Widok

Pomylki na usg !!!!!!! Chlopak czy dziewczynka?????

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam, chcialabym abyscie podzielily sie ze mna swoimi przezyciami, coraz czesciej slysze o pomylkach w zwiazku z plcia dziecka, jedna pani nawet w 8 miesiacu zostala poinformowana,ze bedzie chlopak,a urodzila dziewczynke!!!. Niestety mnie tez spotkalo male rozczarowanie, otoz w 12 tyg.(wiem,ze to troche szybko, ale lekarz tak przekonywujaco twierdzil!) dowiedzialm sie ze bedzie chlopak (baaaaaaaaaardzo chciemy chlopca, mamy juz 4 letnia coreczke), natomiast 2 pozniejsze usg wykazaly dziewczynke(jestem teraz w 5 miesiacu). Czy faktycznie to stwierdzienie w 12tyg. Bylo za szybkie???? Czy wam tez przytrafily sie takie pomylki??
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11
he, u mnie we wczesnej ciazy tez lekarz "wywróżył" z USG chłopaka, no ale później jak to stwierdził: "siusiak się wytarł" i mamy dziewczynke.

12 tydz to rzeczywiście szybko na badanie płci dzieciaczka :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
jak miałam usg w 14 tyg to lekarka powiedziała,ze jeszcze za wcześnie i nie patrzy na tym etapie na płeć. Potem na połówkowym zgadywała ale okazało się,że jej się udało:)
raczej w obu ciążach nie spotkałam się żeby lekarz mówił coś czego nie był pewien jak nie wiedział to nie mówił poprostu lub mówił że nie ma pewnosci.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozna by spytac jak to sie stalo ze lekarz ci widzial chlopaka bo ja w 15 tygodniu zrobilam usg l gin stwierdzil chlopaka podobno widzial siusiaka,ja ogolnie razem z moim mezem marzymy o dziewczynce bo juz pierwsze mamy chlopaka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolezance do konca (usg jeszcze w 9 m-cu miala) mowili, ze bedzie dziewczynka, byli z mezem bardzo niepocieszeni, bo jedna dziewczynke juz mieli, urodzil sie chlopiec, meza nie bylo przy porodzie, jak sie o tym tel. dowiedzial, to nie mogl uwierzyc, mowil, ze to nie ich dziecko, ze pewnie pomylka, a kolezanka na porodowce byla w ciezkim szoku :-)
ale oczywiscie byli baaaardzo szczesliwi z parki :-)
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi w 22tyg na usg dr Fiutowski powiedział że dziewczynka.. i mam nadzieje że będzie córcia bo to moje marzenie!! Czy ten lekarz pomylił sie u kogoś z płcią maleństwa?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
mi Fiutowski powiedział ze chłopak, poszłam po paru tygodniach do innego i potwierdził:) ale z chłopcami to zawsze jest łatwiej:)

Madzia_Mika, w jednym z wątków czytałam ze Fiutowski jest specjalistą od dziewczynek, tzn. ze większość jego pacjentem rodzi właśnie kobitki;)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie pomyłki nie było-była dziewczynka na usg i przy porodzie też:)

ale lekarz dosyć późno powiedział jaka płeć, bo nie chciał zgadywać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie na usg ok 12 tygodnia lekarz stwierdził, że widzi chłopca, ale na następnej wizycie widział z kolei dziewczynkę, potem przez kolejne badania potwierdzał, że to dziewczynka i urodziła się dziewczynka. Myślę, że niepotrzebnie powiedział mi za pierwszym razem, że widzi chłopaczka. Moim zdaniem, jeśli lekarz nie jest pewien, nie powinien mówić płci, tym bardziej na samym początku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
w pierwszej ciąży lekarz dopiero w 7 miesiącu określlił płeć.Miała być dziewczynka i urodziła się dziewczynka.
W drugiej ciąży lekarka w 6 miesiącu podejrzewała chłopca,póżniej w 8 miesiącu potwierdziła płeć.Miałbyć chłopiec i urodził się chłopiec.
Mama Maji (10 lat),Julianka (8 lat) i Marysi (5 lat)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z tym, że lekarz nie powinien gdybac na temat płci. Mój gin powiedizał, że będe miała dziewczynkę, ale by na następnej wizycie nie mówić mu co mówił wcześniej by się nie sugerował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 22tc lekarz stwierdził na 98% że córeczka.Potem tylko się potwierdzało i urodziła się córeczka.
Koleżanka miała urodzic córeczkę a pod sam koniec ciąży okazało się,że synek:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas w 22 tygodniu dziewczynka na 80%, w 33 tygodniu na 99% :)
Do końca nie mogliśmy uwierzyć, że udało się "wycelować" (bardzo chcieliśmy córeczkę, planowlaiśmy płeć) i kupowałam wszystko w kolorach neutralnych. A prof. Preis cały czas mówił do męża "...i będą dwie baby w domu, niech pan się z tym pogodzi" ;)))
"rz" - to długa historia

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
W 19 tyg chłopak na 99%.

