Widok

Mieszkanie +

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Kto zakwalifikował się do programu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem na rezerwowej. Mam dochód na każdy lokal. Złożyłam wniosek 1 po 8 a i tak pierwszeństwo ma patologia z 3-5dzieci. To jest mega frustrująca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Gdzie można składać wnioski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie nawet nie wiem do końca na jakiej zasadzie działa mieszkanie plus.
Flustrujace jest dla mnie mówienie, że rodziny wielodzietne to patologia. Osobiście mam 2dzieci, ale gdybym mogła, póki co choćby z powodów finansowych mieć kolejnej pociechy nie będę. Nie czuję się rodzina patologiczna.
Wydaje mi sie, że program ma być dla osób których sytuacja nie pozwala na wzięcie kredytu, a też z jakiś powodów nie mogą dostać mieszkania komunalnego i to chyba logiczne, że w każdym wypadku bierze się najpierw dobro dzieci czy osób niepełnosprawnych.
Irytuje mnie, że w tym państwie rodziny wielodzietne zawsze muszą być patologiczne. Niedługo jak na pierwsze dziecko będzie przyznane 500plus to już nawet rodzice mający jedynaka będą patologiczni
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jest Pani rozsądna ocenia realnie swoje zasoby dlatego ma 2 dzieci. Jestem matka dziecka niepełnosprawnego. Oboje z mężem pracujemy. Jest nam ciężko bo oprócz rehabilitacji płacimy też grupę pieniądze za najem prywatny. Chcieli byśmy to mieszkanie + z opcją dojścia do własność i ę niestety mimo dochodu... Jesteśmy na rezerwie. Pierwszeństwo maja np samotne matki z trójka dzieci. Pytam więc dlaczego ktoś kto bezmyślnie naplodzila bahory jest wyżej stawiany niż my ? I gdzie to wsparcie? Matka z 3 dzieci gdyby nie 500 + nie wpadła by na listę. My 500 +nie pobieramy.
Też chciała bym drugie dziecko ale mam mózg i nie rozkładam nóg z mydła jakoś to będzie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zgadzam się z Panią. Zapewne nie miała Pani wpływu na niepełnosprawność dzie ka i to jest sytuacja losowa takim ludziom należy pomagać. I tak ma Pani dość trudny żywot. Osobiście uważam że każdy jest kowale swojego losu. My się zadluzylismy na 30 lat... Dopiero staramy się o 2 dziecko. Nie wyobrażam sobie powiększać rodziny bez stabilnego lokum.. To nieodpowiedzialne. Rozumie oburzenie ludzi. Też była bym zła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Już po rekrutacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkania częściowo trafiły do singli... Tylko dlatego że mieszkali w gdynia. Kryteria były niesprawiedliwe i nie miały nic wspólnego z pomocą rodzinom. I tak cześć lokali będzie pustych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co prawda nie ubiegam się o mieszkanie + bo mam SWOJE mieszkanie, na które zarobiłam ja ze swoim mężem. Mam też 4 dzieci i nie życzę sobie tego by nazywać mnie patologią rozkładającą rogi i robiącą bezmyślnie bachory. Trochę pokory Pani "Pozdrawiająca". Widzę, ze ma Pani podejście takie, że wszystko się Pani należy ze wzglęgu na niepełnosprawne dziecko. Inni już nie zasługują, a reszta to patologia.
Przykro mi, że Pani dziecko boryka się z niepełnosprawnością ale to nie daje Pani prawa do obrażania innych i wrzucania wszystkich rodziców z większą liczbą potomstwa do patologicznego wora. Każde z moich dzieci było planowane, utrzymuje je, mam swoje mieszkanie i nie uważam się za rozkłdającą nogi i robiącą bezmyślnie bachory.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czy ty zrozumiała temat? Chyba nie.... :) czegoś jeszcze sobie nie życzysz? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Chwała Pani za to że jest taka zaradna. Rozmawiamy o mieszkaniu plus. Dlanie 4 dzieci to jest patologia. Wypad z tematu sfrustrowany babsztylu..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Stężenie chciała bym zarobić na swoje mieszkanie. Jest Pani przykro? Nie sądzę co Pani może wiedzieć o niepełnosprawności? Podczas gdy po szkole Pani dzieci chodzą na zajęcia a Pani ma spokój ja muszę uczestniczyć w terapi i rehabilitacji za którą muszę płacić więc niestety nie mogę odłożyć na wkład własny do mieszkania. Inny przykład Pani idzie na zakupy z dziećmi widuje takie rodziny... Dla mnie zakupy to silny stres. Na placu zabaw Pani czyta gazetkę ja biegam za dzieckiem i pilnuje żeby Pani bahory nie śmiały się z mojego. Los Pani usunięcia dał ci możliwość kupna swojego. I los odebrał taka możliwość. Choćby wypruwali flaki..... Ciesz się za kilka lat odpoczniesz na emerytura + ja do końca życia będę zajmowała się moim dzieckiem. Obys nigdy tego nie doświadczyła. 4 dzieci dla zdrowia kobiety to patologia i powie ci to każdy lekarz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
