Widok

Oczyszczacz powietrza czy warto

Witam,

okazalo sie, moja corcia ma alergie na roztocza kurzu domowego. Lekarz polecil mi zaopatrzyc sie w oczyszczacz powietrza, czy faktycznie warto postawic takie urzadzenie w pokoju dziecka? Czy beda widoczne rezultaty? Jezeli tak to jakie modele, rodzaje beda dobre ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie warto jest zainwestować w takie urządzenie. Z dwóch powodow

Chroni przed alergią z uwagi na to,ze usuwa z powietrza wszelkie pyłki (na przykład roślin czy roztoczas).
Po drugie zima ochrania powietrze od smogu ( niestety ale z wszystkich danych wynika, ze w Polsce mamy wyjątkowo słaba jakość powietrza....).

Polecam kupic sobie oczyszczacz dobrej firmy, jak Alfda ( model Alfda ALR300, Alfda ALR550 ). Sa wydajne,w mieszkaniu jakby czyściej ( mniej kurzu). Dystrybutorem jest ten sklep: http://www.oczyszczacze-powietrza.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moja siostra kupiła taki oczyszczacz powietrza i miesiąc później ich dziecko wpadło pod samochód!
Nie mówię, że to na pewno miało związek z oczyszczaczem, ale ja bym uważał...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzę, ze mało tu konkretów to moze jako matka podpowiem. U nas doktorka syna też powiedziała, że coś musimy zrobić. Największym problemem zostało powietrze. Już nawet myslelismy o wyprowadzce gdzieś na wieś ale z drugiej strony kuzyn mieszka na wsi i tam ludzie palą w piecu czym popadnie. Poczytałam w internecie i inna mama alergika mi poleciła właśnie oczyszczacz. Wybrałam taki lepszy, irmy Sharp (w pokoju synka stoi UAHG40ET i od tamtej pory dużo sie poprawiło. Oczywiście sprzątamy codziennie, nie dopuszczamy do kurzu więc i to miało wpływ ale to urzędzenie sprawiło też że każdy z nas lepiej oddycha nie tylko syn. Mysle że można rozwazyć zakup tylko trzeba przejrzec sobie każdy model co pasuje a co nie, do jakiego pomieszczenia itd. I można przy tym oczyszczaczu spac bo nie jest głośny. A wszystkim co się smieją to radzę poczytać jakieś komiksy bo nikomu nie życzę bycia alergikiem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy Sharp KC D60 EUW, ze względu na smog a nie alergie.Na pewno ogranicza ilość kurzu w domu co widać na filtrze wstępnym, jednak kurz trzeba ścierac nadal. Po przebywaniu w domu z oczyszczaczem powietrze na zewnątrz zwyczajnie śmierdzi spalenizna i dymem, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Oczyszczacz ma funkcję dla alergików. Na pewno warto, jest drogi ale filtry wystarcza na długo. Przy wyborze sprawdź koszt filtrów bo pozornie tanie oczyszczacze stają się bardzo drogie w perspektywie kilku lat. I dobierz wydajność do wielkości pomieszczenia. Ja nie żałuję zwłaszcza że wokół mojego bloku same domki jednorodzinne palace jakimś syfem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Animator zabaw na kinderbal - HELP! (19 odpowiedzi)

Poszukuję animatora zabaw na kinderbal np. klauna. Osoby, która zajmie rozbrykaną grupkę 4-5...

Jak powiedziałyście rodzinie o dzidziusiu? (5 odpowiedzi)

Coraz częściej można spotkać się w internecie z kreatywnymi, słodkimi i nietypowymi sposobami na...

Lekarz POZ dla dorosłych Gdynia Wejherowska (3 odpowiedzi)

Czy kogoś może polecacie? Lub nie?

do góry