Widok

Laserowa korekcja wzroku

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi?
Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt?
Jak to wygląda w praktyce, badania przed, po..
Mam minus 2 na każdym oku, wada się pogłębia. Do tego zauważyłam, że w muszę zdejmować okulary bo z bliska nie widzę i jest to uciążliwe, a szkła progresywne dużo kosztują.
Macie jakieś doświadczenia?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu dziewczyny trochę pisały:

http://forum.trojmiasto.pl/Laserowa-korekta-wady-wzroku-t152625,1,16.html

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam zabieg prawie 5 lat temu. Robiłam w klinice Nowy Wzrok,na Stągiewnej bodajże. Koszt o ile dobrze pamiętam - ponad 4 tysiące (teraz możliwe, że więcej). Najpierw miałam badanie kwalifikacyjne do zabiegu,sama korekcja trwała 15-20 min.Pamiętam,że czułam zapach spalenizny :) Do dwóch-trzech dni po może być nieprzyjemnie,mi mocno łzawiły oczy,ale to normalne.Po zabiegu zakaz czytania,oglądania tv przez chyba dobę.
Wadę miałam -2,5, teraz nie pamiętam,że kiedyś nosiłam okulary :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie tak patrzę, że trzeba liczyć 5-6tysięcy, a myślałam, że może w 4 się zmieszczę :(
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.visum.net.pl/ ssproboj tutaj - Polecam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisalam priv,

generalnie w pl nic nie polece, ale nie zaluje...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogoosia, żeby zrobić laserową korekcje wada musi być STABILNA przez min. 2lata.
Ja mam chęć na to korekcje już jakieś 10 lat, ale niestety mam-8 i właśnie co 2lata się zmienia. Czyli stabilna nie jest i niestety nie mogę się jej poddać :'(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie czytałam, że moze się zmieniać conajwyżej 0.5 co pół roku :/
Asiunia, a gdzie chciałaś robić?

Iza - dzieki za wiadomość na PW. Jakby coś, to będę pisać :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogosiaa, ja zastanawiałam się nad kliniką w Warszawie.
Coś do tych świeżo powstałych miejsc z 3M mie mam zaufania.

0,5D/rok, Jakaś bzdura! wabik na klientów. Popytaj Lekarzy-Okulistów.

Poza tym, zastanów sie, zrobisz przy Twojej niestabilnej wadzie, a nadal będzie Ci wada leciała nawet o te ich 0,5D co pół roku, to jest aż 1D na rok. uważam, ze w Twoim przypadku jest to bez sensu.
poczekaj aż się wada naprawdę ustabilizuje, bo niepotrzebnie wydasz kasę. a drugi raz już przeciez nie zrobisz.

ja w każdym razie czekam, bo z oczami nie ma żartów.

Wiesz,to nie znamię, że jak źle wytniesz, to najwyżej będziesz miała większą bliznę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiunia - no właśnie tak samo myślę jak Ty. Że bezsensowne jest zrobienie skoro wada dalej pójdzie. Tylko właśnie nie wiem jak to u siebie sprawdzić, bo ostatnio byłam u lekarza i robiłam sobie okulary 2,5 roku temu. Od jakiegoś czasu są za słabe, tzn widzę ok, ale wydaje mi się, że mogłabym lepiej.
I teraz nie wiem czy w przypadku kiedy myślę o laserze to czy po prostu chodzić do okulisty częściej czy jak?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale badanie wzroku jest w stanie okreslic jak daleko pojdzie wada plus nie zapomnijmy o tym, ze na starosc sie cofa, a nawet sa plusy itp...przynajmniej w londku tak mialam...ja mialam stabilna ale musialam poczekac do 3 miesiace po prodzie itp...mowie jest to b.popularne itp...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja proponuję się z zgłosić do dr Gołębiowskiego z Laguna Medical, super sprzęt i rewelacyjny specjalista, aktualnie przyjmuje w Gdyni. koszt wizyty konsultacyjnej to 100 zł a na pewno coś doradzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mogę polecić dr Wyględowską-Promieńską, tyle że przyjmuje ona prywatnie w Częstochowie oraz w klinice "Gierkowej" na ul. Ceglanej w Katowicach. Daleko ale na/prawdę warto. Świadczy o tym to, że prywatnie są do niej takie kolejki, że czeka się kilka godzin, a ludzie z całej Polski do niej przyjeżdżają. W każdym razie ona jedna wychwyciła u mnie problem, ktorego inni lekarze nie potrafili zdiagnozować. Ja oczywiście nie mogłam poddać się zabiegowi (zabieg miała mi wykonać Pani dr). Szczerze i uczciwie mi powiedziała w czym rzecz, oświadczyła, że mogłaby mi zrobić zabieg i zarobić, ale nie o to przecież chodzi.

