Widok

Leczenie zębów mlecznych...

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
...dziewczyny, jak wygląda leczenie zębów mlecznych - czy się boruje ząbek tak jak u dorosłego? I czy w przypadku mleczaka borowanie boli?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dzieci miały lakowane mleczaki!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, leczenie polega na plombowaniu. Ono nie boli. profilaktyka polega na lakierowaniu zebów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nasza córka 5 letnia jest właśnie w trakcie leczenia 2 ząbków, miała borowane, jeden trochę bolał, ale nie ma urazu, bo trafiliśmy na super dentystkę: ), synek 2,5 latka niestety ma próchnicę, więc ma lapisowane ząbki i na 2 ząbkach udało się założyć małe plombki- to go nie bolało, ale wszystko zależy od rodzaju ubytku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas masakra z zębami :( lapisowane i 1 polmba lae jak narazie bez krzyku się obchodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my do tej pory chodziliśmy do wiewiórki w gdańsku i tam leczenie, 2 latka wyglądało tak, że bez żadnego wiercenia, dłutkiem coś porobiła i założyła plombę, która po kilku sekundach była sucha, leczenie trwało ok. 1 minuty, a teraz z 3 latkiem chodzimy też do wiewióry ale w gdyni i dziecko jest jest dzielniejsze więc lecznie wygląda jak u dorosłego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny.Jestem asystentką stomatologiczną i mogę wypowiedzieć się na ten temat.Zęby mleczne leczy się tak samo jak zęby stałe( no może z wyjątkiem leczenia kanałowego- tu wygląda ono trochę inaczej)
Zakłada się wypełnienie ( może być refundowane przez NFZ lub płatne)Może boleć dziecko -tak tak samo jak dorosłego.
Jeżeli próchnica jest znaczna i nie da się jej leczyć wtedy lapisuje się zęby azotanem srebra i glukozą aby zmineralizować i zatrzymać proces.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a jak to jest z pastą z fluorem. Powinno sie ją dawać dzieckom czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak powinno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli juz umie wypluc to tak dawac,jesli jeszcze nie ,to pasta bez fluoru np ziajka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ziajke stosowalam od 1 zabka do momentu kiedy synek nauczyl sie wypluwac. Na wizycie adaptacyjnej dentystka powiedziala ze od 1 zabka stosowac paste z fluorem np elmex dla dzieci. I taka uzywamy.Ostatnio inna dentystka powiedziala zeby uzywac pasty dla doroslych a elmexem myc tylko raz w ciagu dnia. No i mycie po kazdym posilku szczoteczka elektryczna. Sama nie wiem kogo posluchac. Kazdy co innego mowi. Synek ma niecale 4 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, nie powinny. Nie może to być pasta z fluorem. Na rynku dostępne są pasty z ksylitolem i żelem krzemowym o niskiej ścieralności (RDA ok. 25), można też stosować bezfluorowe pasty naturalne czy pasty domowej roboty. W zasadzie to do 6 roku życia powinno sie unikac takich past i zwykle pasty dla dzieci fluoru nie zawierają:
http://samaprzyjemnosc.pl/a/cjbh,zdrowy-usmiech-twojego-dziecka-pielegnacja-zebow-mlecznych

Aha i jeszcze jedno. W małych dzieciach już od wczesnych lat warto jest wyrabiać nawyk nitkowania zebów. Które jest tak samo ważne jak ich mycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Oczywiscie,ze pasty dla dzieci zawieraja fluor,wystarczy przeczytac wartosc ppm fluoru.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że tak, my często chodzimy na fluoryzację do dentysty. KIedyś też była w przedszkolu, ale przez obecną sytuację musimy radzić sobie sami. Kupiłam też ostatnio nową pastę właśnie z fulorem i polecam. Czytam sporo na stomatologia.małopolska.pl i tam szukam informacjji jak sobie radzić z tymi ząbkami, bo ja jak byłam dzieckiem miałam koszmarne i nie chce do tego dopuścić..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leczenie w DentalCare jest zawsze bezstresowe i bezbolesne. Świetni specjaliści i nowoczesny sprzęt. Polecam! https://www.dentalcare.biz.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wycieczka w przedszkolu (41 odpowiedzi)

Córka ma mieć w piątek wycieczkę w przedszkolu, jadą autokarem do Pucka i Rzucewa. No i tak się...

jaka zabawke polecacie dla półrocznego dziecka?? (23 odpowiedzi)

zastanawiam się nad garnuszkiem na klocuszek, miałyscie może tą zabawkę. Wasze dzieci były z niej...

kto poleci dobry podkład kryjący do twarzy? (36 odpowiedzi)

Szukam podkładu do cery mieszanej, który nie podkreśla porów i dobrze kryje (mam zaczerwienioną,...

do góry