Widok

Jak skłonić męża do rzucenia palenia !!!!!!!

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój mąż kopci niemiłosiernie troche go rozumiem bo kiedys sama paliłam ale gdy zaszlam w ciaze odrzucilo mnie od papierosow i na sam ich widok bylo mi niedobrze. Mąż takze przestal palic bo go o to prosilam i przez ponad 6 misiecy nie palil. Teraz znow zacząl i pali jedna paczke dziennie to jest 10 zl dziennie nasz budzet na to niestety nie pozwala bo narazie utrzymujemy sie tylko z jednej pensji i mamy male dziecko splacamy mieszkanie do tego rachunki na zycie mamy 400 zl miesiecznie ale gdy tylko zaczynam temat palenia jest klutnia na maksa ze mu zabraniam i wypominam ile wydaje pieniedzy. A ja musze dzwonic do mamy zeby pozyczyla na chleb bo maz musial kupic papierosy moze to i smieszne ale naprawde dla mnie to jest straszne. Pomóżcie jak mam go przekonac do rzucenia palenia !! Prubowałam juz praktycznie wszystkich metod ale on uwaza ze chce palic bo to lubi i koniec nic do niego nie dociera a klutnie sa coraz cześciej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam dokładnie taksamo z moim mężem. Jak się córeczka urodziła to przestał palić ale przyszła nowa praza stres.... i wrócił do palenia. Dużo rozmawialiśmy na ten temat i doszliśmy do wniosku, że dopuki sam nie będzie chciał to nie rzuci - niestety. U nas o tyle jest dobrze że Ona zdaje sobie sprawe z problemu ale w pracy wszyscyu niego pala ia sam nie m,a siły i woli sie wyłamać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak sam nie zechce rzucic to niestety go nie zmusisz. pali w domu? jeśli tak, to wywalaj go na balkon czy na dwór. idzie zima więc jak mu zadek zmarźnie to się może chłopak chociaż ograniczy ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nic mię da. Mój mąż już tak wychodzi 22 lata bo młodsza córka miała astmę i wiedział że przy niej się nie pali. Ja mam ten sam problem i nic nie działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie da się!
sam musi chcieć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pali na balkonie a w nocy w kuchni przez okno nie pozwalam mu palic przy malym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój też pali na balkonie w domu absolutnie nie
!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moj wlasnie mi oznajmil ze dzisiaj rzuca,od rana nie zapalil,podobno sam chce juz rzucic,zobaczymy co z tego bedzie.Do tej pory tez ciezko bylo mu,mowil ze lubi palic i sprawia mu to przyjemnsosc,na szczescie nigdy nie palil w domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też bym chciala żeby mąż nie palił. Kiedyś udało mu się prawie pół roku uciec od nałogu,ale znowu zaczął:(. Teraz ciągle go namawiam aby stopniowo palił coraz mniej. Paczka na dzień to naprawde dużo i nie chodzi mi o pieniądze,ale o zdrowie! Ma taki typowy kaszel palacza-a to niedobra oznaka. Chciałabym żeby chociaż palił połowe mniej... a później łatwiej by mu było całkowicie rzucić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieci palacych rodzicow maja znacznie wieksze szanse na rozwiniecie astmy np. Nawet jak sie nie pali w domu przy dziecku. Moze taki argument do niego przemowi.
Nasz tata pali od zawsze i z trojki mojego rodzenstwa jeden ma rozpoznana regularna astme, pozostala dwojka przynajmniej przez jakis okres w zyciu miala lub ma tez problemy z oddychaniem. TYlko ja sie na razie uchowalam. I tata tez nigdy nie palil przy nas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sorry, więc jakim cudem dym nikotynowy wam zaszkodził? w spermie się przedostał?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jemu żaden argument nie przemawia do rozsądku ma podejrzenia astmy oskrzelowej, kaszel palacza tez ma ale jak nie palil przez te pol roku to przestal a teraz znów nawrót i sie dziwi co to za kaszel jak mu mowie ze smierdzi ze to szkodzi malemu ze go dotyka takimi lapami to twierdzi ze umyl juz niemam pomyslu prosilam go zeby ograniczyl pewnego dnia sam nawet to zaproponowal ale co z tego jak zaczął palić wiecej mówi ze ma tyle stresu ciekawe jakiego chyba lezeniem i nic nie robieniem sie tak stresuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może inne argumenty do męża przemówią?
Bratowa powiedziala mojemu bratu:chcesz to pal ale kupuj sobie sam!
I od tej pory jak brat ma to pali , jak niema nie pali.

Próbowalaś??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nałogowy palacz zawsze znajdzie pieniądze na papierosy, może nie pić nie jeść,ale zapalić MUSI. Jeśli sam nie chce rzucić palenia to my możemy stanąć na głowie i nic nie zdzialamy-taka jest prawda.

