Widok

Mamusie lipcowe-sierpieniowe 2018 nowa lista

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
26.07 - szpital kliniczna (córka Anna )

Dziewczyny wpisujcie się na listę.
Przydatne linki: srokao.pl, mamaginekolog.pl
Pozdrawiam
Marta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
LIPIEC:
Marta - 26.07 - Kliniczna (córka Anna )

SIERPIEŃ:
Pulia85 - 8.08 - Kliniczna (synek Paweł)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LIPIEC:
klusia90 -3.07
ania.ania - 5.07
pomaranczka - 15.07
kasietta88 - 20.07
MartaM. - 26.07 - Kliniczna (córka Anna )

SIERPIEŃ:
Emm - 2.08
Margaretka - 3.08
Pulia85 - 8.08 - Kliniczna (synek Paweł)
Kama1111 -9.08
B. - 10.08
Agata - 12.08
Szczęśliwa - 15.08

Mam nadzieję, że się nie obrazicie za ten wpis. Zebrałam na szybko info z poprzedniego wątku, uzupełniajcie dalej. Nie znalazłam tylko na kiedy ma termin Nataluś. Nataluś - dopisz się :)
Pozdrawiam! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z nowości to idę dziś na pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia. Bardzo jestem ciekawa jak to wygląda. Jak u Was? Chodzicie gdzieś czy odpuszczacie? Większość z Was ma już starsze dzieci, więc pewnie czasu brak a poza tym wiecie już dokładnie co i jak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej.
Ja idę tak 34 tc do mojej bylej położnej aby przypomnieć sobie oddychanie. A reszta sama przyjdzie fakt ze to bylo 7 lat temu... Ale jestem dobej myśli. Juz 30tc czas leci... Dziewczyny ma.zaświadczenie.o cc .oze ktoś ma wiedzie czy trzeba wcześniej jechać do szpitala aby się umówić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nigdy nie chodziłam do szkoły rodzenia, a pewnie lepiej by przebiegły te moje porody, gdybym się przeszła na takie zajęcia. Teraz poród pewnie cc, więc odpuszczam. Jestem w proszku, jeżeli chodzi o ciuszki, kosmetyki, łóżeczko i tym podobny sprzęt, jakoś jeszcze do mnie nie dotarło, że lipiec tuż-tuż :-) Bardziej kombinuję, co zrobić z młodymi w czasie wakacji, zwłaszcza z 4-latką, której jak na złość zamykają w lipcu przedszkole, a która zrobiła się strasznie zbuntowana i nieposłuszna. Starszą przygarną na jakiś czas dziadkowie. Ja będę w połogu i muszę o siebie zadbać. A noworodek głownie je i śpi, albo sobie leży, więc odpukać będzie sprawiał najmniej problemów :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o szkole rodzenia to liczę na jakieś nowinki i uporządkowanie wiedzy internetowej. Moja wiedza na temat pielęgnacji i opieki nad noworodkiem to wiedza ze studiów, a to było dawno temu ;)

Wyprawka mnie przerażała, ale stopniowo ogarniam temat. Duże zakupy typu wózek i meble dla młodego odkładam na po przeprowadzce, ale mam już wypatrzone. Teraz kupuję drobiazgi do pielęgnacji i różne małe gadżety. Całkiem to przyjemne!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MartaM - może zadzwoń na Izbę Przyjęć na Kliniczną żeby się dowiedzieć jak to u nich wygląda. Każdy szpital pewnie ma swoje procedury. Zależy to pewnie od tego z jakiego powodu masz wskazanie do CC, ostatecznie kwalifikują i tak na miejscu. Wiem, że w niektórych przypadkach robią zabieg "na zimno" i wtedy masz konkretny termin, a czasem każą czekac na pierwsze skurcze.

