Widok

Jaki papier toaletowy dla dzieci?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Może i głupie pytanie, ale jakiego papieru używacie dla dzieci?

Moje dziecko ma 3 latka, jak na razie używam chusteczek nawilżanych, bo każdy papier jaki używałam, lekko podrażnia dziecku skórę, a używałam dla dziecka delikatnego papieru, a wydaje mi się że za mocno nie wycieram dziecku pupy, żeby od tego podrażniało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
mój mały odkąd przestał siusiać do nocnika czyli jak skończył 2 latka podcieramy mu pupe zwykłym, białym papierem..nawet nie myślałam o tym że on może podrażniać..wg mnie te chusteczki nasączone nie wiadomo czym mogą bardziej zaszkodzić co te papier :);)
ps: mogą ale wcale nie muszą..po prostu teraz tak właśnie sie zastanawiam czy mokre chusteczki nasączone nie wiadomo czy mają jakiś wpływ na skórę naszych dzieciakó.. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zostałam przy chusteczkach nawilżanych.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja używam zwykłego papieru tego co my (niekoniecznie białego) a do "dwójeczki" na doczyszczenie papier toaletowy nawilżany velvet (kupowałam też inne ale jakoś nam nie podpasowały, któryś też podrażaniał więc już nie kombinuję)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mnie dziecko przyzwyczajone do nawilżanych chusteczek nie będzie potem umiało sobie tyłka podetrzeć zwykłym papierem. Po co je do tego przyzwyczajać? Nigdy tego nie rozumiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
My używamy nawilżanego papieru toaletowego dla dzieci :] z Rossmanna ;] http://www.rossnet.pl/Produkt/Lilliputz-Papier-toaletowy-nawilzajacy-dla-dzieci,109989,1662

a na działce, gdzie nie ma zwykłej kanalizacji - o Toddies z Nivea :) http://www.dobredladziecka.pl/2012/02/07/nawilzany-papier-toaletowy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chusteczki nawilzone to chyba najwiekszy badziew jaki jest niby dla niemowlaków a jest ich jak na lekarstwo co mają w miarę znośny skład. nimi da się wyczyścić wszystko na prawdę...
poza tym pozostawiając mokrą czy wlgotną pupę dziecka wcale dobrze nie robimy.
my używamy papieru Regina bialego 4 rolki sa sprzedawane nie dość, że najbardziej wydajny to i miekki. ale u nas nie ma podrażnionej pupy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Po co je do tego przyzwyczajać?"Dla mnie chusteczki nawilżane to poprostu większa higiena osobista,siku może byc zwykły papier ale po kupie nie wyobrażam sobie nie podetrzeć dziecku pupy chusteczką nawilżaną,zresztą jak wyciera sobie sama jest jej poprostu łatwiej.A wy nie korzystacie z chusteczek nawilżanych do higieny intymnej?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nika - korzystam tylko kiedy czuję potrzebę, czuję się nieświeżo ale nie po każdej wizycie w toalecie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja używam dla córki papieru toaletowego, zwykłego (oczywiście niebarwionego i bez zapachu), już od dawna.
Jeśli miałby ją podrażnić, to tylko jest to znak że pora wrócić na jakiś czas do oliwy z oliwek przed spłukaniem po kąpieli (na mokrą skórę umytego dziecka nanoszę oliwę, spłukuję, wycieram normalnie). Skóry zabezpieczonej poprzez takie lekkie natłuszczenie tak łatwo się nie podrażni, w tym jest lepiej chroniona w warunkach przedszkolnych, gdzie dziecko musi samo o siebie zadbać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko jakoś nigdy nie miało podrażnionej pupy po chusteczkach nawilżanych i bzdurą jest ,że nie da się dokładnie pupy wytrzeć ,u mojego jest odwrotnie ,a u dziewczynki ma to podwójne znaczenie bo źle wytarta pupa może prowadzić do różnych stanów zapalnych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
U mnie husteczki nawilżane są na stałe w toalecie i nie wyobrażam sobie żeby miało być inaczej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
przepraszam ze to napisze ale czasmi co nie ktore mamy przesadzaja. to jest oczywiscie moje zdanie kazdy robi jak uwaza. my mielismy tyleczki podcierane szarym szorstkim papierem przez tyle lat i co zyjemy. zapewne nie bylo nawilzajacych chusteczek.
ja uzywam zwyklego papieru fakt bialego i nie uwazam zeby robila krzywde mojemu dziecku.
pozdraiwm i mam nadziej ze mamy za to sie nie obraza
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zerknęłam w temat z ciekawości bo przyznam, że nie pomyślałabym nigdy sama z siebie że dla dziecka jest potrzebny inny papier toaletowy niż dla reszty rodziny.

Moje dziecko jest jeszcze malutkie ale myślę, że nie będziemy kupować dla niego oddzielnego "dziecinnego" papieru.
Swoją drogą ciekawe czym się taki papier różni od zwykłego miękkiego papieru "dla dorosłych". Bo jeśli tylko tym, że jest nawilżany to moim zdaniem jakiś wymysł i sztuczne tworzenie potrzeb.

