Widok

Neutropenia

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
WItam!Miał ktos moze z nia do czynienia?
Niestety u nas podejrzewaja ta chorobę u młodego...dopiero do Akademii mamy 23 maja..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prywatnie tylko dr wlazłowski przyjmuje jako hematolog?? bo nie mogę nikogo innego znależć , prosze o jakies namiary na innego hematologa prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś mi ucięło kawał postu w srodku,nie wiem czemu. pisałam,ze ja znowu z synkiem w szpitalu w radomiu bo ma ropień okołoodbytniczy.
to nie są jeszcze złę wyniki,mojemu małemy granulocyty spadają do 140 a w szpitalu do zera to jest tragedia.ale warto trzymać rękę na pulsie bo jak same nie dopilnujemy badań,lekarzy a nawet neków to masakra.
mojemu synkowi wczoraj mało brakowało a podali by lek na który jest uczulony,od tygodnia jesteśmy w szpitalu, mówiłam im kilkakrotnie i pisałam na wejściu do szpitala tragedia :(:(:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny, przypadkiem trafiłam na temat, jak się u Was zaczynały objawy choroby?

Mój synek ma pół roku i ma drugi raz w morfologi obniżone neutrofile, tak sobie googlowałam i trafiłam na taki temat, co prawda mamy poniżej normy, najpierw mieliśmy 1.2 tys, teraz wyszło 1.02 tys, przy normie 1.5, czy to moze byc jednym z objawów? Lekarza mam dopiero za tydzien i nerwy mnie zżerają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam ponownie,mama Bartusia.My znowu w szpitalubedziemiał ponowną biopsje i badania. Jest mi cieżko, teraz nasze życie będzie polegało na wyliczaniu kiedy kolejny dołek granulocytów i neupogen na stałe jestem załamana :(mój mail mala19@op.pl proszę o pomoc o wsparcie o co kolwiek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a z lekarzy w Gdańsku ja polecam Irgę i Wierzbę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój synek też miał ropień około 5 miesiąca życia, na szczęscie na razie się nie powtórzył, sytuacja jest u nas o wiele lepsza i wyniki poprawiają się powoli. Cytomegalia jest wielkiem zagrozeniem u neutropenika.,.. współczuję :(
nam zawsze oferowano izolatkę i pobyt na jakims spokojnym oddziale, zdala od dzieciaczków, które mogą zarażać . Długo nie przyjmowaliśmy gości, z nikim się nie spotykaliśmy, trzymaliśmy syna pod kloszem a i tak chorował ;/ teraz jest lepiej z biegiem czasu
co do szczepień, lekarze u których byłam każą szczepić gdy wynik jest około 800 i oczywiście zależy na co. Chociaz każdy lekarz mówił w sumie co innego. Wstrzymałam się ze szczepieniem na MMR, ale u Ciebie to zupełnie inna bajka. Zaszczepiłabymm chyba na meningo tylko, ale najpierw wypytałabym milion specjalistów. Pisz do dziewczyn na forum i zgłoś się do Bydgoszczy, tam sa sensowni lekarze zajmujący sie neutropenią. Dziewczyny polecą Ci kogoś na pewno
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo Bartusia podaję link do forum o neutropenii założone przez moją koleżankę: http://www.neutropenia.fora.pl/
wchodź, pisz, pytaj, nie poddawaj się
Trzymam kciuki :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo Bartusia! Z moim małym aż tak zle nie jest.Ma teraz 9mies. neutropenię wykryto przypadkiem w 5mies. ma stwierdzone p/ciała przeciwgranulocytarne.Miał już pobierany szpik. Do tej pory zaliczyliśmy 5 pobytów w szpitalu. W porównaniu z Twoim synkiem to nic. Ale mi tez juz czasem brakuje sił. Ostatnią nocą jaką przespałam w całości, była noc przed narodzinami Jasia:-) Ale to nie jest juz dla mnie problem. Mój organizm sie przestawił i mniej snu chyba potrzebuję...
Najgorsze jest dla mnie to, że ja mam ciągle lęki i ciągle się boję o synka. Każdy jego płacz, każde marudzenie kojarzy mi się tylko z jednym-choroba i kolejny pobyt w szpitalu.
Mam 6,5 letnią córkę, która chodzi do szkoły i niestety często jest chora-kaszle , smarcze, ostatnio zapalenie płuc. Masakra. A uwielbiają bawic sie razem.
Mój mały ostatnio miał 0,05 granulocytów. Był szczepiony tylko 1 raz po wyjściu ze szpitala. Lekarze boją się szczepic z takim poziomem granulocytów. A z kolei inni są zdziwieni, że nie szczepimy. Nie wiem już kogo mam słuchac, kto ma rację. Boję się ,że ktoś zrobi mojemu dziecku krzywdę z powodu braku wiedzy.Skąd jesteście?