Moja koleżanka umawiala się na konkretny termin CC w Wojewódzkim, ale miała maleństwo ułożone pośladkowo a do tego nie minęły dwa lata od poprzedniego porodu który też zakończył się CC, więc u niej sprawa była jasna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki Pulia85 za odp. Masz racje zadzwonię albo sama pojadę.
Moja narazie jest ułożona posladkowo 4.06 mam wizytę i zobaczymy czy sie przekreci..
Ja z wyprawka to mam juz duzo kupione większość kupilam używane. Pamietam 1 ciąża wszystko nowe a teraz jestem mądrzejsza ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny widziałyście nowy artykuł o porodowkach na trójmieście? Ciekawe czy na prawdę jest tak zle że nie ma gdzie rodzić??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie przeczytałam, nie brzmi to optymistycznie. Na początku lipca mam. Jeszcze jedną konsultacje u hematologa, chyba poproszę o zaświadczenie, że powinnam rodzic w szpitalu o Iii stopniu referencyjności... Nie wiem, trzeba się jakoś zabezpieczyć, bo nie wyobrażam sobie jechać z rozkręcającym się porodem np. do Elbląga. Szczególnie, że jechałam ostatnio tą trasą i przez te remonty jedzie się fatalnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej, u mnie wybił 31 tydzień jak to leci. Byłam dziś umówić się na cc w Wojewódzkim mam nadzieję tylko, że nie zaczne rodzić przed umowionym terminem:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomaranczka. Ja mam zaświadczenie aby wykonać mi cc. Jak to jest wojewódzkim, aby się umówić na cc ? I jak to wygląda czekają do 40 tc tak jak gin wyliczyla Ci termin ? Dzięki za odp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem zalogowana MartaM to ja ale po zalogowaniu jestem MartaMaria. Jak coś pomaranczka napisz do mnie na priv jak nie chcesz tutaj :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczytałam artykuł i doszłam do wniosku, że w tej sytuacji ten Tczew to wcale nie taki najgorszy pomysł..Mimo że podobno tam też jest jakiś wzrost urodzeń ostatnio.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MartaM dostałam skierowanie od swojego gina i poszłam się umówić. Normalny termin mam na 15.07 ale zapisali mnie na 12.07 i powiedzieli że jak prędzej się zacznie to przyjechać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, a jeżeli cesarka jest umówiona na dany dzień, to trzeba przyjść poprzedniego dnia wieczorem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba przyjść rano
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję pomaranczka za odp. Mam nadzieję ze uda mi tez sie uda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MartaMaria trzymam kciuki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki. Ja ram czujecie intesywne ruchy ? Ja przy 2 ciąży czuje ale mniej.. Strasznym spiochem jest ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Aurelia rusza się głównie po południu i wieczorem i może nie bardziej intensywnie ale zahacza mi o wszystkie narządy przy okazji. Mam wrażenie jakby miała ciasniej niż pierwsze 2 córki a ja z kolei mam bardziej ograniczona wydolność oddechowa. Przy 1 ciąży robiłam spacery po 2-3 km na sam koniec ciąży. Teraz szybko zaczynam sapac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Pawełek ma fazy. Są momenty kiedy jest bardziej aktywny i mam wrażenie że w moim brzuchu jest impreza ;) ale nawet te silniejsze kopniaki nie są nieprzyjemne, nie sprawiają bólu. A czasem ma parę godzin leniwca, aż zaczynam się stresować i wtedy w ruch idą słodycze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam zablokowane konto nie wiedzieć czemu... i za co. Ale melduję się :) Wszystko u nas w porządku. Będzie cięcie w okolicach 15 lipca. Pojade do Kartuz ,gdyż tam pracuje moja koleżanka i jednocześnie ginekolog :) Jeździłyśmy razem na moto i nawet nie wiedziałam że tam pracuje. Wyszło niechcący w rozmowie. Także jestem spokojna.
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze Cię widzieć Nataluś! Cieszę się że wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny. Jal sie czujecie? Ja mam.spadek formy.. Zmeczona jestem. Spac nie moge. Śpię na lewym boku ale przekracam się na prawy ale zaraz wstaje bo myślę przecież nie powinno się spać bo nacisk na żyłe. Kręcę się w nocy... W ciągu dnia skurcze łydek mam i oczywiście kręgosłup mnie boli.. Ojjj musiałam sobie ponarzekać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj sobie spokój z tym spaniem na lewym boku. Serio :) pewnie gorzej się stresujesz tym pilnowaniem ułożenia niż rzeczywiście możesz zaszkodzić, odleżyn dostaniesz ;) albo jakiejś asymetrii ;). Ja po prostu staram się ułożyć wygodnie, co nie zawsze jest łatwe.
A spadek formy też niestety odczuwam, trzeba chyba zwolnić troszkę. Jestem ciągle senna, momentami gorzej mi się oddycha. Plecy dają się we znaki. Też sobie ponarzekam, a co! ;)
W piątek wizyta u gina. Ciekawe ile waży mój szkrab i jak się miewa ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pulia85 masz rację nie ma co sie przejmować... Moja mloda jakoś mało się rusza... Martwie sie.. Wizyte mam na 4.06
Nie wiem... Juz sama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się trzymam, poza tym ze strasznie mnie ciśnie na przepone i zasapana chodzę. Marta jak się martwisz, może jedz na izbę przyjęć. Ja kiedyś pojechałam na Kliniczna z powodu niewielkiego krwawienia w 6. miesiącu. Z marszu zrobili mi badanie gin i USG - oczywiscie przy 3 sniadych studentach haha - wszystko bylo ok iprzestałam się denerwowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Mała rusza się są ruchy, a juz się bałam że coś jest nie tak.. Poprostu iest śpioch:) przy 1 ciąży to czulam cały czas ruchy. I do tej pory córa jest w ruchu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Halo halo co tu taka cisza...?? Jak znosicie upały? Więcej leżycie ? Ja caly czas w ruchu wiecznie coś do zrobienia... Moj Maz mowi ze ja czasu nie będę miala urodzić ;))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po wczorajszej wizycie znów pozytywnie naładowana, bo kolejny raz usłyszałam, że z maluszkiem wszystko ok. Waży już ponad 1300g. Do tego szyjka długa i zamknięta, łożysko i przepływy też ok.
Rozważałam ostatnio zakup poduszki dla ciężarnych, ale okazało się że koleżanka ma taką na zbyciu i wczoraj już ją dostałam. I spało mi się dziś cudownie, polecam bardzo! Ostatnio nie mogłam sobie znaleźć wygodnej pozycji, a z poduchą jest super. Dodatkowo można ją jeszcze wykorzystać później jako kokon dla dziecka.
Zastanawiam się też cały czas gdzie rodzić... Tak jak byłam pewna Klinicznej, to teraz trochę się waham. Położna w szkole rodzenia bardzo pozytywnie wypowiada się o Zaspie. Podobno po zmianie szefa bardzo dużą wagę przywiązują do ochrony krocza i dają możliwość rodzenia w różnych pozycjach. I teraz nie wiem...
A najlepsze jest to, że może się okazać że i tak nie mamy wyboru i będziemy rodzić tam gdzie będą miejsca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez się zastanawiałam nad kliniczna ale mam wątpliwości... Zresztą będzie tak gdzie jest miejsce tam będziemy rodziły... Ja męczę się ze skurczami łydek a nawer magnez mi nie pomaga. Generalnie to.csly czas w biegu. Położna na mnie krzyczy ze mam odpoczywać :) ja mam 4.06 mam wizytę. A jak tam ruchy waszych pociech ? Moja to zdecydowanie śpioch ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój maluch raczej aktywny. I dalej ruchy nie są dokuczliwe, jeszcze porządnie nie oberwałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, moja mała to bardzo ruchliwa. Aż się boję co będzie jak sie urodzi. Syn nie był taki ruchliwy i jak sie urodził to był bardzo spokojny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak siądę, to mi cały czas jeździ. Nieraz tak, że się cała zatrzęsę. Aż się boję, bo obie starsze siostry są bardzo narwane...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno charakter dziecka można poznać już w życiu płodowym :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie przy 1 ciazy1 się sprawdziło. Czulam częste i.mocne ruchy Marysi. I tak zostało do dziś czyli moje dziecko cały czas w ruchu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okazało się ze będę jednak czerwcowa bo lekarz wpisał mnie na cc 28 czerwca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okazało się ze będę jednak czerwcowa bo lekarz wpisał mnie na cc 28 czerwca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ania.ania to w moje urodziny 28 czerwca :) Bede trzymala kciuki :) Ja też już wpisana na cc na 26 lipiec . Upały są nie do zniesienia.. przybralam juz 16kg :(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny jak radzicie sobie sobie z tymi upałami ? ania. ania a gdzie się umowilas na cc ? Bo ja mam zaświadczenie na cc tylko nie wiem w jakim szpitalu nie robią problemu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ania.ania to znaczy, że został Ci niecały miesiąc, wow! Koniec czerwca to prawie lipiec, zostań w naszym wątku ;)

A co do upałów, to musimy bardzo uważać. Staram się wychodzić z domu tylko wtedy kiedy muszę, chłodzę auto zanim do niego wsiądę, nie przebywam w pełnym słońcu. No i duuuużo wody.
Fizjiterapeutka ze szkoły rodzenia mówiła ostatnio na zajęciach, że dziecko w łonie matki - po dużym wysiłku fizycznym, po rozgrzaniu no na słońcu czy w kąpieli - potrzebuje 2 razy więcej czasu niż mama na powrót do normalnej temperatury ciała. Trzeba pilnować żeby nam się maluchy nie ugotowały ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, ja przed upałami ratuję się wyjazdem w Bory Tucholskie. Jeżeli chodzi o cc, mój lekarz podczas prywatnej wizyty wydał mi zaświadczenie o cc, ale jednocześnie wpisał do swojego grafiku dyżurów, więc nie muszę się sama wcześniej fatygować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny: Mój termin porodu na 10.08 proszę poprawic:) u nas była taka cisza, a ja wsparcia potrzebowałam, to znalazłam forum skracajacych szyjek. I tak większość leżę od 20 tc. Choć przy 3latku w domu czasem to niemożliwe. Ostatnio był chory to nie chodził do przedszkola. Zaczął mi się 31 tc, mała waży 1630 g. Szyjke mam miękka, skrócona do 21 mm.. co do ruchów mój syn był spokojny w brzuszku i pierwsze 10 miesięcy życia był aniołem.. cora teraz to istny szogun, mam wrażenie że nie śpi w ogóle, a nogi wpycha pod zebra, więc chyba lekko nie będzie....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lipiec:
klusia90 -3.07
ania.ania - 5.07
pomaranczka - 15.07
kasietta88 - 20.07
MartaM. - 26.07 - Kliniczna (córka Anna )

SIERPIEŃ:
Emm - 2.08
Margaretka - 3.08
Pulia85 - 8.08 - Kliniczna (synek Paweł)
Kama1111 -9.08
B. - 10.08
Agata - 10.08
Szczęśliwa - 15.08

Dziewczyny uzupełniajcie listę o pozostałe informacje. Jeśli oczywiście macie ochotę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

10.08 córka Weronika:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lipiec:
klusia90 -3.07
ania.ania - 5.07
pomaranczka - 15.07
kasietta88 - 20.07
MartaM. - 26.07 - Kliniczna (córka Anna )
Nataluś- 26.07 - synek Olivier
SIERPIEŃ:
Emm - 2.08
Margaretka - 3.08
Pulia85 - 8.08 - Kliniczna (synek Paweł)
Kama1111 -9.08
B. - 10.08
Agata - 10.08
Szczęśliwa - 15.08
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny dziś bylam u mojej gin 32t4d i wazy 2250g duza dziewczyna :) przekręciła się bo była pośladkowo... Moja gin odradzila mi Zaspe powiedziała ze tam jest Taśmowka... Nie wiem gdzie rodzic?? Ja mówi moj Mąż gdzie będzie miejsce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O faktycznie duża dziewczynka! Mój synek w 30t2d ważył 1314g i teraz się martwię czy to nie za mało :(
O Zaspie ostatnio mówi się bardzo dobrze... Ja wiem, że albo Zaspa albo Kliniczna, zależy gdzie będzie miejsce.

Mam jeszcze pytanie: co przygotować dla noworodka do spania? Bo już mam mętlik. Rożek? Kocyk? Śpiworek? Otulacz? Pieluszka? Za dużo tego! Może macie doświadczenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do szpitala to rożek a w domu to śpiworek. Moja jest jakby tydzien byla większa. Spokojnie Twoj synek nie jest za mały. Wiecie co ja nie bone się porodu bo juz wiem jak to boli, ale boję się tego dookoła co sie.dzieje w szpitalach. ( wszystko zalezy na kogo się trafi ) Czy bedzie miejsce etc etc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odp.

Co do porodu to ja boję się bardzo. Pewnie też dlatego, że kompletnie nie potrafię sobie wyobrazić jaki to ból. Opowieści koleżanek są tak różne, opinie tak skrajne, że chyba nie ma się co sugerować. Odwrotu już nie ma ;)
Pocieszam się tym, że przecież kobiety decydują się na kolejne ciąże, więc nie może być AŻ tak strasznie.
Poza tym ten ból zakończy się jednym z najważniejszych momentów życia. Musi być ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez sie boje, chociaz juz raz rodzilam ale to bylo 7 lat temu ;) ja na ista oberwuje mamaginekolog prowadzi fajnego bloga polecam !!! Ja sie boję ze podczas porodu pojdzie cos nie tak..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! czy jest tu któraś z Gdyni? :) Mieszkam tu od 2 miesiecy i mam termin na 25 lipca (druga corka, jeszcze bezimienna ;)).
Zastanawiam się czy rodzić w Redłowie czy Wejherowie (do Gdańska zakładam że mogę nie dojechać, albo dojechać i zostać odesłana ;P) - macie jakieś doświadczenia z położnymi z tych szpitali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Ja jestem z Wejherowa. Urodziłam tu syna 3 lata temu, teraz też będę tu rodzić. Na pieszo do szpitala mam 15 min;) położne ogólnie ok, tylko nacinala mnie jakaś młoda...I trochę krzywo poszło. Ale cóż...na kimś muszą się nauczyc;)
Co do porodu, bo przypomina się trochę. . To chyba mimo wszystko bardziej boję się połogu. Damy radę.
Dziewczyny, a miewacie np.poldniowe bóle podbrzusza jak na miesiaczke?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak czasem mam. Polozona mówi ze to.normalne. a jak mam straszny skurcz łydek. I do tego rwa kulszowa eejdzie mi w plecy i pupy... Ojj jeszcze troche.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do skurczy łydek i rwy - baaardzo polecam jogę w ciąży (nie trzeba mieć wcześniejszych doświadczeń z Jogą). Fajnie prowadzi Monika w Joga Park w Gdańsku Wrzeszczu i podpowiada ćwiczenia do domu na konkretne dolegliwości. No i dobrzy fizjoterapeuci potrafią zrobić super masaż w ciąży i ulżyć tym bólom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny- 30 czerwca w Auchan Rumia beda bezplatne badania usg i usg 4 d. Niestety nie wiem o ktorej godzinie ,gdyz nie jest podana. Trzymajcie sie dzielnie w te upaly... :*
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej hej. Pewnie taka akcja to trwa od rana ;) ja mam wiatrwk w domu. I jest lepiej.
Jak tam wszystko macie przygotowane dla.maluszków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko przygotowane? Niee.... ja tam jestem daleko w polu. W przyszłym tygodniu mam w planie spakować torbę do szpitala i zacznę segregowac i prać ubranka które dostałam od koleżanek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po prane wyprasowane. Wszystko kupione. Jeszcze lozeczko nie złożone. Ale z tym poczekam :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie 3 tygodnie zostały i mam raczej wszystko z wyjątkiem spakowanej torby. Zamiast łóżeczka na pierwsze 3 miesiace mam specjalny wiklinowy koszyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To byłam ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja już prawie mam wszystko gotowe. Torba prawie spakowana, wszystko wyprane i wyprasowane. Resztę ogarnę po niedzieli. Pozostanie tylko czekać na naszą kruszonkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałam się podpisać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pocieszam się tym, że Wy jesteście lipcowe ;) ale widzę, że muszę się ostro zabrać za przygotowania bo zostałam w tyle ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jejku jak ten czas szybko leci. Czekamy na nasze kruszynki. Ja dalej nie wiem gdzie rodzic... Dziewczyny a Wy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie że teraz można darować sobie wizytę w USC i zarejestrować narodziny przez internet? Trzeba tylko mieć profil zaufany, dane ze szpitala i numer aktu małżeństwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam zamiar z tego skorzystać, zobaczymy z jakim efektem. Z profilu zaufanego korzystam już od kilku lat więc powinno być ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez będę z tego korzystać. Ja.dzis nad jeziorem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie!
Jakoś tak długo się nie odzywałam...

U nas leci 35tc, dzisiaj wizyta. Młoda w brzuchu często szaleje, druga ciąża i dopiero teraz poznałam co to kopniak w żebra :)
Wyszła mi cukrzyca ciążowa, ma szczęście dzięki diecie jest ok. No i właściwie od miesiąca nic nie przytyłam:p a mam do przodu jakieś 16kg, więc całe szczęście. Ale lodów mi brakuje :p
Upały mi nie przeszkadzają, jestem bardzo ciepłolubna :p
Rzeczy do szpitala i ciuszki są ogarnięte, trzeba się tylko spakować. Na umycie czeka wózek, łóżeczko mąż przygotowuje (szlifuje i trzeba pomalować). I jakieś pierdoły trzeba wyprać, kocyki i inne takie :p
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapowiada się gorące lato. Widziałam prognozy to powiwm.Wam dziewczyny na prawdę będzie się działo... U nas 34 tc czuje jak moja się kręci ale jeszcze nie jest najgorzej. Spać w nocy nie moge a to duszno a to nie wiem jak sie położyć... Ach mówię Wam.. Dziewczyny a jak Wy sobie radzicie ze spaniem?? Moja gin idzie na urlop. Jakie gin mi polecacie aby móc się zapisać??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta musisz zmienić lekarza już do końca ciąży czy szukasz tylko na 1 wizytę? Wybierz najlepiej kogoś, kto pracuje w szpitalu w którym planujesz rodzić.

