Widok

Nasz monitor oddechu Angel Care zadzwonił :(

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Nasz synek dziś kończy 3 mce, do tej pory spał w koszyczku, od 2 dni śpi u siebie w łóżeczku drewnianym z materacykiem. Używamy Angel Care'a od urodzenia i do tej pory nic się nie działo.
Wczoraj pod wieczór monitor zadzwonił :/ Był to 1 sygnał, (bo on najpierw dzwoni raz, a za 5 sekund głośny alarm) dobiegliśmy zaraz i Jaś spał, normalnie oddychał, dla pewności podnieśliśmy go i było wszystko ok. Czy to był alarm, bo może przez taki materac Angel nie wyczuł (choć sprawdzaliśmy wcześniej czy działa pod materacem) czy faktycznie mój synek był na bezdechu? Strasznie się tym zmartwiłam i nie wiem czy coś z tym zrobić, jakieś badania itp.
Czy miałyście podobną sytuację?
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
też mam angelcare, w zeszłym tygodniu też u nas zadzwonił, ja byłam obok małej więc usłyszałam jak po tym dźwięku drgnęła i głęboko odetchnęła, tak jej tatuś kiedy ma bezdech i stuknę go w bok, podejrzewam że u Emi też mógł to być bezdech i dźwięk monitora zadziałał na nią jak mój kuksaniec na męża
dodam że Emi od urodzenia śpi w swoim łóżeczku, na grubym materacu i do tej pory nigdy nam się to nie zdarzyło
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bogosiaa spokojnie. Miałam taka sytuację ze 3 razy, zawału prawie dostaliśmy. Dopiero mąż zimna krew, wziął do ręki instrukcje i poczytał. Jeżeli alar włączy się tylko pojedynczo to nie ma co wpadać w panikę, najprawdopodobniej dziecko zasnęło głębokim snem.
Rozmawiałam również na ten temat z pediatrą i tak faktycznie może być, że dziecko zaśnie zbyt mocno i stąd ten pojedynczy sygnał.
Na jaką masz czułość ustawiony monitor ?? Może masz za mocną. U nas takie sygnały były tylko na początku, wzięłam wtedy poprawiłam te czujniki pod materacykiem i od tamtej pory jest ok. Zobacz gdzie śpi Jaś i gdzie masz czujniki i czułość jaką masz ustawioną, my mamy na "3" i jest ok
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Misiak kiedyś przekręciła sie pod same szczebelki i monitor też sie wlączył.
Kasia ma racje ten pojedyńczy dzwięk może być wtedy kiedy dziecko wpada w glęboki sen, i czasem zlapanie oddechu trwa dłuzej.
Ja mam Angel cera i czułośc mam na 0 musisz sama dostosować wgł, potrzeby maluszka. Nam Miska w bezdech wpadła 2 razy, monitor też sie włączył.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płytka jest pod jego pleckami, tylko on dość mocno ruchliwy, ale wtedy akurat spokojnie leżał. Sprawdzimy dzisiaj te czujniki. Mamy ustawione na 1.5
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba faktycznie głęboko spał, bo jak wzięliśmy na ręce to się nie obudził
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Źle powiedziałam - mąż mnie właśnie uświadomił, że jak podbiegł to go szturchnął i Jaś otworzył oczka i wziął go na ręce to on głęboko westchnął. Ja z tych nerwów to nawet tego nie zauważyłam :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamietaj ze to tylko urzadzenie!!! a jedno pikniecie oznacza ze dziecko zasnelo mocno i rzadziej / wolniej oddycha-przynajmniej ja to tak rozumiem. Nam sie wlaczyl 2 razy ALARM raz synek byl siny i jak go wyciagnelismy to tak dziwnie charcz\al, krztusil nie wiem co to bylo ale bylismy przerazeni!!!!! Odchylal glowke do tylu jakby nie mogl zlapac oddechu ;( na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo! ja mam kurs pierwszej pomocy przedmed i w takich sytuacjach mam wycwiczone jak reagowac...
za drugim razem jak sie wloczyl alarm to dobiagajac do lozeczka tak nim zatrzeslam ze sie wylaczyl, a Maly lekko sie przebudzil i usnal dalej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
czasem monitor wlacza sie jak dziecko spi bardzo gleboko ale czasem jak dzieje sie naprawde cos zlego....moim znajomym uratowal zycie ich coreczki , sama uzywalam monitora i bylam po prostu spokojniejsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest dokładnie tak jak pisze Kasia31. Także spokojnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
bogosiaa współczuje tych nerwów ale dobrze że wszystko jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w niektorych krajach gdzie zaczeto propagowac monitor umieralnosc noworodkow z powodu smierci lozeczkowej bardzo sie zmniejszyla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co zrobic jak naprawde straci oddech?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny znalazlam takie porady , poczytajcie sobie http://www.rodziceradza.pl/Niemowle/Jak-pomoc-przy-bezdechu,q,34680.html
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
O rety :((((((((((( współczuję. Stres na maxa :((((((((((((( Az spojrzałam jak my mamy ustawiony i był na 5 !!!! od razu przestawiłam na 2.

