Widok

Niedoczynność tarczycy- zamiana euthyrox na letrox

Witam, dziś byłam u dr Chełmińskiej na Żabiance w Endomedzie. Moje TSH wynosi ponad 70! przy normalnym braniu leku. Pani doktor zamieniła mi lek na nowy- letrox. Czy ktoś z Was brał lub bierze go? Jak go tolerujecie?

Mam też pytanko, czy mając niedoczynność tarczycy kazano robić Wam badanie na poziom insuliny? Ja dostałam takie zalecenie;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witaj,

biorę Letrox 50 od kilku lat, 50 mikrogramów (1 tabletkę) codziennie, ale przy znacznie niższym niż Ty TSH - na stałym poziomie - 4,50 przed rozpoczęciem leczenia (norma dla kobiet wg mojego laboratorium wynosi 4,20).
Inny lekarz powiedział mi, że stały poziom TSH wynoszący 4,50 jest akceptowalny jeżeli nie staram się zajść w ciąże. Z racji, że nie chcę mieć dzieci podobno mogę nie brać leków, ale co lekarz, to opinia. Nie przestaję jednak brać i wynik TSH nie przekracza 4,00.
Letrox toleruję, nie zauważyłam żadnych zmian fizycznych ani psychicznych od czasu zażywania leku oraz po spadku TSH o 0,5.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
O Matko, co za bzdury! TSH 4,5 jest akceptowalny??!! Mam niedoczynność Hashimoto, leczę się Letrox-em i żeby dobrze się czuć TSH powinno byc na poziomie 1-1,5! Na FB jest grupa wsparcia Niedoczynność Hashimoto i tam można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odnośnie chorób tarczycy. Dziewczyny, które należą do grupy chętnie odpwoiedzą na każde pytanie. Ja zczynałam leczenie gdy moje TSH wynosiło 4,6 i czułam się koszmarnie! Teraz moej TSH wynosi 0,7 i jest ok.
Tu jest link do grupy:
https://www.facebook.com/groups/hashimoto.grupa.wsparcia/
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 12
> O Matko, co za bzdury! TSH 4,5 jest akceptowalny??!!

Czuję jakbyś atakowała mnie, a tylko przytaczałam słowa lekarza. Po co tyle krzyku ?

> leczę się Letrox-em i żeby dobrze się czuć TSH powinno byc na poziomie 1-1,5!

Może u Ciebie powinno być nieco ponad 1, żebyś czuła się dobrze, ale z pewnością nie jest to regułą.

> Ja zczynałam leczenie gdy moje TSH wynosiło 4,6 i czułam się koszmarnie! Teraz moej TSH wynosi 0,7 i jest ok.

Swoje 4,50 odkryłam przypadkiem, czułam się dobrze, tak samo, jak czuję się przy 3,90.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam tarczycy i w moim laboratorium poziom dopuszczalny to4, 2 jestem pod opieką endokrynologa i jest to absolutnie dopuszczalny poziom, spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Popieram w 100%. TSH powinno oscylować wokół 1.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
No i właśnie nie masz racji. Ja mam Hashimoto i muszę mieć tsh ok 2,0. Jak spadło poniżej 1 zaczęła się nerwowość i bezsenność. Każdy jest inny i nie ma tu żadnego 'powinno'
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie było podobnie.
Ja biorę euthyrox 75 ale waga poszła do góry. Mam pytanie czy metro jest lepszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szykuje sie do operacji bariatrycznej i mi lekarz powiedzial ze tsh 4.20 to dopuszczalna norma... Pozatym biorac entyrox mialam dobre tsh a kiedy zostalo zmienione na letrox tsh podskoczylo mi do 5.63:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja natomiast zaczynałam leczenie od poziomu 12 TSH i gdy poziom ten został zbity do poziomu1,5 czułam się okropnie, nie mogłam normalnie funkcjonować, ciagle miałam zawroty głowy. Natomiast jak Pani doktor zmniejszyła mi dawkę i mój poziom TSH (teraz już od dłuższego czasu) utrzymuje się na poziomie 4,5 do 5 to czuję się bardzo dobrze. Uważam więc za powyższą reakcję za niewłaściwą, gdyż każdy organizm jest inny, i nie wszystko można "zaszufladkować w przedział ogólny". Tak więc bądźmy tolerancyjni wobec siebie i naszych doświadczeń.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Należy pamiętać że prawidłowy poziom TSH zależy od wieku. Im osoba starsza tym granica bardziej się przesuwa w górę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z tym. Mam 64 lata i Hashimoto. Leczenie rozpoczęłam przy TSH 9,98 ponad pół roku temu. Biorę Letrox 50 - 1 tabletkę. Obecnie TSH spadło do 2,67 ale nadal nie czuję się dobrze. Mój lekarz powiedział, że dla mnie wynik ok. 2 byłby dobry. Czekam cierpliwie, zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Należy pamiętać że prawidłowy poziom TSH zależy od wieku. Im osoba starsza tym granica bardziej się przesuwa w górę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zosiu kompletna bzdura co piszesz. Moje tsh 8,2
jezeli nie planujesz dzieci to 10 nie trzeba nic brac. Biore teraz poniewaz wkrtce bede sie starała o dzieciatko. zaznaczam ze dwójke wczesniejszych urodziłam z tsh około 5
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To prawda u kobiet w wieku reprodukcyjnym prawidłowe tsh nie powinno przekraczać 2.0. Pozdrawiam mam niedoczynność z zanikiem tarczycy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedoczynność tarczycy -letrox co Wy na to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo często robi sie badanie na poziom insuliny, jak wynik nie jest zadowalajacy koryguje sie to glucophage lub metformaxem. Tsh 70 kosmicznie moze powtóż wyniki a akie miałaś Ft 4?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Aniu jaką dawkę Pani brała? Przy diagnozowaniu tarczycy dobry lekarz powinien zlecić TSH, FT3, FT4, przeciwciała przeciwtarczycowe czyli anty-TPO, anty-TG, USG tarczycy, często robi się krzywą cukrowa i insulinową, żelazo, vit D3, ferrytyne. Według najnowszych wytycznych Tsh w krajach nadmorskich powinno wynosić do 1,5
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Poproszę o link do tych wytycznych.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

odstaw gluten- pszenoica, ciastka itd oraz słodycze to będzie poprawa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

I jedź kłącza liany i okładaj się liśćmi bobu!!!! co za brednie!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

lepiej nie ....no chyba że lepiej sie poczujesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Czy rozmiar członka ma znaczenie (16 odpowiedzi)

czy to jaką wielkość ma penis jest istotne ? czy byście zakończyły związek tylko dlatego, że...

Czy jest na forum osoba cierpiąca na niedoczynność tarczycy lub hashimoto?? (120 odpowiedzi)

Witam, Czy jest lub są tu osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy lub Hashimoto ????...

kolezanki z nerwica poszukiwane:) (670 odpowiedzi)

Może znajda się tu jakies kobietki które chorują na nerwice(rozne postacie).Ja niestety choruje...

do góry