Widok

O której godzinie ZUS chodzi z kontrolą do m-ca zamieszkania?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
może u kogoś juz byli?
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co to za głupie pytanie? Nie masz poważniejszych problemów?

Mogą być 24 godziny, z wyłączeniem godzin nocnych. No chyba że przyjdą z policją i dokonają przeszukania w celu odnalezienia "lewego" zwolnienia lekarskiego.

Ten, co nie ma nic na sumieniu nie przejmuje się jakimiś godzinami "chodzenia" ZUS`u.


"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 39
Ponury - skoro z wylaczeniem godzin nocnych to nie 24 godziny na dobe :P
image
image
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chodzą w godzinach urzędowania. czyli 7-15 lub 8-16 zależy od oddziału.
Dekoracje ślubne, kościołów, sal, wiązanki ślubne, księgi gości, winietki, podziękowania, itp
slubnedekoracje@op.pl
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie pan umawiał się telefonicznie, ale w godzinach pracy. Ale ja byłam "podejrzana" o zatajenie przed nowym pracodawcą ciąży.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Policja dokonuje przeszukań mieszkań w godz. 6:00-22:00 jakby co.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ale jeżeli grozi to zatarciem dowodów także w godz. 22-6 :) - artykuł 308 kodeksu karnego :)

Co do lekarzy i wszelkich przekrętów ze zwolnieniami lekarskimi, to polecam kodeks karny:

Art. 271. § 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Art. 272. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art. 273. Kto używa dokumentu określonego w art. 271 lub 272, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ponury, trafny masz nik. Kojarzysz mi się ze strasznie gburowatą i ponurą osobą ;) która kocha najbardziej czepialstwo i rzucanie kodeksem

Pszczoła. Myślę, że max do godziny 17tej
U mnie byli o 10:30 ale nie zostano mnie w domu ;)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 7
A jeszcze apropo tych odwiedzin? To oni kontrolują miejsce zameldowania czy zamieszkania? Miejsce zameldowania mam gdzie indziej niż mieszkam i niestety mój pracodawca podał wszędzie adres zameldowania, a tam nikogo w "godzinach urzędowania" kontrola na pewno nie zastaną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm..Szczerze mówiąc nie sądzę, by w tym przypadku ktokolwiek pokusił się o zrobienie przeszukania w godzinach nocnych. Nie słyszałam też o takim przypadku, ale może za krótko żyję.

Podejrzewam, że kontrola mogłaby dotyczyć miejsca przebywania:-)
Myślę także, że posiadane przez Autorkę zwolnienie nie jest sfałszowane, gdyż sądząc po suwaczku jest w ciąży, co jest podstawą do wystawienia L4, więc te prawno-karne wycieczki są chyba zbędne.
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
A co do dochodzenia w niezbędnym zakresie, to jak sądzę chodziło o kodeks postępowania karnego, a nie kk.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kontrolują miejsce zameldowania. Co oznacza, że otrzymaujesz pismo listem poleconym, że masz uzasadnić pisemnie dlaczego Ciebie nie było w dniu x w domu, skoro masz zwolnienie lekarskie. Czyli piszesz, że nie było Cię pod adresem 1 gdyż mieszkasz pod adresem 2 i przepraszasz, że nie poinformowałaś o tym fakcie (bo trzeba).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dokładnie tak jak JustynaArt pisze. Ja miałam taką sytuację, że przyszli pod adres zameldowania. Nie poinformowałam ich, że mieszkam gdzie indziej.
Po kilku dniach od wizyty, wysłano mi pismo, z pytaniem gdzie byłam, że nie zastano mnie w domu. Miałam na odpowiedź 3 dni ;) Więc jeśli jeszcze u Ciebie nie byli, wyślij im info gdzie mieszkasz :) Bo ja tylko się nadenerwowałam :)
Zastanawiam się teraz czy przyjdą jeszcze raz. Jest to dla mnie niekomfortowa sytuacja, bo boję się wyjść z domu, że znowu pocałują klamkę :)
Dziś muszę jechać na Zaspę do szpitala, porozmawiać o CC i naprawdę dziwnie mi z tym, że może znowu mnie w domu nie być :/
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja tak się przyglądam temu co piszecie i mam pytanie-czy dobrze zrozumiałam żę ZUS sprawdza Was mimo że jesteście na zwolnieniu w ciąży?
Czy jak ja będę brała opikę na dziecko to też mogę się spodziewać wizyty?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie popadajmy w paranoję ...
mi gdy byłam w lekarz zalecał spacery żeby sie dotleniła więc wychodziłam a ciąża byla zagrożona - leżłam plackiem tylko wtedy gdy plamienia były naprawde częste..
wiadomo ze ma sie do zrobienia badania itp no i odpowiedznia ilośc tlenu jest niezbedna dla dziecka...

