Widok

Kardiolog dziecięcy - pilnie proszę o poradę

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Bardzo proszę o poradę. Podczas pobytu w szpitalu, u dziecka wykryto zwężenie jednej tętnicy płucnej - do kontroli za 2-3 miesiące, reszta elementów serduszka bez zmian. Zapisałam więc maluszka na kontrolę do szpitala na Polanki, a w między czasie udałam się prywatnie do dr Chojnickiego na wizytę + echo. U dr po zwężeniu nie było już śladu + reszta serduszka zdrowa, echo bez zmian itd. Jednak podczas wizyty na Polankach pani doktor też stwierdziła, że po zwężeniu nie ma już śladu, za to znalazła śladowo otwarty otwór owalny (ponoć pozostałości z życia płodowego) -> do kolejnej kontroli. Już przed wizytą nie byłam z niej zadowolona, pani pielęgniarka nie umiała zrobić ekg, bo 3miesięczny maluch się wiercił i oburzona na cały świat komentowała, że niech lekarz robi co chce. Potem 'szybko, szybko, bo pani doktor leci na oddział na konsutlację'. Z jednej strony fajnie, bo niewiadomo, ile takie konsultacje mają trwać, ale z 2 strony czekałam dwa miesiące na wizytę, nie po to, by miała się odbyć 'szybko, szybko'. Podczas samego echo, pani doktor 3/4 spędziła na rozmawianiu przez telefon o jakieś zaćmie, jakby nie mogła tego zrobić później... Totalny brak szacunku do pacjenta i rodzica... Na końcu stwierdziła, że wszystko dobrze, echo i ekg bez zmian, niczym się nie martwić, bo ten otwarty otwór owalny to pozostałości życia płodowego, powinno zniknąć, a tak na prawdę niewielkie odchylenie... Nasza pediatra powiedziała, że sugerowałaby się opinią dr Chojnickiego, ale wiadomo, jako matka się stresuje... Nie chcę już iść na kontrolę na Polanki (w recepcji odradzili mi wizytę u drugiej pani kardiolog), a wydać ponownie 250 zł na wizytę u dr Chojnickiego to jednak zbyt dużo... Znacie może godnego zaufania kardiologa dziecięcego na NFZ? Zastanawia mnie, że dwa poprzedni kardiolodzy nie widzieli tej zmiany, a skoro niby to pozostałości z życia płodowego musieliby ją zobaczyć. Sama nie wiem, co myśleć....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mileczka, mam syna w podobnym wieku do Twojego i również ma śladowo otwarty otwór owalny - to nic groźnego, standardowo zamyka się przed urodzeniem, ale w niektórych przypadkach ma prawo pozostać otwarty do 1 r.z. -na Twoim miejscu zapisałabym się jednak na kontrolę na Polanki, zgodnie z zaleceniami tamtejszego kardiologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja bym już nie poszła do tej samej lekarki,bo wg tego co piszesz to tak byle jak przeprowadziła badanie.
Chojnicki to bardzo dobry lekarz,moze spróbuj umówic sie do niego na nfz,lub do jakiegos innego kardiologa np w kardiotelu.Mysle ze Twoja pediatra da Ci jeszcze raz skierowanie.
Ja osobiscie byłam z corka u Chojnickiego i Śliwończyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam dr Sabiniewicza -kardiotel w sopocie w miare szybkie terminy na nfz ok 3-4 tyg a prywatnie to ekspresowo ;). Do 1 r.z. dziurka sie zrosnie dosc czesto slysze ze dzieci to maja wiec sie nie martw ale tez skonsultowalabym to jeszcze z kims jesli masz watpliwosci. Spokój mamy-bezcenny ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DR Sabiniewicz- nie Śliwończyk .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może uda się umówić do Chojnickiego na nfz, pewnie od 1 stycznia będą zapisy na NFZ do niego w szpitalu Wojewódzkim. Mi chojnickiego polecali jako najlepszego kardiochirurga i mam do niego 100% zaufanie. Byłam u niego już w ciąży i potem z dzieckiem pod kontrolą. Myślę, że jego opinii nie ma co podważać. Ja za starszym synem, wtedy 3 lata miał, byłam na Wałach piastowskich w centrum solidarności u Tomczaka? Jakoś tak. Też bardzo polecany, i mega sympatyczny lekarz, a wizyta kosztowałą chyba 70 zł i sam zapisał nas tam do poradni, że gdyby jeszcze jakaś kontrola to możemy iść na NFZ. Naprawdę bardzo ludzki lekarz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrych specjalistów od serduszek dziecięcych ma poradnia kardiologiczna w Gdańsku przy ul Jaskółczej. Nie pamiętam nazwy tej przychodni. Ja kupowałam konsultacje kardio+echo przez ich sklep internetowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest jeszcze dr Tomaszewski. Bardzo dobry specjalista. Kiedyś przyjmował w Solidarności na NFZ - nie wiem czy w dalszym ciągu jest tam kontrakt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko dr Chojnicki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy kardiolog dziecięcy to tylko Paweł Przybyłek z CMP Piaseczno. Świetny specjalista z dobrym podejściem do dziecka. Regularnie odwiedzamy tą placówkę i doktora Przybyłka, moje dziecko nigdy nie stresuje się wizytą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

Jak wyprawiacie urodziny dla dzieci? (26 odpowiedzi)

Witajcie! Jak bardzo hucznie obchodzicie urodziny dzieci? Głownie chodzi mi o to czy urządzacie...

do góry