Widok

OKULARY dla maluszka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam dziewczyny!
Bylam dziś z dzieckiem u okulisty,no i po badaniach okazało się,że musi nosić okulary.
I teraz niewiem czy iść do innego lekarza i sprawdzić to jeszcze raz,czy kupić okulary(niewyobrazam sobie jak miało by to wyglądać-corcia jeszcze raczkuje,i wszędzie się wspina)
czy poprostu odczekać.
Czy ktores z Was maleństwo nosi okulary?
prosze o rade
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Mój synek nosi okulary od momentu roku i dwóch miesięcy, nie kontrowalismy mu u innego okulisty wzroku,dlatego że mąż ma dużą wadę i było bardzo prawdopodobne ze mały będzie musiał nosić okulary.Okulary nosi chętnie , nie ściąga ich.Pierwsze dwa dni go uczyliśmy, zakładaliśmy na misia i mały pozwolił sobie założyć.Wydaje mi się, ze gdyby gorzej widział, zrzucał by je.Oczywiście rzuca okulary, ale gdy są brudne i to jest dla nas sygnał, że trzeba je umyć( a to trzeba robić bardzo często) bo dzieci szybko je brudzą.Oprawki ma wykonane z elastycznego tworzywa, zamontowane są na gumce i nie spadają, trzeba je od czasu do czasu poprawiać.

Okulista u którego byliśmy to okulista dziecięcy doktor żywicka-beszczynska w sopocie przyjmuje.Teraz jedziemy na kontrole, zobaczymy jak to bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuję za info.
czy u kazdego optyka są takie okularki dla dzieci,czy są jakieśspecjalne punkty?No i jak towygląda cenowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno nie radziłabym czekać aż dziecko podrośnie. Bo co z tego, że okulary będą na nim lepiej wyglądać, jeśli wzrok będzie gorszy.

Oliwia ma prawie 5 lat. Okulary nosi prawie od roku. Też ciężko było mi się z tym pogodzić. Myślałam, że dzieci będą się śmiać w przedszkolu. Teraz same np po gimnastyce przypominają jej o okularach.

Jest dobrze, bo najważniejsze że Oliwka je lubi.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam z fisher price , plastikowe, giętkie, na gumce. mój maluch wygląda w nich dość kosmicznie, ale za to są niezniszczalne;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie takie okulary mozna kupić?
i myslę ze się wybiorę do tej dr cokolezanka napisala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My również byliśmy u dr Żywickiej. Okulary zrobiliśmy we Wrzeszczu na ulicy Brzozowej. Mają duży wybór oprawek, miłą obsługę i szybko wykonują okulary (na poczekaniu albo maksymalnie do 1h). Wcześniej byliśmy u optyka w Madisonie – ceny o kilkadziesiąt wyższe na oprawkach i szkłach oraz za robociznę; mieli raptem 2 sztuki oprawek. Na Manhattanie w ogóle nie mieli oprawek i nie kwapili się żeby nas zachęcić do zrobienia u nich okularów). Jest jeszcze optyk na Dmowskiego, bardzo stary zakład, z tradycjami, ale nie trafiliśmy tam.