Moja gin też planuje urlop, ale na ten czas zapewnia zastępstwo więc nie muszę nikogo szukać.

Wyprawkę do szpitala mam już prawie całą, muszę tylko jakoś logicznie to spakować. Ubranka piorę w przyszłym tygodniu. Wielkogabarytowe zakupy po przeprowadzce. Dziś byłam w 2 sklepach z wózkami. Liczyłam że będzie łatwiej podjąć decyzję a tu tylko większy mętlik... Szczególnie że nie było opcji obejrzenia wózka, na który się najbardziej nastawiałam. Pochwalcie się jakie pojazdy macie i na co zwrócić uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na 1 wizytę. A co do wozka dla mnie wazne aby gondola byla duża i byla prosta aby nie leciała w dół. Kulka pompowane. To jest must have. :) a co do marki to mamy Carmelo u jestem bardzo zadowolna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam xlandera bo tylko to się sprawdza na okolicznych drogach gruntowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miało być kółka :)))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej hej Dziewczyny:)))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, byłam wczoraj u mojej lekarz niby wszystko jest ok ale stwierdziła, że małej się już do nas spieszy a to dopiero końcówka 34 tyg. Mam nadzieje, że dam radę do 06 lipca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ojej, ale w jakim sensie? Coś z szyjką? Niech malutka posiedzieć jeszcze trochę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja czuje dzis pieczenie takie na brzuchu. Nie wiem co to moze oznaczać?? Czyzby rozstępy się pojawiają czy skóra bardziej się rozciąga?? Czy macie podobno odczucia ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czuję raczej swędzenie skóry na brzuchu. Mimo, że bardzo dużo smaruję. I też obawiam się że za chwilę wyjdą rozstępy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z szyjka wszystko ok tylko mówiła, że mała się mocno wwierca w kanał i widać że jej się bardzo spieszy na świat. Co do swędzenia skóry to w pierwszej ciąży tak mnie skóra swedziala, że myślałam że nie wyrobię i rozstępów żadnych nie mialam. Musiałam się dużo smarować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz nie moge.sie doczekać kiedy będę rozpakowana... Ciężko dziewczyny.. Skurcze łydek, nie wiem jak spać, taka czuje sie opuchnięta.. achhhh ..przepraszam ale musiałam ponarzekać:) I dalej nie wiem gdzie rodzić??.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć. Ale dawno mnie tutaj nie było :-) Tak czytałam co pisalyscie i muszę przyznać, że ja jeszcze nic nie mam przygotowane, kupione. Jakoś do mnie jeszcze nie dociera że to coraz bliżej :-) Narazie cieszymy się wiecznym wierceniem małego. Mąż z córką Wiecznie urzędują przy brzuchu jak są w domu :-) cały czas wszystkie zapachy mi przeszkadzają, jakoś nie przeszło jeszcze, no i nogi masakra!! Stopy mi strasznie puchną i drętwieją. Jeszcze dwa miesiące :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny
Jestem na poczatku drogi ciazowej i w trakcie waznego wyboru ginekologa do prowadzenia ciazy, kogo mozecie polecic do prowadzenia ciazy z problema z przeplywami?jestem pod opieka hematologa i endokrynologa. gdansk, gdynia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć ja jednak zostałam mamą czerwcowa bo Aurelii się pospieszylo. Wody odeszly mi nad ranem w czwartek i o 9.35 juz się urodziła przez cc. Jesteśmy jeszcze w szpitalu i robią dużo badań bo porod pod koniec 37tc to granica wczesniactwa i trzeba wszystko sprawdzić. Trochę byłam w szoku ze to juz ale jest super. Pozdrowienia dla wszystkich mam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ania.ania gratulacje.:) gdzie rodziłas ? Czy cc zaplanowana ? Jak generalnie poród? A ja dzis bóle podbrzuszka. Musze zwolnic tempo zdecydowanie !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ania.ania gratulacje! Mam nadzieję, że wszystko jedt w jak najlepszym porządku. Trzymam mocno kciuki. Niech malutka zdrowo rośnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny. Miałam mieć cc 28 czerwca. Stawilismy się przed 8 w szpitaku w Tczewie. Akurat moj lekarz miał dyżur i po 9 wzięli mnie na zabieg. Aurelia jest niewielka, bo tylko 2 850g, a jej siostry ważyły 3850 i 4030. Juz o 17 postawili mnie na nogi i oprócz bolu wokol blizny nie miałam żadnych sensacji. Pierwsza noc mala spedzila w inkubatorze. Karmienie na początku bardzo leniwie, ale już się ładnie przysysa i pokarmu stałe przybywa. Prawie dwa dni spedzilam sama, najpierw na pozabiegowej, a potem w pustej sali czteroosobowej. Teraz mam jeszcze jedna panią. Jak dobrze pójdzie, jutro wychodzimy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ania.ania gratulacje :-) 37 tydz to już dobrze jest. Moja córka jest z 33 tyg i na szczęście teraz w wieku 6 lat nie widać jej wcześniactwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ania.ania gratulacje, niech się mała zdrowo chowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny!! Dziś umówiłam sie na cc będzie 20.07 w Wojewódzkim. Chyba ze córcia bedzie chciała wyjść szybciej :)) także odliczam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super, że masz konkretny termin :)

Ja za to, zmobilizowana przez Was ;) zabrałam się już porzadnie za wyprawkę - 7 pralek! , dobrze że mama mi w tym wszystkim pomogła. Wszystko spakowane, ubranka na pierwsze pół roku przygotowane.
Jutro wizyta u mojej dr. Jak zwykle nie mogę się doczekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki. Nie moge sie doczekać.. Czy Wasze malucby tez sie mniej ruszają ?? U mnie 35 tc. Jeszcze 4 tygodnie :) Ja prałam i prasowałam od 8:30 do 19:30.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek szaleje :) ale u mnie dziś 32+6, wiec ma jeszcze sporo miejsca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pulia85 a jak śpisz? Ja na lewym boku ale cała noc tak nie prześpię bo mam skurcz a na prawy boku juz nie moge bo sie dusze.. I mam noce nie przespane.. Jakies macie rady i pomoc ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pakujcie się dziewczyny, ja miałam jeszcze iść do fryzjera, odnieść książki do biblioteki, a zostałam z odrostami i pewnie dostanę karę za przetrzymane książki :-) Jesteśmy już od wczoraj w domku, karmienie się rozkręca, mała coraz mniej żółta, teraz pracujemy nad masą, bo aktualnie 2700g
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetnie, że już jesteście w domu! Gratulacje :) A za chwilkę mała przybierze na wadze, w końcu ma doświadczoną mamę!