Tak samo jak Wy nazywacie mnie patologią bo mam 4 dzieci tak ja mogę nazwać was nieudacznikami życiowymi co nie umieją zarobić na własne mieszkanie tylko patrzą gdzie by tu pomoc uzyskać od Państwa.
Większość z was pracuje pewnie na czarno, mało zarabia albo zaniża dochody na umowie dlatego nie dostaniecie kredytu lub nie odłożycie na mieszkanie.
Ja mając 4 dzieci też pracuję, nie czekam aż mi spadnie z nieba.
A Pani co się już martwi, ze dostanę emeryturę +... Nie, nie dostanę bo nie chcę jałmużny Państwa w kwocie 800 zl. Będą miała swoją, wypracowaną emeryturę.
I też chodzę na rehabilitacje z moją córką.
Nie czytam gazetek gdy dzieci się bawią na placu zabaw, bawię się razem z nimi. O! Dla Pani to pewnie zdziwienie bo sama Pani siedzi na fejsie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
I moje dzieci są wychowywane tak by nie śmiały się z dzieci i ludzi którzy są chorzy lub inni od nich. Są uczone szacunku do innych. Więc niech się Pani nie martwi, moje bachory nie będą śmiały się w Pani dziecka.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
I odpowiem Pani, która pisała co ja robię w tym wątku... Otóż weszłam bo chciałam poczytać opinię ludzi na temat programu mieszkania +, o tych szczęśliwych którym się udało i którzy są zadowoleni. A zamiast tego żale i wpisy o patologii z większą ilością dzieci :/ i mnie to zabolało bo ja się za patologię nie uważam. To tak samo boli jak napisałam wyżej, ze ci których nie stać na kupno własnego mieszkania to nieudacznicy życiowi czekający aż im coś z nieba spadnie... Jedna i druga opinia jest krzywdząca bo w większości nie jest prawdą.
Nie powinno wrzucać się wszystkich do jednego wora.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pani Moniko temat dotyczył min kryteriów. Osobiście uważam że pierwszeństwo powinny mieć rodziny czy ludzie niepełnosprawni. Lokale zostały przyznane rodzinom z 3 4 5 dzieci. Nie wiem czy Pani wie ale większość tych rodzin przeszła weryfikację czynszowa dzięki 500 + uczciwie pracujący są tym oburzeni i słusznie. Nie dziwi mnie złość i poczucie niesprawiedliwości i tych ludzi. Nikt im przecież nie kazał powiększać rodziny. Tych So stać niech mają nawet 10 dzieci... Ale tym co nie przeszli do programu bo nie dostali 500 + może być przykro.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pani Karolino, zupełnie się z Panią zgadzam. Ludzie uczciwie pracujący powinni mieć wsparcie od Pañstwa, także osoby niepełnosprawne, samotne matki, ale na prawdę samotne. To jest niezaprzeczalny fakt. I rozumiem oburzenie. Uczciwosc i praca powinny być wynagradzane pomocą. Niestety mamy taki chory system, że pomoc uzyskują osoby cwane, zaradne i kombinujące a nie Ci co faktycznie na tą pomoc zasługują.
Ale wkurzyło mnie to, że rodziny z większą ilością dzieci od razzu szufladkowane są jako patologia, dzieci z takich rodzin wyzywane są od bachorów a matki od puszczalskich rozkładających przed każdym nogi jak mogła Pani wyżej przeczytać.
Nie tak to powinno wyglądać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pani Moniko, wiadomym jest ze nie wszyscy są tacy sami... Temat dotyczy mieszkania plus i kryteriów. Rodzina gdzie nie ma ojca jest dyfuncyjna.... Ale nie to jest problemem. Ludzie ciężko pracują a część tych kobiet siedzi w domu i pobiera kaskę od państwa... Jedna z Pan wprost pisała że ona tego mieszkania nie spłacić bo jest dla jej dzieci. A teraz proszę sobie wyobrazić że ktoś się kształci haruje odkłada pieniądze na mieszkanie i rodzi mu się górę dziecko. W tym samym czasie inna kobieta która balowala zachodzi w 3 czy 4 ciążę. Nie myśli o przyszłości. Skupia się na socjalu.... Rozumie już Pani oburzenie tych ludzi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widać że czytasz że zrozumienie. Ja nie miałam wpływu na niepełnosprawność dziecka. A matki które rodzą dzieci rok po roku owszem. Nie będę wdalala się z Panią w dyskusję to nie ma sensu. Życzę Pani wszystkiego dobrego i zalecam regularne wykonywanie cytologii... Im więcej porodów tym większe ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy. Wszystkiego dobrego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