Córa ma prawie 8 miesięcy i póki co buntuje się jak ma założone okularki, albo je zdejmuje i obślinia...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha, jeszcze jedno. Pediatrzy mówili nam, żeby poczekać aż mała skończy 2 lata. Okulistka powiedziała, że gdybyśmy tak długo czekali, prawdopodobnie konieczna byłaby operacja, a tak to może da się skorygować nadwzroczność okularami a zeza zaklejaniem oczu.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o dr.Zywicką to naprawdę 3 razy skonsultujcie to z innym lekarzem -w wieku 1 roku malego kazala nosić okulary za oku;atki miekkie ,niezniszczalne+szkła zapłaciliśmy 250 zł akurat tak się złożyło ,że mały za cholipę nie chci8ał ich ubrać po pół roku mielismy wizytę kontrolną okazało się ze wada bardzo zmalałą -ona powiedziała no widze ze super mały nosi okulary mi nic nie powiedzielismy kazala zmienic szkla na mniejsze potem znowu kolejna i kolejna wizyta i okazalo się ze w wieku 3,5 roku wada zniknela całkowicie a ona powiedziala no to jest wlasnie super noszenie okularów -najpierw chcialam jej zakomunikowac ze najlepszym specjalistą to ona nie jest no ale mąż mnie powstrzymal więc dalam spokoj -oczywisce do robienia okularow jak najbardziej zapraszala na Żabianke tam gdzie rowniez pracuje więc wszystko na swoją stronę :((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A inny lekarz nie kazał nosić małemu żadnych okularów?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejnych dwóch lekarzy powiedziało ,że do 3-4 lat dziecko nie powinno bo wada może sama się cofnąć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko ma w tej chwili 3,5 roku. okulary nosi od nieco ponad 2 miesięcy i od razu je aakceptowała. teraz zdarza sie jej powiedzieć pod koniec dnia, że chce je zdjąć - i jej na to pozwalamy. ale jak np. chce układać puzzle, a nie ma ich na nosie - sama się upomina:) czyli widzi lepiej w nich:)
trafiliśmy do lekarki właściwie z mojego uporu - widać było (szczególnie na zdjęciach), że oczko raz jedno, raz drugie jej zezuje, ucieka... lekarka przy pierwszej wizycie zbadała (córka miała niewiele ponad 2 lata) i powiedziała, że mamy czekać, obserwować, przyjść za około pół roku. kolejna wizyta - zbadała i kazała przyjść na jesień (wtedy miała zakrapiane oczy i chodziło o to, żeby tego nie robić latem przy największym słońcu - żeby jej nie raziło). no i od tego czasu nosi okulary - na razie na pół roku - mamy przyjśc na kontrole wiosną i zobaczymy.
nie byliśmy u innego lekarza - ta lekarka jak dla mnie była konkretna i przekonywująca.
okulary kupiliśmy taniutkie - 100zł (oprawki i szkła), a szkła ma plastiki, z antyrefelksem i dodatkowo ma cylinder - a to podwyższa ich koszt. byłam w kilku miejscach i różnice w cenach są KOSMICZNE!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to jestem zawinięta :)
ale bardzo dobrze,ze napisałyście mi to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mama hana, gdzie robiliście okularki? Bo cena jest naprawdę atrakcyjna. Pewnie dla starszych maluszków okulary są tańsze, a dla niemowląt podobno specjalne tworzywo na oprawki, inne "szkła" itp., żeby było bezpiecznie. My daliśmy 330zł za okulary z antyrefleksem, a to i tak było dużo taniej niż w Madisonie, różnica w cenie oprawek to około 120zł, robocizna i szkła też tańsze.
Uczulę Was na granie na emocjach rodziców. Wiadomo, na dziecku się nie oszczędza, więc rodziców łatwo omamić. Np. w Madisonie namawiali nas na droższe ale trwalsze szkła (bo tańsze sprowadzaliby przez 2 tygodnie a okulary potrzebne jak najprędzej) i na fotochromy (bo słońce razi dziecko – a jakoś wcześniej nie raziło i było OK) – a ja wiem czy to dziecku wręcz nie zaszkodzi? Skoro lekarz nie kazał, to nie trzeba.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w razie czego -dysponuję do sprzedania oprawkami dla maluszka tymi wyginanymi cena 100 zł z futerałem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
gosia dim!
okulary robiliśmy w Gdyni, w takim malutkim zakładzie na Pułaskiego. Okulary mają plastikowe szkła, antyrefleks i cylinder na jedno oko. I mają giętkie końcówki (te "zaczepy" na ucho) - nie wiem czy wiesz o co mi chodzi:)
i nie dajcie sobie wmówić lekarzowi, że nie ma potrzeby wystawiana recepty - bo kłopot z refundacją - ja chciałam receptę i dostałam zniżkę bez problemu!!!
a okularki moim zdaniem i wielu osób (np. pań z przedszkola-a widzą sporo dzieci w okularach;)) są dopasowane i takie typowo dla małej dziewczynki, a nie jak dla dorosłego - a takie są w większości i ceny też maja jak dla dorosłych...
