam lekki sen, więc kuksańce co 15 minut naprawdę mnie nie urządzają, a drugiego pokoju nie mam ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie też mnie te klipsy zastanawiają na nos, czy komuś pomogły? Widziałam chociażby w bon prixie. Ja mojego też szturam no i jak na boku śpi to lepiej oddycha i wtedy nie chrapie. najgorzej,że on ma takie bezdechy cicho cicho i jak chrapnie to zawału można dostać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Mąż na początku małżeństwa strasznie chrapał! Hehehe aż żałowałam że dopiero po ślubie Go sprawdziłam :P
Kupował w aptece listki które się wkłada na podniebienie i to muszę powiedzieć pomagało - tzn ja zdążyłam zasnąć, a do budzika nic mnie nie obudziło ;) nazwy nie pamiętam, ale cholerstwo drogie było:/ jak było tak naprawdę w nocy ciężko stwierdzić, ale Mąż sam zauważył że jak wstaje to nie ma wysuszonego gardła :)
A później okazało się że ma astmę, jak zaczął ją leczyć nagle wszystko przeszło, po wielu latach wraz z zaleczeniem astmy przeszło chrapanie!! Jaka ja szczęśliwa jestem od tamtej pory :D wiadomo zdarzy się że np jak teraz biorę Młodego do karmienia to słyszę chrapanie, ale to co teraz jest to raczej głośniejsze oddychanie w porównaniu do tamtego na pół bloku chrapania :)
image image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.doz.pl/apteka/p4763-Snoreeze_listki_doustne_14_szt

Mój te listki na podniebienie używał :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja byłam bardziej chardkorowa kazałam mężowi iść na ten zabieg falami radiowymi w Swissmedzie w Gdyni, szwagrowi jego pomogło w 100 % u mojego męża jest o niebo lepiej ale jeszcze nie idealnie pani doktor kazała mu schudnąć jeszcze z 5 kg :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słyszałam o tym zabiegu. Możesz napisać jaki to koszt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1000 zł w ta cenę wchodzi zabiegi dwie wizyty kontrolne, w razie niezadawalających efektów również powtórzenie zabiegu.
W tym zabiegu chodzi o to ze falami usuwają jak gdyby zwiotczałą tkankę która powoduje chrapanie.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój mąż też chrapie i to strasznie głośno, a że mieszkamy w bloku i to w nowym budownictwie z papierowymi ścianami to sąsiadów potrafił obudzić... Któregoś razu sąsiad w nocy zadzwonił do drzwi aby obudzić męża gdyż tak zaciągał że aż się szyby trzęsły;), potrafi się nawet sam od swego chrapania obudzić;)))

Ja już od wielu lat używam stoperów do uszu takich jak te http://solidna-apteka.pl/stopery_do_uszu_mwd11_woskowe polecam. Są tanie a sprawdzają się rewelacyjnie;)
Pieniądze szczęścia nie dają, ale łatwiej cierpieć w luksusie...
[url=http://lilypie.com]
image[/url]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój mąż ma to samo :/ Ale póki co to jemu pomaga też Snoreeze, ale spray do gardła. Listki, czy spray do nosa nie zdały egzaminu. No i wtedy wszyscy śpimy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój partner zastosował te klipsy i niestety nie zlikwidowały chrapania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas sprawdził się Snoreblock - mieszanka ziół, która pomaga usunąć wydzielinę, która zbiera się w gardle i blokuje swobodne oddychanie. Po pierwszym opakowaniu można było zobaczyć, a raczej usłyszeć, chociaż bardziej nie, efekty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
zasypiam przed Mężem :P
image image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłem w internecie i poczytałem opinie tutaj o tym SnoreBlock: https://tabletkinachrapanie.top/snoreblock-opinie-o-tabletkach/ Pytanie teraz - czy to naprawdę działa? Ja jakoś nie jestem do tego przekonany...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest wiele domowych sposobów na chrapanie, zobaczcie sobie chociażby ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Ajyo7-WZaJo Dużo fajnych porad odnośnie chrapania tam znajdziecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na stronie http://chrapanie.info.pl/ porównano popularne produkty na chrapanie, warto poczytać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hejka,
no tak maja czasem faceci...co poradzic. A zapewne jak jest zmeczony lub popije sobie - to problem jest wiekszy, prawda? Znam to niestety:( Moge Ci podrzucic rozwiazanie, ktore u mnie pomoglo - a mianowicie tabletki na chrapanie - poczytaj: http://nachrapanie.net/tabletki/ - na tej stronie masz duzo wartosciowych informacji na ten temat. To nie mit - to hit:) Niektore z nich maja w skladzie naturalne skladniki, wiec nie ma co sie martwic o zazywanie jakiejs chemii:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Znam to z autopsji i wiem jak ciężko namówić osobę chrapiącą na wizytę u specjalisty a co dopiero zabieg ;)