Co do spania to nie narzekam: mam poduchę dla ciężarnych, w kształcie C. Zasypiam na jednym boku, po paru godzinach przebudzam się i oczywiście lecę do toalety, wtedy na drugi bok, a nad ranem dosypiam już na wznak z dodatkową poduszką pod głową. Dziwnie brzmi mój system, wiem :) ale nie chodzę niewyspana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie dziś mija 36+2. Fryzjer i kosmetyczka zaliczone ale i tak nie mogę urodzić przed 6 lipca:) jeszcze mam kilka spraw do załatwienia więc niech ta moja malutka niunia dojrzewa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie 32+5:) dziś byłam na wizycie, szyjka 19-20 mm,więc leżę dalej. Młoda waży 2100 g,więc typowy sredniaczek. W następny weekend teściowa pomoże mi poprasować ciuszki to od razu do porodu się spakuje i będzie z gorki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja odliczam dni. Mam nadzieję ze szybko zleci. A ja do kupuję kolejne ciuszki nie wiem po co ?? Narazie mam pełno. Ale jak widzie coś ładnego to nie moge.sie powstrzymać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też dziś po wizycie, u mjie 33+0 a malutki waży 1914, martwię się że za mało :( obwód brzuszka ma za mały o prawie 2 tyg. Pani dr mówi że to nie jest źle, ale i tak się martwię. Ehhh... Przepływy są dobre, łożysko też ok. Szyjka długa i zamknięta. Zastanawiam się czy nie iść gdzieś jeszcze na usg żeby porównać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pulia85 ja bym poszła spr gdzie indziej. Ale tak sobie myślę że nie jest tak zle, inaczej cos by powiedziała Twoja pani Doktor. Także spokojnie. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pulia85 ja miałam wczoraj USG a mam 32+0 i mały waży 1892 i lekarz stwierdził że waga prawidłowa, więc myślę że nie masz się co martwic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie się martwię, bo zobacz, między naszymi maluchami tydzień różnicy a waga prawie identyczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko pamiętaj że waga jest szacunkowa. Nigdy co do grama nie podadzą. Możesz iść do innego sprawdzić. Ja podchodzę do tego trochę z dystansem. Przy pierwszej córce przed porodem miałam robione USG i podana wagę, a jak małą urodziłam to było prawie 350 gram różnicy. U znajomej też była różnica w wadze. Zrób jak uważasz, ja tylko pisze jak ja te wagi podczas USG odbieram.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za słowa wsparcia, masz rację, przecież pomiary obarczone są błędami. Dr mówi, że nie jest to powód do zmartwienia ale ja już oczywiście wkrecam sobie różne rzeczy. Mam nadzieję, że na następnym badaniu będzie lepiej. Z tego co czytam to ważne, że przepływy są prawidłowe i łożysko wydolne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dokładnie. Nie możemy sobie wiecznie wszystkiego wkręcać bo oszalejemy. A na następnym badaniu jeszcze się okaże że przybrał więcej niż powinien :-) a wtedy będziesz się martwić że jest za duży i jak urodzisz :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja sie przeziębiłam masakra.. Bol gardla.. Bol głowy... I lejący się katar... Przez to czuje mniej ruchów. Pojechałam rano do położnej zpr bicie serduszka bo się wystraszylam... Ale jest w porządku uffff... Ale czuje sie fatalnie!!!! Macie jakies domowe sposoby ? Ja to pije sok z cytryny z miodem , mleko czosnek i miod na ciepło. I na kanapki klase czosnek..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O rany, współczuję przeziębienia przy takiej pogodzie. Na ból głowy bezpiecznie możesz wziąć tylko paracetamol. Na wodnisty katar spróbuj płukanie nosa solą fizjologiczną. Niestety jesteśmy bardzo ograniczone jeśli chodzi o leki. Trzymaj się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Pulia. Caly czas śpię. Nie wiem moze jutro przejdzie:-( wczoraj Maz złożył łóczeko. Wszystko przygotowane oprocz torby :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć dziewczyny:) Zostało u nas 33 dni ale się dłuuuży ;) Łóżeczko już stoi, ciuszki poprane poprasowane, pierwsze zapasy pieluszek itd porobione. Fajnie że mamy to forum bo się dowiedziałam że mąż mój może isc na zwolnienie by sie opiekować mną po cesarce. Szkoda że dopiero przy 3 dziecku się o tym dowiedziałam.. Samopoczucie raz lepiej raz gorzej. Brzuch ogromny. Póki co (odpukać) plecy nie bolą a skurcze łydek minęły. Na ostatnim usg mały ważył1880 i coś marudziła lekarka że mało , ale ja się staram nie przejmować bo robie wszystko jak należy. Zreszta jeden moj syn ma dolne granice normy drugi ledwo w normach sie jeszcze miesci i według lekarza to jednego chyba tucze a drugiego głodze he he. Po kolenych dzieciach na szczescie sie uodparniam na te wszystkie złote rady ;) Trzymajcie się dzielnie to już nasza ostatnia prosta :*
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej hej u mnie 26 dni do końca:) czuje sie lepiej tylko mam katar. Ale generalnie jest lepiej. Natalus czy przy drugiej cc szybciej sie dochodzi niz przy pierwszej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam cesarkę po 4 latach i teraz to rewelacja. Za pierwszym razem wymioty, a jak mnie pionizowali po prawie dobie, kręciło mi się strasznie w glowie. Teraz juz po 2 godz zaczęło wracać czucie w nogach a po 7h juz zaprowadzili mnie pod prysznic. Przez pierwsze dwie trzy doby wiadomo trudno się przekręcić czy usiąść, ale po tygodniu blizna w ogóle mi nie przeszkadza, nawet jak się śmieje czy kaszle. Jestem w lekkim szoku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem szczerze że nie pamiętam. Drugą cesarke mialam w swissmedzie i po porodzie małego na kliniczna erką zawieźli ,więc wszystko odbyło się w takiej traumie ,że po kilkunastu godzinach się wypisałam na własne żądanie i nie wiem czy szybciej dochodziłam do siebie czy nie w tym wszystkim.
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzis bylam u gin 35tg4 i Mała wazy 2800gr oj coraz ciężej ze spaniem... Nie wiem jak spać juz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja mała w 35+3 ważyła prawie 2400 ale gin mówi ze ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze dziewczyny urosną jak tak mysle ze.jeszcze tak z 600 gr. Myślałam ze będzie wiele wieksza no zobaczymy.. Ważne ze zdrowa jest. Fajnie ze juz wiem kiedy do cc , oby szybciej się nie zaczęło u mnie bedzie 39 tyg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja cc mam mieć 12.07 to będzie 39+4 mam nadzieję że doczekam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam we wtorek na usg był to 33+6 tydzien i mały waży 2080.. chyba troche malutko co? Ale rozwija się dobrze. Lekarz mówi że to od mojej anemii z którą walczymy od samego początku. Biore już tyle leków i nie ma zadowalających efektów. U mnie cc wyjdzie 38+1 ale w sumie nie wiem czy nie zaryzykowac i skoro on taki mały to nie spróbować tydzień dłużej donosić chociaż. Z drugiej strony opcja pęknięcia macicy przy pierwszych skurczach nie brzmi dobrze. Kurcze no nie wiem co robić.
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nataluś widzę, że nasi chłopcy podobnych rozmiarów, u mnie w 33+0 malutki ważył 1940g. Zestresowałam się tym bardzo, mimo że dr uspokajała. Następne usg mam 11.07, mam nadzieję że będzie ciut lepiej, bo teraz odbiega od normy o 2 tyg. W mojej rodzinie pierwsze dzieci mają masę urodzeniową ok 3 kg, Pawełek chyba nie idzie na rekord ;)
Gdzie będziesz miała CC? 38 tydzień to już dobry termin, ciąża donoszona, bezpieczna. Moja przyjaciółka miała CC w 36 tyg, ze względu na kiepskie przepływy i starzejące się łożysko. Jej synek ważył ok 2800g. Ma już 2 lata i jest zdrowym, fajnym chłopcem.
Wczoraj zamówiłam wózek, ma być w ciągu 3 tygodni, chociaż wiem że w Akpolu zawsze mają opóźnienia. Zdecydowałam się w końcu na Jedo Trim Evo t4.
A za tydzień odbieramy klucze od mieszkania, wchodzi ekipa remontowa i przeprowadzka - trochę szalona końcówka ciąży mi się zapowiada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja dziewczyny mam hemoroidy. Wczoraj wykryłam i nie wiem co używać?? Czy wogole mozna moja gin na urlopie... Och masakra..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj nie zazdroszczę, potwornie uciążliwa dolegliwość. Bałam się, że i u mnie się pojawią, dlatego bardzo pilnuję żeby nie dopuścić do zaparć.
I z tego co czytam to na hemoroidy w ciąży polecają przemywanie naparem z kory dębu i okłady z ciepłej torebki herbaty. Pewnie chodzi o działanie obkurczające. No i przede wszystkim dbanie o regularne wypróżnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hrj Dziewczyny. Jeszcze 19 dni do cc. Jest mi juz mega ciężko. Coraz wolniej chodzie, czune ze miejsca juz nie ma ... Ciezko się oddycha. Spac nie wiem jak juz mam... Sziewczyny a Wy jak śpicie??? Juz mamy lipiec. Także nie dlugo pierwsze rozpakowane będą ;) trzymam kciuki :-*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za chwilę pewnie obniży Ci się brzuch i łatwiej będzie oddychać - tak przynajmniej jest w teorii ;)
U mnie ze spaniem jest w miarę ok, udaje mi się znaleźć wygodną pozycję. Problemem jest tylko częste latanie w nocy do toalety. Nawet 3 razy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez biegam do toalety... Ale gorsze jest budzenie w nocy. Bo kest mi nie wygodnie.. Ale ostatnia prosta ;) jakoś cicho w naszym wątku....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie w tej ciąży jest ok i ze spaniem nie mam większych problemów i do toalety tylko raz w nocy wstaję. Rozpoczął mi się dziś 38 tydzień i powoli się nie mogę doczekać aż zobaczę moja księżniczkę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze ze nie ma upałów jakoś lżej ;) wszystko macie przygotowane ? Ja mam wszystko porobione tylko torba nie spakowana :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie torby już spakowane. Wyprawka prawie skompletowana, czekam tylko na przeprowadzkę. Meble do pokoju synka kupimy w Ikea, więc jeszcze będzie zabawa że składaniem. Już bym chciała mieć to z głowy i tylko czekać na poród.
Bardzo się dziś ucieszyłam bo udało mi się umówić na piątek do hematologa (moja małopłytkowość niestety zaczyna szaleć). Liczę że dr zasugeruje jaki poród jest najbezpieczniejszy dla maluszka i dla mnie. I że powie jak nas oboje przygotować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś mialam pierwszy raz skurcze przewidujące. W czwartek 37 tc będzie. Mam nadzieję ze jeszcze troche posiedzi.
.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny. Ja nie miałam żadnych skurczy ani przewidących ani po odejściu wód, tylko kiedy wchodziłam na stół chirurgiczny, złapał mnie skurcz w łydce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, moja córeczka już na świecie. Cc miałam mieć 12.07 ale Łucja zapragnęła być szybciej na świecie 05.07.2018r
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje! Wszystkiego dobrego, niech zdrowo rośnie! Jak będziesz miała chwilkę to napisz nam jak było. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alez Ci zazdroszcze ;) u mnie jeszcze 20 dni i strasznie sie dluuuzy :) gratulacje i zdrowka dla Was :*
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super!! Gratulacje. ;) napisz jak bylo gdzie rodzilas jak opieka.
Ja 14 dni do cc. Dziś bylam u lekarza mala wazy 3600gr duza dziewucha. Pewnie bedzie miała z 4kg. Czas się dłuży ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodziłam w Wojewódzkim. Mała jest malusienka 2300. Opieka super i na bloku porodowym i na położniczym. Pomagają pierwsza dobę po cc i w karmieniu piersią. W porównaniu z Zaspa ale to było 10 lat temu 1000 razy lepiej tu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak po 8h pionizuja ? A co.sie stalo ze.szybciej urodziłas ? I jak łazienki takie straszne ? A co Zabrać najlepiej dla siebie i malucha ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak po 8 godz pionizuja pomagają ci się ogarnąć powolutku. Dostałam w nocy skurczy a w szpitalu odchodziły mi wody. Łazienki są wyremontowane czyste ładne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla malucha zabrać kocyk czy rożek, ubranka, pampersy. Dla siebie wkłady poporodowa, majtki jednorazowe, koszule 3, jakiś cienki szlafrok bo tu jest strasznie cieplo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odp. Lepiej jest przy 2 cc ? Wiesz ze dochodzi sie do siebie ?:) Jedzonko w szpitalu w porządku ? To niech kruszynka sie zdrowo chowa:))))) ja jeszcze 14 dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje, co za niecierpliwe te letnie dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja i tak nie mogłabym rodzic naturalnie i nie wiem jak to jest i nie chce wiedzieć :) Jedzenie po cc narazie tylko suchary i kleik. Dziękuję wszystkim za gratki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O matko to mnie tez to.czeka.... a jak tam.pokarm masz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karmie tylko piersią zobaczymy po o chodzie czy to wystarczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymam kciuki. Także pomaranczka mówisz ze mogę spokojnie iść na cc do Wojewódzkiego? ;) jak z kąpielą maluszkow ? I csy długo na kleiku i sucharach jesteś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W czwartek miałam cc o 1 1:20 mala się urodziła w piątek suchary a dziś mogę norma jesc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę że spokojnie :) ale każdemu co i niego się podoba:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomaranczka jak wygląda sytuacja z odwiedzinami ?? Jak się czujecie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny u mnie 10 dni do cc. Juz blisko. Nie ukrywam ze bardzo ciężko. A wy jak się trzymajcie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dziś trafiłam na patologię ciąży. Byłam na planowej wizycie, niczego nie świadoma, a tu się okazało że szyjka skrócona i rozwarcie na palec. Do tego w usg pogorszenie przepływów. Nie mogłam uwierzyć. Dr dała mi skierowanie i chyba po godzinie byłam już na izbie przyjęć. Po badaniu w szpitalu zaczęłam krwawić, ale teraz jest już lepiej. Miałam już 2 razy ktg, raz usg i czekam jak się sytuacja rozwinie. Dostałam zastrzyk rozkurczowy, bo brzuch się napina często. Dziś 36+0, mały waży ok 2500 g. Oby jeszcze posiedział troszkę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MartaM Odwiedziny są od 14 chyba do 21. Czujemy się dobrze od wczoraj jesteśmy w domu. Przygotujcie się dziewczyny, które chcą rodzić w Wojewódzkim że z 6 a nawet 7 dób posiedzicie bo robią dzieciaczkom dużo badań ale to chyba dobrze lepiej wyjść pewnym, że z dzieciaczkami wszystko dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hek jestem mamą wrześniowa i wybieram sie na wojewódzki. Pomaranczka co ty mowisz ze tak dlugo trzymają omg. super ze tak maluszki badają ale nie myslalam ze aż tyle to trwa. A powiedz mi jak z poradami laktacyjnymi? I jak oblozenie aktualne na oddzialach juz po porodzie? Aa no i czy myją maluszki jak tak dlugo trzymają?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomaranczka cieszę.się.ze u Was jest w porządku. O matko naprawdę dlugo trzymają ja myślałam 3-4 doby maks. Ale masz rację moze i lepiej ;) sluchaj a dziecko Tatus i rodzeństwo widzia przez szybke a Ty tez musisz byc ? Jakos nie moge tego ogarnąć :))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, w szpitalu wojewódzkim na szczęście jest tak, ze rodzina widzi dziecko tylko przez szybkę ☺
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Ty jesteś razem.z dzieckiem.za szybką? Czy jak to jest ;) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak i porozumiewasz się morsem Buahahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

