Widok

Jak sprawdzić dewelopwera

Hej,
Niedawno postanowiliśmy z mężem w końcu kupić nasze wymarzone mieszkanie. Przeglądnęliśmy już kilka ofert i mamy też już nasze wstępne typy i dewelopera. Braliśmy pod uwagę lokalizację, cenę no i wygląd oczywiście ;) Jest jeszcze coś na co powinnam zwrócić uwagę ? Znajomi wspominali, że można np. sprawdzić jakie osiedla czy szkoły mają powstać w okolicy ale nie bardzo nawet wiem gdzie mogę się tego dowiedzieć ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poproście dewelopera o prospekt informacyjny, tam można wyczytać kilka ważnych rzeczy- historia dewelopera, informacje o otoczeniu inwestycji, czy jest rk powierniczy i różne inne formalne sprawy. Jeśli bierzecie kredyt nie macie się za bardzo co martwić- bank już doskonale te kwestie sprawdzi. Poproście o projekt- sprawdzcie z czego budowabe są scianki, stropy, najlepiej by zerknął w to ktoś kto się zna. Co do oroczenia- MPZP dostępbe są w Internecie. Dowiedzcie się o grunt- czy własnośc czy użytkowanie wieczyste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprawdz sprawozdanie finansowe firmy, najlepiej z księgową jakąś, deweloper udostępnia ale przeważnie na miejscu, trzeba umieć to czytać, będziesz znala sytuację materialną dewelopera. A reszta jak powyżej, kupuj od dewelopera który ciągle buduje , jest znany na rynku, unikaj małych firm bo się p prostu mogą zwinąć i pieniędzy nie zobaczysz. Nie odbieraj mieszkania jesli są jakieś wady, nawet na czesciach wsólnych bo się potem napraw nie doczekasz, do odbioru wez dobrego inspektora nadzoru budowlanego- niech wymierzy powierzchnię(za metr płaci sie bardzo dużo ), z kamerą termowizyjną i długą poziomicą- niech sprawdzi cz sciany rowne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...

Invest Pel- proszę o jakieś opinie na temat tego dewelopera (46 odpowiedzi)

Witam, proszę o opinię na temat tego dewelopera, nic nie mogę znaleźć w internecie. Może ktoś...

do góry