co innego gdy zus sie umówi na spotkanie - wtedy w wyznaczonym dniu trzeba byc na miejscu..
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
opieka na dziecko to coś innego,
chyba że dostaniesz L4 na opiekę nad dzieckiem, to wtedy owszem mogą sprawdzić,
ZUS jest uprawniony do sprawdzania wszelkich L4
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajoma miała nalot ale nie mieszka pod tym adresem. Jest w ciąży na zwolnieniu i moze chodzić. Nastresowała się nieźle,poszła do zus-u to jej kazali napisać czemu jej tam nie było. Bez sensu nawet jakby tam mieszkała bo przecież chodzić i wychodzić może. Czepiać się kobiet w ciąży i do tego zaawansowanej, naprawdę nie mają co robić.

oczywiście można nie wpuścić- dostanie się wtedy pisma wzywające- najwyżej każą oddać pieniądze jak ktoś coś kręci i tyle, nic więcej nie grozi. Tyle,że czasem to wzywają jak już człowiek wyzdrowiał i twierdzą,że bezpodstawinie barał a to już paranoja. Słyszałam o takim przypadku w tv. Facet po urazie kręgosłupa w pracy zresztą ale doszedł do siebie- zus był u niego z kontrolą- pokazał dokumentację ale wezwali go jeszcze po kilku miesiącach i stwerdzili,że jest zdrowy i bezpodstawnie brał. On już wtedy chodił do pracy to tym bardziej dziwne
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
W przypadku mojej żony L4 chora może chodzić (kontrola zus w domu)-żony niebyło była u mamy,nadmienie że mamy małe dzieci ja oczywiście byłem w domu po nocnej zmianie spałem smacznie:D.W usprawiedliwieniu do ZUS - Byłam w sklepie po niezbędne produkty żywnościowe mąż spał po nocnej zmianie.
No i przeszło także nie trzeba panikować tylko troszkę pomyśleć,bo jeść każdy musi :)-Pozdrawiam spanikowanych
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie był o 13. Zastał mnie na szczęście. Po 2,5 miesiąca chorobowego. Powiedział że kontrola ma na celu sprawdzić czy nie wyjechałam i czy nie pracuje dalej. Dodam że mam jednoosobową działalność gosp. Jestem w 7 miesiącu ciązy. Próbuje dodzwonić sie do Zus aby zapytać czy mając L4 ze wskazaniem 2 czyli może chodzić, w sytuacji gdy mnie nie zastaną będę miała jakiś problem. Nie mogę sie dodzwonić!!! Rozumiem że po otrzymaniu informacji że mnie nie zastano musze w trybie natychmiastowym podejść do najbliższego inspektoratu aby uzasadnić gdzie byłam. Ale ciekawi mnie to czy musi być to udokumentowane czymś tzn potwierdzeniem od lekarza czy wystarczy tylko moja notatka informująca gdzie byłam. Ale mogłabym być różnie dobrze na zakupach lub po syna w przedszkolu. I co wtedy?? Jeśli kilka razy mnie nie zastaną i ja to za każdym razem wyjaśniam im , (że byłam w szkole rodzenia lub w sklepie) jest to podstawa do zabrania mi zasiłku chorobowego?? Paranoja. Po co w przypadku wskazań z numerem 2 chodzą i sprawdzają nas w domu. Może tylko po to żeby zapytać o termin porodu będą mieli informację przez jaki czas jeszcze muszą wypłacać zasiłek. Jesli jest to początek ciązy zapewne wezwą na badania. Tyle sie płaci im mając działalność, że mogliby podarować już kobietom w ciąży.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

