Widok

Kiedy Kliniczna przenosi się do nowego budynku?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny,

Może ktoś ma świeże informację? Kiedy porodówka będzie przeniesiona? Macie może jakieś informację dot. cc w tym szpitalu?
Nalegają na porody naturalne?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do konca roku jest w starym budynku :)
Cc ze wskazaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli w styczniu dopiero zacznal sie przenosic... Ciekawe ile to zajmie. Nie wiesz moze czy respektuja nie wyrazenie zgody na probe porodu naturalnego po pierwszym CC? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie respektuja :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie przenoszą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do nowego budynku CMN , niedaleko CMI na Smoluchowskiego. Tam gdzie całe uck
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Respektują. Przyjaciółka rodziła u nich 2 lata temu. Pierwszy poród CC (ze wskazań) drugi chciała spróbować SN i musiała podpisać dokument, że wyraża zgodę na SN a nie CC.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje za informacje. Ciekawe czy nadal tak jest. Bede rodzic w styczniu i zastanawiam sie gdzie nie bedzie problemu z cc. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli mialam pierwsze cc to nigdzie nie powinno byc problemu. Poprostu podpisujesz ze nie zgadzasz sie na próbę sn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mialas* :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1234 ja urodziłam dwa tygodnie temu na zaspie i byłam prawie 5 lat po pierwszym CC, teraz pojechałam tam z nastawieniem na kolejne CC i nikt dosłownie nikt nie zrobił mi żadnego problemu z tym że nie chce rodzić sn. Miałam przyjechać w skończonym 39 tygodniu na patologie, i na drugi dzień miałam CC. Do domu poszłam po dwóch dniach. Opieka super, baardzo polecam. Pierwsze CC miałam na Klinicznej ale nie ma co porównywać. Zaspa ekstra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje bardzo mnie pocieszylas :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś ma świeże informację odnośnie Klinicznej i jej przenoszenia? Kiedy będzie działać w nowej lokalizacji?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

28 stycznia mają być pierwsze przyjęcia już na UCK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na stronie Klinicznej jest info koniec stycznia początek lutego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jest tu kobietka po cc na Klinicznej? Bardzo nurtuje mnie to jak wygląda tam poród przez cesarskie cięcie - w szpitalnej koszuli, czy nago, czy znieczulenie boli i czy partner może być ze mną na sali zaraz po cc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jakie zasady beda panowac w nowym szpitalu, ale na Klinicznej cc mialam nago, maz moze zobaczuc tylko maluszka ty lezysz na pooperacyjnej i tam jest zakaz, choc czasami wpuszcza na 5min. Znieczulenie jak dla mnie do przeżycia, bardziej bolalo mnie wkladanie cewnika ale okazalo sie ze mam taka budowe ciala i ciezko wchodzil ;).
Druga cesarka na Zaspie tez nago i tam maz moze byc 2h z wami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sensie, że trzeba położyć się nago na stole? Niczym nie przykrywają? Kurczę, chyba ze wstydu się spalę :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak nago na stole...ale dziewczyno o czym ty myślisz, dla lekarzy jesteś tylko kolejną pacjentką na stole! Myśl lepiej aby dziecko urodziło się zdrowe i po cc było bez komplikacji!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście, zgadzam się. Panikuję, bo nigdy nie rozbierałam się do rosołu przy gronie obcych ludzi, wiadomo, że to jest w pewien sposób krępujące - ogólnie przeraża mnie cały ten zabieg, zaczynam panicznie się go bać pod każdym względem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pierwsze ciecie mialam po kilku godzinach meczarni na porodowce i szczerze bylo mi wszystko jedno jak mnie widza. Zreszta przy naturalnym porodzie tez duzo widac chociz caly czas z gola pika, a i karmisz potem maluszka przy wszystkich lekarzach.
Nie ma co sie bac porodu, kazda przez to musi przejsc. Mnie tez to wszystko przerazalo ale pozniej tylko dziecko sie liczy, cala reszta juz jes nieważna ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli jesteś po cc, to nie będą nalegać na SN. Koleżanka rodziła tydzień temu na Klinicznej, pierwszy poród odbył się przez cc, drugie dziecko bardzo chciała urodzić naturalnie. Przez cały poród proponowali jej cięcie, ale odmawiała i w końcu było SN.

Ja rodziłam na klinicznej w lipcu. Nagłe cc z powodu zagrożenia zamartwicą płodu. Leżałam już od tygodnia na patologii ciąży, rano została podjęta decyzja o wywoływaniu porodu. Dostałam oxy i przy pierwszym skurczu synkowi spadło tętno. Wszystko działo się tak szybko, że pamiętam tylko że połączyli mi tlen i kazali głęboko oddychać, założyli cewnik (w ogóle tego nie czułam) i pędem na salę operacyjną. Tam mi zdjęli koszulę, stanik został, miałam też okulary (chociaż podobno każą zdejmować). Znieczulenie trwało chwilę i też nic nie bolało, położyli mnie na stole i okrywali serwetami. Trafiłam na fajnych lekarzy, anestezjolog cały czas mówił mi co się dzieje, np. że teraz mogę poczuć ucisk w nadbrzuszu itp. Operatorzy też ok, jak już było wiadomo że z dzieckiem wszystko dobrze to nawet sobie żartowaliśmy :). Po zabiegu synek pojechał na neonatologię i tam był z nim tata. Mąż mógł wziąć go na ręce. Ja po cięciu trafiłam na salę pooperacyjną i już po godzinie przywieźli malutkiego do mnie. Położne pomagały w przystawieniu do piersi, opiekę wspominam bardzo dobrze. Po ok 8 godzinach powoli zaczęła się pionizacja. Zostałam przeniesiona na zwykłą salę i już sama zajmowałam się synkiem. Na położnictwie opieka też bardzo dobra, tylko z jedną położną miałam zgrzyty, ale poza tym bardzo na plus.
Nie bój się, nastaw się na to żeby współpracować z personelem, będzie dobrze :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...

do góry