Widok

Jakie witaminy w ciąży są najlepsze?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Ja przez całą ciążę brałam PRENATAL i urodziłam wcześniaczka!!!!!! Córcia miała zaledwie 1330g, więc nie wiem czy ma to większe znaczenie jakie witaminy się bierze? Pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część lekarzy uważa, że jak jesz dużo warzyw i owoców to nie potrzeba dodatkowych witamin
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też brałam prenatal i urodziłam w terminie synka, który ważył 3770.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi z kolei Prenatal nie służył - jak dla mnie ma za dużo żelaza, którego nie toleruję. Brałam tylko kwas foliowy, piłam sok z buraków i jadłam dużo owoców. Na szczęście ciążowa anemia mnie ominęła

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NATURALNE !, po sztucznych witaminach rodzą się duże(ponad normę) dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam Centrum Materne z DHA - trochę drogie, bo ok. 70 zł za 60 tabletek (30 tabletek to witaminy i 30 kapsulek z DHA) ale bardzo dobre i skuteczne - szczególnie dla kogoś z podejrzeniem neidoczynności tarczycy. Ja od kiedy zaczelam byc w ciazy i zaczelam brac wlasnie Centrum Materne, zaczelam miec duzo lepsze wyniki tarczycy - najwieksza dawka jodu w witaminach ciazowych :) do tego sol morska jodowana i obylo sie bez eurytroxu :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi właśnie ginekolog odradzi ł materne bo ma za dużo jodu brałam feminatal N i biorę do dziś urodziłam w terminie





popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bralam Feminatal metafolin 400 dha.mozna go brac w ciazy i okresie karmienia piersia tylko niestety jest drogi bo cos ok50zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam falvit mama ale musiałam już go odstawić bo mały urósł na nim jak na drożdzach i w37 tygodniu już waży ponad 3600...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja brałam Prenatal Classic, ale i tak nie obyło się bez anemii, ciąża była podtrzymywana, a Młody urodził się miesiąc przed terminem - całe szczęście - zupełnie zdrowy. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też brałam feminatal 400
image

image

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja ze względu na tarczycę brałam dwa rodzaje witamin : jednego dnia z jodem, drugiego dnia bez jodu. Były to feminatal N i Elevit - drogie ale dobre, mała urodziła się normalnie, z wagą też normalną bo 3040kg. Taki sposób brania witamin oczywiście miałam uzgodniony z moim lekarzem od endokrynologiem od tarczycy i ginekologiem.
Obie witaminy polecam, niestety elevit jest b drogi :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
elevit jest bez jodu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam Feminatal N + dodatkowo Folik :)

dla mnie ważna była wielkość tabletek ;) jeśli są duuuże - mój przełyk po dłuższym czasie brania takowych buntuje się i nie jestem w stanie przełknąć ich ;)

Gabryś urodził się w 39tc i ważył 3820g :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam Prenatal Classic i dodatkowo kwas foliowy z zalecenia lekarza
Misiak urodził się z wagą 4100 po terminie

teraz biorę Feminatal

ale wg mnie nie ma to znaczenia jeśli chodzi o wagę i czas narodzin dziecka
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dopiero w ostatnim trymestrze brałam DHA, wczesniej same warzywa i owoce. Franek urodził sie 4400, więc to raczej nie od witamin:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na jpierw prenatal,ale mialam po nim straszne zatwardzenia,wiec potem brałam tylko zwykły falvit.dziecko urodzilo sie zdrowe z normalną wagą 3220.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i folik oczywiscie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brałam Feminatal N ale krótko,wolałam jeśc więcej naturalnych witamin z warzyw i owoców.
Córcia urodziła się z wagą 3980.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bralam elevit w pierwszej ciazy i urodzilam misia z waga 5150, po terminie ;)
teraz biore go sobie co 3, 4 dzien i jem duzo owocow, goruja pomarancze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też brałam Elevit i urodziłam w 40 tyg. Mała miała 3800 g i 61 cm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HaniaB a gdzie kupujesz tak drogo Centrum Materne DHA?
Ja natrafialam na rozne ceny, najpierw 49zl, potem w tej samej aptece juz 59 a ostatnio dostalam za 39zl. To zalezy jak w hurtowni im sie uda kupic, ale sama bylam zaskoczona ostatnia cena.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja lekarka odradzała mi wielkie tabletki, tylko zbilansowana dieta warzywa-owoce. Brałam żelazo i folik
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Centrum Materne bez DHA rzeczywiscie jest tanie, bo kosztuje ok 50 zl, ale z DHA jest drozsze, w przeliczeniu na ilosc tabletek/kapsulek. Ja tymczasowo mieszkam w Augustowie (podlasie) i tu niestety pewnie jest duzo drozej w aptekach niz w trojmiescie ;)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
również Elevit, nie przesadzajmy, że te sproszkowane witaminy które bierzemy w trakcie ciąży świdczą o tym jak wielkie dziecko się urodzi..., niestety ja w to nie wierzę...!!!
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam vibovit mama czułam się po nim bardzo dobrze i moje dziecko urodziło się w terminie i zdrowe, do tego uśpiło mi opryszczkę tzw. zimno na około 2 lata z czego byłam niezmiernie zadowolona także polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bralam prenatal i falwit dobre wyniki zawsze mialam a dzieci moje zdrowe jak ryba pozdrwiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy biorąc PRENATAL spożywacie również osobno kwas foliowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam Prenatal Complex i był dla mnie super. Przekonałam się o tym jak zmieniłam go na Feminatal N (bo mniejsze tabletki były) i zaczęły mnie łapać skurcze łydek :(
Ale myślę, że różne są kobiety i ich organizmy mają różne potrzeby. U mnie akurat było tak jak było :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
materna dha kosztuje inaczej w kazdej aptece-ja spotkalam cene 40zł i 79zł za tą samą ilość tabletek! szok!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prenatal czy falvit mama??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naturalne z warzyw i owoców, dopiero wprowadzić witaminy z aptek gdy w badaniach wyjdą jakies braki i tylko jak lekarz zaleci ;)
image image

