Widok

OSPA ;-(

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój 6 letni synek ma ospę. Byłam dzisiaj u lekarza, zapisała emulsję Pudroderm i gencjanę do smarowania wewnątrz bużki. Z nerwów nie spytałam się, czy po nałożeniu tej emulsji można się potem umyć, by nałożyć nową warstwę, a słyszałam dziś od mamy, że wcale tych krost moczyć nie wolno. Czy któraś z was miała już doświadczenia z ospą? Synek płacze i drapie się, bo go swędzi strasznie, a krosty ma dosłownie wszędzie poprostu szok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Monia13, początek jest najgorszy. Ja zaczęłam smarować na drugi dzień tym pudrokremem. Pierwsza noc to była tragedia, ale potem to już z górki. Tylko, że u mojej córki najwięcej krostek było na plecach więc się za dużo nie drapała. Ogólnie bardzo dobrze to zniosła czego i Tobie życzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi starsza pani pediatra powiedizała ze to jakaś głupota nie kapać dziecka które ma ospę pod tymi strupkami jest mnóstwo bakterii i z reszta odradzała pudroderm ze względu właśnie na te bakterie Vratizolinem się smarowaliśmy maścią na opryszczkę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka od wczoraj ma ospę, echhh i takie mamy wakacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maja współczuję ci kochana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieciom chorym na ospe nie podaje się pudrow płynnych na kostki, one tylko chwilowo łagodzą świąd ale są pozywa dla bakterii. Ani gencjany czy fioletu bezpośrednio na kostkę. Moja corka chorowała, na krostki pianka na ospe dostępna w aptece tylko jedna. Kąpiel szybką w nadmanganianie potasu, clemastin na noc i hascovir 4xdziennie, i paracetamol przy gorączce. I maść z antybiotykiem punktów na rozdrapane strupki. Pomogło nawet przy bardzo dużym nasileniu ospy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strasznie dużo tego jak na zwykłą ospę...
Ja szczepiłam dzieci i chociaż miały 2 razy bezpośredni kontakt z osobą chorą to jednak żadne z nich nie zachorowało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dobry ortodonta (47 odpowiedzi)

dla osoby dorosłej, wada zgryzu, znacie kogoś?

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (140 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

Stomatolog dziecięcy prywatnie lub NFZ kogo polecacie? (7 odpowiedzi)

witam, mam pytanie odnośnie stomatologa będzie to nasza pierwsza wizyta córka ma 3 lata i chcę...

do góry