Byłam też w klinice Nowy Wzrok w Gdańsku - tam oczywiście powiedzieli mi, że wszystko jest w porządku, że kwalifikuję się do zabiegu i szybko ustalać zaczęli termin i zaczęli rozmowę o finansach. Wtedy pokazałam Panu dr wyniki moich badań od dr Wyględowskiej-Promieńskiej i zapytałam się go, jak jego diagnoza ma się do tych wyników. W skrócie - Pan dr nie wiedział co powiedzieć, nie potrafił racjonalnie się wytłumaczyć. Więc tej kliniki ja nie polecam. Uważam że są nastawieni tylko na kasę. Dodam tylko, że po tej wizycie ponownie wylądowałam w klinice w Katowicach u Pani dr i okazało się że nadal nie powinnam poddawać się takiemu zaboegowi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiola, a można wiedzieć z jakiego powodu (jeśli to o wzrok chodzi) nie mogłaś mieć zabiegu?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
okazało się, że mam problem z rogówką i pojawiają mi się zwapnienia na siatkówce, których nie da się wyleczyć. Pozostaje mi tylko kontrola i działania prewencyjne, aby w przyszłości nie zostać ślepą. Po zabiegu rana/blizna bardzo długo i boleśnie goiłaby mi się a wada wzroku wracałaby jak bumerang (i mogłaby być nawet większa). Pani dr oznajmiła, że co jakiś czas musiałabym wydawać kupę kasy na korektę wady, co cieszyłoby tylko jej portfel, ale nie cieszyłoby jej jako lekarza i człowieka. Tak więc odradziła mi i co rok każe przyjeżdżać do kliniki do Katowic robić badania kontrolne. Dodaję, iż prywatnie dr przyjęła mnie tylko raz, na resztę wizyt i wszystkie badania kazała przyjeżdżać do Katowic i robić je na fundusz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To faktycznie lekarz z powołania.

A czy jak się zrobi ten zabieg raz i wada po jakimś czasie powróci, to czy można drugi raz?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem to można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bogosiaa, po pierwsze to do okulisty trzeba chodzić raz w roku.
po druge na starość robi się inna wada wzroku, która zmniejsza obecną... wiem co mówię, bo wielką wadą i z okularami zyję już 24 lata.
dlatego polecam Ci przejź się do okulisty a nie do kliniki wykonującej laser, bo oni zawsze Ci powiedzą, ze się kwalifikujesz. ja polecam panią doktor Rumińską (w Luxmedzie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Babcia miała laserowo usuwana wadę ale u Niej to już w zaćmę poszło(miała wtedy jakoś ponad 75lat). Była w prywatnej klinice w Gdańsku ale nie pamiętam nazwy..koszt jakoś ponad 4tys. Pamiętam,że potem miała chyba przez dobę albo więcej opatrunek i zakraplaliśmy Jej oczy. Sam zabieg trwał parę min.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
boogosia a probowałaś soczewek kontaktowych ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.skapiec.pl/site/cat/2313/filtr/_0_0_12986_0_0_0_0_0_0_0
są progresywne szkla kontaktowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Próbowałam, ale pasują mi tylko jednodniowe, bo jak raz kupiłam dwutygodniowe, to po trzech dniach mi się zepsuły :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noo i co nie chcesz nosić jednodniowych ??? a czemu ci 2 tyg nie pasowały ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwutygodniowe mi nie pasowały, bo nie umiem ich tak sprawnie nakładac i zdejmować, zawsze pognę :)
A jednodniowe - za dużo czasu mi schodzi przy zakładaniu, noszę od imprezy do imprezy :) No i jakoś zawsze czuję je na oku :/ A kupowałam już różne rodzaje, różne firmy :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale zakladanie kontaktów to tylko i wyłącznie kwestia wprawy - zakladam i zdejmuję w 3 sekundy :-) jak zakladasz okazjonalnie to tak szybko nie załapiesz jakbyś codziennie ćwiczyla ...warto się przemęczyć .
Polecam szkła mocno uwodnione np. Acuve Oasys Hydraclear , na poczatek moze neż używać specjalnych kropli nawilżających oko ..ja nosze od wczesnego rana do nocy - nie mam dyskomfortu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak ponosisz codziennie przez np. tydzień to oko się przezwyczai pomału zaczynaj od 2 godzin dziennie i z czasem wydłużaj czas noszenia , bo nie dasz rady pierwszego dnia nosic ich od rana do nocy trzeba stopniowo sie przezwyczajać .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu, a jakie nosisz? Dwutygodniowe? no i gdzie się zaopatrujesz. Ja zawsze kupowałam na allegro te jednodniówki.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nosiłam od rana do nocy jak już zakładałam to na cały dzień. Z tym, że nie zawsze dobrze założyłam, więc czasami taką mgiełkę miałam albo je po prostu "czułam" na oku.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuję takie hjak ci wyżej napisałam mocno uwodnione , dodatkowo jak je nakladam to mooocno mokre leję je mocno tym płynem do soczewek
napewno będziesz czuła dyskomfort jeśli będziesz je ubierac sporadycznie i odrazu od rana do wieczora - tak nie rób bo tylko niepotrzebnie podraznisz oko .
Jesli już tak robisz to w ciągu dnia zakrapiaj kroplami specjalnymi do nawilżania oka z soczewkami . Tez na początku mialam takie przeboje ale po ok. m-cu przezwyczajania się i wprawaiania w zakladaniu i zdejmowaniu był juz luzik , mogłam nosić długo a zakladanie trawalo kilka minut ( teraz 3 -5 sek moze na oboje oczu !)
Kupuję najczęsciej w realu u optyka - wiem że drożej ale poki co tak mi wygodniej - mam te 2 -tygodniowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.kontaktowe.pl/index.php?products=product&prod_id=48
http://www.kontaktowe.pl/index.php?products=product&prod_id=184