chciałabym zaznaczyć że l4 ciążowe to takie zwolnienie na którym spokojnie można wychodzić z domu o czym informuje lekarz jak takie l4 wystawia, ma też potrzebną sygnaturę "B", która informuje pracodawcę o ciąży więc nawet jeśli sprawdzą takie l4 to nie mogą oni się do niczego "przyczepić". Ciąża to nie choroba ale są zakłady pracy, tak jak np. mój, że nie pozwalają kobietom ciężarnym pracować i sami karzą iść na zwolnienie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niwstety l4 z literką B tez moze mieć wpisana 1 lub 2, chodzić nie chodzić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze podaje się miejsce to gdzie będziesz przebywać na L4 zameldowana możesz być we Wrocławiu a mieszkać w Sosnowcu i pracować w Katowicach to co z Wrocławia będziesz dojeżdża. do Katowic tracić czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pisz głupot zus kontroluje pod takim adresem jaki jest podany na zwolnieniu lekarskim a nie zameldowania
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej i co przyszli drugi raz? Na odpowiedni adres? Czy anulowalu ci zwoleninie lelarskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
@lewek:To pracodawca naslal kontrole???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie byli dwa razy ok 9 rano :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja mialam zwolnienie lezace. tez mi przyslali pismo ,ze nie bylam w domu. Odpisalam, ze bylam,ale ze wzgledu na to ze ze leze, to nie wstaje i nie otwieram drzwi. Uznali, bo tak naprawde to wystarczy odpisac cokolwiek, byleby bylo wytlumaczenie. Wcale nie tka latwo jest komus cofnac wyplate zasilku chorobowego.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie miałam pojęcia, że przy zwolnieniu w ciąży są kontrole...
chciałabym iść na zwolnienie od 7 miesiąca bo zwyczajnie będzie mi ciężko już wtedy pracować i jeszcze chcą kontrolować? ale jaja :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
jakies nowe wiesci? o ktorej sa kontrole?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podnoszę temat.
Ma ktoś nowe info?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, u mnie była dziś dwuosobowa kontrol o godz. 11:10 :D
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam po ilu dniach l4przyszli z kontrolą
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiedzcie jak wygląda wizyta Zusu w domu? o co pytaja ?:)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uczulam na zadanie wydania protokolu, ktory jest spisywany na te okoliczność.znajoma zglosila sie do zUs w celu wyjasnienia faktow zwiazanych ze zwolnieniem i urzednik zus sporzadzil protokol w jednm egzemplarzu. kolezanka to podpsiala.Byla decyzj zus i Musiala zwrocic macierzynski. Podstawa byly jej oswiadczenia zlozone do protokolu. Okazalo sie,ze czesc rzeczy zostalo dopisanych pozniej...a ona kopii nie miala Dopiero sad dal wiare jej wyjasnieniom a nie danym z protokolu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie byli o 9 rano. 2 panie. O nic nie pytały tylko czy pracuję zawodowo. Odp. że nie i kazały podpisać i poszły. Minęły niecałe 3 tyg jak byłam na chorobowym
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
a jakby tak napisać na nich skargę,że narażają zdrowie dziecka stresując kobietę w ciąży. Jak ma się zwolnienie chodzące to ich g powinno obchodzić czemu nie jest się w domu i nic nie powinni zrobić. Często jest się na zwolnieniu bo ciąża uniemożliwia pracę na swoim stanowisku.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12
Dlatego moje kolezanki, ktore maja ciaze lezaca, nie wpuszczaja do domu nikogo. Ten kto ma przyjsc, dzwoni na jej komorke i wtedy wpuszczaja. Proste.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4
~maja co z tego, ze nie wpuszcza do domu jak potem taka kontrola wysle ci list ze masz sie stawic w zusie :)

u mnie byli dwa razy - raz w 7 mcy ciąży a drugi raz w dniu porodu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
"a jakby tak napisać na nich skargę,że narażają zdrowie dziecka stresując kobietę w ciąży. "

