Widok

Mowa dwulatka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam mój syn ma dwa lata i bardzo mało mówi tylko tak,nie mama i próbuje powiedzieć auto a tak po za tym nic ale rozumiem co do niego mówię i też sam je czy ten brak mowy może oznaczać coś poważnego. Mam wyznaczoną wizytę do logopedy chodź lekarz mi mówił że mam jeszcze czekać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też bym jeszcze poczekała. Mój syn słabo mówił nawet w wieku 3 lat i jeszcze kazali czekać. A jak zaczął to był problem, bo buzia się nie zamykała i zwariować można było od tego wiecznego paplania hehe
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale i tak mam umówioną wizytę i logopedy więc zobaczymy co logopeda powie jednak wolę dmuchać na ziemne bo nie chce żeby syn w przyszłości miał problemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do logopedy oczywiście idźcie.
Problem z reguły jeśli jest zazwyczaj tkwi w głowie i traktowaniu drugiego człowieka, czyli w Twojej, teraz nie musi artykułować bo "mamusia" odgaduje wszystkie zachcianki synusia więc pròbuję się kontaktować kiedy czegoś nie może dostać lub czymś jest zafascynowany, patrz auta, to grzeje każdego chłopca :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

pójdź do dobrego neurologopedy, to może być opóźniony rozwój mowy, logopedzi czasem nie mają świadomości z czego on może wynikać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja bym poczekała. Widocznie dziecku "się nie chce" - tak jak ktoś napisałam: najbliżsi go rozumieją, po co ma się wysilać ;) Córka idąc do przedszkola nie mówiła prawie wcale, po miesięcu rozwinęła się mowa bo jakoś z dziećmi trzeba było się dogadać ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

do góry