Widok

Katar u 2-miesiecznego dziecka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
Moze ma ktos sprawdzony sposob na katar u takiego maluszka.... u nas jest to gleboko zalegajaca wydzielina, raczej gesta, nie pomaga ani Katarek ani frida pomimo ze przed uzyciem pryskamy woda morska I robimy inhalacje. Poza tym stosowalam nasivin- tez nie widzialam poprawy. Zeby wykluczyc alergie podawalam fenistil oraz wapno. Nie ma zadnych innych objawow tylko ten katar, ktory uniemozliwia oddychanie, jedzenie... jakies inne pomysly?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 miesięczne dziecko ma Katarzyna? To odrazu do lekarza się idzie... ubieraj się i leć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
*ma katar
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałam ten sam problem z córką ma 6tyg. Robiliśmy inhalacje z nebudose z kwasem hialuronowym, następnie inhalacje z atroventu. Okazało się ze katar pojawił się w wyniku refluksu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najważniejsze to inhalacje bo leków nie podasz innych maluchowi oprócz fenistilu nasivinu. Jak nie będziesz robić inhalacji to wszystko zejdzie na oskrzela i płuca. A wtedy szpital polanki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Inhalacje i otrivin baby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inhalacje, sol morska sterimar, cebion i katarek. U maluska katar trwa długo. Też przechodziliśmy jak synek miał dwa miesiące prawie dwa tygodnie katar zalegał. Nasivin tylko na noc żeby nie wysuszać. Jeśli nie ma gorączki ani kaszlu to ja odradzam wizyte w przychodni szczególnie w sezonie wirusowym chyba że Cie zapiszą na dzieci zdrowe. Pamiętaj o wietrzeniu lepiej będzie się maluszkowi spało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przy zwykłym katarze inhalacje z nebudose jak najbardziej ale atrovent absolutnie nie, bo on otwiera oskrzela i może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeśli katar jest gesty to lepiej wpuścić kilka kropli soli fizjologicznej zamiast psikac woda morską w sprayu. Dzięki temu wydzielina nieco się rozrzedzi i dziecko łatwiej ją wykicha.
Dziecko powinno też jak najwięcej pić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja ciocia tez w wieku dwóch miesięcy miała katar, wezwałam do domu lekarka, przepisała cebion( witamina C w kropelkach), fenistil( zmniejsza obrzęk śluzówki) woda morska i na brzuszek, będzie samo splywac. Odciagaj katar jakieś 10 minut po wodzie morskiej bo wcześniej nie zdąży się rozzedzic i wyciagniesz sama wodę morska. Jak najczęściej kładzie dziecko na brzuszku lub nos w takiej pozycji żeby wydzielina splywala. Ważne żeby odciągac często wydzielinę mimo iż wydaje się że to nie ma sensu, żeby nie zeszło na oskrzela lub płuca. Gdyby maluch za cz a kaszlec lub pojawiła sievtemperatura
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pojawiła się temperatura lub dziecko kierowało rączkę w kierunku ucha, wzywaj lekarza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie odciągać jak najrzadziej, żeby nie drażnić śluzówki i nie pobudzać większej produkcji kataru.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie odciagana wydzielina u tak malego dziecka, które samo nie potrafi wydmuchac nosa, bardzo szybko schodzi na drogi oddechowe( zapalenie oskrzeli, płuc, ucha środkowego) katar trzeba odciągac, oczywiście odpowiednim sprzętem i po wcześniejszym rozrzedzaniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybralysmy sie do laryngologa bo juz nie moglam patrzec jak mala cierpi... dostalysmy krople cipronex ktore sa do oczu a my mamy stosowac do noska- tak nietypowo ale licze ze skutecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A widziałaś kiedyś żeby katar zniknął po podaniu leku ? Inhalacje, spraye, lekarstwa są po to,zeby dziecko mogło przebrnąć przez chorobę, a nie żeby ją zwalczyć. My się męczymy zawsze z katarem do 2 tygodni, ale ja mam starsze dziecko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy te krople pomogły , rownież przepisał je nam raryngolog , nie mogę nigdzie znaleść informacji o nich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowałyście Marimer? Można stosować już od 1 dnia życia, udrażnia nos, ma fajnie dostosowany aplikator do małych nosków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Złe oddychanie 5 latki - może ktoś poradzi? (15 odpowiedzi)

Mamy problem z córką. Jak oddycha nosem to na chwilkę ok 2-3 sekundy wstrzymuje ten oddech i tak...

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

do góry