Stresują się tylko kombinatorki. Kobieta, której rzeczywiście należy się zwolnienie, bez problemu wytłumaczy swoją nieobecność w domu.
---------------------------
"Jak ma się zwolnienie chodzące to ich g powinno obchodzić czemu nie jest się w domu i nic nie powinni zrobić. "

Sorry, ale to ZUS płaci za zwolnienie, więc ma święte prawo wiedzieć, jak ze zwolnienia korzystasz. Jak jesteś taka honorowa i niezależna, to zamiast zwolnienia bierz urlop bezpłatny, nie będziesz wtedy musiała się przed nikim i z niczego spowiadać.
----------------------------
"Często jest się na zwolnieniu bo ciąża uniemożliwia pracę na swoim stanowisku."

I to jest błąd. Zwolnienie lekarskie jest wtedy, kiedy stan kobiety uniemożliwia pracę na JAKIMKOLWIEK stanowisku. Jeśli masz kiepskie stanowisko pracy, to według przepisów jest to problem pracodawcy, a nie ZUSu - pracodawca powinien przenieść Cię na lżejsze stanowisko lub w ogóle zwolnić z obowiązku wykonywania pracy. Nie dziwię się pracodawcom, że wolą w takim wypadku "wysłać" pracownicę na zwolnienie, ale nie dziwię się też ZUSowi, że przeprowadza kontrole, szukając "lewych" zwolnień.

Nikt nie lubi tracić kasy z powodu czyjejś ciąży - ani pracodawca, ani ZUS, ani tym bardziej ciężarna. Niestety przepisy są przepisami, każdy kombinuje jak może, ale trzeba się do przepisów stosować. ZUS MA PRAWO kontrolować, a ciężarna MA PRAWO nie wpuszczać do mieszkania niezapowiedzianych gości.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 29
Hela nie wiem czemu ktoś dał ci minusa, samą prawdę napisałaś :)
Jak ja byłam na zw leżącym i od wielkiego dzowna zdarzyło mi się wyjść to też w razie kontroli plan był tłumaczyć się tym, że nie podnoszę się nawet do domofonu jak się ktoś nie umówił :P
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
A jak się rzyga na okrągło to problem pracodawcy czy Zusu?
I co to znaczy w ogóle zwolnić z obowiązku wykonywania pracy?
Pracodawca ma wywalić ciężarną z roboty czy wysłać w takim wypadku na urlop bezpłatny?
Śmiechu warte mi się wydają te Zusowe kontrole bo niby jak udowodnić ,że kobieta się źle nie czuję a kontrolować kobitę w 9 mc o czym pisze forumka to już szczyt wszystkiego szkoda ,że jeszcze na porodówkę nie weszli żeby sprawdzić czy aby na pewno była w ciąży czy tylko ciążę udawała może by tak by się czymś pożyteczniejszym zajęli no ale chyba za bardzo nie mają czym.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 12
A ja wiem, kto mi dał minusa. Święte krowy Matki Polki, które wzięły zwolnienie tylko dlatego, że "IM SIĘ NALEŻY". Prawda jest taka, że gdyby zwolnienia ciążowe były 80% płatne, to byłoby ich 80% mniej. Niestety kombinatorstwo zawsze wiąże się z ryzykiem wpadki, a więc i ze stresem. Stąd wielkie oburzenie, że zły ZUS, który płaci za nicnierobienie, śmie kontrolować!.

W pracy niektóre kobiety patrzą na mnie jak na kosmitkę, że pracuję.
- Idź na zwolnienie!
- Po co?
- Przecież MOŻESZ!
- I co ja mam niby w domu robić?
- Nie wiem.
Dzień jak co dzień :P
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 22
"A jak się rzyga na okrągło to problem pracodawcy czy Zusu?"
----------
Rzyganie na okrągło akurat uniemożliwia wykonywanie pracy, więc zwolnienie jak najbardziej zasadne. Tyle że zazwyczaj rzyganie ustaje, a ciężarna ze zwolnienia nie wraca. Założę się, że gdyby zwolnienia były 80% płatne, to większość kobiet wracałoby jednak do pracy w 3-4 miesiącu, gdy wymioty ustąpią.

-------------
"Pracodawca ma wywalić ciężarną z roboty czy wysłać w takim wypadku na urlop bezpłatny?"

