Widok

Kredyt na mieszkanie / dom

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam,
Coraz bardziej intensywnie rozważamy z mężem wzięcie kredytu na mieszkanie lub na kupno działki i budowę domu. Mamy jedno dziecko.
Nasz łączny dochód brutto to 9700 zł. Na jak wysoki kredyt możemy liczyć?
Dodam, że nie mamy żadnej własnej nieruchomości a z takich stałych wydatków oprócz rachunków, jedzenia i innych "eksploatacyjnych" kosztów posiadamy samochód i płacimy za prywatny żłobek.
Zdaje sobie sprawę, że najlepiej iść do banku i tam dostanę konkrety ale chciałabym się zorientować jakich mniej więcej kwot możemy się spodziewać - może ktoś jest w podobnej sytuacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam doradcę Pana Wojciecha Rynkuna, ma swój profil na fb. Korzystałam z jego usług, gdy brałam kredyt. Fachowo i rzetelnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Pewnie coś w okolicach 600 000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poza kwestią wysokości kredytu, zadaj sobie pytanie na jaką ratę będzie Was stać. Po co brać kredyt na maksa, a po opłaceniu raty, rachunków, etc nie wystarczy do kolejnej wypłaty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

oczywiście, zgadzam się z Tobą w zupełności i też to biorę pod uwagę bo nie chcemy przegiąć ale jestem ciekawa czy bardziej mam szukać czegoś w okolicach 300 tys. czy 400 tys. - większe sumy nie wchodzą w grę, chociaż biorąc pod uwagę rynek nieruchomości to ceny teraz są kosmiczne :(
a wiecie jak wygląda kwestia kredytu na wykończenie mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możesz wciągnąć w kredyt elementy stałe mieszkania, które podwyższą jego wartość rynkową - czyli np. Urządzenie kuchni, podłóg czy łazienki. Nie wciągniesz nowych zasłon czy telewizora.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem.
Czy w takim razie podczas brania kredytu na mieszkanie od razu muszę mieć jakiś wstępny kosztorys na elementy stałe tak, żeby dostać jednocześnie kredyt na mieszkanie/dom i na remont?
Elementy ruchome mamy z obecnego mieszkania więc o to się nie martwię, bardziej właśnie interesuje mnie kredyt na wykończenie kuchni, łazienki itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba najlepiej jak taki kosztorys sporządzi zewnętrzna firma wykończeniowa. Ewentualnie wykończenie pod klucz jest dobra opcją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

wakacje dla dzieci - jaki obóz wybrać ? (62 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone obozy dla dzieci? Moja córa ma 10 lat i w tym roku...

do góry