Widok

Napady mokrego kaszlu w nocy-co robic?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Corka od kataru ma mokry kaszel od 3 dni, ale tylko w nocy i rano po przebudzeniu jak jej sie ta wydzielina nazbiera. W ciagu dnia daje jej syrop wykrztusny ale tak jak mowie malo kaszle, oprocz tego wapno, wit c, kataru jest mniej ale w nocy ma straszne ataki tego mokrego kaszlu, raz zwymiotowala przez to:/ nie wiem jak jej pomoc, pokoj jest wywietrzony, okno otwarte, w ciagu dnia ja oklepuje a mimo wszystko nie jest lepiej, kolejna noc sie nie wyspi:( mam pulmicort ale pewnie przy mokrym kaszlu to nie ma sensu, myslalam czy nie dac jej dipherganu, wiem ze przy mokrym kaszlu sie nie powinno ale moze chociazby sie przespala spokojnie. Jak jej pomoc?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8
córka też ostatnio tak miała pomagało tylko wysokie układanie i kaszel sam przeszedł jak katar znikł po ok 7 dniach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wlasnie te na to wpadlismy i podlozylismy ksiazki pod nogi lozka i jakby jest lepiej chwilowo, zobaczymy jak pozniej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Aniaa ja bym dała dipheran bo działa uspokajająco. Hela często miała takie akcje i ja jej podaje.
Kiedyś dziewczyny radziły mi robić w nocy inhalację - raz czy dwa zdarzyło mi się to zrobić bo nie można było jej uspokoić.
Możesz też w ataku podać wodę do picia - odwraca uwagę:) w ataku można też dać syrop na kaszel - sinecod dobrze działa.
Może nawilżacz z amolem?
imageimage
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
może zrezygnuj z podawania wapna..jeśli to zapalenie krtani to wapna nie powinno się podawać..
też polacam diphergan.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wapno moze zagęszczać wydzieline .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tego co słyszałam od lekarzy jak dziecko nie ma problemów z odkrztuszaniem to nie podaje się nic wykrztuśnego tylko wyciszające syropy można też inchalować ale to juz powinien leki dobrac lekarz w zależności od tego czy są zmiany na oskrzelach czy nie,najlepiaj gdyby jednak dziecko osłuchał lekarz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
U mnie najlepiej sprawdzały sie inchalacje i tu w zależności od zmian pulmicort z berodualem lub atroventem lub sam atrovent z solą fizjologiczną po wszystkim najlepiej oklepac dziecko ale nocą lepiej dodatkowo dzieciaczka nie męczyć.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Byla osluchana przez pediatre, jest czysto, gardelko tez bez zmian, nie ma goraczki, wiec kaszel od kataru raczej splywa. Ja wlasnie slyszalam ze przy mokrym trzeba dawac wykrztusne zeby ta wydzieline wykaszlec, tyle ze nie na noc, i nie powinno sie dawac tych hamujacych, i taki diphergan to wlasnie przy suchym kaszlu lub krtaniowym. No ale jak ma mi sie tak meczyc to jej dam ten diphergan jak znowu dostanie ataku kaszlu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jeżeli kaszel wywołuje spływający katar to jest on suchy,mokry to ten gdy słychać ,że dziecko odkasłuje już odrywającą się flegmę w przypadku mojego dziecka ani przy suchym ani przy mokrym syropy wykrztuśne nie zdają egzaminu ,dziecko jeszcze bardziej sie męczy tylko inchalacje pomagają a przy mokrym już nie podaje syropów wyciszających tylko przy suchym ,gdy katar spływa i niestety u nas działają tylko te syropy na receptę żadne prawoślazy czy inne reklamowane w tv nie działają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja przy kaszlach czy to mokrym czy suchym Dipfergan zawsze daje na noc.No jeszcze jest ten nieszczęsny kaszel mieszany faktycznie może być tak ,że w nocy suchy a rano mokry i bądź tu matko mądra.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie wiem czy sie nie przejsc do lekarza po cos do inhalacji bo mam tylko sol i pulmicort, tylko nie chce corki do tej przychodni ciagnac zeby czegos gorszego nie zlapala. Poszlabym sama ale nie wiem czy mi wystawi recepte bez obejrzenia dziecka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
A atrovent masz?Można spróbować z sama solą fizjologiczną dobrze działa na mokry kaszel jak nie ma żadnych zmian oskrzelowych przy uporczywym kaszlu dobrze jednak działa ten pulmicort.Pulmicort można 2x na dobę atrovent spokojnie 3x ale kurcze dobrze jednak żeby zdecydował lekarz dobrał dawkę w zależności od wagi dziecka a może po południu jest jekiś dyżur w przychodni bo wtedy zawsze mniej dzieciaków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ania albo poproś aby zarejestrowali Was jako pierwszych lub ostatnich ,wówczas może nie będzie jeszcze albo już dzieci ,ja bym jednak poszła z dzieckiem , dla pewności dała bym dziecko zbadać jeszcze raz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
moja młoda ma wlasnie taki kaszel, byłysmy wczoraj u lekarza. Oskrzela czyste, zadnych swistów. 2X dziennie inhalacje z berodulau + pulmicort + sól. Do tego na wieczór 5ml dipherganu. Jesli w nocy kaszel mozna tez podac doraznie 5 ml
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Zarejestrowalam nas jako ostatnich, moze to bedzie jakies wyjscie:) Wlasnie z drugiej strony tez bym chciala zeby jeszcze raz ja osluchac, wiec pojdziemy normanie razem. Mam tylko pulmicort i sol, ale wole sama nie eksperymentowac, wypytam lekarke co i jak i nastepnym razem bede wiedziala co robic, bo u nas to pierwszy raz taki mokry kaszel, do tego pory mielismy zapalenie krtani ale to byl taki szczekajacy kaszel i wtedy stosowalismy pulmicort i diphergan.
Stoktora15 a nawet przy mokrym kaszlu mozna podawac diphergan w nocy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Można .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
nam lekarka kazała uważać z pulmicortem i atroventem.
pulmicort to rodzaj słabego antybiotyku a atrovent rozszerza oskrzela i nie powinien być stosowany bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak jak najbardziej na mokry tez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
pulmicort jest sterydem więc ja bym poszła do lekarza zanim go podasz :)
u nas takie napady kaszlu byly jak dzieci miały zapalenie krtani łapało je wieczorem i zimne powietrze plus podwyzszona pozycja w lozku pomagaly
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie no dlatetego nie chce podawac nic przed wizyta, wole zeby lekarz zdecydowal co nalezy podac.
Mjakmama ale przy krtani mieli mokry kaszel? Bo u nas zawsze taki sucho-szczekajacy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mokry ale głośny - u nas często było zapalenie krtani lub oskrzela
I podobno z dipherganem jest tak ze po 3-4 dniach stosowania powinno robic sie przerwe bo slabiej dziala
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To też nigdy nie stosuje bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem ,pulmicort to nie antybiotyk tylko steryd o działaniu przeciwzapalnym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A u nas przy krtani nigdy nie bylo mokrego kaszlu, tylko teraz, ale dalej obstawiam ze to przez katar bo ma taki rzadki, przezroczysty. Zobaczymy co pediatra powie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
na noc sinecod i krople do nosa otrivin np. wysoko ułożone chłodno w pokoju + mokre ręczniki, rano po przebudzeniu syrop wykrztuśny nam pomaga z babki lacentowatej, do tego wit.c. inhalacje
