Widok

Ostrogi piętowe - jakie zabiegi najskuteczniejsze?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś się borykał z tym problemem? Jakie zabiegi najbardziej pomagają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Fala uderzeniowa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
ultradźwięki i laser-to pomogło mojej mamie po 10 zabiegów z każdego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się fale ultradzwiękowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wziąłem 30 zabiegów laserem, ultradźwiekami i podczerwienią . i.... nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dostałem tzw. blokadę starydami . I kto sie lepiej czuł ? Lekarz. Bo dostał 250.... a mnie ból powrócił po 3 dniach
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam to samo tylko strata kasy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też tak miałam.najoierw tabletki przeciwbólowe,potem ultradźwięki itd itp..zastrzyk bolący i teraz czekam na operację.boli jak diabli nadal...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie operacja będzie czy na NFZ czy nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po 10 zabiegach fali miałam kilka miesięcy ulgi jakby nigdy jej nie było ,natomiast skorzystałam też z laserów ,ultradźwięki ,pole magnetyczne i jonofereza po 10 kazdego po miesiacu wrocilo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam, chodziłam tu, efekt super no i maja terminy po południowe a czasem nawet i wieczorne co dla mnie było bardzo wygodne. Dali mi do tego zestaw ćwiczeń, porad co robić w domu i minęło!
http://www.falauderzeniowagdynia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Też tak słyszałam, niedługo idę to sprawdzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierwszy mój zabieg - fala uderzeniowa -bolało ale dało się wytrzymać , drugi zabieg falą bolało MEGA -aż się z bólu zwijałam w trakcie ( szósty dzień po zabiegu łydka nadal boli podczas dotyku ) , nie wiem dlaczego bo po pierwszym razie tego nie było ...Teraz już sama nie wiem co robić, może poczekam aż ból łydki minie i wtedy zdecyduję się na kolejny zabieg ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja chodziłam bardzo długo na rehabilitację odpłatnie bo na NFZ były bardzo długie terminy. Fala uderzeniowa + ultradźwięki .Na początku też po kilku zabiegach bolało i myślałam że nic to nie daje. Myślałam,że zrezygnuję, bo nie dość że płacę to nie ma poprawy .Ale posłuchałam rehabilitanta, że tylko cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość mnie uratuje ,bo niestety ale przy ostrogach już tak jest. Każdy ma inaczej , zależy w jakim stopniu ma się zaawansowany stan zapalny , dlatego jednym szybciej przechodzi innym dłużej .Ja szczęśliwie już od 3 lat nie boli . Życzę wytrwałości w leczeniu .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ile miała pani zabiegów na pietę ta falą uderzeniową ja 4 na jedną pietę i nic a bolało jak cholera na drugą tyle samo myślalam że oszaleję mam już duży problem z chodzeniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cześć też jestem po drugim zabiegu co do łydek roler świetna rzecz warto zainwestować
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fala uderzeniowa - boli ale pomaga. Miałam piec zabiegów po 80 zł wiec nie jest to duży koszt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia jeden zabieg 80 zł? Ja mam na dwóch piętach, czyli rozumiem że musiałabym wykupić 10 zabiegów po pięć na każdą nogę) czyli w sumie 800 zł.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama miała 10 zabiegów każdy po 8zł :)
przychodnia koło dworca gdyńskiego od strony morskiej (przychodnia bodajże nazywa się właśnie "Morska")
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestes pewna, że to była fala uderzeniowa, a nie ultradzwięki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na jedną nogę potrzebowałam. Ból był tak ogromny, że już nie szukałam taniej. Nie potrzebowałam skierowania - to też ważne, bo dostać się do ortopedy, to dramat. Ultradźwieki podobno są tańsze, a fala uderzeniowa skuteczniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
asia ja pójdę choćbym i miała tysiąc zł.za nogę zapłacić. Ból masakryczny, rano czołgam się po podłodze, bo wstać nie mogę:( Coś strasznego. Ja mam na dwóch nogach. Po ilu zabiegach czułaś ulgę? Czy oni "rozbijają" tą narośl tą falą uderzeniową czy na czym to polega?Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
dokładnie tak, rozbijają tą falą uderzeniową. sam zabieg troche boli i nie jest przyjemny ale po 2-3 zabiegach jest znaczna poprawa. ja miałam serię od 22.12 do 20.01 i przeszło. wydaje mi się, że lepiej na te zabiegi chodzić rano - stopa nie jest rozciągnięta po całym dniu. znowu bardziej boli ale zabieg jest skuteczniejszy mam wrazenie. ja byłam w gabinecie na morenie, na myśliwskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A czy musi być jakiś odstęp od zabiegów ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do wszystkich ktorzy borykaja sie z problemem ostrogi pietowej.