Co do tej astmy to chyba przesada. Jeśli się nie pali przy rodzinie to jaki to ma związek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba bylo szukac faceta bez nalogow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
o jaka mądra...
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama paliłam wiec mi to nie przeszkadzało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie to nie do pomyślenia żeby pożyczać kasę na chleb, a mieć i wydawać na fajki. Facet musi wziąć odpowiedzialność za rodzinę i zapewnić jej chleb, a potem spełniać swoje zachcianki typu fajki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jest taka książka "Easy way to stop smoking" i wiecie co... ona naprawdę działa. Tylko prawda jest taka że palacz musi chcieć rzucić i przeczytać tą książkę do końca. Na mojego męża zadziałało. Na teściową też. Palił paczkę dziennie, a od ponad roku NIC. Długo czytał tą książkę, bo chyba bał się doczytać do końca. Ale w końcu skończył. I udało się. Książkę napisał Allen Carr. Powodzenia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wyślij go na komputerowe odtruwanie,do tego musi też mieć chęć i silną wolę,noi uwierzyć że sie uda.Mój maż też kopcił faje,ja kiedy przestałam popalać zaczęło mi to strasznie przeszkadzać i długo go namawiałam,powiedziałam że jak zajdę w ciążę a już jak urodzę to nie chcem czuć dymu nikotyny,noi ten zapach z ust...coś okropnego.Udało się za pierwszym razem i już nie pali prawie 3 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ania a co to jest to komputerowe odtruwanie? na czym polega?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Np.tu jest,mój mąż robił gdzie indziej,ale nie mam namiarów,ale to pewnie to samo:
http://www.meeds.pl/rzuc.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inaczej biorezonans, czyli właściwie palacebo ;}
wypalasz ostatnia fajkę smarują ci rączki alkoholem żeby odtłuścić i przypinają kabelki, trzymasz dwie miedziane płytki przez 15min? może dłużej, puszczają niby prąd.Kilka godzin po tym nie chce się palić....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tabletki TABEX, z całą odpowiedzialnością polecam.
Wysłałam szwagra do lekarza ogólnego po receptę, a potem po zapaleniu papieroska poprostu puścił pawia...
Naprawdę skuteczne.
Szwagier już nie pali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikkoretki, książki, wizyty u specjalistów, palenie na balkonie, Tabexy i inne cuda na receptę, niewiele pomogą, jeżeli Twój mąż po prostu nie zrozumie jak bardzo sobie i osobom w swoim otoczeniu szkodzi i zwyczajnie sam z siebie nie zechce rzucić palenia...
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A taki że nikotyna wnika w odzież i wysłana jest również przez skórę to wystarczy . Moja mamusia W ten sposób nabawił się astmy chociaż nigdy nie miała fajki W ręku A teraz męczy się W szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dym tytoniowy przenosi się na ubraniach....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie czytałam całego wątku, więc może temat już padł, ale ja polecam tabletki TABAX. Sama nigdy nie paliłam, ale moja teściowa kopcił lat kilkadziesiat. Jak w zesżłym roku dowiedziała się, że jestem w ciąży, to kupiła te tabletki i po miesiącu fajki poszły w kąt.
Tabletki są na receptę. Na początku bierze się ich kilka dziennie i można palić, ale podobno jest tak, że po prostu chęci nie ma. Oczywiście trzeba mieć też silną wolę, ale podobno naprawdę są bdb. Moja teściowa z tą jej silną wolą to różnie bywało, a tutaj się udało :) i nie pali już ponad półtora roku.
Teraz chcę przekonać Mamę :)

A te tabletki nie są takie drogie, bo ona zużyła chyba 2 opakowania, w to chyba było około 70zł.

Powodzenia.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kłotnie o pieniądze nic, zupełnie nic nie dadzą. Dla palacza to nie argument-skończy się tym że będzie na fajkach i kawie leciał.

Poproś męża żeby DZISIAJ NIE PALIŁ. Nie rzucił na tydzień, zmniejszył palenie o 5 papierosów czy poszedł na jakąś akupunkturę. Niech jednego dnia nie zapali, nie myśli o jutrze (ani o tym że jutro sobie zapali, ani czy jutro zapali). Pochwal go następnego dnia rano i zaproponuj żeby znowu dzisiaj nie palił. najważniejsze-bez żadnego myślenia o przyszłości i bez haseł w stylu "dziś nie zapaliłeś mamy 10 więcej" bo to denerwuje.
u nas wśród znajomych i rodziny to jedyna dająca rezultaty metoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam do sprzedania 1op TABEX-u
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj tez pali ale jak kasy nie ma to nie kupuje fajek i wytrzymuje a czym wiecej sie gada tym gorzej bo faceci to zlosliwe jednostki :)
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj tata tez palil od mlodego. Przeczytal ta ksiazke, ktora podala ktoras z Was wyzej...i nie pali juz 2 lata.