I tak do końca-klejnoty zajmowały 3/4 ekranu:)
image

image

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi już w 12 tygodniu lekarka powiedziała, że jej wugląda na dziewczynkę i tak już zostalo do końca i się sprawdziło, a w szpitalu jak rodziłam (CC) to jak lekarze wyjęli dziecko to zanim mi powiedzieli co jest, to zapytali co miało być ;-)
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
w 12 tc, nikt mi nawet nie mial ohcoty powiedziec, a ja nawet nie interesowalam sie, w 19 tc stwoerdzono na 100% dziewczynke, bylo wszystko pieknie pokazane, wargi sromowe itp, w 22tc rowniez i w 27 rowniez. oczywiscie jest z nami juz Blanka.
image


image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie tez nikt w 12 tc nie ogladal co to moze byc, za to w 16 czy 18 chyba wyszlo ze najprawdopodobniej dziewczynka pozniej przez kilka usg (mialam co 2 tygodnie) dzidzia nie chciala pokazac az na usg 4d w 27 tc wyszlo ze chlopak. i tydzien temu tez bylo ze chlopak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W 12yc to chyba spore ryzyko pomyłki. Mi lekarz powiedział w 16tc ale i tak nie dawał za płeć ręki. Dopiero w podajże w 24 był pewnie, że w brzusiu siedzi dziewczynka. Nie pomylił się, trafił i z płcią i z wagą :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wg mnie zależy wszystko od lekarz,a jak umie czytac usg i jak sie dziecko ułoży. Dobry lekarz, jak nie jest pewny bo dzidzia jest źle ułożona to nie zgaduje po prostu informuje że nie można w tej chwili powiedziec bo niewidac po prostu- to jest wg mnie kompetentne, tak było u mnie dr grzybowski jakoś w 14 czy 15 tygodniu powiedział ,że to za wcześnie i nie widac jeszcze dlatego nie będzie zgadywał,w 17 tygodniu był pewien na 99% i wówczas mnie poinformował że córcia! Lekarze którzy zgadują wg mnie, ale to moja opinia są niekompetentni, nie powinno się tak robić jak nie ma pewności prawie 100 % nie należy w ogóle się odzywać, a jak już słyszę, że całe 9 miesięcy matka wiedziała że córka a wyszedł chłopiec to dla mnie masakra, nie należy nigdy więcej do takiego lekarza isć !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
u mnie nie bylo pomyłki czay zawahania ani razu.od 22 tyg systematycznie co miesiac ginka widziala dziewczynke na 100%.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W obu ciążach nie było pomyłki, w drugiej w 14tc lekarz powiedział że wygląda na dziewczynkę ale że nie mamy wybierać imienia bo to za szybko , więc się nie nastawialiśmy w 20tc synek pokazał się w pełnej okazałości że nie było już wątpliwości.Zresztą lekarz do którego chodzę jeżeli chodzi o płeć b.rzadko się myli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
moja lekarka z kolei mowila,ze jesli nie ma pewnosci to o płci wogóle nie mowi,bo potem rodzice moga miec pretensje w razie pomylki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi w 17tc lekarz powiedział, że na 80% jest dziewczynka, na USG połówkowym potwierdził już na 100%, że jest dziewczynka. Z tego co wiem, ten lekarz raczej się nie myli. A mała pokazała dokładnie co ma między nóżkami.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w pierwszej ciąży nie chcieliśmy wiedzieć jaka płeć, chcieliśmy mieć niespodziankę. urodziła się córeczka. w drugiej mężowi zależało, żeby wiedzieć i ginekolog na wizycie ostudził jego nadzieje na chłopaka (ja zresztą czułam że to druga baba)
ale najlepszy numer przydarzył się bratu męża. ja i bratowa męża chodziłyśmy w ciąży równolegle. oni chodzili na podobno najlepsze usg i do najlepszego specjalisty w odczytywaniu płci. do 8 m-ca mówiono im, że to chłopak i brat męża przechwalał się że spłodził SYNA. pod koniec ciąży mięli wizytę kontrolną w szpitalu u innego lekarza, który stwierdził, że na 100 % urodzi im się dziewczynka. no i moje córeczki mają kuzyneczkę :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
20 tydz. - dziewczynka (wizyta u "bardzo pewnego" dr doeringa) :) i tak zostało do końca (oboje chcieliśmy dziewczynkę)

później mała była tak ułożona dupą do dołu że ciężko było zbadać płeć :) więc jak urodziłam przez cc to zapytalam połozna która mi ja przyniosła czy to aby napewno jest dziewczynka bo uwierzyć nie mogłam :)

i fakt... 12 tydz. to chyba troche szybko na okreslenie płci...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej znajomej do końca lekarz mówił że urodzi się chłopak a na porodówce okazało się że dziewczynka! hahaha. U mnie od samego początku od 15 tygodnia chłopak. Lekarz za każdym razem pytał się czy znamy płeć.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas na początku mówili ze bedzie chłopak, jednak jak się później okazało pęmopwine nasza CÓRECZKA miała mieczy nogami
image

image

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
córeczko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
u mnie byla mowa o chlopcu w 12 tyg a teraz w 23 ze dziewczynka.. wiec chyba trzeba czekac ;)) mam 50 % na 50 % ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez dopiero teraz dowiedziałam się(na usg połówkowym) że ma być dziewczynka-jestem przeszczęśliwa i mam nadzieję że nie będzie żadnej pomyłki, bo kupuję już sukienki :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
up.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas wszystko bylo widac na polowkowym 4D, synek pokazal wszystko bardzo wyraznie, bylismy w Invikcie u dr Puzio. Potem moja lekarkam potwierdzala chlopca na kazdym usg i tak zostalo do konca ;) . Na Zaspie bylam na sali z dziewczyna (rodzilysmy w tym samym czasie i oba nasze porody naturalne skonczyly sie cesarkami), ktorej do ostatniego usg lekarz byl pewny, ze dziewczynka. Kupili same dziewczece ciuszki, wszystko zrobili na rozowo, imie tylko dla dziewczynki... urodzil sie chlopak. Ona byla w wielkim szoku, autentycznie, jakos tak bez przekonania do synka. Uwazam, ze zbyt wielkie przywiazywanie wagi do wynikow usg jest bardzo zle. My mimo 100% pewnosci 2 lekarzy, mielismy wszystko neutralne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi powiedzieli że będzie dziewczynka, chyba 23-24 tydzień to był. i się sprawdziło. byłam przeszczęśliwa, bo bardzo chciałam dziewczynę, mąż jak usłyszał płeć to był zleksza zawiedziony bo liczył na chłopca... kupowałam wszystko, dosłownie wszystko różowe. nie zakładałam nawet że mógłby się lekarz pomylić. dopiero na porodówce, gdy młoda była dosłownie w drodze ogarniało mnie przerażenie, co to będzie jak jednak będzie chłopak... ale jednak się udało i mamy cudną córeczkę :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja gin niechciala mowic co bedzie bo nie byla pewna.dostalam skierowanie do Fiutowskiego i on powiedzial,ze bedzie chlopak i jest chlopak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ej, to chyba pierwszy chłopak Fiutowskiego ;-)
"rz" - to długa historia

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo proszę o podanie tej cudownej recepty na dziewdzynkę. Pozdrawiam joaśka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na dziewczynkę to myśmy zaopatrzyli się wtesty owu i jak na teście pokazała się druga tak samo wyraźna krecha to już stop, bo według tych testów to oznacza,że owu się zbliża jak dwie krechy są identyczne, no i wyszło:) jest dziewczynka. Na chłopca to trzeba działać jak się te dwie krechy pojawią ponoć:) to by się u nas też zgadzało, choć krystianka nie robiliśmy z testami ale napewno w owu i po:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
oczywiście to było tak bez jakiegoś zawzięcia bo normalnie to ponoć trzeba zacząć od 5 dni przed planowaną owu i skracać w miarę jak nic nie wychodzi ten dystans, zakończyć na 2 dniach przed, a myśmy od razu 2 dni przed bo to nie było tak za wszelką cenę:) tylko miało być zwiększenie prawdopodobieństwa
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo dziękuje za radę, a może pamiętasz, w którym dniu cyklu zakończyliście starania o dziewczynkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja dowiedziałam sie również na usg połówkowym ze ma byc dziewczynka a teraz jestem w 34 tygodniu ciąży i najprawdopodobniej ma byc chłopiec:)więć nie ma co sie spieszyc z zakupami:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej moge wiedziec jak "zaplanowaliscie"plec bo ja tez to robilam i mi nie poszlo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej się nie myli, mówi jeśli jest pewny. Mam już córkę prowadzoną u niego a teraz czekam na chłopca, szukał bardzo dokładnie dowodu na usg aż znalazł "kropkę nad i" ;-) Faktycznie mówi zawsze że jest specjalistą od dziewczynek ;-) Moja siostra ma dwójkę dzieci - parkę, za każdym razem dobrze jej powiedział. Mojej koleżance również.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas do 27 tc Gabryś był Majeczką :P nawet mamy to na zdjęciach :P a później raptem wyrósł Mu siusiak :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w 37 tygodniu lekarz zmienil zdanie z dziewczynki na chlopca ;) Wczesniej chyba z 6 lekarzy powiedzialo mi ze dziewczynka, a tu niespodzianka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
joaśka to był u mnie 13 dzień, owu była 15-ego:)Poprostu testowałam sobie wieczorem codziennie i jak zobaczyłam 2 krechy to wstrzymanie, takie same wyrażne tylko muszą być, bo jak jedna słabsza to o niczym nie świadczy- to był 14 dzień czyli owu dzień później, bo te testy pokazują nie sam moment tylko jak rośnie hormon przed gdzieś 12 godzin u mnie to jeszcze były na potwierdzenie bóle owulacyjne następnego dnia, więc na pewno owu była 15 dnia właśnie. Według tej teori jednak to 2 dni jest na granicy, bo plemniczki co robią chłopców też jakiś wytrwały się może trafić, niby lepiej 3 dni przed owu ale wtedy to sobie można długo czekać i nic. Tylko wioadomo,ze są wyjątki a to tylko zwiększa szanse.
Zawsze można spróbować....
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi od poczatku mówili ,że dziewczynka no i panna sie urodziła:-)ale mojej koleżance cały czas mówili że dziewczynka nawet w dniu porodu jak robili usg no a po paru godzinach urodził sie chłopiec:-)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo, bardzo dziękuję życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak... u nas 3 dni przed owu wyszedł chłopak... a miała być dziewczynka, bo synka mamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej ciąży lekarz w 6 miesiącu mówił że na 150 % duża dziewczynka....... wzięłam poprawkę i nie nastawiałam się za bardzo ,urodził się chłopak :),w drugiej ciąży każdy mi mówił że będzie chłopak bo na buzi wyładniałam ,lekarka w 7 miesiącu mówiła że na 80 % dziewczyna i jest dziewczyna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam w 14 tygodniu lekarz powiedziała, że to będzie dziewczynka, bo ma bułeczkę :) mąż niby też tak widział :P
w 18 tygodniu lekarz powiedział, że chłopak, sama widziałam siusiaka.
w 22 tygodniu jeszcze inny lekarz mówił, że widzi raz chłopca raz dziewczynkę :D
w 24 tygodniu inny lekarz powiedział, że chłopak ;)
także wszystko zależy na jakiego lekarza się trafi i jaki ma "punkt widzenia"

póki co czekamy na kolejne USG.
a na to kto nam wyjdzie przy porodzie, musimy jeszcze poczekać :)

my pokoiku nie robimy stricte pod chłopca czy dziewczynkę. nie chcemy żeby potem maluch miał traumę :P pokoik będzie biało beżowy w elementami zielonego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam gin powiedziala chyba dopiero w 7 miesiacu, ze bedzie chłopak, wcześniej pępowina była między nóżkami i nie było widać. A w 9 miesiacu okazało się, że jednak dziewczynka, przed samym końcem ;) Dobrze że wszystko kupowałam unisex, bo nie wierzyłam w tą "przepowiednię" o chłopcu, hehe ;)

Zastanawiam się jak to jest, te aparaty USG "widzą" jakieś aorty, części mózgu, części serduszka, nawet jakąś kropeczkę na serduszku, a nie mogą zobaczyć penisa?!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Maksiu do 38 tyg był Zuzią wszystko na dziewczynkę pokój w kotki i serduszka białe łóżeczko no wszystko w tym dniu wylądowałam a 3 dni na patologii i tam pan dr pokazał mi wielkie jajka mojego synka dobrze ze miałam komu posprzedawac rzeczy :)
za to z Poli juz w 14 tyg powiedziano mi ze dziewczynka :) z potwierdzeniem na filmie :) ale dopiero jak 3 innny lekarz mi potwierdził uwieżyłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam lekarz w 14tc (I ciąża) powiedziała że synuś i był synuś:) Ale małego zaganiacza było widać :D
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
12 tydzien to stanowczo za wczesnie, nawet jak na super sprzet, bo siusiaka po prostu jeszcze nie ma! lekarzowi pomylil sie siusiak z pepowina. najwczesniej po 14 tyugoniu, a na 100% na polowkowym.

wiele zalezy od sprzetu i wiedzy lekarza. jesli ktos ocenia plec tylko na podstawie obecnosci siusiaka, to sie moze przejechac... plec okresla sie glownie na podstawie obecnosci moszny lub warg sromowych - ale do tego potrzeba i wiedzy i umiejetnosci. czasem malo doswiadczony lekarz moze pomylic siusiaka z pepowina... ale pepowina jest 3 naczyniowa i dlatego dobry lekarz ja odrozni od siusiaka... siusiak ma tez inny ksztalt (strzalkowaty).

dla pewnosci warto tez isc do dwoch lekarzy. u nas plec byla w obu ciazach stwierdzona przez lekarza prowadzacego a potwierdzona przez lekarza robiacego polowkowe.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi robiła usg w 5 tyg. i na nastepnym usg powiedziała,że chłopak bo widać antenke nie pamietam uz ktory to dokładnie tydzien byl ale dosyć szybko no i każde nastepne usg potwierdzało że to chłopak nie tylko na usg u mojej lekarki ale u innych też no i był chłopak.Moja siostra chodziła do fiutkowskiego i wróżył jej dziewczynke a był chłopak.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
siusiaka może też z ogonem pomylić, dopiero w 3 miesiacu ten ogonek znika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Identycznie jak teraz u mnie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Identycznie jak teraz u mnie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my w 12 tygodniu dowiedzielismy sie, ze prawdopodobnie bedzie chlopiec i... Młody skonczyl niedawno 4 miesiace :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas dr. Fiutowski (który ponoć nigdy się nie myli - opinia innego lekarza) w 14tyg. zobaczył Dziewczynkę i jest dziewczynka :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja siostra u fiutkowskiego badana była w 98r. był gorszy sprzęt ale w drugiej ciąży była u innego lekarza i też na przemian mówił raz chłopak raz dziewczynka no i znow był chłopak to było w 2008
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moja kuzynka urodziła 6 kwietnia synka,który całą ciążę był 100%dziewczynką:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam ja jak byłam w pierwszej ciąży 1999r. To do siebie nią porodu była dziewczynka a urodziłam syna, następne ciąże mnie nie interesowały grunt że zdrowe urodziłam jeszcze 2je chłopców, teraz jestem w33tyg. Ciąży dzisiaj robiłam USG i lekarz powiedział że syn ale mi to jakoś nie pasuje i idę do innego lekarza na Usg o potwierdzenie. Dla mnie ważne że będzie zdrowe. Ale jak zapytałam lekarza czy jest pewny to powiedział że pomyłki istnieją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas 12 tydzień była dziewczynka teraz 21 tc chłopak jutro mam 3 usg (25 tc) i jestem ciekawa co pokaże.
Wszystkie usg robione u dr. Olszewskiej i wydawało mi sie że na dobrym sprzęcie.
Teraz zgłupiałam i czekam do porodu ;)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zeby upewnic sie co do plci, warto isc do innego lekarza - nie mowiac co powiedzial lekarz prowadzacy ciaze :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi lekarz powiedział, ze na poczatku (tak do 16 tyg) wargi sromowe "świecą" na usg podobnie jak moszna, bardzo łatwo o pomyłkę.
Dokładniej widać ok. 20 tygodnia, ale też wszystko zależy od ułożenia dzidziusia.

Sąsiadce w przypadku obu córek mówili że są chłopcy.
Mi do 9 m-ca mówili, ze "raczej chłopak", a urodziła się dziewczynka :)
Teraz 3 lekarzy potwierdziło chłopca, wiec chyba bedzie chłopiec :)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 20, 28 i 32 tc różni lekarze, na różnych sprzętach widzieli dziewczynkę, wiec mam nadzieje, ze sie nie pomylili :) A co sie urodzi, to sie okaze za kilka tygodni :)
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas w 20 tyg był widoczny chłopak,w 26 tyg,32 też,3 dni przed porodem (w szpitalu) też widzieli chłopaka a urodziła nam się dziewczynka :) Całkiem niedawno bo w październiku 2011
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy komus sie pomylil dr Stencel?????? Wydaje mi sie ze on jest super specjalista od USG.
pzdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w 12 tc dowiedzieliśmy się, że będzie dziewczynka i urodziła się córeczka, ale lekarka od razu mówiła, że w 16 tc potwierdzimy na 100% jeśli dzidzia pozwoli:)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
21 maja na świat przyszla moja kochana córeczka takze u nas USG/lekarze sie nie pomylili ;)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie tez sie nie pomylili, mowili dziewczynka i tak jest :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Eveline22, szok! :) A dostaliście jakieś zdjęcia na potwierdzenie "siusiaka"? :)
U nas córka od początku była chłopcem, aż w 36tyg na usg w szpitalu stwierdzono, że to na bank dziewczynka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na dana chwile założone jest , że będzie synek aczkolwiek już dwa razy była opcja dziewczynki bo maleństwo akurat zawsze na usg ściska uda ,że nie można nic zobaczyć ;
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie doktor grzybowski w 16 tygodniu powiedział, że na 90% dziewczynka ale mam jeszcze nie kupować wszystkiego różowego, na połówkowym potwierdził na 100%, na kolejnych potwierdzał jeszcze na moją prośbę bo nie mogłam uwierzyć :P
no i dziewczynka jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja lekarka powiedziała mi, ze ona nigdy się jeszcze nie pomyliła przy stwierdzeniu płci :) Ale były sytuacje, ze do końca nie mówiła, co się urodzi, nawet jak ja o to proszono, bo nie była pewna. Nie wiem czy tak było rzeczywiście, czy to taka reklama. Mnie na takiej reklamie nie zależało, by nie chciałam wiedzieć, co urodzę. Zawsze chciałam niespodziankę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej ciąży w 13 tygodniu lekarz powiedział "ooo, jak pięknie widać płeć" a ja widziałam czarny ekran "widzi pani te trzy kropki?" faktycznie były trzy białe maleńkie kropki "to dziewczynka" i tak juz zostało :) w drugiej ciąży w 13 tygodniu dr zobaczył chłopaka (dr Adamski badał mnie na IP na klinicznej) i tak zostało, w trzeciej w 14 tygodniu objawiła się dziewczynka i jest Zuzka. Moje dzieci to ekshibicjoniści w brzuchu były :) Teraz jestem w 12tc, w czwartek mam usg ale raczej nie nastawiam się, że coś uda się dojrzeć :)
Zosia 02.07.2009r. Szymon *10.07.2011r. Zuzia 18.08.2012r.image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi super specjalista powiedział w 12 tyg ze dziewczyna na 80% dziś inny ze chłopiec raczej a potem ze w sumie to tak sie kręci ze nie wie. Chyba poczekam do polowkowego bo aż śie boje ze będzie facet w sukienkach od babci chodzil
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz powiedział mi, że częściej zdarzają się pomyłki takie, że widać chłopaka, a rodzi się dziewczynka. Jeśli lekarz widzi, że babeczka, to raczej można się nastawiać, że babeczka. :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
a w wątkach tegorocznych były pomyłki tylko w drugą stronę, że stwierdzili dziewczynki, a one okazały się chłopakami.
Nam lekarz też mówił, że częściej pomyłki są w drugą stronę (bo jak widać pisiorka i jajeczka, to się nie zrobi z tego dziewuszka)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mam zdj gdzie widać wargi sromowe także mam nadzieje ze pomyłki nie będzie :)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poprawność usg zależy od wielu czynników, m.in:
- od lekarza, jego doświadczenia
- sprzetu usg
- ułożenia dziecka


