Widok

Ostrogi piętowe - jakie zabiegi najskuteczniejsze?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś się borykał z tym problemem? Jakie zabiegi najbardziej pomagają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fala uderzeniowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ultradźwięki i laser-to pomogło mojej mamie po 10 zabiegów z każdego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się fale ultradzwiękowe

wziąłem 30 zabiegów laserem, ultradźwiekami i podczerwienią . i.... nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dostałem tzw. blokadę starydami . I kto sie lepiej czuł ? Lekarz. Bo dostał 250.... a mnie ból powrócił po 3 dniach

Miałam to samo tylko strata kasy

Też tak miałam.najoierw tabletki przeciwbólowe,potem ultradźwięki itd itp..zastrzyk bolący i teraz czekam na operację.boli jak diabli nadal...

Gdzie operacja będzie czy na NFZ czy nie

Potwierdzam, chodziłam tu, efekt super no i maja terminy po południowe a czasem nawet i wieczorne co dla mnie było bardzo wygodne. Dali mi do tego zestaw ćwiczeń, porad co robić w domu i minęło!
http://www.falauderzeniowagdynia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też tak słyszałam, niedługo idę to sprawdzić.

pierwszy mój zabieg - fala uderzeniowa -bolało ale dało się wytrzymać , drugi zabieg falą bolało MEGA -aż się z bólu zwijałam w trakcie ( szósty dzień po zabiegu łydka nadal boli podczas dotyku ) , nie wiem dlaczego bo po pierwszym razie tego nie było ...Teraz już sama nie wiem co robić, może poczekam aż ból łydki minie i wtedy zdecyduję się na kolejny zabieg ...

Ja chodziłam bardzo długo na rehabilitację odpłatnie bo na NFZ były bardzo długie terminy. Fala uderzeniowa + ultradźwięki .Na początku też po kilku zabiegach bolało i myślałam że nic to nie daje. Myślałam,że zrezygnuję, bo nie dość że płacę to nie ma poprawy .Ale posłuchałam rehabilitanta, że tylko cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość mnie uratuje ,bo niestety ale przy ostrogach już tak jest. Każdy ma inaczej , zależy w jakim stopniu ma się zaawansowany stan zapalny , dlatego jednym szybciej przechodzi innym dłużej .Ja szczęśliwie już od 3 lat nie boli . Życzę wytrwałości w leczeniu .
Fala uderzeniowa - boli ale pomaga. Miałam piec zabiegów po 80 zł wiec nie jest to duży koszt.
Asia jeden zabieg 80 zł? Ja mam na dwóch piętach, czyli rozumiem że musiałabym wykupić 10 zabiegów po pięć na każdą nogę) czyli w sumie 800 zł.?
moja mama miała 10 zabiegów każdy po 8zł :)
przychodnia koło dworca gdyńskiego od strony morskiej (przychodnia bodajże nazywa się właśnie "Morska")
jestes pewna, że to była fala uderzeniowa, a nie ultradzwięki?
Ja na jedną nogę potrzebowałam. Ból był tak ogromny, że już nie szukałam taniej. Nie potrzebowałam skierowania - to też ważne, bo dostać się do ortopedy, to dramat. Ultradźwieki podobno są tańsze, a fala uderzeniowa skuteczniejsza.
asia ja pójdę choćbym i miała tysiąc zł.za nogę zapłacić. Ból masakryczny, rano czołgam się po podłodze, bo wstać nie mogę:( Coś strasznego. Ja mam na dwóch nogach. Po ilu zabiegach czułaś ulgę? Czy oni "rozbijają" tą narośl tą falą uderzeniową czy na czym to polega?Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dokładnie tak, rozbijają tą falą uderzeniową. sam zabieg troche boli i nie jest przyjemny ale po 2-3 zabiegach jest znaczna poprawa. ja miałam serię od 22.12 do 20.01 i przeszło. wydaje mi się, że lepiej na te zabiegi chodzić rano - stopa nie jest rozciągnięta po całym dniu. znowu bardziej boli ale zabieg jest skuteczniejszy mam wrazenie. ja byłam w gabinecie na morenie, na myśliwskiej.
ja już miałam ból rano i wieczorem. niestety wiem co to znaczy i nikomu nie życzę!
hej, wykupiłam 10 zabiegów falami uderzeniowymi (po 5 na każdą nogę). Jestem po trzech zabiegach i prawa noga nie boli mnie już w ogóle, ale lewa nadal mocno napiernicza:( I teraz nie wiem czy są może jeszcze jakieś inne metody na te cholerne ostrogi? Muszę z tym zrobić porządek, bo bardzo utrudnia mi to codziennie poruszanie się ;((( Jestem już załamana:((((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spokojnie, z każdym zabiegiem będzie coraz lepiej. Ja po 4 zabiegu czułam największą różnicę.
Kup masażer drewniany do stóp i masuj codziennie obie stopy .Polecam , jest skuteczny w powiązaniu z innymi zabiegami np ultradzwiękami .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fala uderzeniowa ok, ale do tego rehabilitacja. Rozluznianie rozciegna stopy bo w tym tkwi problem, terapia manualna ewentualnie kinesiotaping i wkładki ortopedyczne. I problem z głowy. Pan Jakub Skowron - polecam. Namiary znajdziesz w internecie. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam sie w 100 %. Miałam serie ultradzwięków i lasera . Nic nie pomogło. Trzeba masować / uciskac bolące punkty w stopie/piłka od tenisa codziennie dopóty przestana boleć i codziennie masować /rozciągac/ stopy na rolce a wieczorem moczyc stopy w 1 łyżce soli epsom. mnie to pomogło.
A gdzie to robiliscie