NIE. Według obowiązujących przepisów, pracodawca powinien zwolnić ciężarną z obowiązku wykonywania pracy przy zachowaniu aktualnej pensji. Normalny pracodawca jest w stanie zapewnić ciężarnej jakieś lżejsze zajęcie, ale niestety tzw. "ludzkich pracodawców" jest w Polsce mało :(

Co do kontroli w 9 miesiącu to zgadzam się, że to już ostre przegięcie, zajęliby się lepiej komunistycznymi rencistami.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 15
U mnie były dwie panie. Mam ciąże zagrożonà więc i zwolnienie z zaleceniem leżenia. Panie o nic nie pytały. Dały protokół, który podpisałam I poszły.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mialam 2 kontrole ok godz. 11 i 13.7 dni od kiedy poszłam na zwolnienie i tydzień później.Nie było mnie w domu bo wyjechalam do rodziców na drugi koniec Polski.Napisałam ,że pojechalam do rodziców bo pomagali mi przy starszym dziecku.Miałam nawet jakieś wyniki z laboratorium ,które robiłam akurat w dniu kontroli,które robiłam tam na miejscu.

Ale ile stresu się najadłam.To był 7 miesiąc ciąży i do końca ciąży starałam się nie wychodzić przed godz 17.Miałam na zwolnieniu,że mogę chodzić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rany, ale z was naciągaczki i ściemniary...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 41
Co leniwa pracownica z Zusu się odezwała,co tam paznokietków już nie robicie w trakcie pracy?
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 7
Gdybym pracowała w ZUSie, tez bym nie brała zwolnienia w ciazy. Człowiek sobie posiedzi, herbatkę wypije, postuka chwile w klawiaturkę, pójdzie poplotkować, zrobi obrażona minę, pomaluje paznokcie i dzień mija. Relaks, czas szybko leci, nawet człowiek sie nie zorientuje, ze był w "pracy" :-)
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 6
Oj ktos nas prowokuje :).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Witam. Ja miałam kontrole 7.10 o 10.26. nie było mnie w domu poniewaz zmieniłam miejsce zamieszkania.
Wczoraj zadzwonił pan ze dzisiaj przyjdzie z kontrola i zapytał jak do mnie dojechać wiec czekam. Mam nadzieje ze zaraz przyjdzie bo na 18 mam wizytę u lekarza. Oczywiście jestem na zwolnieniu z powodu ciąży ( 7 miesiac ) i mam zwolnienie ze mogę chodzić.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Piszesz bzdury ja rzygałam całe 9 miesięcy poza tym gdybyś poroniła 5 razy to może najpierw byś się zastanowiła a nie pisała głupot!!!!
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 9
Co za bzdury wypisujesz,te pieniadze nie sa zusu,nie zus mi placi tylko to sa moje ciezko zarobione skladki.Mam ponad 20 lat pracy,w tym od paru lat prowadze wlasna dzialalnosc,przez tyle lat na chorobowym bylam moze 200 dni w tym kiedy bylam w ciazy,mam 7letnia corke a opieki na nia w tych latach wykorzystalam 5 dni kiedy lezalam z nia w szpitalu,za wszystkie badania place,jak dostaje skierowanie z corka np do laryngologa to termin jest na kwiecien nie czekam ide prywatnie czyli nie korzystam po raz tysieczny ze skladek mozna tak wymieniac.A teraz kiedy po raz kolejny jestem w 33 tyg ciazy ( w tym od dwoch miesiecy na zwolnieniu)zus mnie sprawdza.Bzdury tez piszesz odnosnie pracodawcy ze powinien przeniesc na lzejsze stanowisko,ja prowadze sklep ogolnospozywczy przy kasie u mnie sie nie siedzi tylko stoi,uwazasz ze kobieta w ciazy wystoi pare godzin,towaru tez nie moze wykladac bo dzwigac nie moze,to co ma robic??A pracownicy zus to sa ludzie ktorym placimy my PODATNICY!!
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 9
Co za bzdury ! Poczytaj sobie o KP czlowieczku. Co komu wolno na danym stanowisku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Mylisz sie!! praca w zusie roznie sie od innych urzedow. Obecnie jestem na l4 bo mam przez te robote nerwice!!!g
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja co prawda nie miałam kontroli z ZUSu i byłam 6x w ciąży. Za 1 razem chciałam pracować ile się da... Poronilam... Kolejne 3 ciążę również. Mam dwojke dzieci i w obu tych donoszonych ciazach byłam na zwolnieniu lekarskim cały czas.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak można się wypowiedzieć, jeżeli ma się biurową pracę a nie gdy wstaje się o 5 rano, jest się w ciągłym biegu z brakiem przerwy na śniadanie czy herbatę a nie wspomnę o toalecie. Kiedy w pracy towarzyszy ciągły stres. Ja przepracowałam 16-cie lat i jeżeli pójdę na L4 na cały okres ciąży to myślę, że mam do tego prawo.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
A za kazdym razem byłaś w domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie do mjakmama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"...Sorry, ale to ZUS płaci za zwolnienie,..." z czyich pieniędzy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A skąd ten dobry ZUS ma pieniądze? To nasze pieniądze że składek. Zmień pracę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz rację. Teraz ciąża to choroba. Ja urodzilam trójkę dzieci . Ostatnia ciąża. była zagrożona. Pracowałam do piątku a w sobotę urodziłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zus nic nie daje,bo nic nie ma!!!!!!!
Wypłacając świadczenia oddaje(i to w małej ilości) drobną część składek, które pobrał od pracowników, właśnie na takie okoliczności!!!!!!!
Składki bim płacić i to nie małe,a w drugą stronę to po już nie działa- jak rozumiem bronisz tak zaciekle,bo z jednego gniazda!?!?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy chodzą sprawdzać również w weekend
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli ostatecznie wygrała i nie musiała zwracac macierzyńskiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co się pytali podczas takiej kontroli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

