Widok

Jaki lekarz pomoże nakierować mnie na szpital w celu wykonania cc?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, nie proszę o komentarze, już tak rodziłam, moje dzieciątko jest szczęśliwe i zdrowe ( a porody siłami natury źle doświadczyły moje siostry i ich dzieci )- swissmed jednak nie pomoże, chcę po raz drugi mieć wybór, pomożecie kogoś polecić, bardzo proszę?

Mogę podać do siebie e-maila.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ale wiesz że to kosztuje? (chyba że to ciąża bliźniacza wtedy nikt problemu nie robi) Ja miałam planowane CC i uważam że minusują zawistne baby co przy porodzie naturalnym nacierpiały się więc tego samego oczekują od innych kobiet. :-)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak wiem że kosztuje , już raz tak rodziłam i bardzo sobie chwalę i też uważam że te które negują ten sposób rodzenia to tylko z zawiści, przecież w innych krajach jest wybór.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
wybierz szpital sprawdz,który lekarz tam pracuje i idz do niego na wizytę prywatną a powie czy jest szansa na rozwiązanie ciąży przez cc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja przyjaciółka będzie rodzić w szpitalu Kliniki Mediki, jej lekarz do którego chodzi prywatnie powiedział jej że pomimo wskazań do CC mogą jej nie zrobić bo w szpitalach różnie to bywa niestety, on akurat nigdzie nie pracuje na NFZ więc ona mając w pamięci poprzedni swój nieciekawy poród zdecydowała się na prywatną klinikę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie, jeżeli pierwszy poród odbył się przez cc, musisz wyrazić zgodę na drugi siłami natury... ale w praktyce różnie bywa. 100% pewności możesz mieć niestety tylko w prywatnej klinice.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miałam cc w swissmed 6 lat temu n życzenie.
Bo chciałam. Złego słowa nie powiem.
A mój syn problemów też zadnych nie ma i nie miał.

Przy drugim dziecku tylko cc i tylko prywatnie.

Ja Ci nie pomogę , bo oprócz swiss nie znam zadnej kliniki.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Clinica medica Gdynia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni Clinica Medica 8 tys. pln
W Łodzi Salve 3900 pln
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
możesz mieć od lekarza np. ortopedy zaświadczenie, że masz przeciwwskazania do porodu naturalnego (np. problemy z kręgosłupem).

Możesz mieć od psychiatry zaświadczenie, że masz chorobowy lęk przed porodem naturalnym i to jest przeciwwskazanie do porodu naturalnego.

Poszukaj w googlach "przeciwwskazania do porodu naturalnego" albo "wskazania do cc" i zobaczysz jakie stany chorobowe mogą Cię uratować.

Ja miałam od ortopedy zaświadczenie, bo mam dyskopatię i przy wysiłku porodowym mógł mi wypaść kręg w kręgosłupie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Możesz mieć od psychiatry zaświadczenie, że masz chorobowy lęk przed porodem naturalnym i to jest przeciwwskazanie do porodu naturalnego.
"
Serio?? W którym szpitalu jest tak dobrze że potraktują to poważnie?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko w Clinica Medica i Salve ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja koleżanka rodziła przez cc w redłowie. Miała zaświadczenie od swojego ginekologa o tym ze się boi, ta tokofobia czy jak to tam się zwie ;) nie musiała wcale chodzić do specjalisty.

Wejherowo też nie robi problemów, ale musisz mieć papier.