Oczywiście każdy używa tego co uważa za najlepsze:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie uważam, żebym była przewrażliwioną mamą. Używam chusteczek nawilżanych ponieważ mojej córce nikt nie wyciera pupy w przedszkolu a sama sobie nie radzi, żeby dokładnie wytrzeć. Zgłaszałam to ale moje dziecko i tak ma ciągle zaczerwienioną pupę i uzywamy penatenu inaczej stan by sie pogorszyl. Nie używam chusteczek dla swoje widzimisie ale dlatego, że mam ku temu podstawy, polecam chusteczki huggies, jedyne ktore nie podrazniaja skory, przy innych córka łakała ze szczypie... oczywiście po siusiu zwykły papier ale jesli wg kogos robie krzywde dziecku przez to, ze wytre raz dziennie nawilzana chusteczka pupe a nie papierem to sorry... ;/ a jak czytam teksty "kiedys byl szary papier a Wy mamuski przesadzacie..." to dochodze do wniosku ze kiedys nie bylo komputerow i niektore osoby powinny zostac w tamtych czasach...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ja używam nawilżany papier toaletowy z Rossmana.Niekoniecznie tego dla dzieci czesciej kupuje ten dla do roslych,ale nawilżany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas w przedszkolu Panie pomagają podcierać pupę - ale też mamy przynosić do tego celu chusteczki nawilżane :] (mój to akurat nie chce załatwiać "grubszych spraw" poza domem)

w domu nie chcę zapychać toalety chusteczkami, więc kupuję ten papier nawilżany ;)

ja tam wolę wytrzeć wilgotną chusteczką/papierem - przynajmniej mam pewność, że pupa jest czysta, nic "niepotrzebnego" ;P nigdzie się nie ukryło i nie wywoła podrażnienia :]

Młody nigdy nie miał podrażnienia od tego papieru czy wcześniej od chusteczek :]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 3latka w domu i używamy chusteczek nawilzanych i nigdy niemiał podraznien
image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co to za argument ,ze kiedyś podcierało się szarym papierem i było dobrze .Podcieralo się szarym papierem bo innego u nas w kraju nie było o chusteczkach nawilżanych nie wspomnę bo o takich nikt wtedy w Polsce nie słyszał ,nie wspomnę o środkach higienicznych dla kobiet bo to była masakra ,zresztą od dezodorantów Polacy do tej pory stronią ,podobnie jak od mycia zębów,czytałam ostatnio jakies badania na ten temat.Dla mnie chusteczki nawilżane to nie zbytek tylko na dzień dzisiejszy jeden z podstawowych produktów do przestrzegania higieny osobistej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
dzieci idące do przedszkola powinny być samodzielne i umieć same się "obsłużyć" w toalecie. Panie, które dzieciom pomagają przy wycieraniu pup łamią prawo i narażają same siebie. Bo wystarczy jedna skarga, że pani majstruje przy pupie dziecka i przedszkolanka wylatuje...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Nie łamią prawa - ponieważ rodzice byli pytani o zgodę :] Przynajmniej u nas :]

idąc tropem co było kiedyś...

KIEDYŚ ludzie podcierali się liśćmi... ;P
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Owsa, troche przesadzasz, ja podcieram mojemu trzylatkowi bialym papierem toaletowym, no chyba ze dwojeczka byla bardziej luzna, to uzywam chusteczki nawilzanej bambino lub johnson& johnson ale te drugie rzadziej, bo sa bardzo mokre. Jak ktos wczesniej napisal, nie jest dobrze zostawiac mokra pupke dziecku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
owska - ja podpisywałam oświadczenie że zgadzam się na takie "zabiegi" przy moim dziecku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nika tu sie z Toba zgodza ze pomimo tego ze dzisiaj mamy na rynku takie mozliwosci i wybor podstawowych srodkow to niestety wielu o tym zapomina. kiedys mozna bylo powiedziec bo bylo ciezko dostac ale teraz no coz..:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wata szklana nie wycierajcie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy orientujecie sie czym jest nasączane ten nawilzany papier? mysle ze to ważna sprawa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
pokusiłam się o sprawdzenie składu :]
dokładny skład:

- Aqua - woda
- Propylene Glycol - humektant http://www.biochemiaurody.com/vademekum/humektanty.html
- Cocamidopropyl Betaine - substancja myjąca pozyskiwana z oleju kokosowego http://pieknieinaturalnie.blogspot.com/2013/01/cocamidopropyl-betaine.html
- Chamomilla Recutita Extract - wyciąg z rumianku http://wizaz.pl/chemia/view.php?id=1440
- Allantoin - działanie łagodzące i przeciwzapalne http://www.biochemiaurody.com/slownik/allantoin.html
- Aloe Barbadensis Gel - żel aloesowy, właściwości silnie nawilżające, regenerujące i przeciwzapalne http://wizaz.pl/chemia/view.php?id=734
- Phenoxyethanol - konserwant http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/phenoxyethanol,931/
- Polyquaternium-6 -
substancja nawilżająca http://www.srokao.pl/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html
- Polyaminopropyl Biguanide - konserwant http://wizaz.pl/chemia/view.php?id=662
- Parfum - zapach