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bylysmy u pediatry, wszystko ok, osluchowo czysto, gardelko czyste, mowila ze nie ma potrzeby inhalacji, zalecila jedynie jakis syrop bez recepty na katar bo to przez to jest kaszel, wykrztusnych nie musimy dawac. W razie jakby atak kaszlu nie mijal mozna podac diphergan. Trzeba sie pozbyc kataru ale to nie takie proste.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
na katar syrop z czarnego bzu, nacieranie vikiem, i kropelki olbasu na pidzamke(i przez caly dzien tez) to hamuje katar i odrazu lepiej sie spi, wysoko pod tulow zeby pozycja byla pol lezaca i powinno pomoc. chlod w pokoju - lepiej dziecko cieplej ubrac okryc a okno uchylic zeby powietrze bylo chlodne to i na katar pomaga , wieczorem jeszcze spacer,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jak to powiedział lekarz to gratuluje lekarza, pulmicort jest lekiem sterydowym o właściwościach przeciw zapalnych, z antybiotykiem nie ma nic wspólnego - odnośnie wypowiedzi mm
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pulmicort nie jest antybiotykiem tylko sterydem podawanym chorym miedzy innymi na astmę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokładnie pierwsze słyszę atrowent pulmikor i bedeuar podaje się dziecku jak ma zmiany na oskrzelach a jak jest nocny kaszel od kataru to tylko inhalacje z soli i syrop wyciszajacy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u moich chlopakow czesto przy takim kaszlu osluchowo jest wszystko OK i przewaznie pomaga im na noc Sinecod. A katar u nas przechodzi szybko po kroplach Olbas na pizamke na noc 2 kropelki.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wlasnie juz dzialam oilbasem, mam ten syrop z czarnego bzu wlasnie i tez mocno wietrze pokoj i spi przy uchylonym oknie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
U nas na mokry kaszel rewelacyjnie działa bronchosol, ułatwia odkrztuszanie, zmniejsza duszności, ale w nocy nie można go podawać, najpóźniej na 3 godziny przed snem. W nocy trochę pomaga kiedy podnoszę poduszkę nieco wyżej, wtedy kaszel tak nie męczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak informacyjnie to atrovent nie jest lekiem dopuszczonym dla dzieci. I mimo niezrozumiałego dla mnie niezwykłego uwielbienia i nagminnego przepisywania go przez pediatrów bardzo słabo wypada w testach klinicznych, wręcz nie działa. Uważajcie z tym lekiem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czy ten syrop jest na receptę ? Polecał lekarz czy farmaceuta ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
inhalacje atrovent + sól fiz. rano i wieczorem właśnie stosuje u córki na 2 dzień wielka poprawa dzisiaj 3 dzień i ani razu nie zakaszlała u nas strzał w 10 . Jeszcze dodam ze przed robieniem inhalacji pediatra przepisała pulneo co nic nie pomogło .Atrovent zadnych zastrzeżeń nie mam oczywiscie z przepisu lekarza stosując odpowiednią ilośc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aktualnie taki kaszel wlasnie mnie meczy. Pod reka duzo cieplych plynow i bronchosol wykrztusnie co by wydzielina nie zalegala.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bronchosol rzeczywiscie sprawdza sie w walce z mmokrym kaszlem, tylko należy pamiętac, aby taki syrop zażywać najpóźniej około godziny 17stej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Doświadczyłem na sobie, że łatwo można pomylić kaszel suchy z mokrym.
Mokry jest wtedy, kiedy odksztuszam zalegającą flegmę - piję wtedy syrop wykrztuśny lub łykam tabletki. Dobrze też działają papierosy - niby nie powinno się, ale ułatwiają odkaszlniecie (dzieciom nie polecam).
Czasem flegma jest taka gęsta, że kaszlę, kaszlę i nic. Przypomina to SUCHY KASZEL, ale nim jest. Łykam wtedy podwójną dawkę Flegaminy i nawet inhalacje solą fizjologiczną. Powoli, powoli się odlepia.
No i klasyczny suchy, wynikający z podrażnienia gardła. Z tym jest najciężej - można inhalować, pić Acodin, a czasem nic nie pomaga.