W moim przypadku a mam prawie 60 na karku , bylo bardzo zle, po seriach zastrzykow ktore juz nie pomagaly lekarz zaordynowal operacje jako jedyne wyjscie.
Nie jestem osoba otyla a sytuacja ta miala miejsce 2 lata temu.
Akurat w tamtym czasie postanowilem przejsc na diete nisko weglowodanowa - Keto.
Po jakims miesiacu bole stop zaczely ustepowac a po trzech zapomnialem o problemie i tak jest do dzisiaj.
Musze dodac ze ogolnie czuje sie teraz jak bym byl o dwadziescia lat mlodszy a doktorkow omijam szerokim lukiem.
Niech wierzy kto chce .
Pozdrawiam Jozek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja już miałam ból rano i wieczorem. niestety wiem co to znaczy i nikomu nie życzę!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej, wykupiłam 10 zabiegów falami uderzeniowymi (po 5 na każdą nogę). Jestem po trzech zabiegach i prawa noga nie boli mnie już w ogóle, ale lewa nadal mocno napiernicza:( I teraz nie wiem czy są może jeszcze jakieś inne metody na te cholerne ostrogi? Muszę z tym zrobić porządek, bo bardzo utrudnia mi to codziennie poruszanie się ;((( Jestem już załamana:((((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spokojnie, z każdym zabiegiem będzie coraz lepiej. Ja po 4 zabiegu czułam największą różnicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kup masażer drewniany do stóp i masuj codziennie obie stopy .Polecam , jest skuteczny w powiązaniu z innymi zabiegami np ultradzwiękami .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Fala uderzeniowa ok, ale do tego rehabilitacja. Rozluznianie rozciegna stopy bo w tym tkwi problem, terapia manualna ewentualnie kinesiotaping i wkładki ortopedyczne. I problem z głowy. Pan Jakub Skowron - polecam. Namiary znajdziesz w internecie. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam sie w 100 %. Miałam serie ultradzwięków i lasera . Nic nie pomogło. Trzeba masować / uciskac bolące punkty w stopie/piłka od tenisa codziennie dopóty przestana boleć i codziennie masować /rozciągac/ stopy na rolce a wieczorem moczyc stopy w 1 łyżce soli epsom. mnie to pomogło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za 10 zabiegów laser + ultradźwięki zapłaciłam 220 zł na jedną stopę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie to robiliscie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodziłam na falę uderzeniową w Gdyni na Kamiennej Górze, zabieg bardzo skuteczny i cenę też mają niezłą bo 50zł za zabieg, w evi medzie liczą sobie 75:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie Na kamiennej gorze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na Krasickiego.
http://www.falauderzeniowagdynia.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam w Gdańsku w przychodni Świętokrzyska po 60 zł (za fale i krio)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masaż poprzeczny (!) rozcięgna podeszwowego w okolicy pięty 1m sznurkiem (!), linką alpinistyczną o grubości kciuka. Siedzisz sobie na fotelu, sofie i masujesz. Linka nie ślizga się po skórze tylko ją roluje! Dość mocno ją przyduszać. Masaż na progu bólowym, lecz terapia sprawdzona, darmowa, łatwa, najszybsza i najbardziej skuteczna!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi pomogło smarowanie biszolinem i wymiana obuwia - nie mogą być płaskie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam ostrogi od września 2018. Miałam już skierowanie na ultradźwięki i okazało się że jestem w ciąży. I powiedzieli że muszę czekać aż urodze. I tak do tek pory się męczę. Jedynie co ciut pomaga to adidasy na wyższej podeszwie i żelowe wkładki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najbardziej pomogą wkładki do butów, które będą podpierały łuk stopy. Wkładki korygują rozcięgno stopy, które weszło w stan zapalny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gdzie można kupic wkładki żelowe ortopedyczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bratu bardzo pomogła fala uderzeniowa na tę chorobę. Wcześniej chodził na laser i krioterapię, ale same te zabiegi u niego nie działały, wkładki tez nie., już niektórzy wysyłali go na operację z powodu cieśni nadgarstka. Ale jednak to ni była cieśń tylko właśnie to zapalenie i dopiero fala uderzeniowa na Słomczyńskiego 12 w Krakowie podziałała tak ja trzeba. Po kilku zabiegach przestało go boleć. Specjalnie znalazłam mu gabinet z dobrymi opiniami, trafiłam na stronę rehabilitacje.org i tam wszystko znalazłam coo trzeba było. Polecam, bo nie zawsze otrzymuje się odpowiednią pomoc, a tu jest na najwyższym poziomie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Aniu co ty brałaś??
