Widok

Jak wykurzyć mysz ze ściany?

Dzień dobry wszystkim!
Po kolejnej nieprzespanej nocy postanowiłam napisać o moim problemie. Mianowicie, od jakichś 2 miesięcy, najczęściej wieczorami i w nocy słychać skrobanie, tupanie i darcie materiału i to wszystko dochodzi ze ściany!!!
Mieszkamy w domu bliźniaku, przy lesie. Dokładnie na strychu(są skosy).Jestem prawie pewna że to mysz, choć nigdy jej nie widziałam w mieszkaniu, żadnych bobków ani nic.
Zadzwoniłam do firmy zwalczającej gryzonie w pomieszczeniach, pani powiedziała, że to prawdopodobnie kuna( choć wątpie) Wszystko fajnie pięknie, tylko jak ją stamtąd. Generalnie nie ma opcji żeby weszła do mieszkania. Mamy tylko taką małą dziurkę pod kaloryferem i w nią wchodzą rury od kaloryfera. Nie widać śladów, żeby wychodziła tamtędy.
Zastanawiam się ile wyrządziła już szkód pod dachem. Nasz strych jest gdzieś na wysokości 10m od ziemi i jest dobrze zabezpieczony więc kuna raczej by nie weszła.
Wczoraj wieczorem położyliśmy przy tej dziurze pułapkę z serem, ale nic się nie złapało. Skrobanie w nocy stało się jeszcze intensywniejsze niz zawsze, więc może mysz poczuła ser i chce się do niego dostać, a nie ma jeszcze przejścia wygryzionego...

Czy ktoś toczył podobną batalię?? Proszę o jaką radę, bo pobudki o 3-4 rano nie są zabawne...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
mnie sie wydawało ze myszy sa raczej ciche, kilka lat mieszkania na wsi stad moje takie zdanie...to chyba nie mysz u Ciebie siedzi za sciana czy w scianie :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mysz, kuna, szczur nie wiem sama. Hałas w nocy jest taki, że szok. Drapanie, "turlanie kamyków" czasem, rozrywanie materiału. Siedzi w ścianie, między płytą karton-gips a zewnętrzną.
Halewicz: świetny pomysł :) rewelka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie są ciechę ani trochę nie są ja sam mam ten problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myszy są ciche .Proponuję udać się do lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To mysz kuna jest wielkości kota a to za ścianę nie wejdzie
Ogniem ciągłym z AK-47. Pomoże.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
badz tolerancyjna bo moze mysz sobie remont robi,,,, kazdy chce gdzis mieszkac.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
kamera termowizyjna załatwi sprawę. Zlokalizowanego zwierzaka ostrym długim prętem potraktować
....a potem zgnije....trochę pośmierdzi i po kłopocie.
według mnie tak ----kup w markecie budowlanym puszke z karbitem cena c hyba ok. 10 zł.weż 1 mały kawałek wsadż w dziurę polej troche wodą temu smrodowi nikt się nie oprze tylko uwagaaaaaaaaaaaaa wyjśc z domu na pół godz. bo działa też na ludzi ,po przyjściu przewietrzyć dokładnie mieszkanie, i najważniejsze nie używać otwartego ognia, powtarzać do skutku
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
aha ---mysz nigdy nie śmierdż jak zdechnie wysusza sie do grubosci gazety ----nie wiedzą i piszą głupoty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
...oczywiście, bo mysz to taki wampir...jak tylko "umrze" to zamienia się w pył i znika....sam nie wiesz a się wypowiadasz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie smrod byl jak cholera
Nie zgadzam się. Niestety poczułam sama. Miałam otwarte okno w nieużywany małym pokoju gdzie było otwarte okno. Po około 3 dniach okno zamknęłam a po około 2 tygodniach poczułam smród. Po około miesiącu zrobiliśmy gruntowne sprzątanie i znaleźliśmy przyczynę.
Oj śmierdzi kolego śmierdzi
halewicz,
ty jednak jesteś głupi.
weź wsadź swoje rady w d.....
podobno myszy nie lubią Mozarta (to nie żat!!)
więc na noc musisz tylko ustawiać odpowiednio głośno muzykę...
prędzej, czy później sobie pójdzie...

cyba, że to nie mysz;/ wtedy nie wiem
Dzięki za wszystkie rady :)
Mysz czy cokolwiek tam było, jakieś 3 tyg temu się wyniosło. Także jest cisza w nocy. Mam nadzieję, że nie wróci :)
Dzień dobry mam ten sam problem, może Pani opisać jak się udało żeby sobie posła myszka???

Ja też. Może to rzeczywiście kuna? Drapie, skrobie, biega... Walenie w regips pomaga na chwilę.

Myszy nie łapie się na ser tylko na rodzynki i orzeszki

Kota porzyczyc od sasiadow

A. Podgłośń radio
B. Załóż stopery
C. Przewróć się na drugi bok
Jeśli żadne z powyższych nie zadziała spróbuj zastosować wszystkie kroki łącznie
ps. W takich sytuacjach pomocny jest kot - pożycz, najlepiej takiego półdzikiego a nie perskiego kanapowca garfielda jakiegoś.
Ja też mam coś w ścianach i to to lata po całym domu , a najwięcej u góry .
Mieszkam w starej leśniczówce w środku lasu . Jak to wypedzic ?
Boje się jak przebije się przez z ścianę do domu . Słychać ,że to coś wielkiego .
Kuna ,szczur

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Szukam niedrogiego ślusarza lub kogoś kto umie otworzyć zepsuty zamek w drzwiach - Jankowo Gdańskie (3 odpowiedzi)

Witam Szukam jakiegoś niedrogiego ślusarza (ceny po 250pln niestety nie udźwignę za rozwiercenie...

Budowa domu w Trójmieście (13 odpowiedzi)

Czy ktos mógłby mi powiedzieć ile w warunkach trójmiejskich kosztowała by budwa takiego domu:...

Reda, Rumia - dojazd (5 odpowiedzi)

Witam, szukam domu w okolicach Trójmiasta i zastanawiam się nad Redą, Rumią i okolicami. Jak...

do góry