Bogosiu na wątku listopadowe i grudniowe mamusie zadałam Ci pytanko odnośnie toxoplazmozy??? Odpowiedz mi prosze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga, odpisałam o toxo :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W listopadzie Miśka nam straciła przytomność. Nie mieliśmy monitora oddechu, na szczęście była 22.00 i zareagowaliśmy dość szybko. Niestety dmuchanie w buzie i mocne potrząsanie nie zdało egzaminu. Robiłam sztuczne oddychanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak nie pomoga metody w stylu dmuchanie w buzie czy potrzasanie to trzeba rozpoczac akcje reanimacyjna, bylam w podobenj sytuacji, ,moj synek mial 5 dni kiedy przesedl powazne operacje serca, jak wyszlismy do domu co chwile musialam sprawdzac czy zyje, czy oddycha, w szpitalau mialam aparatutre ktora cala dobie go monitorowala, a tak... ehh szkoda gadac ile razy musialam go ratowac
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchajcie! ja robiłam kurs na ratownika w PCK w Gdańsku. Co prawda nasz program nie obejmował ratowania niemowlaka, ale na wszelki wypadek mieliśmy to przećwiczone na fantomie.
Może zebrałybyście się jakąś grupką i poprosiły o przeszkolenie w kwestii ratowania niemowlaka? Myślę, że 1 popołudnie powinno wystarczyć na takie szkolenie, tym bardziej, że nie potrzebujecie żadnych certyfikatów.
Cena takiego szkolenia nie powinna być wysoka, pewnie kilkanaście zł.
A będziecie miały poczucie, że w razie czego umiecie pomóc swojemu dzieciaczkowi.

szkolenia i biuro PCK mieści się na Słowackiego 14 w Gdańsku.
tel. 58 301 14 85
i właśnie co ważne mają tam fantoma niemowlaka, więc można ćwiczyć do upadłego ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ajeczka, jestem jak najbardziej za takim szkoleniem.
Może osobny temat załozyć i zbierzemy się w grupę... Mocno mnie męczy sytuacja, że nie mam pojęcia jak ratować niemowlaka !!
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to już! namiary macie ;)
jeśli trafią Wam się chłopaki z mojej Grupy Ratowniczej, to na pewno będzie do tego wesoło ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wymieniałas baterie? Po trzech miesiącach trzeba. Nam też się kiedyś włączył w ciągu jednej nocy ze trzy razy. Za każdym razem dźwięk powodował u synka oddech.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na szkole rodzenia mieliśmy zorganizowane zajęcia z ratownictwa dodatkowo płatne, dużo się tam nauczyłam, tyle że to co innego na lalkach ćwiczyć :(
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

udzielic pierwszej pomocy, polecam bezpłatny poradnik Bezpieczny od narodzin https://www.bezpiecznyodnarodzin.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja do mojego synka 2,3 razy dziennie musialam podbiegac bo alarm sie wlanczal,mial bezdechy,u wczesniakow to normalne tak mi lekarze mowili.teras synek ma 9mies.i jak narazie niezapomina oddychac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieliśmy podobnie. Po porodzenie nasz maluszek musiał zostać aż 2 tygodnie w szpitalu pod obserwacją z powodu bezdechów. lekarze zalecili nam kupno monitora oddechu (kupiliśmy go w tym sklepie http://www.monitory-oddechu.com.pl/ )przez pierwszy tydzień po powrocie żyliśmy w niesamowitym stresie w ciągłej obawie, że alarm monitora zadzwoni i niestety dzwonił niejednokrotnie. Nie wiem co zrobiliśmy bez niego, możemy wręcz powiedzieć, że zawdzięczamy życie naszego dziecka temu urządzeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Brzmi jak reklama ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobre monitory oddechu można znaleźć też tutaj http://dobrerankingi.pl/monitory-oddechu-ranking/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze, że nic się nie stało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Gdzie na wakacje? (18 odpowiedzi)

Gdzie na wakacje z dzieckiem 3 letnim? Ktoś coś poleca?

do góry