ty możesz wyjść i pobyć z rodziną, natomiast dziecko pokazujesz tylko przez witrynę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bój się, nikt Ci dziecka nie zawinie przez ten czas jak bedziesz z rodziną:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ojciec dziecka może wnieść bakterie. Nie to co ksiądz czy fotograf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ha ha ha no.dokladnie.:))) ania..ania ale sie uśmiałam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Wielkiej Brytanii ojciec jest obecny prży cesarce, po porodzie może siedzieć caly dzień na sali (można sobie zasłonić łóżko kotarką, wiec nie krępuje innych), poza tym wejsc może każdy inny członek rodziny, włącznie z dziećmi. Myślę ze te nasze zakazy nie wynikają z obawy przed bakteriami, tylko tak jest wygodniej dla personelu. To już szybciej personel poczęstuje pacjenta jakims zarazkiem. Nie tak dawno rodzice nie mogli przebywać w szpitalu nawet z maleńkimi chorymi dziećmi..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to proponuje poród na Klinicznej, tam każdy może wejść na salę na położnictwie i siedzieć cały dzień. Tylko nie wiem jak wtedy z komfortem innych mam, które zapewne nie życzą sobie by cały czas siedziały tam obce osoby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja genralnie uważam jest to czas Mama - dziecko. Potrzebny jest spokoj czas na karmienie, regrneracje i ogólnie spokoju
a nie na wycieczki rodziny. 4 dni wytrzymają bez Mamy i maluszka. Jak Tatus zobaczy przez szybke maluszka nic sie nie stanie....

