Widok

Odkładanie pieniędzy dla dziecka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Rozważam odkładanie co miesiąc jakiejś kwoty dla dwójki moich smyków. Myślałam o 100 - 200 zł. Czy któraś z Was praktykuje coś takiego? Gdzie najkorzystniej założyć rachunek czy lokatę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz szukać funduszy inwestycyjnych. Konkretnie nie pomogę, ale kiedyś ktoś ze znajomych prezentował mi coś takiego - odkładanie co miesiąc wybranej kwoty w celu odłożenia pieniędzy dla dzieci i na emeryturę.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrobiłam stały przelew na mojego chrześniaka, nie są to duże kwoty ale na komunię będzie już niezła kwota :)
mam zwykły rachunek ponieważ na razie jest to zbyt mała kwota na zakładanie lokaty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tyle, że na funduszach to już trzeba się znać, albo mieć kogoś kto dobrze doradzi, to już wiąże się z większym ryzykiem, ja bym wybrała lokatę, niektóre banki oferują całkiem niezłe oprocentowanie, a zysk jest pewny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehfundusze strasznie straciły w ostatnich kilku meisiacach chyba lepsza lokata jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolega z pracy robił rozeznanie-najbardziej korzystne jest konto oszczędnościowe, oprocentowane gorzej niż lokata a lepiej niż zwykły ROR.
Syn jest właścicielem a oni upoważnieni.
Potrzebny tylko pesel dziecka, oni założyli jak maluch się urodził i dostał pesel.
Rachunek nie ma żadnych opłat, można wpłacać regularnie bądź nie. Chyba w Banku Śląskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Zorientuje się co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja założyłam dodatkowe konto oszczędnościowe dla małej. Jest jeden minus takiego konta bo zabierają co miesiąc podatek. A w każdej chwili mogę zrezygnować z tej usługi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolkagda, a jakie jest oprocentowanie takiego konta? W jakim banku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bzwbk miał kiedyś taki program, ze osczedzało sie po 50 zł miesiecznie dla dziecka, ale nie wiem czy nadal to jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lukas Bank ma coś takiego "Systematycznie oszczędzam dla dziecka"
Ja osobiscie korzystam z rachunku oszczędnosciowego, ten zabierany podatek jest niewielki, a pieniądze procentują.
Nasza Kochana Lenka
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja z mężem założyliśmy dodatkowe dwa konta oszczędnościowe dla naszych córeczek pół roku temu i co miesiąc przelewamy po 200 . teraz oprocentowanie jest 4,25%.
dziecku można założyć konto imienne dopiero jak skończy 13 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam w CU polise absolwetn jest ona na mnie ale odkladaja sie tam pieniadze ktore w wieku 18 lub 19 lat wybierze sobie moj syn na studila lub na cos i nnego:)
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika to konto mam w bzwbk, jak zakładałam oprocentowanie było 5% za każdy miesiąc, a teraz od marca oprocentowanie spadło do 4%.
www.ajka.com.pl - nauka jazdy konnej, spacerki dla dzieci na kucach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ing banku slaskim jest konto oszczednosciowe-wplaca sie i wyplaca, kiedy chce bez utraty odsetek, a kapitalizacja jest m-czna; prowadzenie i otwarcie tego rach jest bez oplat

sa rowniez na dzien dzisiejszy inne oferty tego banku np lokat, badz funduszu z lokata
moznaby pisac i pisac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my zalozylismy fundusz dla dziecka
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już zdecydowałam, wybiorę najpopularniejsze rozwiązanie - konto oszczędnościowe:) Jest chyba najbardziej elastyczne. W razie katastrofy finansowej będzie można bez problemu skorzystać z tych pieniędzy. Dzięki dziewczyny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobry wybór, ja mam założone konto oszczędnościowe przy moim głównym w WBK i jestem zadowolona, choc niestety ostatnimi czasy spadło oprocentowanie ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy córce założone w comercial union
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze jest w cos zainwestowac na przyszlosc dla dziecka- my kupilismy 2 działeczkI:) po 10 arów kazda.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tak, działeczki też uważam za świetną lokatę. Muszę tylko trochę uzbierać na tym koncie oszczędnościowym;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy takich kwotach to chyba będzie lepiej załolżyć konto oszczędnościowe, ale możesz sprawdzić również na stronach różnych banków jaka lokata oprocentowanie
Tu masz nico więcej informacji o banku mojego polecenia https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/oszczedzanie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli dziecko ukończyło 13 lat, warto jest zastanowić się nad załóżeniem dla niego włąsnego konta. Wiele bankow ma w ofercie takie konta dla nieletnich"
https://polakoszczedza.pl/konto-dla-dziecka-jak-zalozyc/
Na stronie jest zestawienie ofert.

Konta takie maja pewne ograniczenia - nie można na takim koncie wziąć kredytu. Za to można regularnie oszczędzać, płacić kartą.

Dziecko będzie mogło nauczyć się podstawowych rzeczy, które rządzą finansami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

Fajny hotel nad polskim morzem - gdzie? (13 odpowiedzi)

Polecicie coś?

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

do góry