jakoś tu tragedii nie widzę :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
też kupuję ten papier co AgusiaGda - fajny, używamy wszyscy ale oczywiście zwykly tez :-) jednak przyznam, że dosc często go kupuję .
To chyba nic złego ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas córce zaczęłam podcierać pupę jak jeszcze "robiła" na nocnik i tak zostało do teraz ma ponad 3 lata. Zdarza się, że niemoge jej z łatwością wytrzeć pupy i wtedy korzystam z chusteczek nawilżających. standardowo jednak wystarczy wytrzeć kilka razy papierem. Też niejestem za nawilżającymi dlatego kilka razy próbowałam namoczyć papier toaletowy wodą i ja wytrzeć ale niespodobało sie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie no, jak zwykle każdy temat na forum jest dobry, żeby sobie nawzajem powrzucać hehehe
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dla córci kupuje papier toaletowy nawilżany z rossmanna, można go normalnie wyrzucić do toalety.
Wiele osób, nie wyobraża sobie po załatwianiu się nie umyć więc nie sądze by to była przesada. Proktolodzy sami zalecają mycie po.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wycieram zwykłym ,a jak trzeba mocniej wytrzeć to nawilżam zwykły papier wodą i nie problemu z podtarciem .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś luksusem było to że ktoś kupował kolorowy papier toaletowy a jeszcze nie daj Boże jak "Paciaciakowa" kupowała papier we wzorki i jeszcze kolor miał pasować do kafelek ;-) a teraz widzę że papier mokry robi na was ogromne wrażenie!

Wiecie co czasami mam wrażenie że na tym forum niektórzy to ciemnota nieziemska!!!

Co dziwnego jest w mokrym papierze toaletowym? to jakiś luksus?
Ot normalna ewolucja!!!

Lepiej żeby dziecko chodziło z brudną pupą i brudnymi gaciochami cały dzień, nie?!

Jaki luksus, ha ha ha....

SZOKKKKKK!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Beti,
my korzystamy TYLKO ze zwykłego papieru i brudnych pupsk nie mamy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
mamcia , nie chciałabym tego widzieć ;-) i sama siebie oszukujesz!

Prosty przykład - po co się myć np. brać prysznic - wycierajcie się suchym ręcznikiem i zaoszczędzicie na wodzie ;-)

Masakra co za ciemnogród - każdy robi i używa tego na co go stać- i nawet o głupi papier mokry ludzie potrafią jadem pluć ;-)))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Beti, nikt nie robi zadnej sensacji z mokrego papieru toaletowego, a zreszta co to za temat? Czym tylek dzieciom podcieracie? Autorka watku musiala sie strasznie nudzic, albo ....nie napisze co, bo obraze jeszcze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
LidkaJ, dokładnie. Zgadzam się z Tobą, propouje mamom które uważają, że dzieci po podtarciu zwykłym papierem maja czysta pupę-POWĄCHAĆ...

Beti dosyć dosadnie ale za to prawidłowo odpowiedziała co niektórym.

Jeśli chodzi o samodzielność ( któraś z mam zarzuciła, że moja 3 latka nie jest samodziena )- moja córka chodzi do przedszkola odkąd skończyła 2l 4mce a pieluch nie zna odkąd skonczyła 18 mcy wiec uważam, że jest samodzielna, pupę wyciera ale logiczne chyba, że nie umie dokładnie tego zrobić sama? Poczekaj az Ty droga mamo bedziesz miała dziecko bo wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że nie masz pojęcia o dzieciach. Dziękuję.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oj, ja choć chwalę zwykły papier, to jeszcze nigdy nie poprzestałam na użyciu tylko jego samego. Zawsze potem jest mokra wata z odrobiną wazeliny (bardzo dobrze czyści) no i wytarcie do sucha.
Sama też podmywam się po każdym korzystaniu z toalety, każdym. :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja tez używam chusteczek nawilżanych i nie mam zamiaru póki co zamieniać na papier.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
My uzywamy papieru toaletowego mokrego. Pierwsze i najwazniejsze spuszcza sie w.WC drugie pupa zawsze czysta. Sama tez uzywam tego nawilzanego na koniec ;)
Pozatym jest mocny i szybko dzieci.ucza sie dokladnie wycierac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co robią dzieci ktore np ida do publicznej toalety czy przedszkolnej i tam jest tylko suchy papier nie podetrą sie ?? hahahah

my wycieramy zwykłym, ale podmywamy dzieci po załatwieniu się. Wole to niz smarowanie tyłka chemią :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Otóz nie ma z tym żadnego problemu,ja zawsze mam przy sobie małe opakowanie chusteczek nawilżanych w torbie a w przedszkolu panie pomagają wycierać pupy dzieciom właśnie chusteczkami nawilżanymi,u nas jest wymóg przynoszenia przez rodziców do przedszkola chusteczek nawilżanych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja u siebie używam nawilżanego papieru od firmy opharm, uważam, że jedna z lepszych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

do góry