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaczęłam brać feminatal ale musiałam odstawić bo wszystko wymiotowalam i nie miało to sensu, urodziłam 11 dni po terminie a mała ważyła 4 kg;) zdrowiutka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam w pierwszej ciazy Falwit mama i moj synek urodził sie w 42tyg ,3450kg wiec wszystko prwidlowo terz tex biore te witaminy
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej ciazy bralam elevit, maly urodzil sie w dniu wyznaczonego terminu i wazyl 4 kg. Niestety mimo brania witamin mialam slaba hemoglobine i rbc i musialam brac ferroplex, zelazo w ampulkach.
Obecnie w ciazy nie biore zadnych witamin, tylko zelazo, bo wyniki znowu slabe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prenalen ma teraz serię witamin dla kobiet w ciąży i matek karmiących - multivit i DHA. W zależności od potrzeb. Ale jednak z pokarmem ciężko zapewnić odpowiednią ilość kwasów omega 3 i lekarza zalecają dodatkowo przyjmować preparaty witaminowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słyszałam że kwasów omega 3 ciężko zapewnić tylko poprzez dietę. Stąd fajnie że są takie preparaty witaminowe z DHA, kiedyś ich nie było. A cena również przystępna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wiesz, ze prenalen ma nowe witaminy dla karmiących? Prenalen Laktacja, dodatkowo ma bakterie kwasu mlekowego w składzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie są zalecenia jeśli chodzi o jego przyjmowanie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co ja wiem to przyjmuje się 1 tabletkę dziennie. tutaj masz więcej onfo
http://www.prenalen.pl/nasze-produkty/prenalen-laktacja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

najzdrowiej jest prowadzić dietę i dostarczać naturalnie wszystkich składników. Ja jednak brałam merz spezial w obawie przed wypadaniem włosów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

o te drażetki też w ciąży łykałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witaminy prenatalne to suplementy przeznaczone dla kobiet w ciąży, które dostarczają ich organizmowi witamin i minerałów potrzebnych do zdrowego przebiegu ciąży. Twój lekarz może zasugerować ich przyjmowanie, gdy zaczynasz planować ciążę, jak również w czasie jej trwania. Jedzenie zdrowej diety jest zawsze mądrym pomysłem - szczególnie w czasie ciąży. Dobrym pomysłem jest również przyjmowanie witamin prenatalnych, które pomogą pokryć wszelkie braki w diecie. Witaminy prenatalne pomagają zapewnić, że otrzymujesz składniki odżywcze, których potrzebujesz dla zdrowej ciąży. Szukaj witamin prenatalnych, które mają:

- 400 mikrogramów (mcg) kwasu foliowego
- 400 IU witaminy D
- 200 do 300 miligramów (mg) wapnia
- 70 mg witaminy C
- 3 mg tiaminy
- 2 mg ryboflawiny
- 20 mg niacyny
- 6 mcg witaminy B12
- 10 mg witaminy E
- 15 mg cynku
- 17 mg żelaza
- 150 mikrogramów jodu