Zamiast szukać ginekologa szukaj specjalisty. Chociaż nie wiem po co skoro już jesteś po cc. Nie mają prawa Cię zmusić do porodu SN. Wystarczy, że postraszysz sądem lekarza do którego trafisz na dyżur. Oczywiście jeśli będzie naciskał na SN. To ich obowiązek zrobić cc jeśli masz takie życzenie po pierwszej cc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Absolutnie to,że wcześniej miałaś cc nie jest wskazaniem do cc, chyba,że nie minął jeszcze rok od poprzedniej ingerencji chirurgicznej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Absolutnie to nie maja prawa mnie zmusić do sn, bo grozi to rozejściem się blizny i pęknięciem macicy przy skurczach. Żaden normalny, cywilizowany lekarz nie będzie ryzował chyba że trafisz na konowała, których nie brakuje. Po prostu o tym wiele osób nie wie, że można odmówić, nie wyrazić zgody i muszą Ci zrobić cc. Wiem to z pewnego źródła. Trzeba po prostu znać swoje prawa i tyle.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zawsze możesz nie wyrazić zgody na poród naturalny,ale z każdym rokiem od cc ryzyko rozejścia sie tkanek wewnętrznych jest coraz mniejsze i większość doświadczonych lekarzy nie widzi konieczności cc na początku porodu. Praktyka jest taka,że jest próba porodu silami natury i jesli cos niepokojącego sie dzieje to wtedy wykonuje się cc.
Zreszta wystarczy pójść i zapytać o opinie ordynatorów oddziałów położniczych cz wcześniejsze cc jest wskazaniem do cc przy kolejnym porodzie to usłyszy,że wskazań bezpośrednich jest duzo,ale jeśli jesteś ponad rok po cc to w większości przypadków podejmuje sie próbę porodu naturalnego i próby te kończą sie powodzeniem bez powikłań.
Tylko dobre znajome lekarzy maja od razu cc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Gadanie..wszyscy bardziej rozgarnięci wiedzą że chodzi o kasę, naturalny poród jest tańszy. W polce na funduszu zdrowia kręci się lody a nie idzie komukolwiek na rękę, szczególnie "babom rodzącym" więc daruj sobie opowieści i te tłumaczenia. Jakoś kobiety z rodzin tych lekarzy przy kolejnych dzieciach nie muszą rodzić naturalnie co też nie jest wielką tajemnicą. Liczy się kasa! Tyle że w opowieści o tym że najlepiej naturalnie i najlepiej bez znieczulenia uwierzyło dużo kobiet, w polce pod tym względem jesteśmy kilkadziesiąt lat do tyłu w porównaniu do bardziej rozwiniętych krajów.. i tak miło że ostatnio w końcu ktoś wpadł na to że niefajnie jest umieszczać kobietę po poronieniu z kobietami po porodzie na jednej sali.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co do kwestii znajomy lekarz a CC, w moim wypadku ciąża bliźniacza rozwiązana była przez CC (z in vitro) i tak jak w przypadku koleżanki w identycznej sytuacji nikt problemów nam nie robił i znajomości nie były potrzebne. W tym wypadku lekarz woli nie ryzykować, widocznie boi się później znaleźć w programie "Uwaga" na TVN-ie gdyby coś poszło nie tak..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie kazdy lekarz robi cc w przypadku ciazy blizniaczej
W wojewodzkim zawsze proponuja naturalny- tak zawsze twierdzi ordynator
i
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
U moich znajomych w ciąży po in-vitro zaproponowano rozwiązanie przez cc w 38 tygodniu, aby nie ryzykować. Poród na Zaspie, lekarz prawdopodobnie związany z tamtejszym szpitalem i mimo, że uważam że SN jest lepsze i dla matki i dla dziecka w ogóle mnie taki sposób zakończenia ciąży nie zaskakuje, tym bardziej że to ich pierwsze żywe dziecko, a prób było kilka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
~Kowalska : "uważam że SN jest lepsze i dla matki i dla dziecka "
A ja uważam że nie powinno cię interesować co jest dobre dla mnie i moich dzieci. Jak SN takie "lepsze" to proszę we własnym zakresie..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
~maja- W przypadku ciąży bliźniaczej z in vitro zawsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja myślę, że jesteś przewrażliwiona... Moje stwierdzenie odnosiło się do mojej wiedzy i tego co uważam dla siebie za dobre... Nie oceniam nikogo... Ale widocznie usłyszałaś już ostatnio tak dużo ocen własnych decyzji, że nie bierzesz pod uwagę, że ktoś inny DLA SIEBIE może wybierać inaczej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
