Widok

Łóżko dla 2.5 latka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hek, proszę o podpowiedzi gdzie i jakie łóżko kupić dla 2.5 latka. Najlepiej w rozmiarze 80x160. Mile widziane opinie na temat łóżek rosnących z dzieckiem z IKEA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

My dla takiego malucha kupiliśmy sam materac i to pełen wymiar 90x200 cm - leży na podłodze.

Zalety: spadając się nie potłucze i można skakać - nic się nie połamie, nikt się nie uderzy o rant itp, w razie co może się tam przespać dorosły (np. gdy dziecko jest chore i śpi z mamą).
Wady: nic nie schowasz pod spód.

Pozdr! Ewa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziecko nie powinno spać na podłodze.
Myśmy mieli z Ikea białe z zabezpieczeniem. Bardzo dobrze je wspominamy. Wymiar 160 na 80. Mam je obecnie do sprzedania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego nie? Śpimy tak wszyscy od 3 lat, ale może to źle...? Wentylacji brakuje, nie takie podparcie kręgosłupa? Będę wdzięczna za podpowiedź.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ewa, obawiam się, że odpowiedź będzie w stylu "nie bo nie" ;) Osobiście wolę spać na podłodze niż na niewygodnym łóżku, dzieci podobnie. Wczoraj czytałam na jakimś blogu wpis o meblowaniu pokoju dziecka w stylu montessori właśnie z materacem na podłodze i argumenty mnie przekonały. Moje dzieci mają łóżka właściwie tylko dlatego, że wcześniej nie wpadliśmy na to, żeby kłaść je na materacach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiliśmy na allegro 160x80 cm, kalsyczne białe z szufladą, z zabezpieczeniem, rodzaj"happy" bodajże. Zakładam, że w okolicy pójścia do szkoły wymienimy, czyli 3-4 lata posłuży. Mamy od roku, nic sie nie dzieje, szuflada dolna to zbawienie, można dużo wpakować. Rozważałam te ikeowe, ale nie przekonują mnie te rozsuwane materace, a w takim wypadku jesteś na nie sazana, ja wolę jednak mieć wybór w postaci materaca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

do góry