Widok

Jaką szatkę do chrztu?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
podpowiedzcie coś...widziałam na allegro bardzo ładne z personalizacją w kształcie takiej sukieneczki....ale czy to w ogóle jest praktyczne? czy lepiej po porstu zwyczajną "chusteczkę" kwadratową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co tu ma być praktyczne? ;-)
I tak tego nie zakładasz, to tylko pamiątka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm, no jest taki moment w trakcie chrztu, że ksiądz mówi coś o założeniu białej szaty...coś w stylu "a teraz matka chrzestna...."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to się tylko przykłada do dziecka:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ta szatka to jest tylko na 5 min potem cowasz na pamiątkę więc obojętnie jaki kształt napis itd.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i pewnie nie ma sensu szaleć i kupować "najpiękniejszą" i "najdroższą"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma :)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale taką w ksztalcie sukieneczki kupilam w Gdansku za 8zł, a wyszyli mi co chcialam za 15zł chyba w Haftwear w Galerii Przymorze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siostra kupiła zwykla a moja mama wyszyła sama imię i datę chrztu Majci :)
tak jak ktos wyzej napisał to jest na 5 min w kosciele a potem pamiątka schowana razem z innymi
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabryś miał zwykłą, kwadratową :) uszytą i ozdobioną przez Chrzestną - bo nic w sklepach Jej się nie podobało ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze znajdziesz cos tutaj: http://www.szatka.pl/pl/c/Szatki-Chrzczonki/42
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupilam w wejherowie i razem z haftem chyba 20-25zl mnie to kosztowalo i wzielam w ksztalcie ubranka bo taka mi sie bardziej spodobala. nie sa to jakies wielkie pieniadze poza tym jest to na chwile ale tez na pamiatke dla dziecka dlatego wybralam taka ktora mi sie najbardziej podobala:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biała szatka sybmolizuje czystość, niewinność, przynależność do Chrystusa. Po głównej ceremonii chrztu, następuje namaszczenie, po nim włożenie białej szaty (z reguły chrzestna podaje ją księdzu i to on ją zakłada), a następnie zapalenie świecy przez chrzestnego.
Polecam szatkę taką która ci się spodoba. Jest to niewielki koszt 20 - 50 zł i super pamiatka dla dziecka. Mi podobają się te z cyrkoniami i kryształkami bez haftów i nadruków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja kupiłam szatkę i świecę na chrzest na skramentelnie.pl
https://sakramentalnie.pl/sklep/chrzest/szata-na-chrzest/
https://klejki.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

do góry