Jak tam dziewczyny lipcowe i sierpniowe jak się czujecie?? Mi zostalo 6 dni do cc. Jestem napuchnieta .. Ale jeszcze trochę wytrzymam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na klinicznej nikt nie może wejść i siedzieć cały dzień. Chyba tam nie rodziła, że takie bzdury wypisujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chcecie oszczędzić sobie chodzenia po urzędach, polecam założenie profilu zaufanego. Akt urodzenia i numer pesel przychodzą po kilku dniach poczta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A moja Aurelia waży juz 3400. Od wypisu ze szpitala 18 czerwca przybyło jej 700g, a więc bardzo ładnie. A mi od 14 czerwca ubyło 11 kg z dodatkowych 13kg. Tylko brzuch nie za piękny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to super ania. ania tylko się cieszyć. A mnie dziś strasznie bolał ząb i wzięłam parecetamol nie brałam nic przez całą ciążę... dobrze ze u mnie 38 tc oj najgorsza ta końcówka..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A orientujecie się czy po 6 tyg po cc można już od razu robić wszystkie zakazane rzeczy, jak dzwiganie fotelika z dzieckiem czy wózka? Bo nie pamiętam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aniu jak będziesz czuła sie w porządku to pewnie tak ;) za 3 dni będzie cc. Juz mam stres. Mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze. W czwartek mam badania, wlasnie dziewczyny orientujecie się co to są za badania ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej jak pojdziesz do swojego ginekologa, zeby sprawdzil czy wszystko ok i on CI powie. Z tego co wiem od kolezanek to do pol roku po cc nie mozna dzwigac zbyt duzych ciezarow - dziecko z ewentualnym fotelikiem to jest maks, bo to jest normalna operacja i lepiej zeby CI nie peklo nic. Nie wiem zy 6 tygodni to duzo czy malo jak na ciezary, dlatego ja bym poszla na konsultacje do lekarza niech sprawdzi i mi powie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak to jest na klinicznej?? Bodajze na stronie maja podane 3 temirny odwiedzin po 1 h - rozumiem,ze to chodzi o wejscie na sale poloznicza, a w pokoju odzwiedzin czy korytarzu to mozna kiedy sie chce w dzien?? Mam jeszccze pytanie o dziwny zapis na stronie gdzierodzic.pl odnosnie klinicznej. Oni podaja,ze tatus nie moze przebywac z kobieta na trakcie porodowym. To prawda?? Kobieta jest tam sama?? Ja mam temrin an polowe sierpnia i przymierzam sie na kliniczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie:)

Wczoraj o 15:57 przywitaliśmy na świecie małą Ninę. Poród wywoływany ze względu na cukrzycę ciążową, bolało dużo bardziej niż z pierwszą córką, ale starsza ważyla 3400, a ta 4300 :p ale i tak w miarę poszło, na porodówce stawiliśmy się ok. 11.30.

Jesteśmy w Redłowie, jest bardzo fajnie po remoncie. Patologia obłożona, ale za to na sali 3-osobowej jesteśmy we dwie, a sąsiadka dzisiaj wychodzi.
Polecam położną p. Olę, bardzo pomagała, starała się chronić krocze, ale ze względu na to, że rozwarcie od 3,5 palca poszło bardzo szybko, niestety się nie udało. No i dr Adam Ż :) prowadził moją ciążę, akurat miał dyżur, w trakcie mówił, że czuje się drugim ojcem :p ale za dwukrotny masaż szyjki ma minusa, baaardzo nieprzyjemne :p

Dzidzia mnie oszczędza, dużo śpi, sama wypluwa sutka, więc na razie jest całkiem ok.