POWODZENIA!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko dla małego dziecka ważne jest żeby były całe z gumy bez żadnych śrubek i tym podobnych rzeczy bo dziecko sobie krzywde może zrobić dlatego dla malucha takaiego do 3 lat najlepsze są całe miekkie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam
czy nadal oktualna jest sprzedaż tych okularków. proszę o meil w tej sprawie . Potrzebuję dla 3 latka. prew3@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej!
Ja wlaśnie zamówiłam okulary dla córki. To nasze pierwsze - ma 4,5 roczku. Na Żabiance już 1,5 roku temu zapisali jej okulary, wstrzymalam sie do tej pory. Owszem, nowa lekarka - dr Żywicka, też zapisała okularki jednak jej wada zupelnie sie zmienila - z zeza wyrosła sama, wadę ma niewielką, ale za to ma astygmatyzm, stąd okularki są potrzebne. Zamówiłam je na Klinicznej, w tym samym miejscu co przyjmuje pani dr. Koszt duzy - powyżej 300 zl oprawki + szkla bez antyrefleksu, z cylindrami. Strasznie to drogie. Nie sądziłam ze mozna na okulary dostac recepte?

Poproszę też o maila od poprzedniczki, która ma oprawki na sprzedaż!!missya83@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na okulary powinna być recepta z opisem parametrów szkieł, rozstawem itd., ale chyba i tak nie ma zniżek – samemu trzeba szukać gdzie zrobią taniej. Przynajmniej jak my robiliśmy pierwsze okularki, to mieliśmy iść do dowolnego optyka. Ostatnio miło się zdziwiłam cenami szkieł w Madisonie (80zł za parę), ale za antyrefleks brali 100zł więcej na parze co mnie z kolei zniechęciło, bo w LENSie biorą za to dodatkowo 20zł.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chodze z moimi corkami na zaspe do poradni i zawsze jak zmieniamy szkla dostajemy zniszke z nfz niewielka ,ale zawsze jest ,ja robilam mojej malej i zaplacilam niecale 200 zl ale to bylo 6 miesiecy temu ,na morenie u optyka na dole ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej wiem że dawno tu pisałaś ale mogłabym prosić o info na maila gdzie kupiłaś okularki??? mój mail djzabcia@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla córki kupiłam okulary http://dentysta.mazury.pl/index.php/2019/08/05/specjalistyczne-okulary-dla-dal/ nosi dumnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mała nosi już ponad pół roku okulary (a ma 16 miesięcy). Zaakceptowała je od razu - wyraźnie poprawilo jej to widoczność.
Zamówiliśmy Miraflex, są bardzo wytrzymałe i dużo tańsze od FP.
Nie ma na co czekać, lepiej żeby teraz wada sie poprawiła, a może nawet cofnęła, niż czekać aż się na maxa pogorszy.