W przypadku dzieci jest dużo gorzej, bo jeśli sam nie usłyszysz, to dziecko ci nie powie, czy ma flegmę, czy podrażnione gardło.
Piszę to po to, żeby uzmysłowić, że czasem warto podać syrop wykrztuśny, nawet jeśli objawy wskazują na suchy kaszel. Na pewno nie zaszkodzi.

Z kolei zabójstwem jest podanie syropu hamującego kaszel przy kaszlu mokrym, bo wtedy fllegma z bakteriami zalega w oskrzelach i powoduje zakażenia.

Kolejnym mitem jest zakaz podawania syropu wykrztuśnego po godz, 17. Ja piję przed spaniem, pół godziny kaszlę, oczyszczam drogi oddechowe i odflegmiony, spokojnie zasypiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na mokry kaszel u nas dobrze się sprawdza syrop fosidal. Jest przeciwzapalny, więc nie tylko łagodzi, ale też leczy i naprawdę szybko stawia na nogi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moim sprawdzonym syropem na mokry kaszel jest fosidal. Działa nie tylko łagodząco, ale też przeciwzapalnie, więc hamuje rozwój choroby. Odkąd go stosuję, to się nie zdarzyło, żeby po mokrym kaszlu były jakieś powikłania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
depulol jest bardzo dobry, jak mała zaczyna kaszleć w nocy nacieram ją lub na piżamę trochę daję. Bardzo pomaga, łatwiej jest jej od razu oddychać. Warto robić inhalacje kilka razy dziennie nawet z samej soli fizjologicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja 2letnia córka ma od soboty taki mocny kaszel, że rano 3 razy zwymiotowała, potem się uspokoiło, nie ma kataru, ale jak ją w południe kładę spać to się koncert zaczyna, wczoraj przy spaniu zwymiotowała; najciekawsze jest to, że jak jest w pozycji pionowej to kaszle raz na jakiś czas, w nocy koło połnocy zaczyna tak okropie kaszleć ,że minuty jednej nie ma ciszy. I w nocy słychać jak przełyka coś i normalnie jej spływa flegma czy co, nie wiem. Wczoraj byłam z nią u lekarza - zdrowa. Ogólnie z różnymi nasileniami kaszel ma od 2 miesięcy, w tym czasie miała 2 antybiotyki i po antybiotykach kaszel nocny ustawał po dwóch dniach brania. Teraz dostała na rano endometr podwójna dawkę, a po południu i przed snem levopront na wyciszenie, dzisiajszej nocy dostała ataku kaszlu o 2 nad ranem, podałam jej dexa pico i po ponad godzinie kaszel ustąpił na tyle, że się nie wybudzala, rano wstała bez kaszlu, bez kataru... masakra jakaś z tymi chorobami!! lekarka zasugerowała którąś wizytę do tyłu, że to zatoki mogą być i tyle... a my się męczymy, noce nieprzespane, zwariować można
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy to samo! To podobno jakiś wirus. Dziecko osłuchowo czyste, tylko ten kaszel. Pomoże np. lizak, guma, łyżeczka miodu do lizania - coś co sprawia, że jest więcej śliny i ukoi podrażnione gardło.
Też to złapałam i pomogła mi tabletka na gardło.
