Widok

Opłaty dodatkowe w przedszkolu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy jakaś mądra głowa mnie oświeci czy za zajęcia typu rytmika, logopedia w przedszkolu publicznym może być pobierana opłata?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rytmika powinna być za darmo. za logopede zawsze się placilo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas logopedia, rytmika i angielski sa za darmo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Angielski za darmo na 100%. Rytmika-u nas akurat finansowana z rady rodziców, więc ja dodatkowo tego nie odczuwam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy od funduszy w RR. Ale logopeda jak wyżej ktoś wspomniał zawsze płatny osobno o ile przedszkole ma z kimś umowę i przychodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może :)
szczegółowo wygląda to tak:
- jeśli przedszkole zatrudnia "zewnętrzną" osobę, która prowadzi rytmikę, to taka osoba co miesiąc ma płacone wynagrodzenie (w moim przedszkolu akurat z funduszy rady rodziców); czasami jest tak, że rytmikę prowadzi jedna z nauczycielek zatrudnionych w przedszkolu - w takiej sytuacji nie ma dodatkowych opłat
- jeśli chodzi o logopedię, to przedszkole czasami ma zatrudnionego logopedę ale np tylko na kilka godzin tygodniowo i te godziny wystarczają, żeby z dziećmi prowadzić jedynie diagnostykę logopedyczną; typowe zajęcia logopeda - uczeń są dodatkowo płatne
- angielski raz w tygodniu jest płatny z miasta, jeśli rodzice wyrażą chęć, żeby angielski był codziennie to niestety muszą za to dodatkowo płacić
jakbyś miała więcej pytań pisz, dwa lata byłam skarbnikiem w przedszkolu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

do góry