widzę że chyba progresywne nie maja tych mocnouwodnionych choć te z 2 linka coś tam mają w tym stylu - nie wiem czy próbowałaś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za info, póki co chyba też zacznę sie przyzwyczajać :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i takie krople sobie kup
http://www.kontaktowe.pl/index.php?products=product&prod_id=235
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja noszę soczewki juz 15 lat ponad więc możesz mi wierzyć na slowo
:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki :) Uwierzyłam :))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosia, zanim zamówisz soczewki przejdź się do okulisty. Niech ustali aktualną wadę wzroku. Ja polecam Visusa we Wrzeszczu. Do tej pory dobrali mi najlepiej i okulary i soczewki, ale nie wiedzą dlaczego z bliska widzę źle. Możesz też u nich zamówić soczewki. Noszę toryczne i u nich znalazłam najtańsze.

Też myślałam nad redukcją wady wzroku, ale to na razie nie jest dla mnie osiągalne finansowo. Dlatego próbuję z soczewkami chociaż też mam zastrzeżenia.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktos robil sobie ostatnie laserowa korekcje wzroku? teraz jest promocja w Laguna Medical i sie zastanawiam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile teraz kosztuje po tej promocji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalazlam cos takiego na grouponie
http://www.groupon.pl/deals/laguna-medical-1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hm, ja tez o tym myślę, trochę się orientowałam w ofertach i jeszcze Optegra się opłaca, np. w Wawie. Mają teraz fajne promo na zabiegi i wizyta za 49 zeta, więc chyba najbardziej się opyla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko ze dojazd do wawy z Trojmiasta plus nocleg, wizyty kontrolne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akurat mi Wawa jest po drodze bo zdarza mi się tam pomieszkiwać od czasu do czasu, a z tego co wiem, Optegra ma kilka klinik w kraju chyba m.in. we wrocku i poznaniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, dokładnie. na pewno mają we wrocku bo znam to miejsce - ojciec robił u nich zabieg. fajna i delikatna obsługa, a zabieg fachowo wykonany bo teraz tato ma lepszy wzrok ode mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam dokładnie taką samą sytuację - w Warszawie jestem przejazdem raz na dłużej, raz krócej. Korzystałem z usług alfa-lek przy nowym świecie. Są bardzo w porządku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszym miejscem na poddanie się laserowej korekcji wzroku jest Ośrodek Okulistyki Klinicznej spektrum. polecam! Doskonale wykonują tam takie zabiegi. Dzięki nim widzę teraz perfekcyjnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze opcja refrakcyjnej wymiany soczewki, w momencie gdy nie ma kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku. Można poczytać https://eyemed.pl/refrakcyjna-wymiana-soczewki/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

leki robione (10 odpowiedzi)

Dermatolog dał mi receptę na maść robiona ale nigdzie nie mogę kupić, które apteki w Gdyni...

gdzie najlepiej usunąć ósemki??? (65 odpowiedzi)

j.w. dodam, że jestem bardzo przewrażliwiona bo już jedno usuwanie mam za sobą (w przychodni Woj....

dobry stomatolog - nfz i ceny (16 odpowiedzi)

Witam Czy znacie jakiegoś dobrego stomatologa na nfz? Taki który nie jest tam za kare z ludzkim...

do góry