Widok

Mamusie-wanna czy prysznic?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Chciałabym wiedzieć jak to wygląda w praktyce gdy są małe dzieci. Bardzo chciałabym mieć prysznic ze względów oszczędnościowych, ale wiem, że przy dzieciach dużo lepiej sprawdza się wanna. Jak to jest u Was?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zanim stanie samo dziecko- wanna.
Potem prysznic.

Ja mam to i to, ale jesli ktos ma mało miejsca, to dobre rozwiązanie to prysznic z głębokim brodzikiem.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W wannie zawsze można wziąć prysznic-pod prysznicem kąpieli nie weźmiesz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam prysznic z głębokim brodzikiem i w zupełności starcza..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mam prysznic z głębokim brodzikiem i jestem zadowolona a mały ma już prawie 6 lat i jak che to napuszcza wody i się kąpie a jak nie to bierze prysznic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale pod prysznicem z głębokim brodzikiem dorosły już kąpieli sobie nie weźmie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko wanna ;-)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem wystarcza brodzik jak piszą dziewczyny, ja kąpałam się w brodziku do 8 r.ż :) teraz mam prysznic, ale czasem mam ochotę poleżec w wannie...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie każdy lubi długie kąpiele
a poza tym ja nie posiadam kanalizacji (robią, robią i zrobić nie mogą.. :)) więc prysznic jest najlepszym rozwiązaniem
a przy dziecku też wystarcza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy prysznic i wystarcza bo wkladam do niego najzwyczajniej w swiecie wanienke ale go nie cierpie i drugim razem bym wstawila wanne i tylko wanne a jak mozna miec jedno i drugie to jeszcze lepiej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marzę o wannie :D

mamy prysznic, ale "brodzik" zrobiony przez Męża i raz, że jest strasznie płytki, dwa, że nie ma tego czegoś :D do zakorkowania ..

Więc Młoda do tej pory kąpie się w wanience wstawionej pod prysznic, co dalej, nie wiem :/
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieliśmy prysznic, ale wymieniliśmy go na wannę. Mąż zainstalował parawan (polecam szklany) i jeśli chcę mogę wziąć prysznic. Moje dzieci wolą oczywiście kąpiele w wannie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam tylko, że parawan jest 3-częściowy z możliwością złożenia - tak więc wejście do wanny nie jest utrudnione...powodzenia w wyborze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam sie, parawan jest fajny, tez kiedys taki mielismy. Nie wyobrazam sobie nie miec wanny, uwielbiam dlugie kapiele;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czasem biorę kąpiel pod prysznicem w głębokim brodziku;) Wiadomo, nie taką kąpiel z pianką itd;) Ale jak jestem bardzo zmęczona to sobie siadam i spokojnie się mieszczę.

Jednak w nowym domu będę na pewno częściej korzystać z wanny niż z brodzika:)

A jak wanna to tylko narożna (przynajmniej na okres ciąży;p bo w normalnej nie mogę nóg podkurczyć bo brzuch przeszkadza i jest niewygodnie) Ot taką mam filozofię;) Pewnie ją życie zweryfikuje;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też zawsze mówiłam, że tylko wanna, ale odkąd Rodzice zrobili drugą łazienkę z prysznicem jakoś mi z długimi kąpielami przeszło :)
a jak już sami mieszkamy to mamy prysznic i jesteśmy zadowoleni (ja jeszcze bardziej po tym, jak odkryłam, jak domyć szyby), też nie mamy korka, a Tysię kąpiemy w dmuchanym baseniku wepchniętym do brodzika :)
wcześniej też mieliśmy taki robiony brodzik (z kafelków) i nam się tam wanienka ze stelażem na luzie mieściła :)

a jeszcze można mieć krótszą wannę (jak Ci szkoda miejsca) i ją obudować albo nawet jedno skrzydło szyby zamontować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bauaganiarka - JAK DOMYĆ SZYBY?? Zdradź proszę!:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Lidlu jest taki psikacz - Power Cleaner, jakoś tak - psikasz, spłukujesz i czysto! tylko trzeba dokładnie pokryć, nie wystarczy rozmazać gąbką ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My do naszej szklanej kabiny prysznicowej kupiliśmy jakiś srodek w Obi. Koleś nam polecił i psikasz po 5 min przychodzisz i ścierasz miękką gąbeczką i naparwde jest super.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bauaganiarka, Masia - dzięki za rady:) Muszę wypróbować ten Power Cleaner. Dotychczas próbowałam różnych środków ale żaden nie zadziałał:( Albo po prostu problem leży po stronie mojej kabiny - ma już chyba z 10 lat i nie jest szklana tylko plastikowa, może ten plastik ma już swoje najlepsze lata za sobą i nic się nie da z nim zrobić... muszę wypróbować to co polecacie:) Masia a mogłabyś podać nazwę?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko wanna :]