~Kowalska nie spersonalizowałaś swojego stwierdzenia więc nie oczekuj że ktoś będzie wiedział co miałaś na myśli, nie wiem po co dorabianie scenariuszy co od kogo usłyszałam otóż rozczaruję Cię.. nic negatywnego na temat swoich wyborów nie usłyszałam.. A teraz Twoim tokiem rozumowania- Widocznie jesteś na tyle negatywnie nastawiona do CC że już wymyślasz że jeśli ktoś broni tej formy porodu to tylko dlatego że jest za nią gnębiony, otóż nie bardzo ;-)
Wystarczy że będziesz precyzyjnie formować myśli i będzie ok!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mnie to nie ziębi ani nie grzeje, jak kto sobie życie planuje, to jest forum publiczne i ludzie będą pisali SWOJE zdanie, niezależnie od tego CZEGO TY OCZEKUJESZ. Uważam że formy porodu i sn i cc są formami porodu i pisząc o moim zdaniu na temat SN i opisując sytuację moich znajomych wykazałam się raczej OTWARTOŚCIĄ na temat cc, a nie SN-fanatyzmem... Czytać trzeba ze zrozumieniem, nie brać do siebie zbyt dużo... to tylko forum.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
~Kowalska nie biorę nic do siebie po prostu (chyba jak każdy) oczekuję tylko byś nie wymagała aby zgadywać o co Ci dokładnie chodzi. :-)
Moim zdaniem, wg mnie , uważam że- i już wszystko ok, ale jak ktoś pisze twierdzenia brzmiące jak prawdy ogólne to ciężko nie zareagować..tak delikatna sprawa jak poród to ZAWSZE sprawa indywidualna.
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
OK, ok życzę udanego porodu i zdrowego dzieciątka.;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie w Gdyni nie robią problemu z tokofobią, w Wejherowie niestety się nie zgodzę- zależny na kogo trafisz:(
Rodziłam w 2015 w Kartuzach z zaświadczeniem o tokofobii tez nikt nie robił problemu. Babeczka, która ze mną leżała na pooperacyjnej popłakała się lekarzowi i też jej zrobili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny nie mówicie ze tak łatwo mieć cc, jeszcze inne Wam uwierzą i pójdą w nadziei na cc a zmusza do porodu naturalnego i będzie wielkie rozczarowanie i płacz. Nie jest łatwo o cc. Nikt nie zrobi cc na zasadzie 'chce je mieć'.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na życzenie - tylko w prywatnej klinice. W Gdyni jest, Clinica Medica.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam zaświadczenie od psychiatry, że się boje i jakoś mi zrobili cc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mając wskazania do cc nie miałam jej zrobionej zmuszono mnie wręcz do porodu naturalnego... Nawet kłótnie z lekarzami nic nie dały, także sprawa zostaje skierowana do sądu... Rodziłam na Zaspie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
To totalnie bez sensu:( Współczuję i mam nadzieję, że wygrasz w sadzie. Ja rodziłam w Kartuzach i tam żadnemu lekarzowi nie przyszło do głowy podważać skierowania. Specjalnie wybrałam ten szpital chociaż do Wejherowa mam bliżej. Sprawdziłam Wejherowo i wyszło, że nie mam co liczyć na zrozumienie tamtego personelu :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martyna! Dziwie sie temu co piszesz. Kolezanka ze szkoly rodzenia miala zaswiadczenie o tokofobii. Rozplakala sie na izbie przyjec, histeria co noemiara i zrobili jej. Musialas bardzo zle trafic. Raczej Zaspa slynie z duzego odsetka cesarek.
Autorko watku! Jesli chcesz moec cc na zyczenia najpewniej bedziesz miala ja w prywatnym szpitalu. Jak widac w innych szpitalach to zalezy. Chyba za latwo dostac zaswiadczenie o tokofobii skoro lekarze tego nie szanuja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też słyszałam, ze w Kartuzach nie robią problemu, jeśli się ma zaświadczenie z powodu czegokolwiek od jakiegoś specjalisty. a moze pogadaj z lekarzem prowadzącym, może ci podsunie jakiś trop, albo sam pracuje w jakimś szpitalu i się z nim ugadasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli potrzebujecie zaświadczenia do cesarskiego cięcia o tokofobii to możecie skorzystać nawet z video konsultacji u psychiatry. Zaświadczenie przesyłają pocztą lub mailem, konsultacja może odbyć się w twoim domu lub w szpitalu. Wystarczy, że wejdziecie na platformę psycho medic online - wyskoczą wtedy kalendarze specjalistów, dzięki którym można łatwo umówić się na video konsultacje. Polecam taką opcję z braku czasu można właśnie skorzystać z video konsultacji, z każdego miejsca o dowolnie wybranej porze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

Mały prezent z okazji ślubu (92 odpowiedzi)

Szukam inspiracji. Coś fajnego. Niezobowiązującego. Ślub kolegi(Męża) z dzieciństwa,...

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

do góry