o czym ty mówisz, jakie zatajenie?!?
Ciąża jest twoją sprawą i możesz się z tego zwierzac lub nie swojemu pracodawcy.
Jeśli nie chcesz korzystać z przywielju jak zwolnienie lekarsie lub dodatkowe przerwy, nie musisz nic nikomu mówić! Na boga co ty gadasz, jakie"podejrzana o zatajenie"?!?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
o 15 chodzą zadzwoń sobie do zus i spytaj zamiast takie pierdoły pisać:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wymioty czy mdłości w ciąży, to tylko niewielka część objawów niepożądanych nawet w tzw. zdrowej ciąży. To czy zwolnienie jest płatne 100% czy 80%, akurat wydaje mi się że dla WIĘKSZOŚCI ciężarnych na zwolnieniu, nie ma specjalnego znaczenia.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oferuję usługi kadrowe, doradztwo kadrowo-płacowe np.: w sprawie zasiłków chorobowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
gorszej debilnej odpowiedzi już nie można było się spodziewać...
widać ,że daleko nam jeszcze do cywilizacji!!!
g*wno mają a nie prawo nękać kogoś 24 godziny!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
O rany, jaka paranoja z tym ZUSem. Ja na szczęście nie miałam tego problemu. Byłam na zwolnieniu od 16go tygodnia ciąży. Wygonił mnie sam pracodawca, co i mi było na rękę. Nie mogłam siedzieć przy kompie 8 godzin tylko 4 wg przepisów i nie miałam co robić przez pozostałe 4 godziny hihi. Poza tym miałam daleko i codziennie godzina w autobusie do pracy i godzina po. Masakra. Ginekolog od razu dała mi zwolnienie i zaznaczeniem, że nie muszę leżeć, więc w nosie mialam kiedy i czy w ogóle przyjdą z Zus skoro nie mam obowiązku leżeć plackiem. I był spokój...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jestem na zwolnieniu od 9 tygodnia.. Niestety miałam kontrol z Zusu w 18 tyg. przyszli na adres zameldowania, a na l4 mam podany adres zamieszkania ️ musialam pojechać do Zusu i napisać wyjaśnienie.. Pani z Zusu powiedziała, że to ich pomyłka i nie mam się co bać. Zastanawiam się czy znów mnie odwiedza? Dodam, że na l4 mam zaznaczone, że moge chodzić..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nawet jak cię znów odwiedzą to wcale nie muszą zastać w domu. Nie masz L4 leżącego, więc możesz w każdej chwili pójść na spacer, połazić po galeriach czy robić zakupy w markecie. ZUSowi nic do tego, jak spędzasz czas.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wprowadzaj w błąd, nawet na chodzacym l4 masz byc w domu, lub u lekarza, lub w sklepie pi drobne sprawunki, jesli udowodnisz ze nie mial cie kti wyreczyc.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zwolnienie lekarskie oznacza niezdolność do wykonywania pracy. Jeśli nie ma zaznaczonego, że musi leżeć, to wcale nie musi siedzieć w domu. Osoba na zwolnieniu ze względu na złamaną rękę lub depresję też ma siedzieć w domu?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Racja. Mąż nawet o kulach z rozwalonym kolanem miał wpisane, że może chodzić. Trochę mnie to zdziwiło, ale lekarz powiedział, że ruch zaleca jako formę rehabilitacji i nie skaże faceta na 3 miechy uwiązania w domu, kiedy za oknem sezon wiosenno letni w pełni. No i co wtedy ZUS ma do tego gdzie i jak mąż spędzał całe tygodnie? Nawet jakby na Hawajach siedział to miałby do tego prawo. Zresztą męża nikt nie odwiedził a ni razu przez wiele tygodni, nie wzywali żeby się tłumaczył z czegokolwiek, więc chyba faktycznie nikogo nie było. Nam ciężko to stwierdził, bo bardzo częśto nie było nas wtedy w domu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety ale takie mają przepisy nawet przy możliwości chodzenia, nie można opuszczać miejsca zamieszkania bez ważnego powodu, poczytajcie sobie przepisy co wolno a czego nie na danym L4 tam wszystko jest opisane.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