Co gorsze odbija się to głównie na współspaczu, a nie osobie która chrapie. Oczywiście, zmęczenie, rozdrażnienie czy słabe samopoczucie to jedno, ale spać obok traktora to dopiero koszmar!

Warto testować różne metody, może któraś w końcu pomoże. Dla jednych skuteczna jest już sama zmiana pozycji w której śpimy, u innych odstawienie alkoholu przed snem, dla jeszcze kogoś innego eliminacja produktów mlecznych z diety.

Nie u każdego, ale w niektórych przypadkach pomocne mogą okazać się preparaty, czy to w formie kapsułek czy spray'u do nosa. Tutaj można porównać kilka popularnych produktów i dowiedzieć się na jakiej zasadzie działają tego typy specyfiki: https://chrapaniustop.pl/leki-na-chrapanie-ranking/

Operacja może pomóc, ale z tego co wiem maksymalnie w 90%, maski typu CPAP są najskuteczniejsze, ale za to bardzo głośne, co może być jeszcze gorsze od samego chrapania :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeszcze jakiś czas temu napisałabym tutaj, że w zasadzie nie radzę sobie z chrapaniem męża. Podjęłam dość ostre kroki ku leczeniu ponieważ mąż miewał bezdechy senne. Zaczęły się kontrole u laryngologów, lampy ultra oraz płukanie zatok. Następnie domowe sposoby takie jak napary z różnych ziół. Ostatecznie wspomaga się (wspomaga!) suplementem który ma w składzie takie zioła, które pomagają odetkać zatkany nos i umożliwiają przepływ powietrza np. mięta pieprzowa , melisa czy też ekstrakt z liści eukaliptusa. Taki skład mają także krople do nosa na nieżyt nosa. Mój mąż nie lubi kropel więc zdecydowałam się na tabletki. Ja kupiłam te https://byc-zdrowym.pl/snoran-plus-recenzja-suplementu-na-chrapanie/ ale na polskim rynku jest ich mnóstwo. Naprawdę nie trudno kupić zarówno w aptece online jak i lokalnej produkty na chrapanie. Nie chcę ich reklamować, chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że pomagają nawet osobą, które miewają w nocy zatkany nos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój mąż ma podobny problem z zatkanym nosem i nawet myślałam, żeby kupić te tabletki ale "Snoran Plus nie poradzi sobie oczywiście z defektami anatomicznymi takimi, jak na przykład skrzywiona przegroda nosowa" (źródło https://sklepzsuplementami.com.pl/skuteczne-srodki-chrapanie-nr-1-snoran-plus/ ) a wydaje mi się, że mąż ma właśnie skrzywioną przegrodę nosową i w zasadzie żadne krople ani tabletki mu nie pomagają. A czy te lampy ultra są bezpieczne? Musimy wybrać się do jakiegoś większego miasta bo w mojej mieścinie przychodnie naprawdę nie oferują żadnych wnikliwych badań..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mówię przestań chrapać i mam spokój hehr
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak czasem mąż zachrapie to mówię mu odwróć się na bok, bo chrapie tylko leżąc na wznak.
A jak po jakieś imprezie z alkoholem czeka nas chrapiąca noc, to mąż kładzie się w innym pokoju i śpi sam, nie przeszkadza nikomu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie też to działa. Wystarczy lekko popchnąć partnera i na boku nie chrapie. Najgorzej u nas było to, że czasem miewał bezdechy senne. To nas wystraszyło i zmusiło do leczenia. Od tamtej pory stosuje suplement https://snoranplus.pl/ i pomaga. Zdecydowanie mniej chrapie a ja wreszcie mogę się wyspać. Jestem szczęśliwa, wypoczęta i przestaliśmy się kłócić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Snoran Plus to skuteczny sposób na chrapanie oraz lepszy sen. Jego regularne przyjmowanie ułatwia zasypianie oraz gwarantuje lepszy wypoczynek. Produkt oparty jest wyłącznie o naturalne składniki, które działają bezpośrednio na źródło problemu.

Snoran Plus jest przeznaczony dla mężczyzn oraz kobiet, którzy chcą poprawić funkcjonowanie organizmu oraz polepszyć jakość snu poprzez wyeliminowanie chrapania. Działanie produktu jest widoczne już od pierwszego dnia stosowania. Link do strony produktu http://nplink.net/Mek0qvXB
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Są medyczne sposoby na skuteczne leczenie chrapania oraz bezdechu sennego. Poszukaj w Internecie informacji na temat aparatów CPAP. Jedną z firm, która oferuje tego typu sprzęt jest ResMed i jej strona zdrowysen info. Polecam zapoznać się z tym tematem, bo na prawdę szkoda zdrowia i nerwów na męczenie się z chrapaniem, samo nie przejdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że to może pomóc https://www.snoristop.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odkryłem lek za darmo. Chrapałem tak, że mało nie zeszłem. Bezdechy, nieprzytomny itp.
Kupiłem za maszynkę 4000 CPAP używałem miesiąc tragedia , zapalenie płuc- wdmuchuje ona bez przerwy powietrze, bez maski już w ogóle nie można spać bo totalnie zaburza ona naturalny rytm snu-do wyrzucenia, mogę sprzedać za 3000 zł prawie nowa.
Co robić.
Ostrzegam nie odpowiadam za skutki każdy robi to na własną odpowiedzialność, przyczyny bezdechu są różne u mnie działa super za grosze.
Udrożnić nos. Ja całe życie oddychałem buzią. Nos miałem zatkany a i teraz oddycham jedną dziurką.
Wystarczy zakleić usta plastrem na noc. Pierwszych parę dni trudno się przyzwyczaić ale w porównaiu z maską to niebo a ziemia.
Po około dwóch tygodniach wczoraj nie zaklejałem ust i oddychałem nosem. Mózg załapał i przejął kontrolę nad procesem oddychania. Byłem w szoku.
Jeśli zacznę oddychać buzią to znowu zakleję. Po co wydawać miliony. Po raz pierwszy śpię całą noc i wstaję wypoczęty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odchudzanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mój mąz stosuje super preparat. Dość, że przestał chrapać, to jeszcze lepiej sypia... i ja też:) Podaje link https://nplink.net/b75iwepm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Te wszystkie preparaty wyrzućcie do kosza. Maseczki tlenowe też. Najpierw wizyta u laryngologa!!!!!!! . Koniecznie.
Niestety ja kobieta chrapałam, chłop mnie szturchał budził, oboje nie wysypialismy się.
Poszłam do laryngologa, przebadała mnie i powiedziała, ze mam wiotkie podniebienie i to wpływa na chrapanie.
Dała skierowanie do szpitala. Byłam 3 dni w szpitalu, zrobili mi plastykę podniebienia, metoda revor, usunęli wiotkie flaflory, obcieli jezyczek i wróciłam do domu. Pierwszy tydzień po zabiegu (trwa ok. 30 minut) to czułam, jakbym miała ostre zapalenie gardła, migdałków, miałam taką gule w gardle i ciężko mi się przełykało ale nie bolało jakoś wyjątkowo, wszystko ustąpiło.
Jestem bardzo zadowolona, że to zrobiłam, teraz nie chrapie, troche posapuje :) ale śpie cichutko jak należy i moj partner zadowolony tyż.
Odradzam prywatne zabiegi bo są drogie, 4-5 tysi, to samo zrobiłam na NFZ, lekarze super pielęgniarki miłe na laryngologii, czekałam 2 lata ale szybko minęło.
Żadne specyfiki nie usztywnią wiotkiego podniebienia, zadne piguły, klamry na nos, to wszystko ściema i szkoda pieniędzy.
Jeszcze jedna sprawa, W Szczecinie w szpitalu w Zdunowie można na skierowanie od larynogoga pójść do kliniki na spanie na jedną noc, podłączają wtedy do aparatury i się śpi i chrapie do woli, a oni badają, i wystawiają diagnoze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0


kupic partnerowi odpowiednia poduszke! lepiej glowa ulozona to latwiej z oddychaniem i zero chrapania. ja mojemu kupilam ta https://hilding.pl/produkt/poduszki/visco-balance/ i jak reka odjal ;))) Polecam cieplutko :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

do góry