Widok

Piekarnia - chlebek - jaki najbardziej lubicie??

Kulinaria Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny z jakiej piekarni chlebek lubicie najbardziej i jaki?Tak sie zastanawiam co kupować i gdzie bo teraz to już nawet dobrego chleba nieoszukanego nie można dostać...Nie mowiąc juz o tych sztucznościach w pseudo piekarniach Lidla i Biedronki


popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
My najczęściej z Mielnika, gdyż jest u nas na osiedlu, więc blisko. Spory wybór różnego gatunku chleba i jest całkiem zjadliwy nawet dwa dni po zakupie.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej z własnej piekarni. warto zainwestowac w maszyne, ale taką za wiecej niz 99 zl- kolezanka dostala i stoi w piwnicy.

Od czterech lat pieczemy chleb w domu- mąka, woda, drozdze, sól, masło, cukier, a dodatki jakie chcesz- ziarenka, przyprawy... .niecałe 3 h i masz cieplutki chleb. 750 dag w cenie z łącznie ze zużytym prądem to ok 3 zl. po kilku tygodniach pierkarnie mijasz bez tesknoty. mozna robic w niej ciasto na pizze, drozdzowke, makaron, dzemy...
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
My na codzien kupujemy chleb wiejski z Mielnika,domownicy najbardziej go lubia.Od czasu do czasu kupuje tez razowy ze slonecznikiem i orkiszowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja lubię włoski z Mielnika (z pomidorami:)))
z Raszczyka twarogowy ze słonecznikiem i holenderski
a jeszcze mam (na Witominie) super piekarnię na Stawnej i tam w niedzielę wieczorkiem można dostać ciepły chlebek, najbardziej lubimy wieloziarnisty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten od Raszczyka jest smaczny szczególnie na wage ale strasznie drogi!!


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my też najczęściej wiejski z Mielnika

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga M., a z jakiej mąki pieczesz chleb?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
baza jest 550 tka z makro , a dodatki razowa, orkiszowa, graham, z cieciorki, kukurydziana. ostatnio mam z http://www.otreby.eu i są fajne.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
żałuję , ze nie mam blisko Milenika :-(( koleżanka mi czasem kupuje z jakiejś piekarni pyszny chleb pieczony na liściu kapusty ..super jest , sama najczęsciej kupuję w piekarni Jarzębinscy chleb kościerski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja lubię chlebek z piekarni Lipiński (bodajże-o ile się nie mylę) - w każdym razie wypiekają na słowackiego, sprzedaż np przy 'szlaku pieszym' w głównym, jak idzie się z tunelu do krewetki, sklepik jest razem z Gzellą...no nieważne..pyszny orkiszowy (hit!!) razowy tez ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rybalon,ja tez z kowal jestem. Po chleb od mielnika jezdze na orunie albo maz w centrum kupuje. My robimy zapas i mrozimy swiezy, po rozmrozeniu jest tak samo swiezy.
Robiony w domu niewatpliwie jest pyszny,pieklam kiedys sobie na zakwasie ale przy dziecku nie mam czasu. Poza tym wole taki pokrojony rowno.
W kowalach jest piekarenka,maja pieczywo na zakwasie,niestety nie maja maszyny do krojenia,ja sama nie umiem pokroic,ale czasami kupuje ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
rybalon mi przypomniała że w Mielniku jest jeszcze pyszny na liściu chrzanu:))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmaitości od Graczyka. to mój numer 1 od wielu lat ale rzadko go jem, bo od domu do Graczyka daleko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja lubię Raszczyka, czasem też piekę sama - bez maszyny, zwykły pszenny na drożdżach.
Nie lubię za to JL
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuję w CARRE zwykły, mleczny i słoneczko. Dobry jest też razowy z żurawiną. Fajne mają bułki z ziarnami takie w sześć polączone.
Chleb z JL jest straszliwy;pJedynie kupuję z JL bułki do hotdogów z serem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
I jeszcze te ekspedientki w JL są takie niemiłe..
A co to jest to Carre?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja lubię chleb z piekarni GNEBA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam zbrzydły chleby z piekarni...2 dni potrzymamy i już pleśń :/ dlatego też sami pieczemy. Najczęściej żytni, razowy czasem pszenny...dodatki też daję jakie akurat mam ochotę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Emilia, Carre to jakas piekarnia, mam ją po drodze do pracy.
Mam jeszcze piekarnie Paryska ale tam jest drogi chleb.

U mnie w JL sa b. miłe i koło domu i koło pracy.
Ale chleb mają koszmarny, bułki ciemne kolorowane karmelem a mleczne w środku są kanarkowego koloru:))więc nawet koło mleka nie leżały.

Czemu myślicie że te bułki pieczone w lidlu czy biedrze to sztuczności są? ( ktoś tak napisał)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak jutro będę szła do pracy to sprawdzę co to za piekarnia Carre.
Ja kupuję zapasy chleba i mroże. wyjmuję 1 wieczorem i nic mi nie pleśnieje ani nie zostaje.
Zjadamy wszystko:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybiję się ;) nie kupujemy od Mielnika :) wolimy troszkę dalej - od Gneby :)
ostatnio otworzyli nam nowy sklep piekarni Sobowidz :) testujemy chleby :)

a pyszne bułki grahamki lub wieloziarniste kupuję czasem w małej piekarni Muszelka w Brzeźnie :)) tylko ostatnio zastanawiam się o której trzeba tam być żeby załapać się na bułki wieloziarniste :) bo tuż po 8 już nie ma...

Przez jakiś czas sama piekłam, jednak mi się już nie chce ;) teraz robię to od czasu do czasu ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mama b u nas cały chleb na jeden dzień to za dużo..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas też za dużo, ale na drugi dzień mozna go spokojnie zjeść. nie jest stary, kruszący sie lub pleśnią podchodzący.
Wyjmuję wieczorem, rano zjadamy na sniadanie, resztę na kolacje albo też rano na drugi dzień i nic sie nie marnuje.

Piekarnia Carre jest z Gdańska-------tyle udało mi sie dowiedzieć;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja bym tam niekupowal jest tam nie higenicznie ludzie pracuja bez badan som tam myszy a czasam i szczury lataja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z piekarni gneba bym nie kupil jest tam nie higenicznie ludzie pracuja bez badan palom papierosy pijom ganiaja myszy a czasami szczury be ochyda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


A ja lubię sobie tez sama upiec taki chleb, chociażby orkiszowy https://www.sklephildegarda.pl/pl/p/Chleb-orkiszowy-na-zakwasie-900g/595
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my sami pieczemy :)
nie ma porównania międzi chlebem z piekarni a takim własnej roboty..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja chleb oliwski z piekarni JL bardzo lubię, ściślej, jest to mój ulubiony. Skórka rumiana, chrupiąca, aromatyczna, smak jak ma być, chleb długo pozostaje świeży.
Dla męża kupuję chleb rano żeby miał na następny dzień i z chlebów jakie znam, tylko ten oliwski z JL jest tego następnego dnia smaczny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja kupuję w piekarni Rogalik :) chleb kanapkowy, żytni. mają rożne rodzaje chlebów :) dobre są
również od czasu do czasu piekę sama chleby i są pyszne :) ale ja normalnie w piekarniku robię :)

a pieczywo z JL to najgorsze chyba jakie jadłam. tam chleb, bułki, ciasta i drożdżówki smakują tak samo. chyba wszystko z jednego ciasta jest robione... glimza taka ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja najbardziej lubię piekarnię Czernis- bardzo dobry chleb wiejski, a z ciemnych fitness i natura. Naprawdę warto spróbować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja bardzo sobie chwalę zwykły chleb od Jancy - spod Kartuz.
Pyszny jak świeży, a jak wczorajszy czy przedwczorajszy nadal bardzo smaczny, wilgotny i się nie kruszy.
W pracy robimy sobie wspólne śniadania i zawsze są bułki, ja przyniosłam kiedyś ten chleb i ludzie się zajadali i bardzo chwalili.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Carre i Muszelka to piekarnie z brzeźna. Muszelka ma fajne, smaczne i nie drogie ciasta, np. latem rabarbarowe ok. 13/14 zł za kilogram, co do chleba zwykłego i bułek szwedek hmm bez komentarza, nie są takie jak kiedyś. Carre ma smaczny chleb oliwski, a reszta to taki standard. My chlebek też lubimy z mielnika.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest nowa piekarnia w Trąbkach Wlk,bardzo dobry chleb,piekarnia Kropidłowski podajże.
Ale u nas mało białego chleba idzie,ja lubię razowy ze słonecznikiem,a Niko te bułki z ziarnami dyni.
Zawsze jak jestem w Tesco to kupuję ich chleb,taki jak zwykły ale połowę mniejszy coś ponad 4 zl kosztuje,ale jest bardzo dobry.