Pozdrawiam następne do rozpakowania i już mamy po rozpakowaniu :p
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Urodziłam 19.07.17. W szpitalu Wojewódzkim. Mala 4140 gr 57 cm dl . opieka mam podzielone zdanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pawełek miał być sierpniowy, a jednak jest lipcowy. Urodził się również 19.07, cc na ostro, na Klinicznej, 2650g, 50 cm. Z opieki jestem ogólnie zadowolona, wiadomo że jakieś zastrzeżenia się znajdą ale jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć kobietki. Ja mam termin na 08.08. Będę miała synka Franusia to nasza 5 pociecha. Będę rodzić w Redłowie i mam nadzieję że trafię na tą samą obsadę co kasietta88. Dr Adam Ż. i położna pani Ola odbierali mój poród 2 lata temu. Cudowni ludzie.
Chodzę do dr. Chrostowskiego w przychodni Gdynia Dąbrowa ale to straszny gbur. Byłam dzisiaj na wizycie i odmówił mi zrobienia USG bo nie widział potrzeby. Stwierdził że miałam robione USG w 32 tc i to mi wystarczy. Resztę zrobią w szpitalu przed porodem. Czekam tylko aż urodzę i przepisuje się z powrotem do dr Grążawskiego.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny gratulacje. Wszystkiego dobrego dla Was i Waszych maleństw i szybkiego powrotu do domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale super :) Też już bym chciała maluszka przy sobie mieć. Gratulacje wszystkim mamusiom :* Dołączę do rozpakowanych już w ten czwartek :)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratuluję dziewczyny i zdrówka życzę Wam i dzieciaczkom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny mam pytanie. Rodze w Kartuzach a mieszkam w Wejherowie. Gdzie mam pojsc do urzedu zglosic urodzenie dziecka wyrobic pesel itd? W Wejherowie? Czy w Kartuzach?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W miejscu urodzenia dziecka, czyli w Kartuzach.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Moja Mala ma juz 6 dni... Czas trudny ale i cudowny
Uczymy się na wzajem. Czasami placze nie chce chwytac piersi i płacze.. Tez tak macie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, co tam u Was co tak tu cicho?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie męczarnia!!! Spać nie mogę, chodzić za dużo też nie bo tylko sapie, wszystko mnie boli. Mały wiecznie szaleje. Siedzę i się rozpuszczam. Zostały mi jeszcze dwa tygodnie. Niby wszystko przygotowane mam. Boje się co będzie jak zacznę rodzić bo słyszałam że krucho w szpitalach z miejscami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To prawda . ja jak bylam w Wojewódzkim przez 5 dni ro byl.ciągle zablokowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te upały wkonczą.. Wczoraj moja Mala miała kryzys nie spala od 23 do 4:30.
Początki są trudne ale wierze ze w koncu się unormuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas już prawie miesiąc zleciał. Mała rośnie jak na drożdżach. Ja nie będę chwalić bo jak tylko pochwalę to się zaczyna i mała potrafi dać w kość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomarańczka mam sab simplex do odsprzedania chcesz ? Sprawdzony z Niemiec od mojej położnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta M dzięki ale moja mała nie ma kolek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas już 7 tygodni, jestem na Mazurach u rodziców, dzięki plazowaniu i spacerom ze starszakami nabrałam wprawy w karmieniu w plenerze :-) Przed wyjazdem nie mogliśmy się tylko zaszczepić, bo lekarka stwierdziła, że z wagą 3800g jest na to za wcześnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam Szpital na Zaspie. Urodziłam w nocy 1 sierpnia, było miejsce. Wcześniej miałam wybrany Wojewódzki, ale po nieprzychylnych komentarzach na forum w ostatniej chwili zdecydowałam się na Zaspę. Był to mój drugi poród tam i to jest najlepsze miejsce. Opieka na najwyższym poziomie,zarówno lekarze jak i położne. Wypis do domu trzeciego dnia, jeśli nie ma powikłań. Jedzenie bardzo dobre, w łazienkach czysto.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. U nas Mala ma 4400gram mamy juz 15 dni :) problem jest z gazami bierzemy Biogaia i zobaczymy.. Ja żałuję ze nie pojechaliśmy na Zaspe. Bo Wojewódzki na prawde wielka porażka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak ten nowy ordynator? Bo slyszalam rozne opinie o nim i z tego tez wzgledu zaczelam rozwazac Kliniczna zamiast Zaspy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ordynatora nie widziałam. Lekarze na oddziale ok, choć bardzo młodzi w większości. Dodał jeszcze, że na oddziale dają podkłady do łóżka i te takie duże podpaski. Miałam swoje, ale się nie przydały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny jak sie mają wasze maluchy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja. A jak na oddziale w sali po 2/3osoby. I porodowka pełna czy spoko jescze wolne miejsca byly?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są sale trzyosobowe i dwuosobowe z łazienkami, ja dzieliłam łazienkę właśnie z salą dwuosobową. Jak ja przyjechałam na Zaspę, to kilka kobiet było, ale brali od razu na porodówkę i nie odsyłali. Choć słyszałam, że dzień wcześniej odsyłali do Malborka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak to jest z odsylaniem wlasnie?? Dlaczego do Malborka?? W sensie,ze dzwonia, szukaja Ci miejsca i kieruja CIe do konkretnego szpitala,bo np. 'zarezerwowali' Ci tam miejscaalbo zawoza karteka czy mowia CI,ze w takim a takim szpitalu jest miejsce mozesz jechac do niego badz do innego probowac szczescia?? ktos sie orientuje? ja mam termin na 17.08 ale cos wydaje mi sie,ze bedzie to szybciej. Moj lekarz z Zaspy mówil,ze ostatnie dwa tygodnie byl szal na Zaspie. Bardzo duzo porodow mieli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny. Czy ktoras z was miala moze ZZO w ktoryms z Gdanskich szpitali? Szczegolnie intersuje mnie zaspa. Slyszlalam plotki, ze nowy ordynator jest mega za naturalnymi porodami, czyli bez zzo. Chcialam sie dowiedziec jak u was bylo, czy ktoras moze to obalic lub potwierdzic na wlasnym przykladzie - lub wspolrodzacych z wami :)
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc Olalala. Mialam ta sama zagwostke co ty, pytalam sie swojego lekarza prowadzacego, ktory pracuje na Zaspie, odnosnie tych poglosek na temat ordynatora i on mowi,ze to nie prawda, ze zawsze sa na zmianie zastepcy, ktorzy to podejmuja takie decyzje. Co do zzo to dokladnie nie wiem, ale w srode mam wizyte to podpytam, bo w sumie zapomnialam w tej kwesti zapytac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez chcialabym to wiedziec jak to jest ze zzo w Gdansku, chociaz mnie akurat bardziej interesuje wojewodzki. Ktos potrafi pomoc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W szpitalu wojewódzkim żeby dostać zzo, trzeba być na spotkaniu z anestezjologiem i wpisać się na listę obecnosci. Wiem co pisze, bo sama na takim spotkaniu byłam. Te spotkania są raz w tygodniu, nie pamiętam w jaki dzień, ale na stronie oddziału jest info. Oczywiście udział w takim spotkaniu nie gwarantuje znieczulenia, w maju dr mówił, ze jest za malo anestezjologow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem wiem... szkolenie to osobna sprawa i tak jak mowisz... nic nie gwarantuje i nic nie zmienia. Dziewczyny pomozcie! Jakie macie doswiadczenia ze zzo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny!! Co u Was?? U nas 19.11 będzie juz 4 mies. Na szczęście juz po kolkach. Mamy juz 8kg 58cm.Niestety drzemki po 30 min. Ale w nocy Ania ladnie śpi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć! Aurelia ma już 4,5 miesiąca, ładnie rośnie i się rozwija, waży prawie 6 kg, więc zdążyła się już podwoić. Dzielnie znosi pieszczoty średniej siostry :-) Ruchowo jest troszeczkę do tyłu z powodu wcześniejszego urodzenia, nie cierpi leżenia na brzuchu :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas straszne skoki marudna, drzemki w ciągu dnia to turbo drzemki. 30min. Masakra.. A tak to nie jest zle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestescie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :) (12 odpowiedzi)

hej, może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

do góry