szybko z wieczornymi kąpielami dziecka wynieśliśmy się z pokoju do łazienki ;) wystarczy wstawić wanienkę do wanny i nie trzeba tego dźwigać :] a i w łazience z reguły najcieplej ;)



przez rok mieszkałam w mieszkaniu, gdzie był tylko prysznic. dzięki wielkie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamiętam, jak się wyprowadziłam, to jak tylko jechałam do rodziców, to pierwsze co, lałam sobie wodę do wanny :D hahah
imageimage
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta-B ten nasz środek to jest SunnProfi. Spray w białej butelce, ale nam nic nie pomagało nawet domestos, cility i inne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masia dzięki:) A Wy macie kabinę szklaną czy plastikową?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze optowałam za prysznicem, bo kąpieli nie lubię. Póki dziecko małe, to wstawiamy wanienkę do brodzika i już.
Niestety starsza córka (ma 6 lat) już nie zmieści się w wanience a BARDZO lubi kąpiele z zabawą :D
Zostaje jej więc pluskanie się raz na ruski rok u babci w wannie. Gdybym mogła, to zrobiłabym sobie w łazience i jedno i drugie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy prysznic,robilismy remont 2 lata przed narodzinami,ale bralismy pod uwage ze beda dzieci dlatego brodzik mamy glenboki na ok.40cm.
Jest bardzo wygodny jak dla Nas,nie boje sie o bezpieczenstwo Kuby bo az tak wiele miejsca w Nim nie ma i n ie wariuje za duzo,a momi wszystko dobrze sie bawi.
U mamy jest wanna i jak tam Go kapie to nie m oge Go utrzymac,jak zacznie szalec to koniec hehe.
Mimo wszystko jestem za brodzikiem glembszym i prysznicem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam prysznic, ale marzę o wannie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ze względu na dzieci mam wannę, może jak wyrosną to zrobię prysznic :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta-B my mamy szklaną kabinę, ale jak byś podjechała do sklepu typu Obi, Castorama to może polecą ci coś na plastikową kabinę, bo nawet nie wiem czy mój jest do różnego typu kabin :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy i wanne i prysznic, mała odkad siedzi kapie się w duzej wannie (wczesniej wielka powodz :)) prysznic uzywany codziennie do szybkiej "kapieli" ale osobiscie uwielbiam wieczirem zrelaksowac sie w wannie
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie sprawa oczywista http://spbs.pl/duza-i-ladna-wanna/ jedyny właściwy wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co kto lubi. Ja zdecydowanie wybieram prysznic. Ze względu na czas i wygodę. Nie lubię leżeć w wannie, nie lubię czekać zanim nabierze się woda. Ale każdy musi indywidualnie podjąć decyzję, bo moze ktos lubi się wymoczyć Jedna i druga opcja jest bardzo indywidualna. Musicie się sami zastanowić jaki jest Wasz tryb życia, co będzie Wam bardziej odpowiadało. W koncu kupujecie prysznic albo wannę dla siebie.

Jeśli będziecie chcieli zdecydować się na prysznic, polecam zerknąć sobie do sieci, często mozna znaleźć naprawdę designerskie elementy wystroju łazienki:
https://admix.pl/kabiny-prostokatne

Na stronie mają oryginalne kabiny prostokątne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej prysznic z głębokim brodzikiem, żeby dzieciaki mogły się kąpać. Wtedy nie trzeba żadnych plastikowych wanienek. Pamiętajcie jednak o regularnym czyszczeniu odpływu - https://oltens.com/pl/blog/szczegoly/jak-odetkac-i-udroznic-zapchany-odplyw-w-brodziku-prysznicowym , bo przy dzieciakach to naprawdę szybko się zapycha :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Puszczanie mleka nosem??? (8 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

do góry