Widok

Mandat od Renomy

Inne Temat dostępny też na forum:
Witam,
Rok temu dostałam mandat w Gdańsku, ze względu na to że się przeprowadzałam mandat doszedł na stary adres zamieszkania ( sprzedane mieszkanie) i niestety odwlekałam kwestie zapłaty. Czy orientujecie się jaka może być kwota do zapłaty po roku od wypisanego mandatu?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie ścigają od jakiś 8 lat (złapali mnie jak jeszcze byłam na studiach) i tak co kilka m-cy przysyłają mandat na stary adres, stare nazwisko (wyszłam za mąż) i tak się zastanawiam, czy nie powinno już nastąpić tzw. przedawnienie? Kara wzrosła przez te lata o jakieś 150 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
To masz przedawnione.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A myslalam ze to raczej kwestia tysiaca a Ty po 8 latach tylko 150 jestem w szoku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Art no właśnie tak mi powiedział znajomy prawnik, że po 8 latach nastąpiło przedawnienie, ale zastanawiam się, dlaczego wciąż piszą, że wzywają do spłaty, bo w przeciwnym razie narażam się na utratę możliwości zaciągania zobowiązań bankowych (np. zakupy na raty) itp.
Ale tak się zastanawiam, czy jeśli zmieniłam nazwisko i adres zameldowania, to są w stanie jakoś do tego dojść żeby zablokować mnie przy chęci wzięcia czegoś na raty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Piszą bo liczą na to że nie znając przepisów,zapłacisz.Jak nie przerwałaś biegu przedawnienia(przez np.podpisanie ugody,albo uznanie długu),to to roszczenie jest już przedawnione.Nie mogą Cię wpisać do Biura Informacji Kredytowej bo bez wyroku sądu,albo uznania długu przez Ciebie,dług nie istnieje.
Miałem podobną sprawę z bankiem.
I ważna sprawa,jak dojdzie do sprawy w sądzie(a pewnie dojdzie)to bez podniesienia zarzutu przedawnienia,sąd z urzędu Ci tego nie przedawni.Musisz sama w odpowiedzi na pozew napisać że nastąpiło przedawnienie roszczenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co ja wiem to w ciągu 2 lat muszą oddać do sądu i wtedy po 10 latach się przedawnia. Jeśli wcześniej nie dali do sądu to raczej nic nie zrobią. Jeśli dadzą do sądu i komornika to komornik dojdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj zadzwoniłam do windykacji renomy i okazało się że przez te 14 miesięcy kwota zadłużenia wynosi mnie 400 zł właśnie ze względu na to że wysłali do sądu także myśle że Twój mandat może jednak być większy niż o te 150 zł ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mmm nie jest większy, bo z miesiąc temu przysłali mi pismo z kwotą przypominającą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kwota mandatu i kwota całości zadłużenie,to dwie różne kwoty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nadzieję, że cię w końcu dopadną oszustko.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
:D mnie i męza też "scigają"
u meza po 8 latach oddali do sądu, jakimś cudem trafili bo mąż składał podania w sprawie spadkowej w byłym miejscu zameldowania (od 4 lat nie jest tam zameldowany i nasz wlasciwy sąd jest w Gdańsku) byliśmy u prawnika i prawnik wyśmiał to. Pokazał jak sie odwołać i wysłaliśmy do sądu z prośbą o przeniesienie do Gdańska. Odwolalismy się w kwietniu 2014, dostalismy potwierdzenie ze sprawa przeniesiona do Gdańska i na dzien dzisiejszy jest cisza ;)

Jeśli takie listy przychodzą zwykłe, niepolecone to olać to bo istnieje domniemanie ze list nie doszedł :)

Takie "mandaty" przedawniają się po roku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
:D minusy od uczciwych obywateli ;)

No sorry, ale "firma" miala pelny rok czasu na dochodzenie swoich naleznosci. Nie umiala tego zrobic no to przepadlo. Przeciez byla mozliwosc wyslac wezwanie listem poleconym, woleli zwykły wiec robili to na wlasne ryzyko. A teraz po 8 latach szukaja jelenia. Zebysmy sie jeszcze ukrywali, migali ale nie wszystko zgodnie z prawem :)
Widac firmie niespecjalnie zalezy to nam tym bardziej.

A jak zaplaci sie raz takiej windykacji dobrowolnie to jeszcze nie raz cos przyjdzie. Wiem bo kolezanka zaplacila im 2 razy to dostala 3 wezwanie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
W sprawach cywilnych to strona musi wniesc, ze zaleglosc sie przedawnila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ukrywasz sie, to prawda. Jednak fakt, że jesteś oszustem pozostaje faktem. Przykre w tym wszystkim jest to, że nie widzisz w swoim zachowaniu nic niestosownego. Cóż, taka kultura, a raczej jej brak... Ktoś pracuje, aby Ci d*pę wozić i nie może liczyć na godziwą zapłatę, bo masy podobnych do Ciebie obniżają wpływy do kasy jego firmy... Nie wiem, czy jest się z czego cieszyć?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam zadłuzenie od renomy w wysokosci 400 zł i nie wiem jak z tego wybrnac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpowie mi ktos co zrobic w takiej sytuacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapłacić ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej jak najszybciej zapłacić i mieć spokój szybko rosnie kara
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie mozecie wykazac sie uczciwoscia i zaplacic..?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (59 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

do góry