Widok

Obniżenie /wypadanie macicy

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Hepa, mi też powiedzieli, że jestem za młoda i że mnie obciążają jeszcze problemy prokto. Ale jak wyleczenia wszystko z tyłem to ja będę nalegac na zabieg czy leki, bo nawet pessar twierdzą, że mi nie potrzebny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Greta, nie wiem w sumie jakie jest zaawansowanie obniżenia.. Lekarz powiedział, że obniżona jest przednia ściana. Ale ja mam największy problem z wyproznianiem. No mam wrażenie, że za mocno się wysuwa. Lekarz uważa, że mam jeszcze ćwiczyć. Kurcze ćwiczę od zawsze, a od 3 miesięcy bardzo intensywnie. Daje sobie czas do końca roku. Jak się nie poprawi to poproszę o zabieg. Dlatego właśnie chciałam Was podpytać jak to u Was jest. No i jeszcze mam problem z nietrzymaniem moczu, wysilkowym. Ech...
Ja mam jeszcze problemy proktologiczne, więc najpierw chce z nimi zrobić porządek i potem z macica.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czym to się objawia ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Greta, a gdzie miałas operację, czy na Klinicznej? I czy dobrze jest po operacji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podłączę się pod temat. U mnie pessar jako tako daje radę (w sensie jestem w stanie żyć i kichać, ale skakać lub biegać już nie bardzo ;)) Kilku lekarzy powiedziało mi wprost, że jestem za młoda i mój problem jest "zbyt mały", żeby ktokolwiek mnie zoperował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam operację, podwieszenie macicy na taśmie. Pessar nie spełniał swoich funkcji. Leki w przypadku zerwanych, czy naciągniętych więzadeł nic nie dają...
Jak duże masz obniżenie? Jaki sposób operacji Ci zaproponowano?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

do góry