Jeśli chcesz mam namiary na taniego dostawcę oprawek i szkiel - pisz na prv.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla takich maluszków fajne są okulary na gumki, podobne jak te do pływania, ale nie wszędzie je maja... widziałam ostatnio w krewetce, koło Bomi...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam że ja córce kupiłam Centrostyle - wydaje mi sie ze to najfajniejsze okularki. Miraflexy są zbyt giętkie -wg mnie-no i ta guma pewnie będzie za jakiś czas wygladac tak sobie. Centrostyle sa minimalnie drozsze - o 50zl - ale sa z dodatkiem plastiku z przodu i wygladaja porzadniej, sa sztywniejsze, a mimo to b. bezpieczne. Fisher Price sa dla malych dzieci, tez cale z gumy i drozsze. Ja polecam te centrostyle - wejdzcie sobie na ich stronke i poogladajcie - wiem ze je mozna kupic u optyka na klinicznej, a u innych optykow nigdy nie ogladalam oprawek dzieciecych wiec neiwiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My mamy oprawki miraflex z gumką, używamy od półtora roku tych samych oprawek i są w porządku. Wzięliśmy trochę większe, nie dopasowane na styk, bo wiedzieliśmy że mała będzie nosić okulary przynajmniej przez kilka lat. Gumka minimalnie się rozciągnęła, ale ten plastikowy "zacisk" nadal działa bez zarzutu. Kształt szkieł jest zbliżony do "dorosłych" okularów, wymienialiśmy szkła juz dwa razy i zawsze były na miejscudo wymiany od ręki. W niektórych oprawkach są zupełnie okrągłe miejsca na szkła i teraz trzeba by było kupować nowe oprawki.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie wady mają Wasze maluchy?u mojego synka wyszła nadwzrocznosć 1,25 i lekki astygmatyzm, okulistka się wstrzymała i kazała skontrolować za p.oł roku, mały ma 2 latka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mojej córy wada jest niewielka, dostała okulary ze wzg na astygmatyzm 1,75 - dostała okularki korygujące w polowie czyli 0,75 z cylindrami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma wadę 2,25 i w lewym oczku astygmatyzm. Na poczatku, czyli jak miał chyba 7-8 miesięcy to nosił a teraz......jedna wielka walka, krzyk, płacz i nie wiem co jeszcze i przez to niestety odpuściliśmy i nie wiem co zrobić żeby zaczął nosić spowrotem :-(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja ma nadwzroczność i zeza. Pierwsze okulary w wieku około 7 miesięcy +2.0, potem po niecałym roku zmiana na +2.25, po kolejnych 5 miesiącach +2.75, a w tym roku być może zabieg na zeza. Do tego zaklejanie szkła na zmianę jednego dnia lewe, drugiego prawe.
moniall, u nas też był okres buntu (na same okulary i na zasłanianie plastrem lub obturatorem), ale przeszedł i mała sama prosi o okularki. Chyba pomogło to, że dzieci w żłobku nie zwracają uwagi a "ciocie" zakładają tak samo jak rodzice i nie ma odwołania ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Własnie Gosiu_dim chyba trzeba byc nieustępliwą jak w innych rzeczach. Sama juz nie wiem co robić.....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam dziewczyny
ja równiez mam do sprzedania oprawki miękki plastki , okrągłe, z gumką z tyłu aby nie spadaly , z pojemnikiem i chyba powinnam miec jeszcze chusteczke. 100pln. kolor śliczny niebieski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moniall z drugiej strony nie można dziecka zniechęcić. I bądź tu człowieku mądry ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mala ma takie niestety przez te gumke troche uszy jej odstaja ale nie narzeka i nie sciaga http://allegro.pl/listing.php/search?string=oprawki&category=17285&sg=0&order=t
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze wyginac w kazda stone i ich nie polamie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy bardzo podobne, chyba troszkę inny kształt szkieł (i kolor oprawek). Uszka trochę się "przyginały" jak oprawki były minimalnie za duże, teraz od dłuższego czasu jest OK.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to, że dziecko będzie nosić okulary to nie jest takie straszne. Ważne, żeby dobrze widziało, tylko pozostaje kwestia doboru okularów, jak będziecie potrzebować porad warto zajrzeć tutaj http://www.jzo.com.pl/pl/pages/content/8,dla-krotko-dalekowidzow.html fajnie napisane, czym się kierować przy doborze okularów dla dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka chciała koniecznie czerwone oprawki, trochę się naszukaliśmy zanim znaleźliśmy takie, jakie chciała.
W salonie Fielmanna udało nam się dorwać fajny dziecięcy model.
Dobrze, że są 3 lata gwarancji, bo je trochę wygina i przegina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ośrodek Okulistyki Klinicznej spektrum oferuje doskonałą opiekę okulistyczną dla każdego, Jest tam też optyk, gdzie znajdziecie świetne okulary. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (28 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

do góry