U nas niestety żadne przeciwkaszlowe środki nie działały, ale już wiem dlaczego - kaszleć się chce, bo straszenie drapie w gardle, a nie przez oskrzela.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz przy tej pogodzie to syn co chwile łapie przeziębienie i kaszel. Najgorzej jest w nocy jak go złapie to prawie się dusi. Ostatnio kupiłam w aptece syrop Dicotuss Baby i on nas ratuje w takich sytuacjach. Dobre jest to że można podawać go na różne rodzaje kaszlu a co najważniejsze też w nocy. Przy suchym działa nawilżająco na śluzówkę gardła więc po nim nic nie drapie i kaszlu nie ma ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli w dzień dziecko jest w zasadzie zdrowe a ataki mokrego kaszlu są w nocy i trwaja długo u nas ponad miesiąc osłuchowo ok generalnie zdrowa jak ryba od lekarza do lekarza tylko kaszel aż do wymiotów....noce zarwana w koncu okaząło sie że to krztusiec mimo szczpienia lekarze często bagatelizuja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas też synek tylko w nocy kaszlał, za dnia było dobrze. Podejrzewałam zatoki, robiliśmy zdjęcia ale wyszło wszystko ok. Lekarz nam zalecił podawać na noc właśnie Dicotuss Baby , by nawilżyć błony śluzowe i złagodzić podrażnienia, by łatwiej było mu zasypiać. Później okazało się, że to był jakiś objaw alergiczny. W każdym razie kaszel już zniknął
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka też miała kaszel mokry ok. 2 miesięcy,nie było żadnych zmian na oskrzelach ani płucach. Lekarz po wielkim zastaniwieniu i zwatpieniu dał zapobiegawczo antybiotyk,gdyż nie wiedział co to może być i zeby nie padlo na płuca. W tyg po zastosowaniu antyniotyku,sama doszłam do wniosku,że coś ja uczula,było to mleko kozie(niby nie uczula w teorii naszych babć )na którym jadła kaszę. Trzeba wszystkiego się doszukiwać,gdyż ona miała kaszel mokry i to było mylące dla lekarza,bo przy alergii występuje przeważnie kaszel suchy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam wizytę u pulmonologa ponieważ dzieci do 6 roku życia nie maja wykształconych zatok! Nam bardzo ten specjalista pomógł. Pediatrzy wymiękają czasami jeśli chodzi o przewlekłe choroby dróg oddechowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak moje dziecko ma nagły napad kaszlu w nocy to daje mu Dicotuss Baby. Nie ważne czy to kaszel suchy czy mokry bo działa na oba rodzaje. Jest to chyba jedyny naturalny syrop który można podać o każdej porze. Do tego otwieram okno aby napłynęło świeże powietrze i włączam nawilżacz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ten dicotuss od kiedy jest? Bardzo go chwali moja koleżanka i nie raz mi polecała ale czy mogę podać 11 miesięcznemu dziecku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dicotuss można podawać już od 1 roku życia ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Na mokry kaszel najlepiej stosować syropy, które są wykrztuśne i rozrzedzają wydzielinę. Z tego co wiem, Mucosolvan dobrze się sprawdza, nawet u małych dzieci http://www.mucosolvan.pl/products/chesty-cough. Dodatkowo zadbaj, żeby dziecko dużo piło, to też pomaga :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Odstaw wapno. Moim dzieciom bardzo pomaga smarowanie okolic w których znajdują się płuca olejkiem lawendowym. Warto spróbować, ja zawsze mam w domu przynajmniej dwie buteleczki takiego olejki. Z resztą ma on również inne zastosowania :)

Zapraszam wszystkie mamy również na forum http://mymamy.pl. Uczestniczę tam od dłuższego czasu w dyskusjach, podobnie jak tutaj :-) Można zaczerpnąć stamtąd sporo rad ponieważ dziewczyny są równie pomocne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zatogrip jest dobry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak zatofrip na super skład wycisza mocny katar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak syrop podac dziecku na mokrynku meczacytować kaszel w nocy jak dziecku mogę podać żeby mogło spokojnie przespać całość noc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam :https://www.doz.pl/apteka/p46348-GrinTuss_Pediatric_syrop_dla_dzieci_210_g
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Herbapekt junior skuteczny na każdy kaszel u mojego synka poprawa już na drugibdzien widać .powleka gardło jest na kaszel i suchy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czym wybielić zęby (22 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

JAKI PREZENT NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA? (41 odpowiedzi)

Niedługo zbliżają się te święta a ja kompletnie nie mam pomysłu... Majka ma 8 miesięcy,...

do góry