Chce teraz dac mezowi, bo tez pali. Tylko nie wiem czy zadziala, bo on nie musi palic, tylko lubi. Nie pali duzo, ale jednak. Czasami jest tak, ze przez caly dzien nie zapali ani jednego.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem czy padło, ale np na mojego działa jeden argument-brak seksu. działa zawsze :)
nie znam akurat tego problemu. tzn mąż palił i to sporo-1,5 paczki dziennie szło zazwyczaj, ale potem poznał mnie... i przestał. stwierdził, że byłam najlepszą motywacją na rzucenie nałogu. nie wiem czy to do końca prawda ale znamy się tyle lat i z papierosem widziałam go tylko raz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dla swojego faceta rzuciłam palenie od razu i nie pale już 2 miesiące. Musi chciec nie zmusisz go. Ale jego podejscie jest przerazajace ;/ pozyczaj na chleb ale mu nie dawaj jesc powiedz ze wlasnie trzyma w łapie swoją kolacje i idzie ona z dymem. ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moim zdaniem jak sam nie bedzie chcial rzucic to nie rzuci,niestety .Ja rzucilam palenie miesiac temu i wiem jak ciezko jest to zrobic ale bez dobrych checi i wytrwalosci w postanowieniu nic z tego niestety nie wyjdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem Cię mam tak samo. Mój mąż też pali i nie chce przestać. To poważny problem bo z tego są ciągłe kłótnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również polecam książkę Allana Cara.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wszystko zależy od siły woli... ja paliłam wiele lat, chyba 13 i mój były mąż zmuszał mnie do rzucenia i oczywiście nic to nie dało, paliłam dalej. Gdy się rozstaliśmy i poznałam nowego partnera jakoś samo doszło do mnie, że chcę z nim dziecko i muszę się oczyścić z toksyn - rzuciłam by po roku zajść w ciążę. Mój partner palił tyle samo lat co ja a jednak nie potrafił rzucić. Udawało mu się na miesiąc a później znowu popalał z tendencją do regularnego palenia. Dodam, że były palacz wyczuje fajki i nienawidzi ich z całą siłą ;) Mój tata rzucił po 30 latach papierosy i był taki sam jak ja: nienawidził papierosów.
Nie mogę przeżyć tego, że mój partner dalej pali. Nie robi tego przy mnie, od miesięcy nie widziałam go z papierosem, nie pali w domu, nie pozwalam mu nawet na balkonie, musi wychodzić na dwór z psem by zapalić lub robi to w pracy. Jak wyczuję fajki to koniec z czułościami bo mi to przeszkadza. Już nie robię dzikich awantur, bo sama pamiętam jak one nic nie dawały gdy to ja paliłam a mój ex na mnie krzyczał.
Mówię mu, że jest mi przykro, że marnuje pieniądze na rujnowanie swojego zdrowia, że jestem z niego dumna jak w chwili kryzysu nie zapali a np szczerze porozmawia. Często mu mówię, że niedługo pojawią się dzieci (dosłownie za kilka tygodni) i bardzo, bardzo bym chciała by nie miały wzoru palacza... ja to miałam w domu, on to miał w domu i oboje paliliśmy - nie chcę by nasze dzieci też były potencjalnymi palaczami...
Próbował kilka razy rzucić z desmoxanem ale za każdym razem jego nałóg się reaktywował w chwilach stresu.
Myślę, że facetom jest trudniej przez to, że nie są nauczeni wywalać emocję na zewnątrz, kiszą je w sobie i odreagowują dymkiem czy czymś gorszym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyślij go na zdjęcie płuc ,chociaż tyle -dla bezpieczenstwa.Facet musi sam zrozumieć że papierosy sa niebezpieczne.Warto też wybrać sie do okulisty sprawdzić czy wszystko oky Żółta plamka w oku u palaczy często ulega zwyrodnieniu ,a wtedy do utraty wzroku krótka droga.Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich, z których chcę skorzystać, aby opowiedzieć wam o bardzo dobrym magu, który czyni cuda swoimi magicznymi zdolnościami. Robi cuda, pomagając ludziom wrócić z partnerem, o którym myślą, że stracili, dzięki swojej magicznej mocy możesz zyskać awans w miejscu pracy i tak wiele rozwiązań, których nie możesz przewidzieć. możesz skontaktować się z nim za pomocą jego adresu e-mail chubygreat@gmail.com lub możesz wysłać do niego bezpośrednią wiadomość WhatsApp pod numerem +2349056504566, on jest zawsze dostępny. I zapewniam was, że się z nim kontaktujecie, że wasz problem się skończył. chubygreat jest bardzo dobry w tym co robi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

do góry