Ja mieszkam w Gdańsku. Gdybys miała ochotę "popisac" to pisz na : karwiakos@wp.pl.
Pozdrawiam i życzę duuuuużo zdrowia dla synka i siły fizycznej i psychicznej dla Ciebie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam!choć widzę,ze forum nie jest oblegane ale nie mogę znaleźć innego forum o neutropenii:(
mój synek w wieku 4m-cy miał stwierdzoną neutropenię był już po 2 ropniach okołoodbytniczych i w wieku 2 tyg zapalenie pępka bardzo poważne do tego gonkowiec i paciorkowiec,trafiliśmy do CZD w Wawie oczywiście sami działaliśmy bo w Radoimiu lekarze jakoś nie zauważyli spadku odporności .....szkoda słów.miał badania na przeciwciał i biopsję,lekarze powiedzieli ze to nabyta i kwestia 3 lat i wyrośnie.Dostaliśmy wytyczne jak dbać i pielęgnować dziecko i otoczenie,starszej córki nawet nie puściłam do przedszkola zeby nie przynosiła zarazków bratu, ale na marne nasze starania ...kolejny ropień, w listopadzie 2011 sepsa,3dni na oiomie,cud ze wyszedł z tego, w grudniu mikrouraz kości udowej nie wiem skad jeszcze nie chodził bo miał 9m-cy, drzazga za paznokciem kolejne 10dni na chirurgii,zapalenie krtanii, to wszystko leczenie szitalne oczywiści,między czasie borykaliśmy się z ząbkowanie, pleśniawki zapalenie dziąseł itd, mały rok i 10 m-cy i ani on ani ja jeszcze żadnej nocy nie przespaliśmy.w lipcu druga sepsa kolejny cud plt czy jakoś tam to co wskazuje na sepse norma od0-2 mały miał 47, a crp norma 0-5 to mały miał470 lekarze za głowy się łąpali a on nadal żyje,wraca do domu i szaleje, jest bardzo żywym i bardzo wesołym dzieckiem,we wrześniu2012r 3 sepsa stan znowu beznadziejny do tego zapalenie jelit robił krwią toczyli już krew bo wielka anamia i saturacja już spadała, w październiki2012 drogii oddechowe tydzien szpital wróciliśmy do domu na 1tydz a teraz od 2 tyg jesteśmy w CZD,przyjechaliśmy na gastrologie na 2 przebadać małego bo kupy robi takie jak by nie trawił, podejrzenia na alergie pokarmową biegunkę pędraka, i zamiast do domu to ponad tydz gorączka i ciągle coś, złapał anginę w szpitalu do tego cytomegalię odporność spadła do 0,ogranulocytów w szpiku, dostaje neupogen 2razy na dobę,idzie oszaleć już nie mam siły i nadzieja umiera a jest taki śliczny i uśmiechniety ze nie widac choroby wcale,po nowym rou będa badania robić genetyczne czy to czasami nie cykliczna wrodzona neutropenia ,boję się o niego i czasami już o siebie,moja 4 letnia córka też już fiksuje bo mnie ciagle nie ma ciągel szpitale,co ja mam robić jestem totalnie załamana
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ta Pani dr doradzi coś jesli chodzi o szczepienia? My jesteśmy pod opieką Akad. Med. i tam pozwalaja nam na szczepiena, a ja chciałabym wysłuchac opinii innego lekarza który ma o tym pojęcie. Bo niestety niewielu jest takich, którzy się orientują o co w ogóle chodzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam immunolog dzieciecą ze Szpitala na Polankach, nazywa sie dr Renke. Przyjmuje równiez w poradni, pracuje na oddziale. Prywatnych wizyt nie ma. Bardzo ciezko do niej siedostac,ale warto.
Moje dziecko tez ma neutropenie i niska immunologie.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisz do mniena maila, przchodzilismy przez to jakis czas temu.
lulki@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my jestesmy pod opieką oddziału hematologii i patologii wieku niemowlęcego w amg(dr wierzba i dr karaszewska)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam! kilka tygodni temu u mojego synka 5mies.stwierdzono neutropenię. bardzo chciałabym wymienic się informacjami z kimś kto ma taki problem i mieszka w trójmieście.chodzi mi właśnie o sczepienia, badania, zasiłek, itp. jeśli znalazłaby Pani chwilę, bede bardzo wdzięczna.mój nr gg 8113423
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mimoidus - nam każą szczepić wszyscy... na razie odkladam, mimo wszystko. Nie wiem już co robic, ale skoro wyniki są nadal dziwne, chyba sobie odpuszczę. Boję się powikłań skoro wyniki krwi i tak już wskazują na obecność wirusa (szkoda tylko, że nie wiadomo jaki to wirus ;/)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pamiętam,coś między 120 a 150 zł, teraz to mi się myli z ortopedą
Prywatny Gabinet Lekarski
ul. 3 Maja 27/31 m.10
t:586206553 Kom: 602398875