Chodziłam na falę uderzeniową w Gdyni na Kamiennej Górze, zabieg bardzo skuteczny i cenę też mają niezłą bo 50zł za zabieg, w evi medzie liczą sobie 75:/

Gdzie Na kamiennej gorze

Na Krasickiego.
http://www.falauderzeniowagdynia.pl

Ja miałam w Gdańsku w przychodni Świętokrzyska po 60 zł (za fale i krio)

Masaż poprzeczny (!) rozcięgna podeszwowego w okolicy pięty 1m sznurkiem (!), linką alpinistyczną o grubości kciuka. Siedzisz sobie na fotelu, sofie i masujesz. Linka nie ślizga się po skórze tylko ją roluje! Dość mocno ją przyduszać. Masaż na progu bólowym, lecz terapia sprawdzona, darmowa, łatwa, najszybsza i najbardziej skuteczna!!!!!

Mi pomogło smarowanie biszolinem i wymiana obuwia - nie mogą być płaskie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam ostrogi od września 2018. Miałam już skierowanie na ultradźwięki i okazało się że jestem w ciąży. I powiedzieli że muszę czekać aż urodze. I tak do tek pory się męczę. Jedynie co ciut pomaga to adidasy na wyższej podeszwie i żelowe wkładki

Najbardziej pomogą wkładki do butów, które będą podpierały łuk stopy. Wkładki korygują rozcięgno stopy, które weszło w stan zapalny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gdzie można kupic wkładki żelowe ortopedyczne

Bratu bardzo pomogła fala uderzeniowa na tę chorobę. Wcześniej chodził na laser i krioterapię, ale same te zabiegi u niego nie działały, wkładki tez nie., już niektórzy wysyłali go na operację z powodu cieśni nadgarstka. Ale jednak to ni była cieśń tylko właśnie to zapalenie i dopiero fala uderzeniowa na Słomczyńskiego 12 w Krakowie podziałała tak ja trzeba. Po kilku zabiegach przestało go boleć. Specjalnie znalazłam mu gabinet z dobrymi opiniami, trafiłam na stronę rehabilitacje.org i tam wszystko znalazłam coo trzeba było. Polecam, bo nie zawsze otrzymuje się odpowiednią pomoc, a tu jest na najwyższym poziomie.

Aniu co ty brałaś??
He he brat miał ostrogi piętrowe i prawie nic nie działało a w końcu chcieli mu robić operacje na zespół ciesni nadgarstka. I dopiero w Krakowie go wyleczyli.

A kto w Krakowie

Znalazłem ulgę na ostrogi :) a więc fale uderzeniowe nic nie pomagały ultradźwięki też nic raczej tylko tabletki przeciwbólowe ale przez przypadek jeden z moich klientów też miał ostrogi i polecił mi obuwie Walkmaxx
Pojechałem do sklepu stacjonarnego i jak włożyłem but na stopę to ulga była natychmiastowa!! W tych butach pięta oraz palce są odciążone :) firma tego nie reklamuje jako buty na ostrogi tylko na kręgosłup ale chodzenie w tych butach przy ostrogach to bajka... polecam założyć sobie na stopę i przejść się po sklepie. Mam nadzieję że tym co nie widzą już wyjścia pomogłem troszkę to nie wyleczy ostrogi ale życie z nią jest piękniejsze.

Broń boże, tylko nie te buty .Zamówiłam, dostałam, po obejrzeniu i włożeniu zamarłam ( jak w czymś takim można chodzić .But wyprofilowany jak "łuk". Sprzecznie z budową stopy. Masakra. Odesłałam i czekam. Żadnej odpowiedzi.

Chciałabym podzielić się bardzo skuteczną i prostą metodą na zlikwidowanie ostróg piętowych raz na zawsze.. Przez wiele lat borykałam się z ogromnym bólem na obu piętach, a ostatnio zwyrodnienia wapienne, tak się rozrosły, że zaczęły wypychać na zewnątrz kość. Próbowałam prawie wszystkiego, z miernym skutkiem. Przeczytałam w jednym z poradników, że systematyczne zażywanie płatków owsianych , wypłukuje z organizmu zły wapń, odkładający się w organiźmie w różnych miejscach, a dostarcza wapń zdrowy. Nie mając nic do stracenia kupiłam płatki owsiane ( tylko zwykłe! żadne błyskawiczne, górskie, czy z dodatkami). Do kubka wsypałam trzy czubate łyżki płatków, zalałam wodą wrzącą, aby przykryło i przykryłam talerzykiem. Po 15 minutach zjadłam. W ciągu dwóch dni zaczęłam odczuwać zwiększony ból kości i pięt. Ból był tak nieznośny, że przerwałam jedzenie płatków na dwa dni. Lecz kiedy zobaczyłam,że kość wypychana na stopie, cofa się, zaczęłam kontynuować jedzenie płatków. Po ok.dwóch tygodniach odczułam znaczną ulgę w stopach, po 1,5 miesiąca mogłam już swobodnie chodzić. Do dziś jem codziennie płatki owsiane, chodzę na długie spacery, czasem biegam i już nigdy nie odczułam bólu w piętach , Na dodatek płatki owsiane wzmacniają kościec, poprawiają pracę mózgu, stan skóry, włosów, paznokci, obniżają poziom cholesterolu i poprawiają stan naczyń krwionośnych, Teraz płatki owsiane kupuję bezpośrednio z młyna i jem codziennie. Mnie pomogły w 100 procentach i nie tylko zlikwidowały skutek, lecz pozbyły przyczyny. Polecam!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

najpierw diagnoza u ortopedy i np. USG, rtg

Jem płatki górskie codziennie rano na śniadanie, przez około 5 lat. Ostrogę na lewej stopie miałam 2 lata temu, od około pół roku walczę z nią na prawej . Fale uderzeniowe, fizjoterapia i kicha, po prostu kicha.A płatki o których piszesz , ze ... itp. to śmiech mnie ogarnął. Tak to nie działa. Na cholesterol biorę leki. Bajka.

Mam ostroga od 5 miesięcy. Pomogły mi metody domowe. Moczenie 10 minut dziennie w occie jabłkowym z letnią wodą. Oklad z łyżeczki proszku do pieczenia rozpuszczonego w małej ilości wody. Oraz 1 raz w tygodniu tabletka aspiryny rozpuszczona w małej ilości jodyny. Taki oklad na noc na piete.

a w jakich proprcjach robisz tą wodę z octem ???

Pół szklanki octu jabłkowego zalać wodą ażeby stopa się zamoczyła w niedużej misce

To jest dobra metoda plus konsultacja z rehabilitantem
https://reha-fizjoprofession-gdansk-sopot.business.site/
Mi kiedyś na choroby nóg pomogli.

Ja miałam ostroge pietową i znam ten ból. Nic nie pomagało tabletki, maści, wkładki. Pomogła mi maść zrobiona z żółtek jaj, kwasu octowego i terpentyny. Po 2 tygodniach jak ręką odjął do dziś spokój, a to juz 6 lat.

Tez o tym słyszałam. Ale jakoś podchodzę do tego z dystansem. Chyba jednak się zdecyduję.

Kość wypchana na stopie cofa się ? - wyznanie Kaszpirowskiej. Boże jakie bzduru wypisujecie.

Ja również leczyłem się w Krakowie, konkretnie u Doktora Bartłomieja Dobosza. To wysokiej klasy specjalista, który pomógł mi w moich dolegliwościach. Na Doktora trafiłem z polecenia i cieszę się, że tak się złożyło bo wróciłem do pełni zdrowia. Jeśli ktoś potrzebuje kontaktu, można znaleźć go na stronie http://ortopedakrakow.com/ Pozdrawiam i życzę zdrowia wszystkim

Do krakusów za daleko.

Ostroge prawej pięty wyleczyłam ultradzwiękami,laserem i falą uderzeniową. Teraz urosła podwójna ostroga na lewej pięcie . Tak samo ją leczę i myślę że też mi pomoże.

https://www.praktycznafizjoterapia.pl/artykul/zastosowanie-fali-uderzeniowej-w-rehabilitacji

Tutaj poczytasz więcej
Fala uderzeniowa ale po trzech latach wrócił mi ból.

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wyprawka dla dziecka lato (30 odpowiedzi)

Witam. Ma termin na czerwiec i tak pomału się rozglądam za wyprawką,tylko sama nie wiem co i ile...

szkola podstawowa nr 80 i numer 5 na Zaspie - proszę o opinie (18 odpowiedzi)

Czy ktoras z Mam zechcialaby sie wypowiedziec na temat tych szkol .z gory dziekuje :)

Jaki plecak do 1 klasy? (15 odpowiedzi)

Mam zamiar dzisiaj kupić małej plecak do szkoły. I ma pytanko co do jakości plecaka ... czy...

do góry