He he brat miał ostrogi piętrowe i prawie nic nie działało a w końcu chcieli mu robić operacje na zespół ciesni nadgarstka. I dopiero w Krakowie go wyleczyli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto w Krakowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłem ulgę na ostrogi :) a więc fale uderzeniowe nic nie pomagały ultradźwięki też nic raczej tylko tabletki przeciwbólowe ale przez przypadek jeden z moich klientów też miał ostrogi i polecił mi obuwie Walkmaxx
Pojechałem do sklepu stacjonarnego i jak włożyłem but na stopę to ulga była natychmiastowa!! W tych butach pięta oraz palce są odciążone :) firma tego nie reklamuje jako buty na ostrogi tylko na kręgosłup ale chodzenie w tych butach przy ostrogach to bajka... polecam założyć sobie na stopę i przejść się po sklepie. Mam nadzieję że tym co nie widzą już wyjścia pomogłem troszkę to nie wyleczy ostrogi ale życie z nią jest piękniejsze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Broń boże, tylko nie te buty .Zamówiłam, dostałam, po obejrzeniu i włożeniu zamarłam ( jak w czymś takim można chodzić .But wyprofilowany jak "łuk". Sprzecznie z budową stopy. Masakra. Odesłałam i czekam. Żadnej odpowiedzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam, a w necie występują rownież jako buty odchudzające.Naprawdę przynoszą ulgę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałabym podzielić się bardzo skuteczną i prostą metodą na zlikwidowanie ostróg piętowych raz na zawsze.. Przez wiele lat borykałam się z ogromnym bólem na obu piętach, a ostatnio zwyrodnienia wapienne, tak się rozrosły, że zaczęły wypychać na zewnątrz kość. Próbowałam prawie wszystkiego, z miernym skutkiem. Przeczytałam w jednym z poradników, że systematyczne zażywanie płatków owsianych , wypłukuje z organizmu zły wapń, odkładający się w organiźmie w różnych miejscach, a dostarcza wapń zdrowy. Nie mając nic do stracenia kupiłam płatki owsiane ( tylko zwykłe! żadne błyskawiczne, górskie, czy z dodatkami). Do kubka wsypałam trzy czubate łyżki płatków, zalałam wodą wrzącą, aby przykryło i przykryłam talerzykiem. Po 15 minutach zjadłam. W ciągu dwóch dni zaczęłam odczuwać zwiększony ból kości i pięt. Ból był tak nieznośny, że przerwałam jedzenie płatków na dwa dni. Lecz kiedy zobaczyłam,że kość wypychana na stopie, cofa się, zaczęłam kontynuować jedzenie płatków. Po ok.dwóch tygodniach odczułam znaczną ulgę w stopach, po 1,5 miesiąca mogłam już swobodnie chodzić. Do dziś jem codziennie płatki owsiane, chodzę na długie spacery, czasem biegam i już nigdy nie odczułam bólu w piętach , Na dodatek płatki owsiane wzmacniają kościec, poprawiają pracę mózgu, stan skóry, włosów, paznokci, obniżają poziom cholesterolu i poprawiają stan naczyń krwionośnych, Teraz płatki owsiane kupuję bezpośrednio z młyna i jem codziennie. Mnie pomogły w 100 procentach i nie tylko zlikwidowały skutek, lecz pozbyły przyczyny. Polecam!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

najpierw diagnoza u ortopedy i np. USG, rtg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jem płatki górskie codziennie rano na śniadanie, przez około 5 lat. Ostrogę na lewej stopie miałam 2 lata temu, od około pół roku walczę z nią na prawej . Fale uderzeniowe, fizjoterapia i kicha, po prostu kicha.A płatki o których piszesz , ze ... itp. to śmiech mnie ogarnął. Tak to nie działa. Na cholesterol biorę leki. Bajka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam ostroga od 5 miesięcy. Pomogły mi metody domowe. Moczenie 10 minut dziennie w occie jabłkowym z letnią wodą. Oklad z łyżeczki proszku do pieczenia rozpuszczonego w małej ilości wody. Oraz 1 raz w tygodniu tabletka aspiryny rozpuszczona w małej ilości jodyny. Taki oklad na noc na piete.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a w jakich proprcjach robisz tą wodę z octem ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pół szklanki octu jabłkowego zalać wodą ażeby stopa się zamoczyła w niedużej misce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest dobra metoda plus konsultacja z rehabilitantem
https://reha-fizjoprofession-gdansk-sopot.business.site/
Mi kiedyś na choroby nóg pomogli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam ostroge pietową i znam ten ból. Nic nie pomagało tabletki, maści, wkładki. Pomogła mi maść zrobiona z żółtek jaj, kwasu octowego i terpentyny. Po 2 tygodniach jak ręką odjął do dziś spokój, a to juz 6 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez o tym słyszałam. Ale jakoś podchodzę do tego z dystansem. Chyba jednak się zdecyduję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Bardzo prosze o proporcję na tą miksturę, mam ten sam problem :( Proszę na maila zabka1958.o2.pl Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moge prosic proporcje i jak zrobic masc
Mail albis6@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie proporcje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo proszę o proporcje. Będę wdzięczna.
jolanta.szwaba60@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o proporcje
czarna19.89@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że jeśli wierzy się że coś pomaga to może pomóc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kość wypchana na stopie cofa się ? - wyznanie Kaszpirowskiej. Boże jakie bzduru wypisujecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również leczyłem się w Krakowie, konkretnie u Doktora Bartłomieja Dobosza. To wysokiej klasy specjalista, który pomógł mi w moich dolegliwościach. Na Doktora trafiłem z polecenia i cieszę się, że tak się złożyło bo wróciłem do pełni zdrowia. Jeśli ktoś potrzebuje kontaktu, można znaleźć go na stronie http://ortopedakrakow.com/ Pozdrawiam i życzę zdrowia wszystkim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do krakusów za daleko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostroge prawej pięty wyleczyłam ultradzwiękami,laserem i falą uderzeniową. Teraz urosła podwójna ostroga na lewej pięcie . Tak samo ją leczę i myślę że też mi pomoże.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.praktycznafizjoterapia.pl/artykul/zastosowanie-fali-uderzeniowej-w-rehabilitacji

Tutaj poczytasz więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Fala uderzeniowa ale po trzech latach wrócił mi ból.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałam poważne kłopoty z ostrogą pięty... Wiele z tych tu przytaczanych sposobów leczenia niewiele, albo na krótko mi pomagały.... Ostatecznie, a minęło już 5 lat, pomogła mi radioterapii , robiona na Oddziale Onkologii w Szczecinie . Wdzięczna jestem lekarzowi który ostatecznie tak pokierował moje leczenie. Każdy kto ma ostrogi, wie jaki to ból....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Maria a możesz trochę rozwinąć to co napisałaś? Pomogła radioterapia? Tak należy rozumieć? A jak to przebiegało?
Skoro masz tę dolegliwość, to wiesz jak wielki jest to dyskomfort oględnie mówiąc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też leczona byłam radioterapia po 8 latach wróciła, niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj https://bole-kosci.pl/ostroga-pietowa-objawy-leczenie/ możesz znaleźć dużo przydatnych informacji na ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na ostrogę piętowa to tabletki niewiele pomogą, a jedynie zatrują organizm. Konwencjonalnie można to usunąć operacyjnie, ale po jakimś czasie wraca ( wiem od ludzi). Można to też leczyć niekonwencjonalnie działając w obu przypadkach na przyczynę i po jakimś czasie pozbyć się dolegliwości. więc zanim dostaniesz się do lekarza polecam brać olej CBD 5 % decarboxylated przeciwzapalnie co 6 godzin po 5 kropel pod język trzymaj 2 minuty ....i mocz stopy w soli do kąpieli z menholem czeskiej firmy Palacio, posmarować maścią mentholka z cannaderm wszystko dostanniesz w tym sklepie na https://konopnapoznan.pl/ kilka dni, pomoże :) ja miałam to samo i to zaleciła mi bratowa(lekarz). Przeszło i już badań nie robiłam, do dziś się nie odzywa(pięta).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej do jakiegoś fizjo chyba iśc i na jakieś zabiegi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam ostrogę piętową 20 lat temu narazie nie powrociła.Miałam leczoną stopę starą metodą ale pomogło 18 zabiegów załatwiło sprawę chodzę bez bólu ćwicze tylko mam już odpowiednie obuwię na fitnes .Co w tamtych latach mi pomogło skutecznie.Laser,krio zamrażanie,ultradźwięki.Wszystko przeszło i nie wróciło do ten pory.A teraz wymyślają falę uderzeniową bo to tylko prywatnie a nie ma na fundusz i po roku to samo ból powraca bo znam 2 panie które mi powiedziąły że fale pomogły im na krótko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

do góry