Też mrożę chleby .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko Graczyk, uwielbiam praktycznie wszystkie ich rodzaje chleba :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
rewelacja: chlebek ciemny, z ziarnami bez drożdży pakowany po 3 plasterki-kawałeczki cena 4,70:( piekarnia JL
byłam tam zobaczyć miody i mnie porazilo.........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
rewelacja: chlebek ciemny, z ziarnami bez drożdży pakowany po 3 plasterki-kawałeczki cena 4,70:( piekarnia JL
byłam tam zobaczyć miody i mnie porazilo.........

~mam b
2013-11-25 09:27:00

trzeba byc Kulczykiem zeby kupowac chleb za taką kasę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
my takze sami pieczemy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
chlebek oliwski z tej piekarni jest niesmaczny ,rozlatuje się przy smarowaniu ,zwykły zapychacz !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytlowy albo żytni z piekarni na kowalach "Dobrze Wypieczone" no i oczywiście ich wspaniałe , prawdziwe bułki

http://www.dobrzewypieczone.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piotr i Paweł ostatnio zmienił piekarnie i mają pyszne chlebki - np. Oliwski czy pełnoziarniste / żytnie z żurawiną ;-) są super, polecam spróbować przy okazji !
Autorskie foremki do ciastek, wykrawaczki do masy cukrowej
http://www.foremkowanie.pl
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie kupujcie broń boze w Sobowidzu .Oni rozwoza chleb w samochodach razem z myszami ,myszy skaczą po pieczywie ,kosze brudne obsr*ne przez ptaki i do tego wkladaja chleb i bulki .
Wiem co mowie bo z nimi wspolpracowalam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Możliwe... taka pseudo piekarenka to jest. Ja ostatnio tylko kupuje w Piekarni Tyrolska. Maja pare punktów w Trójmieście. Godni sprawdzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ile ci konkuręcja zapłaciła za te brednie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piekarnia Rogalik z Gdyni - chleb kaszubski i rogale - pyszne, piekarnia Raszczyk - chleb orkiszowy i bułki orkiszowe najlepsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ostatnio jem tylko chlebek żytni bez drożdży. Jest zdecydowanie najlepszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A smakuje Wam chleb bezglutenowy? Ostatnio go jadłam i był średni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam potrzeby go kupować ani robić :) Nikt z domowników nie ma celiakii ani nie podążam za modą ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój ulubiony to zdecydowanie chleb orkiszowy. Najbardziej lubię ten z AK Otrębusy który można dostać w Carrefour. Zawsze zamawiam od nich torty i ciasta i muszę przyznać, że są fenomenalne... każdy się pyta zawsze skąd takie pyszne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najbardziej lubie chlebek z AK Otrębusy, duży wybór ciemnego pieczywa ale czasami czując zapach tradycyjnego nie można się oprzeć i oczywiście kupuję :) jest przepyszny i długo może poleżeć.. chociaż raczej zawsze znika w jeden dzień :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A robicie sami chleb? Najlepszy jest taki świeżo po upieczeniu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam taki czas, że piekłam chleb. Jak Syn był malutki. Ale tylko drożdżowy, bo na zakwasie raz próbowałam i mi nie wyszedł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez nie trawię sztucznego pieczywa...Nie rozumiem, jak można to kupić...Sama robię zakupy w Piekarni Otrębus, bo mam ich blisko. Zawsze świeże i pyszne, polecam ;) Szczególnie ich wyroby cukiernicze. uwielbiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak nieoszukany to AK Otrębusy. Mam ich na Kasprzaka po sąsiedzku i uwielbiam ich wypieki ze względu na pyszny smak i świeżość. Zero sztuczności!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zdecydowanie AK otrębusy! przepyszny, bardzo ciezko mi ominac ta piekarnie na diecie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

potwierdzam :) pycha :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od jakiegoś czasu kupuję chleb robiony na zakwasie z piekarni Otrębusy :) Bardzo mi smakuje zarówno taki świeżutki, ale też na 2-3 dzień jest super ;) Dzieciaki też nie narzekają, a to aż dziwne bo zawsze białe bułki, a tutaj lekkie zaskoczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja od czasu do czasu piekę sama, w internecie jesy mnóstwo przepisów. Zrobiłam zakwas na mące żytniej i jak mnie najdzie ochota, to piekę. Ale ogólnie jem mało chleba. Jeśli kupuję, to w markecie taki pakowany pumpernikiel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten z Otrębusów smakuje jak domowy :) Świetny jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

alez nachalna reklama piekarni Otrębusy...mozę i mają pieczywo smaczne (nie miałam przyjemnosci sprobowac)-ale ta reklama az mierzi po oczach...ja piekę w domu, zytnio pszenny na zakwasie z ziarnami, czasem na zmianę smaku pszenny-drożdżowy, wszystkie piekarnie mogą się schować ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