Do Pozdrawiam... Dziękuję, że się Pani tak martwi o moje zdrowie... Wezmę sobie to do serca. Naprawdę ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie Panie opanujcie się. Czy na prawdę każdy poruszany temat musi przerodzić się w żale i obrażanie siebie nawzajem? Rozumiem że przez internet jest łatwo, ale kąśliwe komentarze najlepiej zachować dla siebie, bo tutaj są kompletne zbędne. Później kobiety się dziwią, że są postrzegane jako zrzędliwe i zawistne baby..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co, a mi jest porostu przykro. Poświęcilismy swój czas i emocje na udział w rekrutacji. Przeszliśmy wszystkie kryteria. Biegalismy z pelnomocnictwami. W finale dowiedzieliśmy się że wpisał nas na listę rezerwowa... :( teraz czekamy aż kogoś odesłać z kwitkiem z powodu braku zdolności na określony metraż lub na autonomiczna decyzję o czyjejś rezygnacji. :( nastawilismy się już na porażkę. S ludzie się wywyzszaja bo są na liście.... Jak jakimś cudem dostaniemy ofertę to się zastanowię. Nie wiem czy chce mieszkać w miejscu pełnym jadu i zawiści.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy liczyliście rzeczywisty koszt takiego mieszkania? Jest droższe niż od dewelopera, już nie mówiąc o wysokości czynszu za dany metraż. W programie
płaciłabym 800 zł, w wynajmowanym mieszkaniu płacę ok. 500 zł. A wiecie, że wykańczacie je na własny koszt, ale w przypadku opóźnienia w płatności czynszu moģą Was od razu wyrzucić na bruk bez prawa do lokalu socjalnego? Ten program ma mnóstwo pułapek, więc może lista rezewowa nie jest najgorszym, co Was mogło spotkać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z opinią. Jestem na liście rezerwowej. Mieszkania w Rumi z ogrodem można złapać za 280 tys od dewelopera. Przy minimalnym wykładzie 10 % w naszym wypadku rata wyniiesie 1400 zł.. Planujemy spłacić w 5 lat. Jeśli nie dostaniemy satysfakcjonujące propozycji z pfr bierzemy kredyt. Jakiś tak lepiej się z tą myślą czuje... Jak pomyślę o statusie najemcy na 15 lat min... To mi się odechciewa. Czuję że będą lokale puste i nawet lista rezerwowa nic nie da... A po tym jak nas trzymali od listopada to brak słów. Wszyscy powinnyśmy się na nich wypiac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my jesteśmy na liście m3. I zastanawiam się czy nie zrezygnować. W naszym przypadku opłaty to ok 2000 zł. Przy kredycie będzie mniej.. I jeszcze ta lokalizacja. Byliśmy tam i jestem załamana nie tak to sobie wyobrażałem za Takie pieniądze....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moi znajomi chcieli składać wniosek gdy pojawiła się opcja mieszkanie + ale po przeanalizowaniu kosztów utrzymania zrezygnowali. Niby miało być tanio a jest drożej niżby kredyt brać.
Mieszkam na Dąbrowie, dzielnicy obok. Szczerze? Dla mnie kiepska lokalizacja tych mieszkań. Wszędzie daleko i ciężko bez samochodu.
Więc zgadzam się z opinią Hjkoo co do jej rozterek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ci co są na liście myślą że Pana Boga za niego złapali... :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co co nie mają opcji na kredyt to w to wejdą. Ale wiecie co? Są tacy którzy chcą tylko wynajmować (może mają tylko taka zdolność) to jest dopiero głupota płacić 1500 plus opłaty w kaczy h bukach kiedy umeblowane ładne mogą mieć w centrum nie rozumie tych ludzi.... Nie wspomnę już o opcji wykończone. Najtańsze podłogi wanna kafelki a czynsz ok 300 zł większy i co ciekawe ludzie w to wchodzą :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dok£adnie. Miało być tak pięknie a wyszedł wałek jakich mało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No a ci co chcą tylko wynajmować zajmują miejsce tym którzy mogli by kupić na własność....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Taka prawda. Jak ich nie stać na wykup to po Ch... Zajmują miejsce ludziom którzy być może skorzystali by z zakupu. Chociaż z drugiej strony będzie duży podział na osiedlu... Odrazu będzie wiadomo kto wziął na własność a kto tylko najem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak to jest z tym wykupem? Kiedy będzie taka możliwość i jak będzie naliczana wartość mieszkania? Czy ten wykup będzie "przymusowy" czy dla tych co chcą? Przy takich opłatach jak piszecie, tylko i**ota by poszedł na taką umowę, bez zakładania, że kiedyś to wykupi? No chyba że, ten wynajem jest dziedziczony? Tzn. nie wykupione mieszkanie przechodzi np. na dzieci i będą one mogły wykupić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma dziedziczenia. To normalny najem...
Zdziwił byś się ilu idiomów się zgłosiło, bo im się marzy..... Masakra. Ja chcę wykupić a nie mogę bo matka z 5 dzieci chce tylko wynajmować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

dr.Bożena Pozorska PILNE !!!!!!!!!!!!!!!!! (26 odpowiedzi)

Witam,czy ktoś może zna prywatny numer do dr.Bożeny Pozorskiej?? Przyjmowała w Sopocie,teraz...

do góry