Widok

Msze dla dzieci

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Gdzie w Gdańsku lub okolicach są msze dziecięce, które są naprawdę dla dzieci? Najlepiej w godzinach 9-9:30 :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Pruszczu Gdańskim, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w auli są msze dla przedszkolaków, o 12:00. Typowa masza dla dzieci, dzieci śpiewają, chodzą, bawią się. Kazanie wygląda tak, że ksiądz siada na podłodze przed ołtarzem i rozmawia z siedzącymi wokół maluchami. Godzina nie pasuje, i od Gdańska kawałek ale polecam :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co dziecko torturować mszami?
Do dzisiaj mam traumę po tych głupotach. Do wiary kościół nie jest potrzebny. Jest wręcz zbędny.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 25

W gdańsku wrzeszczu u Jezuitów na ul. Mickiewicza jest msza dla dzieci na godzinę 12.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam kosciol pw.sw.Brata Alberta na Przymorzu o godz.12.Msza jest rewelacyjna,przedszkolaki siedza sobie na dywaniku przed oltarzem i moga sie czuc swobodnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Mickiewicza tez bywalam z synem i moge polecic tyle ze do Alberta mamy blizej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

12.30 Parafia NMP na Przymorzu "Okrąglak" dolny kościół - zawsze jesteśmy , dzieci na koniec mszy dostają zagadki za których rozwiązanie w następnym tygodniu losowane są drobne nagrody więc mają dodatkowa "atrakcję"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdańsk Jasień B. Doroty z Mątów masz dla przedszkolaków 10:45 dolny koścó, 12:00 dla dzieci szkolnych - gorny kościół.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Również polecam par. Św. Brata Alberta ! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie jest odpowiedź do wątku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kościół ojca Pio na przemyskiek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja polecam Pallotnow na Skłodowskiej-Curie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja również polecam Pallotynów na ul.M.c. Skłodowskiej, Msza o 11 jest dla przedszkolaków, są dla nich piosenki, oraz słowa Księdza dostosowane dla maluchów,moje dziewczynki 3 i 5lat chodzą od 2 lat i nie wyobrażają sobie innej niedzieli. Masz trwa około 30 minut. Gorąco polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeszcze św. Jakub przy ul. Opackiej w Oliwie, parafia katedralna. Na 1030 jest msza dla dzieci wczesnoszkolnych, na 1200 dla przedszkolaków. I naprawdę jest dla przedszkolaków!
Dzieci często biorą że sobą instrumenty muzyczne i brzdąkają. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już naprawdę trzeba mieć sprany mózg, ociężały umysł, może jakąś nerwicę dodatkowo czy inny defekt psychiki, zero pozytywnych wzorców z domu rodzinnego, brak wyobraźni...
żeby tracić w praktyce PÓŁ jedynego dnia wolnego, na kościół i jeszcze katować tym dziecko.
Przecież można pójść na rower, na pieszą wycieczkę, poczytać książki, a choćby i w łóżku poleżeć, zrobić cokolwiek ciekawego, nie wiem... wypad do innego miasta, zamiast tak sobie dowalać jakimś pseudoobowiązkiem.
Ludzie, doprawdy, odważcie się powiedzieć sobie wprost że to jest niepotrzebne i wam, i dzieciom.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 20

A jak będziesz potrzebować pogrzebu, komunii dla dziecka, to pierwsze co, to będziesz leciał do księdza.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i dostanę cennik, będzie transakcja handlowa. Tak robię, dla tradycji.
A tobie się wydaje że w formie abonamentu trzeba płacić, cotygodniowym na tacę? A wiesz, że choćby dewota mieszkał w kościele, to go za darmo nie pochowają?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Do komuni nie trzeba posłać dziecka, a pogrzeb musi się odbyć. Np. świecki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale zdaje się nie o tym jest wątek? Dziewczyna pyta, gdzie znaleźć fajną mszę dla dzieci. Ty sobie idź na pieszą wycieczkę w niedzielę, ona chce iść do koscioła z dziećmi. Przeszkadza Ci to? Niech każdy robi, co lubi i uważa za słuszne.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry