Widok

Kolizja pod szkołą na zakazie

Gratulacje dla ludzi parkujących na zakazie. Chociaż wątpię i tak żeby kogokolwiek to czegoś nauczyło.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

co się stało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Codziennie ok.16:30 autobus przy szkole musi zatrzymywać się na ulicy na awaryjnych, bo cała zatoczka zajęta przez auta odbierające dzieci, a parking stoi pusty...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma sie co dziwic jak ktos ma prawko za maslo I nie zna sie na znakach.Fajnie bylo by gdyby zamontowali tam kamerke I wszystkich wylapali.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest na to patent, wystarczy przejść się codziennie z telefonem i nagrać film z wszystkimi rejestracjami. Wysłać do Kartuz na komendę i załatwione. Gorzej tylko ze stratą czasu bo trzeba się zgłosić i oficjalnie złożyć zeznania później. Ale może znajdzie się taki co ma czas na szeryfowanie ;)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obecnie zmieniają się przepisy i nie będzie trzeba już się zgłaszać na komendę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

witaj bracie sygnalisto..nie masz wiekszych kurde problemów?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 26

Gdyby łatwiej się składało doniesienia na d**ilizm na drodze to robiłbym to w trybie ciągłym :-) a co by mi szkodziło nagrać filmik w czasie jazdy i posłac na policję.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

no własnie..o takich d**il;ach przybłędach z podkarpackiego myslalem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

o i jest Mistrz kierownicy który parkuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zycie jak ci przeszkadza to nie pacz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zastanawiam się co z tym tematem robi dyrekcja szkoły. Bo jak na razie to wychodzi na to że ma to głęboko w ... Skoro temat istnieje praktycznie od samego początku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

a co mają zrobić? były banery z prośbą ? dzieci maja stać i zajmować miejsce?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nauczyciele niech stoją!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lobbować do odpowiednich służb i instytucji np gmina, policja. To mogą robić. Ale jak nic się nie robi to niestety tak jest jak jest teraz
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nieoznakowana policja powinna stać.
Bo jak widzą radiowóz to nie stają na zatoczce
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wystarczyło by żeby dzieciaki były wypuszczane tylnym wyjściem i po kłopocie. Wszyscy by odbierali dzieci z tyłu szkoły.Chociaż nie wiem czy parking by sobie z tym potadził. A tak to wiadomo jak to dzieciaki jak już nie staniesz gdzieś gdzie cię zobaczą odrazu po wyjściu ze szkoły to raz od razu do domu a raz najpierw odprowadzi kolegę lub koleżankę no i jeszcze czasem do żabki musi wpaść
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

wystarczy ze rodzic zaparkuje auto na parkingu i podejdzie do szkoły po dziecko - wtedy nie ma wytłumaczenia ze dziecko telefon ma wyciszony, nie potrafi zlokalizować sam samochodu, odprowadzi koleżankę/kolegę albo pójdzie do żabki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczyło by żeby dzieciaki były wypuszczane tylnym wyjściem i po kłopocie. Wszyscy by odbierali dzieci z tyłu szkoły.Chociaż nie wiem czy parking by sobie z tym potadził. A tak to wiadomo jak to dzieciaki jak już nie staniesz gdzieś gdzie cię zobaczą odrazu po wyjściu ze szkoły to raz od razu do domu a raz najpierw odprowadzi kolegę lub koleżankę no i jeszcze czasem do żabki musi wpaść
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

. A telefon przecież ma na pewno wyciszony. Bo on nigdzie nie musi dzwonić i nie ważne że rodzic chciał się dodzwonić bo dziecka nie może znaleźć.
A ty latasz na około szkoły i w końcu sam się łapieszna tym, że następnym razem jak się spieszysz też staniesz na miejscu autobusu. Nie chce już pisać, że jakoś to słabo zaprojektowali ale jak już ktoś zauważył szkoła oprócz tego, że cały czas przypominają, żeby nie parkować, to nic z tym nie robi. A zamiast karać i być policyjną konfiturą trzeba rozwiązywać problemy. Zawsze jest jakieś wyjście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13

ogarnij dzieciaka, a nie szukasz wytłumaczenia dla swojego lenistwa
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak rodzice nie potrafią ogarnąć tak prostej rzeczy jak odbiór dziecka ze szkoły, to nie oczekujcie od dzieci większej inteligencji...
Skoro jest problemem umówienie się gdziekolwiek. Ale nie jak stanę jak piz.. na przystanku to zapewne ten mały tłuk mnie dostrze i razem bezpiecznie wrócimy do domu... Co za czasy...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

No dobrze. Tak też zrobię. Dziękuje za radę i przepraszam.

Heheh.

OMG tragiczne są te odpowiedzi was ideałów. twoje dzieci już pewnie są tak ogarnięte, że przy okazji podstawówki są na studiach i to na dwóch kierunkach. Ale cieszę się, że masz „ogarnięte dzieciaki”. Też tak bym chciał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 16

no jak 7. letnie dziecko nie potrafi na parking samo dojść, i rozpoznać samochodu, ale na youtubue to wszystkich patostreamerów już zna i wszystkie misje w minecrafcie, to poważny problem
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i tu widzisz nie trafiłeś. Mam trójkę dzieci najmłodsze ma 10 lat. Wszystkie dzieci udzielają się w wielu dyscyplinach sportowych i nie maja czasu na YouTube. Maja zezwolenie na godzinę dziennie internetu. Konsola jest tylko w weekendy i tylko jeśli nie mamy jakiejś imprezy sportowej. Każde czyta po 1 książce w tygodniu. Mój syn przeczytał „Harrego Pottera” w dwóch językach w wieku 7 lat. Wszystkie dzieci mówią płynnie po angielsku. Ale nie zapominajmy o tym, że nadal są dziećmi. I lubią się zamotać, zakombinować, nie są przecież bezbłędne.

No przepraszam twoje pewnie są. Jak jesteś taki mądry to może pochwalisz się uczciwie ile czasu spędzasz z dzieckiem na zwykłej rozmowie z dzieckiem dziennie. Nie mówię tu o odrabianiu lekcji czy rozmowy w samochodzie kiedy rzucasz mięsem przy dzieciach na korki. Nie musisz odpisywać mam pełną satysfakcję z tego, że to teraz czytasz i zastanawiasz się nad sobą, ile ja dziennie rozmawiam z mojim dzieckiem??? Nawet nie 20 minut- taka jest odpowiedz. Wiem, że tak jest!
A i jeszcze jedno może sposobem na nie parkowanie według ciebie było by mandat po 1000zł dla tych co się nie stosują i po każdemu po pysku. A małointeligetnych po prostu wybić? W ogóle na świecie powinno się zostawić tylko takich jak ty.
Może zaproponujesz jakieś rozwiązanie które nie jest KARĄ???
Bo to był cel tego posta a nie wychowanie moich dzieci.
Zajmij się swoimi.
Jestem zwykłym człowiekiem, który popełnia błędy i je naprawia. A jak to napisałeś „Poważny problem” to masz ty tylko może jesteś zbyt malutki żeby go zauważyć i nie wiesz jak go naprawić, bo przecież sam siebie nie ukarasz.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 27

dobre bajki piszesz
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A i jeszcze jedno. Sprawdźcie proszę na wszystkich postach powyżej łapki w górę za to żeby wszystkich karać.

Zastanówcie się nad sobą. Dzieci też bijecie jak czegoś nie ogarniają???

Kara to nie wyjście z sytuacji. A wy tylko czekacie żeby można było podpierdzielać sąsiada na Policję i to najlepiej żeby można było to robić przez forum anonimowo, wrzucić fotkę, filmik gdzieś na stronkę i haha kolejny sypniety przez sądiada konfiturę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15

A właśnie, że to nie bajki. Boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

A czy ktoś się zastanowił parkując na tej nieszczęsnej zatoczce, że tutaj chodzi o bezpieczeństwo waszych dzieci i nie tylko?

