Widok

Katar u 3tyg. niemowlaka jak walczyć proszę o pomoc i sprawdzone rady

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
witam tak jak powyżej używam soli fizjologicznej i fridy macie jeszcze jakieś sposoby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
masc majerankow pod noskiem smarowac u nas skuteczny Otrivin dla niemowląt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
z takim maluszkiem to ja bym do lekarza poszła A jaki kolor ma ten katar? A tak ogólnie to najlepiej jakby dzidziuś był jak najwięcej w pionie, albo przynajmniej nie leżał na płąsko, bo bardzo szybko mu katar "na uszy " zejdzie i zapalenie ucha murowane, a to jest koszmar, mu przechodziliśmy w łąsnie wtakim wieku 2 razy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fridą ściągam normalną wydzielinę przezroczystą w sumie więcej wody a otrivin dla niemowląt od którego dnia można stosować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to jak przezroczyste to jeszcze ok,ale jak zacznie Ci się robić zielony to śmigaj do lakarza. A co do otrivin,u to na ulotce nie wyczytałam od kiedy jest tylko napisane ze dla niemowląt i i dzieci do 6 roku zycia. Ale jest jeszcze nasivin i ten można tez stosować http://www.apteka.gda.pl/nasivin-krople-nosa-niemowlat-p-1149.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasandra miałam identyczna sytuacje moja córka miał 2tyg jak katar dostała. Zaczeliśmy wiecej nawilża powietrze i wietrzyc mieszkanie. Woda morska w sprayu do noska kładlismy na brzuszek katar ściekał ładnie i firą ściagalismy. Maś majerankowa tez próbowalismy ale nie dawała nam skutku. Ten katar miał ok tyg ale przeszlo i lekarz kazała robic dokładnie to co juz robiliśmy i dała dodatkowo wit. c
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mozna podawac jeszcze wit C kilka kropelek

po psiknieciu sola ukladac na brzuszku aby katar splynal
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli bezbarwny to moze ma alergie moja corka tez miala i od dawna bierze Fenistil w kroplach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
daje sie tez wapno (calcium)w płynie (ampułki) do picia-zasuszaja katar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja podawalam calcium ale to dostalam na recepte
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy to napewno jest katar bo mojemu synowi w tym okresie oczyszczał się nos samoistnie po porodzie , miał jakby sapkę .
Trzeba psikac solą morską i wyciagac wydzieline fridą.
Krople na katar stosuje sie pow. 1 m-ca chyba dopiero no i wtedy gdy dziecko ma rzeczywiście katar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może to śmieszne,ale mi położna mówiła,że jeśli mały dostanie kataru to mam kropnąć do noska swojego mleka(przy karmieniu piersią), pępka też spirytusem nie robiłam tylko mleka mojegoi kropnęłam i po 2,5 tyg pepuszek był ślicznie zagojony...a i o tym mleczku mowili niedawno w TVN,że niby lekarstwem dla maluszka jest:):):)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
my mieliśmy katar mniej więcej w tym wieku, a więc nasza bardzo dobra lekarka przepisała maść majerankową pod nosek,do nosa nasivin tylko nie za długo stosować- przeczytaj na ulotce, ale jak nie pomagało to jeszcze lepsze i homeopatyczne jest euphorbium(rewelka i można długo stosować) i oczywiście bardzo częste zakrapianie nosa solą fizjologiczną. Spanie pod kątem i oklepywanie plecków dzieciątka.Pomogło ale trwało 3 tygodnie, myślę, że z tego najlepsze jest euphorbium kup koniecznie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i frida oczywiście zapomniałam często !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś w pytanie na śniadanie lekarka mówiła ,że w żadnym wypadku nie dawać wapna. To jakieś stare metody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maść majerankowa, eubforium, sterimar, sól fizjologiczna nawilżacz,otrivin i nasivin - efekt zerowy - mały ma non stop katarek - teraz to juz z raz dziennie sciagam frida ,a wczesniej byłopo kilkanascie.Po fenistilu był tak ospały i ryczał,że odrazu odstawiłam.Wapno co jakis czas łyka.Okazało sie ze to typ uczuleniowca- przy alergi na jabłuszko np . tez tak jest.Ale ma to od urodzenia nawet jak nie jadł jeszcze słoiczkó, czasmi pare razy musiałam meldować się żeby sprawdzic czy nie zszedł na oskrzela, ale jest dobrze tylko musisz systematycznie sciagac.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlaczego nie mozna podawac wapna,i o jakie wapno chodzi o takie dla dzieci w plynie tez?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
podstawa to maluchowi trzeba regularnie odciągać katar szczególnie jeśli jest on gęsty, najlepiej sprawdza się aspirator katarek , polecam do tego napewno nawilżanie noska solą fizjologiczną nie sprayami tylko zakropić z ampułki odczekać chwilkę i usunąć aspiraotrem katar, no a potem dopiero przepisane przez lekarza krople bo jak dziecko ma w nosie katr to podanie kropli nie działa, do tego można smarować pod noskiem maścią majerankową ,ja moim dzieciom jak maja katar dodatkowo obwieszam łóżeczka mokrymi pieluchami zwilżają powietrze i dzieciom się lepiej oddycha,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi również laryngolog w Akademi Medycznej polecił aplikować po kropli swojego mleczka. Ponoć działa cuda, ma właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mala nie miala kataru po porodzie, potem mazprzyniosl przeziebienie i mala zlapala katarek, poszlam do lekarza bo wiem ze u 7 tyg malucha katar moze sie zle skonczyc, ten mnie wysmial ze panikuje to byl piatek a w sobotebylam na pogotowiu z goraczka i zostalysmy przyjete po rtg na oddzial ze stwierdzeniem zapalenia pluc. Jak wyzdrowiala to jeszcze przez 2 tygmiala katar ktory sciagalam frida i psikalam sol fizjologiczna, katar i u duzego i umalego chyba tak samo trwa- leczony dwa tyg a nieleczony 14 dni :DD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Marto,czy może chodzi o dr Kuczkowskiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, to bardzo ważne, żeby regularnie oczyszczać dziecku nosek. Najlepiej postępować zgodnie z Metodą 3 Kroków, o której więcej można dowiedzieć się na naszej stronie: https://katarek.pl/metoda-3-krokow/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do dziecka poniz j 3 miesięcy przy każdej infekcji wzywa się lekarza, u takiego maluch przez kilka godzin ze zwykłego kataru moz być zapalenie płuc.di przychodni nie radzę teraz sezon grypowy więc zdrowych dzieci w poczekalni nie ma.wezwij lekarza do domu. U nas była lekarka dwukrotnie przepisała cebion(to witamina c w kropelkach),sól fizjologiczna do niska, i lek przeciwhistaminowy. Zmniejszający obrzęk noska to chyba był nasiwin soft albo coś podobnego, wszystko bylo bez recepty. Potem była jeszcze raz żeby sprawdzić czy coś się nie rozwija. Wogole to jeśli jest noworodek w domu to raczej w maseczce w przypadkubprzeziebienia i częste mycie rakna najlepiej izolacja taty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas też dla niemowlaka sprawdzał się Nasivin. Od lat mamy go w domu, też z polecenia lekarki. Tylko co jakiś czas kupujemy inny odpowiedni dla wieku dzieci. I dla dorosłych też. To już chyba przyzwyczajenie hehe ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziecko w łozeczku powinno lezeć z uniesioną główką na boku żeby katar nie spływal do gardła Wskazane inhalacje,noszenie w pozycji pionowej,wietrzenie pokoju.No i oczywiście ściaganie katarku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

do góry