Widok

Mam pytanie o nerwice

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Napiszcie mi dlaczego psychiatra,a jak nie psychiatra to psycholog? Pierw się idzie do psychiatry?A jak nie to dlaczego pierw kierują do niego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, może dlatego, że nerwica ma podłoże psyhiczne?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawe.. Psychiatra mi się kojarzy dla ludzi chorych psichiczne,to czemu nerwicę u niego leczyć? Dziwne to..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo nerwica to choroba psychiczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nerwica to nie jest choroba psychiczna , mysle ze najpiewr co niektorzy powinni zaczerpnąc troche wiedzy chociazby w internecie a pozniej sie wypowiadac na ten temat .....nerwica moze prowadzic do chorob psychicznych ale nie musi! ludzie zaznajomijecie sie troche z tematem zanim cos napiszecie

Nerwice – obejmują dużą i bardzo różnorodną grupę zaburzeń, których podstawowym objawem jest lęk. Zaburzenia nerwicowe to najczęściej występująca grupa schorzeń o podłożu psychicznym. Nerwica stanowi pojęcie zbiorcze dla różnego rodzaju objawów czynnościowych i zespołów chorobowych, których przyczyną jest reakcja na jakiś ujemny bodziec środowiskowy lub emocjonalny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam nerwicę lękową, moje pierwsze kroki były skierowane właśnie do psychiatry i to on decyduje czy zacząć podawać leki, czy rozpocząć psychoterapię u psychologa, tak było przynajmniej u mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do XXX:

Zdrowie psychiczne - jest to stan wolny od zaburzeń psychicznych, czyli takie zachowanie człowieka, które jest wolne od zakłóceń czynności psychicznych.
Zaburzenia psychiczne są natomiast uznane za przejaw choroby psychicznej. Jest to utrata umiejętności efektywnego reagowania przez organizm człowieka na bodźce generowane przez środowisko zewnętrzne jak i wewnętrzne.
Leczenie psychoterapią, socjoterapią czy inne jest leczeniem, a leczenie stosuje się w chorobie.
A definicja?
Choroba psychiczna to termin obejmujący w szerszym znaczeniu wszelkie zaburzenia psychiczne dzieci, młodzieży i dorosłych, tj. psychozy, nerwice, zespoły psychoorganiczne i zaburzenia osobowości.
I zaznaczę- czasem słyszy się, że lekarz psychiatra jest od świrów, a przecież choroby psychiczne to najczęściej występujące dolegliwości XXI wieku. Nie wolno dać się zwariować, lepiej zasięgnąć porady psychiatry i mieć spokój, niż wierzyć, że wszystko jest ok, gdy tak naprawdę nie jest.
I rzeczywiście chyba najczęściej stosowana u nas praktyka to pierw wizyta u psychiatry, później u psychologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tris a ty masz nerwice ( chorobe psychiczna) ????:);):):););) tyle o niej wiesz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a przepraszam czy to jakiś wstyd? Różne sytuacje życiowe do tego doprowadzają lub doprowadziły..

Mnie kierują do psychiatry właśnie,bo mam stany lękowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, nie lubię jak mi się kity wciska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tris ma najwidoczniej problem z choroba psychiczna skoro interesuja ja takie watki ;);;);)

Aga podaj jakis namiar napisze do ciebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agn30@w.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
XXX, z tego, co widzę, to Ty masz problemy.
W przeciwnym razie nie czepiałabyś się mnie na forum.
Zejdź ze mnie, nie schodź z tematu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kto powiedzial ze ja ich nie mam ? :);):):):) no i ja na ciebie nie mialabym po co wylazic ;):):) hehe:):):) napisalam tylko ze masz nikla znajomosc tematu a i pewnie sama rowniez cierpisz na chorobe umyslowa ;);;);)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga napisalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja Ci udowodniłam, że jest dokładnie odwrotnie.
Kończę tę do niczego nieprowadzącą dyskusję. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://psychozy.pl/ to portal internetowy promujący wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego, psychoz, ich rodzajów, przebiegu oraz leczenia. Jeśli chcesz się samodzielnie rozeznać w temacie to warto sięgnąć po fachową wiedzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci? (36 odpowiedzi)

Ciekawi mnie co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci, mój synuś je tylko to co mu smakuje i co zna,...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

do góry