Bijecie pianę tłumacząc się, ale... No właśnie zawsze jest jakieś ale...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zatem, skoro mama tak ogarniętych dzieci sama przyznaje że mimo mądrości staje (lub stawała) na zakazie i w zatoczce to jakie działanie może nawrócić? kampania społeczna, piosenka puszcza na w radiu - czy seria reklam przez wiadomościami?

to przecież my (wy) bo moje dziecko nie chodzi to tej szkoły którzy narzekają stają tam - wiec wyjście jest proste - nie robić tak
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z punktu widzenia bezpieczenstwa to wlasnie zatoczka jest najbezpieczniejszym miejscem by wysadzic dziecko. Dlaczego ma byc "wlasnoscia" firmy transportowej do uzytku 2x dziennie 2x po 1min, a dzieci podwozone indywidualnie juz nie musza byc bezpieczne musza wysiadac wsrod manewrujacych na parkingu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

Właśnie chodzi o ten autobus. Dlaczego nie parkujesz auta na przystanku autobusowym w mieście w takim razie? Bo tam częściej jeździ komunikacja zbiorowa? Bus nie stoi tam po jednej minucie. I no właśnie ale... zawsze jakieś ale...

Dzieci wysiadają/wsiadają do niego z ulicy chodząc między autami, które stoją właśnie na zatoczce. Nie wspominając o blokowaniu ulicy i omijających autobus pojazdach, które również stwarzają dodatkowe niebezpieczeństwo.

Jak to mówią. To była tylko chwila kiedy dziecko wybiegło mi pod maskę...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

serio? bo autobusem przywożone jest 40-50 dzieciaków?

czy mi sie tylko wydaje czy koło szkoły jest w ogóle uliczka kiss and go to school ;D ale to trzeba objechać dookoła.
Moze ciężko to zaakceptować ale te nasze i Wasze dzieci będą samodzielnie chodziły po ulicy i np przejście z parkingu do szkoły nie powinno ich przerastać nawet jak mają 7 lat. Do jakiego wieku należy pod same drzwi szkoły podrzucać szkraba bo mój ma tylko 25 lat biedaczek się może przeziębić, dobrze że wziął piwo na 2 śniadanie może w końcu zaliczy klasówkę z pszyry... okaleczamy dzieci i potem chcemy żeby były samodzielne
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy uwazasz, ze jest bezpiecznie jak dziecko wysiada na zatoczce od strony ulicy i na cala szerokosc otwiera drzwi, nie patrzac czy jedzie jakis samochod?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie boli. Tylko szkoda tych dzieciaków....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest przystanek a nie zatoczka!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest kiss&ride od drugiej strony
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zatoczka autobusowa nie służy tylko firmie Albatros wożącej dzieci do szkoły jak to zostało wyliczone 2 x dziennie....błąd w liczeniu...kursów jest więcej. Zatoczka służy też autobusom wożącym dzieci na konkursy, zawody, wycieczki. Są też kursy busa i autobusu wożącego dzieci na basen 2 x dziennie w obie strony czyli mamy już 4 postoje...jakby nie spojrzeć transport uczniów korzysta kilka razy dziennie z zatoczki dlatego powinna ona być cały czas wolna. I to jest odpowiedzialność rodziców. Wypadki już były, nie tylko kraksy samochodowe ale byli też poszkodowani uczniowie. Mam wrażenie że w tej kwestii nie zmieni się nic póki nie stanie się coś poważnego...Niestety....Tak jest że chyba wolimy leczyć niż zapobiegać...
Zatoczka jest dla szkolnego transportu dzieci - czyli busy i autobusy - koniec tematu.
Sumienie każdego korzystającego z zatoczki lub z parkingu dla inwalidów.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

chcieliscie miec problem to zrobiliscie sobie dzieciory i ciagniecie pewnie pincet plus a puzniej jeszcze narzekata na to i tamto i owamto
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Co to jest "puzniej"? :D
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Internet w banino (4 odpowiedzi)

czy jest jakiś,nic nie wiadomo na stronie urzędu w kartuzie

wybor soltysa (8 odpowiedzi)

22 stycznia w remizie o 18.30 wybory soltysa -musicie być!

gka 601nk (25 odpowiedzi)

zdjęcie i film przekazany,i to nie anonimowo.i tak będzie z każdym kto pędzi w terenie...

do góry