U rodziców to domowy, ale na codzień to jeśli już wybieram pieczywo to zdecydowanie piekarnia Otrębusy. Smakowo nie ma do czego się przyczepić, a wybór taki że każdy coś dla siebie znajdzie. Ja bardziej ciemne pieczywo lubię i bez problemu tam można znaleźć czy to bułki czy chleby z różnymi nasionami - słonecznik itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Klasyczny jasny Baltonowski najlepiej jeszcze ciepły tak żeby w łapki parzyło :)
Kiedyś można było podejść pod piekarnie i dostać takiego od zaplecza, teraz niestety ciężko taki upolować :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje w eskimosie żytni na zakwasie ciepły wypierają na miejscu wszystko pyszny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakosciowo najlepsze wypieki znalazłam w piekarni Otrębusy- bardzo pyszne, świeże i w dobrych cenach rzeczy, polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

i znowoz ta reklama..:/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje glownie u szydłowskiego. Kiedys kupowalam i Pellowskiego, ale wybitnie nie lubie właściciela (wspieranie nacjonalistów i obrona pedofila Jankowskiego), wiec postanowilam glosowac portfelem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie najbardziej zasmakowały wypieki z piekarni Otrębusy. Probowałam wielu, ale te akurat najbardziej przypadły mi do gustu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co drugi wpis..reklama..chyba jednak to pieczywo w Otrębusach jest zupełnie od bani..że co chwila reklamować sie muszą w taki 'tani' sposób..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem najlepszy chlebek wypiekają w Otrębusach!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ostatnio kupiłam w piekarni otrębusy i jestem zdumiona... Mieciutki, swiezy, chyba zaczne czesciej tam kupowac: )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O co chodzi z tymi Otrębusami?!
Piekarnia Majchrowski smak pieczywa boski i tyle w temacie chleba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie zasmakował chlebek z Otrębusów. Piekarnia ogólnie sama w sobie jest super. Zawsze miła obsługa i pyszności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W mojej okolicy jest kilka dobrych piekarni ale jednak moim faworytem są Otrębusy. Muszą mieć najlepsze receptury, bo ich wypieki są naprawdę pyszne!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oj tak! Otrębusy zdecydowanie są numerem jeden. Nie rozczarowali mnie nigdy,zawsze świeżo i smacznie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chleb gruziński z ul.Grunwaldzka najlepszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Spośród takich lokalnych piekarni najlepsza dla mnie to Otrębusy :) Pyszne i zawsze świeże, rozpływające się w ustach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja sama piekę chleby na zakwasie. Są przepyszne, żaden sklepowy nie dorównuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Ja kupuje w piekarniach od dawna,a moja ulubiona to Otrębusy zdecydowanie. Mają ciekawe receptury dzięki czemu chleb jest naprawdę smaczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja lubię chlebek świeżo wypieczony jeszcze ciepły:) Taki sprzedają w piekarni Otrębusy bardzo polecam pychota
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Mi najbardziej smakuje z piekarni Otrębusy. Swoją drogą, jestem bardzo zadowolona z wypieków pochodzących z tej piekarni- zawsze świeże i w dobrych cenach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kupujecie tam jakieś wyroby cukiernicze? Bo mam urodziny córki niedługo i właśnie się zastanawiam czy wziąc u nich torcik mały :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O co wam chodzi z tymi Otrębusami? Gdzie to w ogóle jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chlebek od nich można kupić w dużych sklepach Fresh, Carrf itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja czasem właśnie kupuję. Ogólnie to te Otrębusy mają naprawdę dobre opinie jeśli chodzi o pieczywo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak cenowo z tym pieczywem od nich?? Bo widzę że spoko opinie mają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cenowo w porządku. Ogólnie te Otrębusy to nie tylko chleb czy bułki, ale i torty na zamówienie ogarniają :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najważniejsze żeby był na zakwasie - taki mi smakuje najbardziej, no i najdłużej zachowuje swoją świeżość. A co do dodatków typu ziarna, to już różnie, zwykle za każdym razem kupuję inny żeby mi się nie znudziło :) Robię zakupy w Cymesie https://www.cymespiekarnia.pl/www/ Pewnie znacie, bo kto by tych piekarni nie znał?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja ulubiona piekarnia to Otrębusy. Nie ma smaczniejszego pieczywa nigdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

do góry