Pierwsza ciąża, 22 tydz - syn - potwierdzone
Druga ciąża 13 tydz - syn - potwierdzone
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w 9 tyg lekarz 'wywróżył' synka, potem na targach na amber expo (12-13 tydzień) pani od usg potwierdziła synka (dokładny dowód widzieliśmy na usg :P) i tak ciągnęło się całą ciąże (jeden lekarz, widział wargi sromowe, nie wiem gdzie :P) i jest synek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie w 12tc prawopodobnie chlopczyk ale lekarz reki by nie dał, później w polowkowym nie bylo widac bo pepowina zaslaniala i zle ulozony....teraz 30 tc chlopczyk bo worek mosznowy widziala lekarka ...na moje pytanie czy siusiaka tez...to powiedziala ze nie ale to napewno byla moszna chociaz zdarzają sie pomylki bo moga to byc bardzo nabrzmiale wargi sromowe....ale ja juz nie wierze ze bedzie malutka....musze sie przygotowac na 3 syna....trochę żal. ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
W pierwszej ciąży lekarz w 12 tygodniu spytał czy chcemy poznać płeć, bo dziecko było idealnie ułożone i wszystko było widać jak na dłoni ;-) na 99 % miał być syn - i jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie w 12 tygodniu lekarka widziala syna - reke dawala sobie uciac.. w 40 tygodniu urodzila sie coreczka :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nam zależało na dziewczynce gdyż u męża w rodzinie same chłopaki sie rodzą, poszliśmy na usg (ok15 tydzień), lekarz tak patrzy na monitor i pyta co ma być a my że dziewczynka a on na to że w takim razie jest dziewczynka na 70%, my wielka radość ale patrzę na lekarza a jemu oczy wyszły na wierzch, mina mu zrzedła i mowi " bardzo Państwa przepraszam ale tu jest chłopak" :) a ja -jak chłopak??? On na to- "widze jajka", na 90% chłopak.
Ja - jakie jajka panie doktorze !!! A on no że mu przykro ale chłopak bedzie :)
Wracalismy z usg w ciszy i zastanawialiśmy sie jak powiedzieć babci że bedzie kolejny wnuk :) hihi ale przecież ja od zawsze chciałam mieć syna !!! Teraz jest moim oczkiem w głowie (20mc) i nie wyobrażam sobie mieć córki, mało tego za pare mc planujemy z mężem starać sie o drugie i też chce synka !!! :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczynki "widać" wcześniej, narządy rozrodcze męskie, zewnętrzne uwidaczniają się później, wiem,że niektórzy lekarze w 12 tc stwiedzaja plec,ale to stanowczo za wcześnie, bo wargi sromowe na tym etapie mogą być ta duże,że brane sa za narządy rozrodcze męski. Książkowo nie podaje się płci dziecka przed 20tc. a na pewno nie powinno się dawac 100% pewności co do płci. Mam 3 ginekologów w rodzinie i wszyscy twierdza,że to50%szans i jak pacjentka bardzo chce w 12tc wiedzieć to mówia,ale to jak wróżenie z fusów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co ja wiem to właśnie chłopcy ujawniają się na usg wcześniej ;) nam w 11 tygodniu gin zasugerował chłopca a w 12 tygodniu inny gin powiedział, że chłopak na bank. Urodził się chłopak ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każda dzidzia na początku ma siusiaka i dopiero z czasem przekształca się to w łechtaczkę albo zostaje siusiak. Tak wiec łatwiej stwierdzić dziewczynkę :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
u mnie na połówkowym usg lekarz widział dziewczynkę, potem już maleństwo się nie chciało pokazać - przy porodzie okazało się że urodziłam wymarzonego chłopca - dziewczynkę już mam :) dodam jeszcze ze przez całą ciąże jadłam na słodko- i tylko moja mama nie traciła nadziei na wnuczka :) dodam tylko, że urodziłam we wrześniu tego roku więc pomyłki się zdarzają:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale ułożony był pośladkami. W 12 tc nie powinno się w ogóle patrzeć na płeć, to zdecydowanie za szybko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w 12 tygodniu gin zasugerowała chłopca, teraz w 16 tygodniu było bardzo źle ułożone ale raczej wskazywało na dziewczynkę. Z niecierpliwością czekam połówkowego może w końcu się ujawni:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi na usg w 13tc lekarz prawidłowo wskazał płeć, zarówno z synkiem (był na 90% pewny) jak i córeczka (tutaj tylko zasugerował) i sprawdziło się :) ale to dobry lekarz jest:)
[img]image[/img][img]image[/img]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie też w 13 tyg powiedział, że chłopak i do teraz 30tc się utrzymuje :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

do góry