Niestety ale nie ma wyznaczonych godzin, przychodzisz i ustawiasz się w kolejkę.

Na forum bardzo chwalona jest doktor Alicja Bałanga, pediatra hematolog. Miałam styczność z p. doktor jak leżałam z córką na Polanki, jest ordynatorem oddziału zakaźno-obserwacyjnego. Nie wybrałam się prywatnie bo zależało mi na lekarzu z akademii. Może to błąd.
Pani doktor jest chwalona ale nie wiem czy któraś z osób z forum była u niej jako pediatry czy także jako hematologa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecie moze jak przyjmuje Wlazłowski prywatnie i ile kosztuje wizyta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta, ja bardzo bym chciała iść do dr Irgi ale jakiś czas temu wyszło mi, że prywatnie nie przyjmuje, jesteśmy pod opieką poradni hematologicznej a nie immunologicznej. Prosić pediatrę o skierowanie do immunologa? Ale jakie mam szanse trafić na dr Irgę odkąd została kierownikiem kliniki. Myślę że mizerne :(

hmm, ale chyba faktycznie poproszę o to skierowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak jest szansa, to szłabym do Irgi. jest znam ją z oddziału hematologii i jest naprawdę super lekarzem. do Wlazłowskiego tez chodziliśmy do poradni, ale nie mam do niego przekonania. z hematologów dziecięcych w ack to polecam jeszcze dr niedźwieckiego. bardzo dba o swoich pacjentów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mydecorations - ja miałam dokładnie jak Ty po wizycie u dr Wlazłowskiego. Specjalnie się do niego pchałam bo nie dość że lekarz z AM to córce biopsję robił a tu klops. Jedyne w czym go posłuchałam to daję córce zalecony przez niego ecomer choć immunolog powiedziała, że na wyniki krwi to on nie ma żadnego wpływu.
A kto Wam każe szczepić na odre/świnke/różyczke? Hematolog czy immunolog?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wakacje z dziećmi (124 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry