Widok

Nowy przystanek SKM?

Opinie do artykułu: Nowy przystanek SKM?.

Uniwersytet chce mieć "swoją" stację SKM. Czy przystanek Gdańsk-Przymorze zmieni nazwę na Gdańsk Uniwersytet? O tym mają zadecydować gdańscy radni.
Z takim pomysłem wyszli członkowie Senatu UG. Argumentują to pozycją Uniwersytetu Gdańskiego. To największa uczelnia naszego regionu, studiuje tu blisko 33 tys. studentów i pracuje 1600 pracowników naukowych. I dlatego też nazwa stacji SKM, usytuowanej tuż obok campusu, powinna nosić nazwę adekwatną do miejsca. Co sądzą o tym ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

paweł
karlikowo jest troszke w innym miejscu??
prędzej sopot-targowisko "ex non-stop"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lotnisko 3 - miasto = Lecha Wałęsy --------
3 - Miasto = miasto im Lecha Wałęsy--------
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hel

Proponuje zmienić stację Hel na Uni-Gda-2 - w końcu tam też Uniwerek sięga ;-)
A tak na poważnie to bez przesady - czyżby pozazdrościli politechnice?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdańsk Przymorze to Gdańsk Przymorze

Jestem ZDECYDOWANIE PRZECIWNY (!!!) jakimkolwiek zmianom w nazewnictwie geograficznym.
Instytucje, zakłady, obiekty się zmieniają (stocznie padają, hipodrom sopocki niedługo wykupi jakiś developer), a nazwy miejs nie!!!. Poza tym znowu wprowadzi to mętlik w głowach ludzi i będą gadać na ten przystanek jeszcze przez 3 lata Gdańsk Przymorze tak jak gadali na Zaspę Lotnisko. Jak już chodzi o zmianę nazwy to proponawałbym powrót do nazw dzielnic, w których znajdują się przystanki, i tak:
1. GdańsK Stocznia na Gdańsk Brama Oliwska,
2. Gdańsk Politechnika na Gdańsk Wrzeszcz Politechnika (lub Opera),
3. Sopot Wyścigi na Sopot Karlikowo,
4. Gdynia Stocznia na Gdynia Port (jako dzielnica),
5. Gdynia Leszczynki na Gdynia Chylonia Zajezdnia (Leszczynki to miejsce za ul. Morską w stronę lasu),
6. Gdańsk Nowe Szkoty na Gdańsk Wrzescz Politechnika lub Opera peron 2 (Nazwa Gdańsk Nowe Szkoty miała sens jak przystanek był usytuowany w latch 70-tych bardziej w stronę Nowego Portu, a dzisiaj de facto jest to 2. peron Politechniki.

I jeszcze jedno: Geant, Castorama i całe to osiedle nie leży w Gdańsku Osowej tylko w Gdańsku Wysokiej. Osowa zaczyna się od ul. Wodnika na Zachód. Proszę wziąć obojętnie jaki Plan Miasta lub mapę i spojrzeć. Zresztą jeszcze przed budową węzła nad obwodnicą (notabene, żeby było śmieszniej, należy on do Gdyni), jeszcze w latach 90-tych za obwodnicą stały niebieskie tablice drogowe "Wysoka".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sopot wyścigi na "tu urodził się, żył, i nie pracował gallux"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A na przystanku Przymorze -Uniwerek powinna stanąć PALMA z Warszawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

GDAŃSK ALFA CENTRUM

Gdańsk MEDIA MARKT

a nie Gdańsk OPERA czy Gdańsk OLIWA

Tak niech zmienią.

Łatwiej będzie turystom trafić do centrów handlowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o ile dobrze pamiętam jeden z przystanków tramwajowych nazywa się uniwersytet :)))
nie wystarczy??? ;PPP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ha ha ha ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Galux wyluzuj bo ci hemoroidy popękają. ha ha ha ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laila
to jest u ciebie, widzę, chroniczne i wymaga niestety hospitalizowania na oddziale PAROKSYZMÓW I FOBII
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobry pomysł

każdy będzie dokładnie wiedział gdzie wysiasc, np obcokrajowiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W związku z prywatyzacją SKM cała nasza SKM-ka winna zmienić nazwę na KOLEJ IM LECHA APATRYDY /WAŁĘSY/.W skrócie KIŁA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tam Matrix.

Wachowscy leżą z tym swoim scenariuszem,przy SF,
które się rozgrywa w Gdańsku i całej Polsce.
Porąbało ich wszystkich?
Dla miłych skojarzeń studentki Jarząbskiej proponuję nazwę"Los Angeles",zaraz nie tylko jej będzie przyjemniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak demagogicznie:

wywalic tych pijakow z olivy do nowego portu niech tam sobie przystanki przemieniaja i z lokalna ludnoscia dyskutuja o wyzszosciach ich racji.

Logicznie:

Jezeli student potrzebuje wskazowki gdzie ma wysiasc do szkolki to tymbardziej tysiace ludzi pracujacych na przymorzu w roznych firmach ma rowniez prawo do nazwania przystanku nazwa swego miejca pracy.

I tak na przystanku powinna znalezc sie litania :
zkm lodowisko
zkm hotel
zkm meblowy
zkm fiat
zkm kiosk
zkm kwiaciarnia
zkm smietnik(dla poszukiwaczy)
zkm...

z powazaniem :-)))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laila

Jak czytam co pisza takie idiotki jak Ty to mnie zęby bolą. Oby twoi rodzice byli tak wielkimi i znanymi w swiecie polakami jak L. Wałęsa. Widac w dupach sie wam poprzewracało drogie dziadki.Czy o tobie kiedys ktos będzie pamietał? raczej nie a Wałęsa przejdzie do historii polski czy Ci sie to podoba czy nie głupia trąbo.
A teraz do tej laluni co to przymorze jest dla niej szare.Mieszkasz pewno w pokoiku z prusakami w akademiku a przymorze ci sie szarew wydaje.Jak nie pasi to jedz za granice studiowac.Jezu skad takie pustaki się biorą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdyby władze uczelni złożyły deklaracje, że w zamian WYREMONTUJĄ, ZADASZĄ I OPŁACĄ OCHRONĘ na przystanku to jestem ZA
inaczej to jest zwykły debilizm
odkręcić dziesiątkom tysięcy "przymorzan" nazwe przystanku SKM tylko dlatego, że jest szaro??
różowe okulary za 15 zeta polecam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie przewodniczący , papier to jest toaletowy.Stuknij się Pan w głowę , skąd takie pomysły sie rodzą w tych głowach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

$4 akade(Miki) na krzyż

i krzyż na drogę... droga kojarzyć sie może właśnie z SKM, czyli podróżowaniem i transportem, czyli wszystko gra ;-)

Ps. Jasiu !!! Grasz w karty ? Mamy okienko znowu ! ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry