Widok

PRZEPIS NA KACZUSZKĘ:)

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny macie jakieś przepisy na kaczuche? Dostałam od wujka i nie mam pomysłów.:)

image [/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli kaczka to z jabłkami :-) i ziemniaczkami pieczonymi mniam mniam, ale nie mam pojęcia jak się ją robi :-(

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kwa kwa kwa zemszcze się

Jestem taki i już.Trzeba sie przyzwyczaic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahahaha teduk ma na nią przepis :-)

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehheheh, spróbuję poszukać czegoś, ale tez słyszałam ze z jabłkami jest pycha:)

image [/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaczka pieczona z jabłkami

kaczka
2 kg jabłek (kwaśnych)
majeranek
3 łyżki oliwy
koperek (może być suszony)
sól

Sprawioną kaczkę natrzyj solą i odstaw na 1,5 godziny.
Jabłka umyj, przekrój na pół, wydrąż gniazda nasienne.
Kaczkę napełnij jabłkami, a następnie zepnij ją specjalnymi szpilkami lub dwiema nitkami, natrzyj majerankiem, ułóż w brytfannie grzbietem do dołu, skrop oliwą i wstaw do gorącego piekarnika.
Gdy kaczka się zrumieni podlej około pół szklanki wody, a potem w odstępach co 10 minut podlewaj wytworzonym sosem.
Piecz przez 1 - 1,5 godziny.
Miękką kaczkę wyjmij z piekarnika, usuń nitki lub drewniane szpilki i wyjmij ostrożnie jabłka.
Podziel ją na 4 - 6 części i ułóż ją na półmisku.
Wokół kaczki ułóż jabłka.
Oddzielnie podawaj ziemniaki z wody posypane koperkiem oraz surówką z czerwonej kapusty zakwaszoną sokiem z cytryny.

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale w zamian liczę na zaproszenie :-)

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rany ja już czuję jej zapach i smak mniam mniam

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję bardzo:)))) Wpadnij na kaczke( o ile mi sie uda) , jesli nie masz czasu to wyślę e-mailem kawałek:)

image [/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może faktycznie prześlij mailem bo jestem 600 km od trójmiasta

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojejku szkoda, ale wyslę hehehhe:)gdzię Cię "wywiało" tak daleko?

image [/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dopiero wywieje. Ja mieszkam w woj. dolnośląskim ale już 5 stycznia przeprowadzam siędo Gdyni do mojego Łukaszka :-)

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super:) Serdecznie witamy w 3mieście.Mam nadzieje, że spodoba Ci sie u nas.

image [/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już mi siępodoba :-)

imageimage
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry