Widok

Patelnie ceramiczne

Używacie? Jeśli tak - co możecie o nich napisać po dłuższym użytkowaniu? Jakie polecacie?

Do tej pory używałam patelni Tefal. Jakiś czas temu kupiłam "marketową" mniejszą(24cm), ceramiczną - ma za sobą 2 smażenia i podoba mi się. Mam wrażenie, że szybciej się nagrzewa/smaży i potrzeba mniej oleju.

Nadeszła pora wymiany dużej patelni - i teraz nie wiem w co zainwestować i ile :] Czy tańsze też są ok? Czy tylko "firmienne"? Chcę kupić 28cm :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja używam dwóch ceramicznych - małej i dużej, kupiłam "firmowe" bo wolałam zapłacić trochę więcej, niż pseudo-zaoszczędzić i przekonać się po roku, że są do śmieci. Sprawują się bez zarzutu, teflon i patelnie "IKEOWE" nie mają w ogóle podskoku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od jak dawne je używasz? Czy zauważyłaś już jakieś ślady zużycia?
Czytałam na innym forum, że po jakimś czasie i przypaleniu jedzenie przywiera, powłoka ciemnieje itd.
Jakiej masz firmy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aguusia, ja z innej beczki,

w tamtym tyg robiłam zakupy w PIotrze i Pawle, i przy kasie pani zapytala ile mam dzieci i jaka plec, powiedzialam ze 2 dziewczynjki, Pani dała mi 2 zestawy karta (po 5 szt) z tymi papugami Brio, czy jak im tam.
Wiem ze szukałaś coś z tymi papugami:))))
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga graniczne są tylko do określonej temp. Jak porysujesz to możesz wyrzucić tak samo jak teflonowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
duży wybór takich patelni ceramicznych jest w tk max na matarni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dostałam małą ceramiczną z rossmana i uważam że jest beznadziejna, nie nadaje się do naleśników, placów, jajecznicy... tefloowe chyba są bardziej uniwersalne. Może coś w tym jest, że to "niefirmówka" ale jednak dużą kupiłam z tefala, 30 cm za 90 zł w fasion house, mam ją póki co jakieś 2 miesiące ale nie mam na razie zastrzeżeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja swoją uzywam ponad 2 lata, nic nie przywiera, jest super.. zuzycia zbytnio nie widzę, niestety troszkę nam się porysowala-więc za jakiś czas do wymiany-ale póki co nadal jest ok, mam 2, 1 droższą (tzw nalesnikowa kupiona internetowo niby jakaś włoska czy inna) a druga z biedry -wprawdzie rzadko na tej z biedry smażę ale też jest jak dla mnie ok, reasumując-nie wyobrażam sobie patelni innej niż ceramiczna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MajowaMaja - dzięki za cynk :]

Dzięki Dziewczyny za opinie :) może jeszcze ktoś?

Cały czas nie wiem co kupić :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusiu, ja mam patelnie ceramiczną z pokrywką, kupiłam dośc drogą firmy GREEN PAN ale niestety nie jestem z niej zadowolona:( faktycznie nagrzewa się szybciej niż inne ale też mi przypalała często. Dość szybko mi się porysowała i wtedy też wszystko zaczęło mi przywierać do dna. Drugą jaką miałam ceramiczną to patelnia grillowa, w ogóle nie spełniała swojej funkcji, grilowanie bez tłuszczu było niemożliwe bo natychmiast przywierało wszystko, z tłuszczem też przywierało...:( u mnie się nie sprawdziły ceramiczne niestety. Teraz kupiłam Tefala z taka nową powłoką teflonową, są po prostu super, nic mi nie przypala, nic się nie przykleja, na grilowej griluje bez odrobiny tłuszczu. Fajny sklep z patelniami jest w Feszyn na Szadółkach, mają atrakcyjne ceny i duży wybór, kupowałam tam obie patelnie, fajne mają akcesoria do patelni, kupiłam tam np. świetną długa łopatkę do naleśników za 8 zł Tefala:) patelnie ceramiczne też maja w sporym wyborze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania - podrzuć nazwę lub link do tej fajnej nowej patelni TEFAL :)
Do tej pory używałam właśnie patelni Tefala :] ogólnie nie miałam do nich zastrzeżeń :] tą, którą teraz chcę wymienić używam od ok 3 lat :) ale właśnie jedzenie zaczyna się do niej przyklejać, więc czas na wymianę :]

chcę mieć spokój znów na długi czas ;) jakiś czas temu był "bum" na te patelnie ceramiczne i dlatego pomyślałam, że może taką kupić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta moja ma nazwę TEFAL TITANUM PRO ma 24cm i pokrywkę bo to jest taka głęboka do duszenia, ale takie zwykłe do smażenia też mieli z tego rodzaju. To jest najnowszy rodzaj teflonu z tefala, dużo ich widziałam też w makro:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Aniu:) :))) no to teraz mam zagwostkę :P O ile postanowiłam być wierna Tefalowi ;) to w dalszym ciągu mam problem z wyborem :P

http://www.tefal.pl/All+Products/Cookware/Non+stick+cookware/Products/Ceramic+Control+Enamel/Ceramic+Control+Enamel.htm

lub

http://www.tefal.pl/All+Products/Cookware/Non+stick+cookware/Products/Talent/Talent.htm

Pamiętasz może (mniej więcej) ile te patelnie kosztowały w sklepie? Chciałabym 28cm :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusiu ja mam dokładnie tą drugą Tefala tylko głęboką 24cm z pokrywką, płaciłam za nią 150 zł :) natomiast ta ceramiczna którą mam jest firmy GREEN PAN też 24cm też głęboka i z pokrywka kosztowała ok.200 zł. Ta na pierwszym zdjęciu jest faktycznie inna niż moja, moja nie miała tego pola czerwonego w środku, bo ta wygląda fajnie na zdjeciu, może po prostu ta moja była jakaś zołzowata...? chociaż z tej grilowej też nie byłam zadowolona...:( kurczę nie wiem co ci Agusiu poradzić... ja bym dla siebie ceramicznej pewnie juz nie kupiła, ale jak rozmawiałam w tym sklepie w Feszyn to Pan był zdziwiony bo mówił że klienci są zadowoleni z tych ceramicznych... może znaczenie ma też rodzaj płyty na której smażysz, ja mam akurat indukcję, może na tych płytach ceramiczne sie gorzej sprawują...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to zamówiłam :)
wczoraj jeszcze szukałam opinii na temat tych patelni :) i trafiłam na jeden z moich ulubionych blogów kulinarnych - autorka ponad 1,5 roku temu dostała taką patelnię do testowania :] więc zapytałam jakie wrażenia i stan patelni po prawie 2 latach używania :] http://kuchniaaleex.blogspot.com/2012/08/patelnia-tefal-i-smazenie-w-papirusie.html
także teraz czekam na dostawę :] ciekawostka - patelnia Tefal Talent 30cm na stronie elektro.pl kosztuje 129 zł (+ darmowa wysyłka), a w marketach typu Media Markt, Saturn, Euro RTV - 189 zł :)

Dzięki Aniu:) za pomoc :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Agusia za temat i podpowiedź z ceną.. :)
Także się przymierzałam do zmiany patelni i właśnie mnie przekonałaś :)
Pozdrawiam..
Po co mam się odchudzać?...
Same kości nie uniosą tak zajebistej osobowości jak JA! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe :) miło mi, że ktoś jeszcze skorzysta na tych moich rozterkach/poszukiwaniach/porównywaniach itd. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez niedlugo stane przed wyborem kupna patelni:-)) dziekuje dziewczyny za podpowiedzi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie Agusia że wybrałaś Tefala, na pewno będziesz zadowolona. Moja służy mi już kilka miesięcy i jest jak nowa, jak dla mnie bez porownania z ceramiczną:) no i faktycznie w fajnej cenie ją kupiłaś:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj kurier przyniósł mi moją paczkę :] a w niej (poza 4 grami dla Młodego) zamówioną patelnię :) faaaaajna jest :] ale ciężka :] Mama stwierdziła, że mam kolejny "mocny argument" w rozmowach z Mężem ;) hehehe ;) w każdym razie dla Rodzicielki za ciężka (ma problemy ze stawami dłoni)

i faktycznie ładna ta srebrna rączka :]

ciekawe jak się na niej smaży :] jak na złość akurat nie mam nic do usmażenia :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
He he dobre Agusia...:) kolejne praktyczne zastosowanie patelni:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajoma kucharka mi poleciła patelnie ballarini (trochę droga-używają jej w ich restauracji), tyle że nie posłuchałam jej i kupiłam taką z Biedronki (z tego co pamiętam za 60-70zł). pokuchciłam na niej rok i średnio byłam zadowolona. w końcu szarpnelam sie na tego ballariniego (maja oficjalny sklep w pl - http://ballarinisklep.pl/produkty/patelnie-ceramiczne/) i przyznam, ze faaajna patelnia ;p polecam kupowanie jakiś lepszych, za xxx zł, bo to inwestycja na lata będzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
patelnie ceramiczne fajnie się użytkuje i łatwo czyści, ja za swoją 24 cm dałam około 50 zł, podobno lepsze są ciężkie patelnie, z grubym dnem bo trwalsze, ale ja wolę taką jak moja, kiedyś kupiłam ciężką 30-centymentrową patelnię i czasem ledwo ją mogę jedną ręką utrzymać ==;;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My korzystamy z takich patelni: http://megapunkt.pl/produkt/patelnia-tytanowa-285-skk

W warunkach domowych powinna wystarczyć na ładnych parę lat.
Najsłodsze Pozdrowienia
Pracownia Tortów Róg Wojskiego
http://www.rogwojskiego.pl
http://www.facebook.com/rogwojskiego
tel 58 302 50 18
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z patelni ceramicznej jest mega zadowolona i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Kupiłam taką marki Gerlach, a więc z nieco wyższej półki, ale przynajmniej wiem, że dobrze wydałam pieniądze. Gdyby ktoś szukał coś taniej kupić takie patelnie to można zerknąć sobie na http://ostry-sklep.pl/c/145/patelnie-ceramiczne-patelnie.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro już ktoś odkopał mój wątek sprzed 2,5 roku...

Używam patelnię już 2,5 roku ;) często :) i jestem bardzo zadowolona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


A to daj znać jeszcze, jaką konkretnie używasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz kupuję mniejszą, 24cm :) Tefal Talent Pro. Pewnie wyżej gdzieś pisałam. Kilka lat temu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kup sobie drozsza liczy sie jakos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia czyli masz Tefal Talent ?, bo właśnie szukam czegoś dobrego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie kupowałbym teflonowej patelni - raz miałem, teflon się zdrapał, po jakimś czasie zaczął odchodzić jak strupy ;)

Potem kupiłem ceramiczną - za 100zł z tesco firmy krzak, używam od 2 lat i jest super bez śladów użytkowania (Troche przypalona od dołu - to wszystko)

Z tego co wiem, teflonowe mają to do siebie, ze w tanich warstwa teflonu jest bardzo cienka i bardzo łatwo ją zniszczyć. Mało tego, z jakiegoś powodu moja patelnia wcale nie reaguje negatywnie na zalanie zimną wodą zaraz po smażeniu - teflonowa (znaczy metalowa z powłoką tefl.) by się od razu odkształciła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga - tak ;) i jestem baaardzo zadowolona :) nawet zbierałam się do zakupu jeszcze jednej, mniejszej :) ale znalazłam w szafce zapomnianą, nową, teflonową Tefala ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia dzięki za odpowiedz, ruszam na poszukiwania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czasem warto kupić przez neta ;) Szybciej, taniej i bez szukania :) Jeszcze do domu przyniosą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia zamówiłam, przyniesli do domu, korzystam, jestem zadowolona. Dzięki wielkie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Patelnie ceramiczne są okej ale trzeba uważać żeby się nie porysowały. Ja sama mam patelnie Ballarini, bardzo sobie chwalę. W ogóle uwielbiam ceramikę, strasznie polecam też naczynka ceramiczne stauba, takie fajne przystawki w nich mogą być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staub chyba jest pionierem jeżeli chodzi o wyrób akcesorii kuchennych. Zastanawia mnie czy w tym roku Zwilling.pl wprowadzi promocje z okazji Black Friday także na ich produkty ;3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie każda ceramiczna jest zła, ale też nie każda jest dobra. Ogólnie naczynia ceramiczne są bardzo ładne ale trzeba umieć z nich korzystać. Naczynia ceramiczne (I przy okazji żeliwne, szczególnie patelnie grillowe) są bardzo dobre od Stauba. Ale patelni ceramicznych akurat nie mają, tu polecam markę Ballarini, sam kilkukrotnie kupowałem u nich różne rzeczy, w tym patelnię ceramiczną, i jestem bardzo zadowolony z jej jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja osobiście nie jestem fanem patelnii ceramicznych bo bardzo się rysują, ale jak bardzo chcesz to polecam produkty Ballarini są bardzo dobrze wykonane oraz w niskiej cenie https://ballarini.pl/patelnie-indukcyjne/patelnia-indukcyjna-ceramiczna-ballarini-rivarolo-piu?search_query=ceramiczna&results=159
A na ich stronie znakjdziesz również inne dobre firmy oferujące patelnie grillowe, garnki żeliwne, noże kuchenne i inne akcesoria kuchenne. Mowa o pionierze Staub, znanej marce Zwilling, Miyabi, czy BSF
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracowałam na różnych patelniach i wnioski mam takie: ceramiczne nie nadają się do niczego poza postawieniem i podziwianiem. Zwykłe grzanki są w stanie na dłuższą metę porysować taką patelnię. To nieprawda,że się bez problemu smaży na nich bez tłuszczu, placki czy naleśniki przywierają a mięso smażone bez tłuszczu jest zwyczajnie suche.
Najlepsze patelnie to patelnie żeliwne, stalowe i teflonowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadazm się, też nie przepadam za ceramicznymi patelniami. Zawsze mi się jedzenie do nich przykleja....

A kupowałam za to patelnie Zwilling oraz Ballarini tu ; https://zwilling.pl/

Jest tam bardzo dużo dobrych jakościowo produktów kuchennych, jak garnki, patelnie, akcesoria kuchenne, noże kuchenne, zastawy, małe agd ( w tym między innymi toster, czajnik, blender wysokowydajnościowy), a nawet pompa próżniowa z pojemnikami w zestawie do przechowywania żywności (Fresh & Save).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceramiczne są lepsze od teflonowych. Chociaż generalnie i tak najbardziej wytrzymałe są żeliwne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja pierwsza patelnia Tefal Talent Pro wytrzymała 4 lata częstego użytkowania :) Jej jedyny minus to była waga - była bardzo ciężka ale i duża, bo 30cm) - co przy moich nawracających problemach z ZCN bywało czasem kłopotliwe. ;)
Jednak gdy nadszedł czas wymiany patelni - pod koniec października 2018 - znów zamówiłam patelnię Tefal Talent Pro ;) ale tym razem 28cm :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odkopałam post, bo nie pamiętałam kiedy kupiłam moją największą obecną patelnię Tefala z powłoką tytanową. Byłam ciekawa ile wytrzymała. Wczoraj stwierdziłam, że już czas na wymianę. Patelnia była ze mną około 3,5 roku.
Jakiś czas temu kupiłam też patelnię do naleśników Tefal z tą powłoką. Moje naleśniki(robię na samej wodzie gazowanej, bez mleka) smażą się idealnie, bez dodatku tłuszczu. Gdy raz dodałam mleko(bo miałam za mało wody gazowanej) - to niestety przyklejały się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie 'wytrzymała' parę lat, ale jjuż po roku była nieźle zu żyta. Obecnie używam patelni Zwilling oraz Staub, to są patelnie na lata i niekoniecznie są droższe niż tefal
Sama możesz obadać na tej stronie https://zwilling.pl/. Jest tam wiele różnych rzeczy do kuchni - garnki, patelnie, akcesoria kuchenne, noże kuchenne, zastawy, male agd, w tym pompa próżniowa Fresh & Save świetnie zadesignowana. Są tam różne firmy o sporym zakresie cenowym, takie takie jak Staub, Miyabi, Ballarini, Demeyere czy Zwilling.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam dwie marketowe, jedna jest chyba z auchan, a druga z tesco. uzywam ja juz od dwoch lat i jestem na prawde zadowolona, wiec moge polecic te dwa miejsca ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://zwilling.pl/ Jestem przekonana, że znajdziesz tu produkty, których poszukujesz. Od patelni ceramicznych, do garnków żeliwnych takich firm jak Zwilling, Ballarini , Staub o wysokiej jakości i niesamowitej trwałości. A także inne akcesoria kuchenne, w tym noże kuchenne japońskiej firmy Miyabi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja patelnie ceramiczne oraż garnki żeliwne zamawiałem ze sklepu zwilling.pl, bardzo sobie cenię tę niemiecką markę ze względu na jakość wykonania i dlugoletność :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolę teflonowe. Mam wrażenie, że ceramiczne są mniej trwałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też nie jestem fanką patelni ceramicznych, zdecydowanie bardziej wole teflonowe albo granitowe, jednaże mam jedną od ballarini https://zwilling.pl/naczynia-kuchenne/patelnie/indukcyjna-patelnia-ceramiczna-ballarini-bologna-ceramic i w sumie mogę ją polecić jak się upierasz przy ceramice ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Zdecydowanie wolę teflonowe. Są bardziej wytrzymałe niż ceramiczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patelnie na indukcje muszą mieć warstwowe grube dno . Tak ok 1cm minimum . A takie wybrzuszenia robią sie kiedy na początku nastawiam się na zbyt duże grzanie. Trzeba stopniowo zwiększać moc. W tych lepszych patelniach nie powinno sie jednak coś takiego robić. Dla mnie dobre garnki oraz patelnia to podstawa gotowania w kuchni. Gotuję praktycznie codziennie, tak więc dla mnie ten komfort jest nieoceniony.

Jeśli chcecie kupić sobie porządne garnki oraz porządną patelnię taniej, polecam zerknąć sobie na promocję w Netto W sklepach mozna zbierać naklejki oraz dzieki temu kupić sobie wyposażenie kuchni w cenie korzystniejszej o 70%. Sama obecnie zbieram na dużą brytfankę (od dawna planowałam sobie kupić)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja swoją patelnie ceramiczną kupiłam w sklepie https://www.indelo.pl/patelnie-ceramiczne-cat-346. Używam jej już kilka lat i wciąż wygląda jak nowa. Jej wielkim plusem jest to, że ma odłączaną rączkę co bardzo ułatwia przechowywanie.
W Indelo znajdziecie ogromny wybór patelni. Mój następny zakup to będzie patelnia do grillowania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie byłam zadowolona z patelni ceramicznych. Wolę jednak teflon, no i on jest w pełni bezpieczny, wbrew temu co niektórzy piszą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też nie jestem super fanem patelni ceramicznych, ale niektóre są bardzo dobre. Ja korzystam z tej https://zwilling.pl/naczynia-kuchenne/patelnie/patelnia-ceramiczna-zwilling-carrara-plus Jednak o taki sprzet trzeba dbać aby dobrze się z niego korzystalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, trzeba pamiętać, że patelnie ceramiczne wymagają odpowiedniej konserwacji. Ja z kolei kupiłam swoją w sklepie https://prymusagd.pl i jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Miód Lipowy (12 odpowiedzi)

Wiecie gdzie można kupić dobry nie podrabiany miód lipowy? A może jakiś sklepowy? Miód ma być dla...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

do góry