Widok

Posiłki w pracy w gastronomii

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś się orientuje jak to prawnie wygląda ?? czy pracodawca ma obowiązek zapewnieniu posiłku pracownikowi pracującemu w ciągu dnia 12-13godzin??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh chyba prywaciarzowi nie bardzo moga to nakazac:)ja w kazdym badz razie nie mialam jedynie co to placilam polowe ceny za posilek kazdy a nawet nie wszystko mozna bylo zamowic. Nawet glupiej zupy nie dali za free no ale tak to juz jest jedno daja inni nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama jest kucharka w szkolnej stolowce i musi placic za obiad ponad 120zl miesiecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W restauracji w której pracowałam (2 na 2 wolne po 12-....h)wykupowało się tzw."tickety" jeden za 3,5 zł i za taki "ticket" kupowałaś obiad chyba że chciałaś więcej to nawet dwa zcasami "krzyczeli" nie raz na obiad było takie g.... że szkoda było "ticketa".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasami ,przepraszam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dz.U.96.60.279

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 28 maja 1996 r.
w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów.
(Dz. U. z dnia 30 maja 1996 r.)

Na podstawie art. 232 Kodeksu pracy zarządza się, co następuje:
§ 1. Pracodawca zapewnia pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych nieodpłatnie:
1) posiłki wydawane ze względów profilaktycznych, zwane dalej "posiłkami", w formie jednego dania gorącego, z zastrzeżeniem § 2 ust. 2,
2) napoje, których rodzaj i temperatura powinny być dostosowane do warunków wykonywania pracy.
§ 2. 1. Posiłki powinny zawierać około 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek oraz posiadać wartość kaloryczną około 1000 kcal.
2. Jeżeli pracodawca nie ma możliwości wydawania posiłków ze względu na rodzaj wykonywanej przez pracownika pracy lub ze względów organizacyjnych, może zapewnić w czasie pracy:
1) korzystanie z takich posiłków w punktach gastronomicznych,
2) przyrządzanie posiłków przez pracownika we własnym zakresie z otrzymanych produktów.
§ 3. 1. Pracodawca zapewnia posiłki pracownikom wykonującym prace:
1) związane z wysiłkiem fizycznym, powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 2000 kcal (8375 kJ) u mężczyzn i powyżej 1100 kcal (4605 kJ) u kobiet,
2) związane z wysiłkiem fizycznym, powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet, wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych, w których ze względów technologicznych utrzymuje się stale temperatura poniżej 10oC lub wskaźnik obciążenia termicznego (WBGT) wynosi powyżej 25oC,
3) związane z wysiłkiem fizycznym, powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet, wykonywane na otwartej przestrzeni w okresie zimowym; za okres zimowy uważa się okres od dnia 1 listopada do dnia 31 marca,
4) pod ziemią.
2. Pracodawca zapewnia posiłki pracownikom zatrudnionym przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i innych zdarzeń losowych.
§ 4. 1. Pracodawca zapewnia napoje pracownikom zatrudnionym:
1) w warunkach gorącego mikroklimatu, charakteryzującego się wartością wskaźnika obciążenia termicznego (WBGT) powyżej 25oC,
2) w warunkach mikroklimatu zimnego, charakteryzującego się wartością wskaźnika siły chłodzącej powietrza (WCI) powyżej 1000,
3) przy pracach na otwartej przestrzeni przy temperaturze otoczenia poniżej 10oC lub powyżej 25oC,
4) przy pracach związanych z wysiłkiem fizycznym, powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet,
5) na stanowiskach pracy, na których temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28oC.
2. Pracodawca zapewnia pracownikom napoje w ilości zaspokajającej potrzeby pracowników, odpowiednio zimne lub gorące w zależności od warunków wykonywania pracy, a w przypadku określonym w ust. 1 pkt 1 - napoje wzbogacone w sole mineralne i witaminy.
§ 5. Stanowiska pracy, na których zatrudnieni pracownicy powinni otrzymywać posiłki i napoje, oraz szczegółowe zasady ich wydawania, a także warunki uzasadniające zapewnienie posiłków w sposób, o którym mowa w § 2 ust. 2, ustala pracodawca w porozumieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi, a jeżeli u danego pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa - pracodawca po uzyskaniu opinii przedstawicieli pracowników.
§ 6. 1. Posiłki i napoje wydawane są pracownikom w dniach wykonywania prac uzasadniających ich wydawanie.
2. Posiłki powinny być wydawane w czasie regulaminowych przerw w pracy, w zasadzie po 3-4 godzinach pracy.
3. Napoje powinny być dostępne dla pracowników w ciągu całej zmiany roboczej.
§ 7. Pracodawca powinien zapewnić zachowanie odpowiednich warunków higienicznosanitarnych przygotowywania oraz spożywania posiłków i napojów.
§ 8. Pracownikom nie przysługuje ekwiwalent pieniężny za posiłki i napoje.
§ 9. Traci moc uchwała nr 134 Rady Ministrów z dnia 8 października 1984 r. w sprawie zasad wydawania posiłków profilaktycznych i regeneracyjnych wzmacniających pracownikom zatrudnionym w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych (Monitor Polski Nr 25, poz. 168).
§ 10. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 2 czerwca 1996 r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby jeszcze wszędzie przestrzegano tych paragrafow to by był miło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, Kamila. Nie mogłam tego odnaleźć. Skoro są takie przepisy to samemu trzeba walczyć by to przestrzegano.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracowałam jako kelnerka w 2 restauracjach i w każdej z nich mogłam jeść wszystko na co miałam ochotę za free, jedynie alkohol po pracy czy w wolne dni był płatny 50%.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pracuję w bufecie i tam mogę jeść na co mam ochotę :)

W ostatniej pracy mogłam kupić za 50% więc przynosiłam drzewo do lasu czyli kanapki :):):)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe czy właściciel wiedział o tym, że każdy jadł co chciał za free ;D
i czy te restauracje dalej działają :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam w porządku szefa, jednak pracując u niego jako kierowca w restauracji/pizzeri płaci mi 11 zł na rękę bez żadnej umowy i to w 2021 roku, posiłek jest darmowy i wręcz tryskam optymizmem biorąc to wszystko do kupy. Oczywiście wiem, że to co jem zostało wymacane paluchami, było dotykane bez rękawiczek i umytych rąk a czasem lizane (głównie sosy). Zero BHP, zero komunikacji i ogólnego ładu i porządku. Są gastronomie i takie i takie. Tą o dziwo klienci chwalą, bo nie wiedzą co dzieje się w kuchni. Jedzenie stosunkowo dobre, choć jest naj***** przypraw, soli i sztucznych polepszaczy smaku.
Jako kierowca jeżdzę samochodami po 500 zł nadających się tak naprawdę na złom gdyby nie znalazły nabywcy, bez przeglądu, bez sprawnych czy to lusterek, czy hamulców czy nawet klaksonu. Właściciel super, ale warunki poniżej krytyki i ludzkiej godności.
Oczywiście opuszczam ten lokal, jednak świadomość, żę za fasadą ładnej sali, dość przyzwoitego w smaku jedzenia kryje się takie drugie dno karze mi uważniej patrzeć na restauracje, które odwiedzam. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (34 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

do góry