Kwas foliowy - jeśli zajście w ciążę jest dla Ciebie możliwe, powinnaś przyjmować kwas foliowy. Może on zapobiec wadom wrodzonym, które wpływają na mózg i rdzeń kręgowy dziecka. Wady cewy nerwowej rozwijają się we wczesnym okresie ciąży, zanim wiele kobiet dowiedziało się, że są w ciąży; połowa wszystkich ciąż jest nieplanowana. Dlatego lekarze zalecają, aby każda kobieta, która może zajść w ciążę przyjmowała 400 mikrogramów (mcg) kwasu foliowego dziennie, zaczynając przed poczęciem i kontynuując przez pierwsze 12 tygodni ciąży. Jeśli urodziłaś dziecko z wadą cewy nerwowej, powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem na temat kwasu foliowego. Badania wykazały, że przyjmowanie większej dawki (do 4000 mikrogramów) co najmniej miesiąc przed i podczas pierwszego trymestru może pomóc, jeśli urodziłaś dziecko z tą wadą. Porozmawiaj jednak ze swoim lekarzem o tym, co jest dla Ciebie odpowiednie. Pokarmy, które zawierają kwas foliowy to m.in: Zielone warzywa liściaste, Orzechy, Fasola, Owoce cytrusowe. Mimo że kwas foliowy można uzyskać z pożywienia, dobrze jest przyjmować suplementy jako wsparcie.

Wapń - jest również ważny dla kobiet w ciąży. Może on pomóc zapobiec utracie gęstości kości, ponieważ dziecko wykorzystuje wapń do wzrostu kości.

Jod - jest krytyczny dla zdrowej funkcji tarczycy kobiety w czasie ciąży. Niedobór jodu może powodować: Poronienie, Poród martwego płodu, Zahamowanie wzrostu fizycznego, Ciężkie upośledzenie umysłowe, Głuchotę.

Żelazo - pomaga Twojemu organizmowi wytwarzać więcej czerwonych krwinek. Krwinki te przenoszą tlen do dziecka, który jest mu potrzebny do rozwoju.

Istnieją również inne składniki odżywcze, które mogą poprawić stan zdrowia w czasie ciąży. Twój lekarz może pomóc Ci zdecydować, czy powinnaś przyjmować suplementy, które zawierają:

Kwasy tłuszczowe omega-3 - Te tłuszcze, które obejmują DHA (kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy), pochodzą tylko ze źródeł żywności, takich jak tłuste ryby i orzechy. Badania wykazują, że kwasy omega-3 mogą obniżyć ryzyko przedwczesnego porodu i urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową. Jeśli nie jesz zbyt wiele pokarmów bogatych w kwasy omega-3, zapytaj swojego lekarza, czy suplementy diety są dla Ciebie odpowiednie.

Cholina - Mimo, że Twój organizm może sam wytworzyć pewną ilość choliny, większość z niej otrzymujesz z pożywienia. Jej bogatym źródłem są wołowina, wieprzowina, kurczak, ryby i jaja. Wiele kobiet w ciąży nie otrzymuje wystarczającej ilości choliny, która jest potrzebna dziecku do zdrowego rozwoju mózgu.

Najlepszym czasem na rozpoczęcie przyjmowania witamin prenatalnych jest okres przed poczęciem. Szczególnie ważny jest kwas foliowy. Powinnaś zacząć przyjmować suplement kwasu foliowego co najmniej 1 miesiąc przed próbą zajścia w ciążę, aby zapobiec wadom wrodzonym. Niektórzy lekarze zalecają, aby wszystkie kobiety, które mogą mieć dziecko, przyjmowały witaminy prenatalne, nawet jeśli nie planują ciąży. Niektóre witaminy prenatalne mogą powodować mdłości u kobiet w ciąży. Jeśli tak się stanie, porozmawiaj z lekarzem prowadzącym. Być może będzie on w stanie przepisać Ci inny rodzaj witaminy prenatalnej, której nie będziesz musiała połykać w całości. Żelazo w witaminach prenatalnych może również sprawić, że będziesz mieć zaparcia. Jeśli masz zaparcia, może pomóc: Spożywać dietę bogatą w błonnik, Pić dużo wody, Ćwiczyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo fajny artykuł na temat witamin znajdziecie tez tutaj https://mojchorzow.pl/is,witaminy---co-musisz-o-nich-wiedziec,270925,926746.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Decydując się na współprace ze specjalistami zawsze uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty. Staram się dbać o moje zdrowie oraz sylwetkę, dlatego korzystam również z różnych suplementów diety, a Wam polecam porady na stronie https://www.złotewachlarze.pl/reviten-forte-opinie/ .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

do góry