Widok

Poszukuje łatwego przepisu na sernik

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
jak wyżej szukam w necie ale jakieś takie niecikawe prosze osprawdzony przpis bo to bedzie mój pierszy raz już kupiłam ser w wiaderku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdybys nie znalazla a ser stracilby date to polecam: http://www.wielkiezarcie.com/recipe23887.html
zawsze wychodzi

poszukaj w necie przepisu na sernik z rosa, tez zawsze wychodzi:-)

ale to amerykanskie zrob koniecznie,

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robie zawsze ten i wychodzi http://kulinarnyblogwiedzmowy.blox.pl/2008/02/Baskowy-sernik-latwy-szybki-pyszny-i-zawsze.html
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sernik z rosą POLECAM :)

http://blogani.blox.pl/2009/06/SERNIK-Z-ROSA.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki zrobie ten z rosa wyglada superancko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale smakowicie wygląda ten z rosą- takiego smaka mi narobiłyście, że chyba jutro też upiekę:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jutro rano wystartuje zobaczymy czy mi wyjdzie eh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
paulina123 już chyba wszystkie przepisy na sernik z rosą wypróbowałam z internetu ale właśnie ten jest najlepszy i zawsze wychodzi taki puszysty, rozpływa się w ustach :) daj znać jak wyszedł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok dam znac jeszcze raz dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam blog dorotus http://mojewypieki.blox.pl/html,jak narazie wyprobowalam pare przepisow ale o dziwo wszystko wyszlo:P
image
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fasole świetna stronka na pewno z niej skorzystam nie raz, a tak z ciekawości to jakie pyszności piekłaś z tej cudownej stronki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
robilam pare razy sernik z dulce de leche,czyli nasza masa krowkowa i za kazdym razem wszystko wyszlo ok,a ja z pieczeniem to niewiele mam wspolnego:P robilam rowniez sernik na zimno z toblerone,rewelacja,najlepsze jest to,ze biorac przepis od dorotki mam pewnosc,ze wszystko mi wyjdzie,w niedlugim czasie mam zamiar zrobic tarte z masa budyniowa,tak mnie kusi:P
image
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam glupie pytanie czy w tym przepisie z rosa dodaje sie gotowy budyn czy tylko w proszku stoje w miejscu i nie chce popsuc poratujcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodaj budyń w proszku ;) nie gotuj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzikie jestem poczatkujacA KUCHARKA I wole sie spytac mam nadzieje ze mnie zrozumiecie ide dalej do roboty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sernik gotowy stygnie ale u mnie nie obyło by sie bez wpadek ;( troche beza sie spiekła i ciekawe czy ciasto mi nie wypłynie jak otworze forme eh rzadna ze mnie kuchara
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rosa sie nie pojawila eh co zrobilam zle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od kilku lat robimy sernik z pianką ;) ale nie wiedziałam, że to sernik z rosą ;)




polecam sernik z bitą śmietaną :] póki co obrzydło mi pieczenie biszkoptów ;) ale przez kilka tygodni robiłam ten sernik 2-3 razy w tygodniu ;)


przepis na biszkopt w oryginale jest inny :P ja zawsze robiłam biszkopt wg przepisu Martek :) http://forum.trojmiasto.pl/Specjalnie-dla-AgusiaGda-Super-przepis-na-biszkopt-t138888,1,16.html?hl=biszkopt#hl




kopiuję przepis na sernik :]




***** SERNIK NA BISZKOPCIE Z BITĄ ŚMIETANĄ *****

Biszkopt z 4 żółtek, 4 łyżek mąki, łyżki cukru, proszku do pieczenia

Ma być cienki placek biszkoptowy


Na dużą blachę – 1 kg twarogu w wiaderku i do 0,5 litra śmietany kremówki koniecznie 36 % bo te z niższym procentem się nie ubijają

Śmietanę ubić a do niej dodać 2 łyżki cukru
Do ubitej śmietany dodawać twaróg i ubijać dalej.
4 pełne łyżeczki żelatyny rozpuścić w niewielkiej ilości wody - wrzątku, po ostudzeniu dodać troszkę masy żeby nie było grudek a później żelatynę wrzucić do reszty masy .

Pół słoika dżemu wiśniowego wysmarować na biszkopt, na to połowa masy, na masę biszkopty wiśniowe (duża paczka z Biedronki idealnie pasuje do dużej blachy). Na delicje resztę słoiczka dżemu i na koniec znów masa .
Zwieńczeniem jest polewa czekoladowa dla ozdoby .

Zamiast blachy można zrobić tortownice :
Tu potrzeba mniej twarogu wystarczy 0,5 kg wiaderka i normalna paczka delicji, do masy dodać tylko 2 łyżeczki żelatyny zamiast czterech(w upalne dni dawałam 3 łyżeczki).

Smacznego :))))))))



Ja zrobiłam biszkopt z przepisu Martek :) w tortownicy :) i ser+bita śmietana z połowy ;)
dochodzę do wniosku, że lepsza jest wersja z drugą warstwa biszkoptu zamiast delicji(tak jadłam u Teściowej - bo akurat nie miała delicji)
następnym razem tak właśnie zrobię :)

i na połowę masy dałam dzisiaj 3 łyżeczki żelatyny - sernik trzymał się dzielnie przez cały dzień bez lodówki!!! w tym jakieś 30 minut jazdy autem w południe ;)





(po pierwszym razie z delicjami później robiłam tylko i wyłącznie z drugą warstwą biszkoptu zamiast delicji)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jeszcze znalazłam w innym wątku przepis na mój ulubiony sernik ;) (niby ten z rosą ale składu nie porównywałam)



moja Mama używa albo twarogu z wiaderek :) albo wiejskiego :) (całkowicie inny smak ciasta!)



oto przepis na mój ulubiony sernik :))))


(sernik mojego Wujka)

ciasto:
2 1/2 szkl. mąki + 1/2 szkl. krupczatki
3 żółtka
1/2 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
3/4 kostki margaryny
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
zapach

wszystko zagnieść i wyłożyć na dużą blachę


masa:
1kg twarogu z wiaderka(!) - najlepszy Biedronkowy albo President śmietankowy :)
3 jajka ---> 2 żółtka i 1 całe (jeśli malutkie to 3 żółtka i 1 całe)
1/2szkl. cukru
1/2 szkl. oleju
1 budyń waniliowy bez cukru
2 szkl. mleka
sok z 1 cytryny

wszystko zmiksować i wylać na ciasto, piec 45 minut w 180 stopniach :)

wyjąć na chwilę i wyłożyć ubitą na sztywno pianę z białek (5 lub 6 w zależności od wielkości jajek + 1/2 szklanki cukru)

piec jeszcze 15 minut.



zimny sernik można polać polewą czekoladową (ale tylko takie esy floresy ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jejku Agusia ale smaka narobiłaś :)))


paulina jak ja robilam pierwszy raz sernik to skorzystalam z dr. Oetekera ( czy jak sie to pisze ;) ) tn z pudełka "Sernik królewski" i nie ma bata musi wyjść :)

a ciasto z rosą czy też z pianka o ktorym piszecie to ja znam z kolei pod nazwą "Łzy prezydenta".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sernik jako tako wyszedł już nawet smakowałam nastepnym razem spróbuje AGI przepisu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam taki :P :

Sernik z brzoskwiniami.
CIASTO SPÓD KRUCHY :
3 szklanki mąki krupczatki
1 Kasia
3 łyżki cukru
5 żółtek
3 łyżeczki proszku do pieczenia

Wyrobić ciasto, oddzielić 3 / 4 wyrobionego ciasta i rozłożyć na blache,1 / 4 ciasta wsadzić do zamrażalnika.

MASA SEROWA
0,5 kg sera (lub 2 serki waniliowe Maćkowy)
1 jajko całe
0,5 kostki masła
1 budyń śmietankowy w proszku
pół szklanki cukru pudru
1 puszka brzoskwiń

(ja dodaje jeszcze cukier waniliowy)

Piana z 5 białek z dodatkiem 1 szklanki cukru

WYKOANANIE:
Twaróg, jajka, budyń, cukier, masło dobrze utrzeć i ułożyć na surowym cieście na blaszce.
Na masę serową ułożyć odsączone i pokrojone brzoskwinie, a na nie ubitą pianę.
Na wierzch zetrzeć przez tarkę schłodzone ciasto.
Piec 180 C , 40 min
Do ubijanej piany można dodać cukier waniliowy wg uznania(ja nie dodaje)


pyyyyyyyycha :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

do góry