No może chodzić to chodzi. Lekarz mężowi dał zwolnienie na wiele tygodni z zaznaczeniem, że chodzenie jest dla niego bardzo korzystne, żeby dużo chodził i trenował nogę. To chodził. A jakby przyszła kontrola? To zawsze można powiedzieć, że poszedł do lekarza, na badania, do apteki, do sklepu, załatwić inne sprawy które musi, bo nikt inny poza nim ich nie załatwi. Przecież żyć musi. Poza tym jakoś nigdy ani ja ani mąż nie mieliśmy kontroli na zwolnieniach z opcją można chodzić. Może taki mamy fart.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cwaniaczek prostaczek jesteś
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już nie tylko ZUS kontroluje pracowników na L4, ale też firmy zewnętrzne... Znajoma korzystała z pomocy firmy Conperio, był zadowolony. Co o tym sądzicie? Przesada czy dobry krok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co o tym sądzicie?
po 1. Reklama i tyle.
po 2. Znajoma korzystała... i był zadowolony. To ona korzystała czy on?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

była zadowolona*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Już nie tylko ZUS kontroluje pracowników... Ale też zewnętrzne firmy, ja słyszałam o Conperio.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyżej,4 tygodnie temu, jako Ewa, zareklamowałaś już tę firmę. I w paru innych wątkach też. Na prawdę dziękujemy, potrafimy czytać i myśleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy osoba wyżej reklamowała czy też nie, ale Ja się mogę wypowiedzieć jako osoba, która faktycznie korzystała i korzysta z pomocy Conperio. Pomogli mi rozwiązać problem z absencją w firmie, który był ogromny, więc jak uważam, że warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

I znowu wpis tej samej osoby. No już nie podpisane jako kobieta ale jako facet, ale i tak widzimy, że dalej ta sama osoba ładuje tu na siłę jedną reklamę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam https://conperio.pl/ , solidna firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

potrzebuję opini dr Tomasz Milczek, jacek sznurkowski, dagmara Mazurkiewicz- klasa. (19 odpowiedzi)

Proszę o opinie o tych lekarzach- nie wiem którego ginekologa położnika wybrać.

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

Odkładanie pieniędzy dla dziecka (23 odpowiedzi)

Rozważam odkładanie co miesiąc jakiejś kwoty dla dwójki moich smyków. Myślałam o 100 - 200 zł....

do góry