Widok

Poziom Betahcg

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zrobiłam dzisiaj betę wynik 1067 ostatnią miesiączkę miałam 31.12.2017
Czy wynik jest prawidłowy? Obawiam się ciąży pozamacicznej bo lekarz wczoraj nie widział pęcherzyka ciążowego ( wydaje mi się że za wcześnie ale może się mylę?) Mówił że jak wynik będzie ponad 1000 mam do lekarza, dodatkowo boli mnie brzuch z lewej strony jakby to był jajnik.
Miałyście podobne objawy? Ja sama odchodzę od zmysłów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno za wcześnie nie wiadomo kiedy była owulacja a nawet jakbyś miała idealne cykle 28 dniowe to byłoby za wcześnie. Mi jak poszłam po teście ( w dniu w którym powinnam mieć okres) to nawet lekarz usg nie robił bo powiedział że nic nie będzie widać odczekaj dwa tygodnie. Bóle brzucha normalne na początku ciąży i często boli ten jajnik z którego było jajeczkowanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem po poronieniu dlatego nie mogę zachować spokoju, też tak myślałam że boli z tej strony bo z tego jajnika była owulacja, ale lekarz mówił że jak beta będzie ponad 1000 od razu mam przyjść...niby jest minimalnie więcej ale ja i tak odchodzę od zmysłów.
Boję się okrutnie. Jeszcze dodatkowo na tym USG lekarz nie widział lewego jajnika, tego który mnie boli :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powtórz betę pojutrze. To podstawa, żeby zobaczyć jak wzrasta. To, że lekarz nie widział jeszcze pęcherzyka, to raczej normalne, bo jeszcze za wcześnie. U mnie po miesiącu + 2 dni od ostatniej miesiączki lekarz nie zobaczył zupełnie nic, a 5 dni później był już pęcherzyk widoczny. Niestety to czekanie na początku jest chyba najgorsze, ale inaczej się nie da.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekać bym mogła, tym bólem też bym tak się nie przejmowała ale lekarz powiedział o tym wyniku i mnie totalnie zbił. Jutro mam iść do innego lekarza nie wiem co to zmieni, ale może coś się wyjaśni. I chce zrobić betę w sobotę ale też boję się że nie będzie dobrze wzrastać. Mam straszny mętlik w głowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem Cię. Też jestem po stracie ciąży i znam tą obsesję, od której można naprawdę zwariować... Strach wstać z łózka, pójść do łazienki i nie myśli się o niczym innym, a każde zakłucie w brzuchu podkręca to jeszcze bardziej. Nie będę Ci mówić żadnych farmazonów, że nie masz na to wpływu i musisz się wziąć w garść, bo doskonale to wszystko wiesz. Będę po prostu trzymać kciuki i życzę Ci powodzenia i jak najwięcej spokoju. Być może spotkamy się razem na porodówce :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Życzę tego Tobie i sobie. Do jutra jakoś muszę wytrzymać, jeszcze jak czytam opinie o lekarce do której mam iść to mną wzdryga. Głównie chodzi mi o to żeby powiedziała mi czy beta jest w porządku bo mój lekarz powiedział że jak będzie powyżej 1000 od razu mam przyjść. Bo po dwóch dniach raczej pęcherzyk się nie pojawi tym bardziej, że mnie boli z tej jednej strony... I jak tu nie zwariować? :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmartwiona, ale co Ci ma lekarka powiedzieć na podstawie jednej bety?
Po pierwsze - to musisz przestać panikować :) Wiem, że to trudne.
Po drugie - co do zasady betę powtarzamy po 48h i spawdzamy przyrost. W sieci dużo kalkulatorów.
Po trzecie - wiele zależy od tego kiedy miałaś owulację, zagnieżdżenie i kiedy miałaś termin przewidywanej miesiączki.

U mnie była beta ponad 1000 - 3 dni po terminie przewidywanej miesiączki.
Jak na razie ciąża rozwija się prawidłowo. Pierwsza wizyta już za mną. W przyszłym tygodniu mam kolejną i gin założy mi kartę ciąży :)

Mimo tego, że to moja pierwsza ciąża i nie mam za sobą przykrych wspomnień to też się boję i trochę panikuję więc Cię rozumiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lusia lekarz mnie nastraszył bo powiedział, że jak będzie ponad 1000 mam iść do lekarza jeszcze ten ból brzucha świruje od tego wszystkiego. To moja trzecia ciąża, pierwsza sukces a teraz niestety same wyboje. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i jednak wszystko się wyjaśni.

Wiem, że to nie zależy ode mnie i w ogóle ale ciągle myślę czy gdzieś nie ma mojej winy czy to nie przeze mnie to wszystko.

Wiedziałam że będę się bała po poronieniu, ale nie sądziłam że to siedzi w głowie tak głęboko że naprawdę ciężko sobie z tym poradzić i każda wątpliwość sprawia, że bardzo się boję. :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmartwiona, ból brzucha jest na tym etapie normalny, tzn. wiele kobiet się z tym zmaga. Weź nospę.
Pamiętaj, poronienie to nie Twoja wina!
Na tym etapie nie mogłaś zrobić dla dzieciątka nic więcej.

Wniosek powinien być taki – jeżeli nie paliłyście, nie piłyście alkoholu, nie brałyście zabronionych substancji, nie miałyście kontaktu ze szkodliwymi czynnikami toksycznymi oraz– byłyście u ginekologa na rutynowej wizycie, w której zlecił badania laboratoryjne- wykluczające zdecydowaną większość wtórnych przyczyn poronień, to NIE zrobiłyście NIC źle- po prostu Wasze dzieciątko, Wasz zarodek – był chory i natura wiedziała, że nie da sobie rady. źródło: https://mamaginekolog.pl/poronienie-przyczyny-statystyki-postepowanie/

Zmartwiona, a może lekarzowi chodziło o to, że jak będzie beta 1000 to jest szansa, że będzie coś widać na usg?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmartwiona wiem dokładnie co czujesz mam w domu dwulatka, rok temu poroniłam i teraz jestem w 23 tyg ciąży wreszcie spokojna. Tak samo przeżywałam każdy dzień, każde ukłucie w brzuchu i lęk przed usg. Wytłumaczyłam sobie że poronienie musiało wynikać z choroby maleństwa i tak mi było łatwiej. Oprócz sprawdzenia bety czy przyrasta nic więcej nie sprawdzisz. Nawet jeśli pęcherzyk już będzię to i tak będziesz się martwić bo nie możliwe by pojawił się w ciągu dwóch dni zarodek. Trzymam kciuki bo wiem że łatwo wpaść w paranoję a najgorzej jak się zaczyna szukać w internecie o ciąży pozamacicznej czy poronieniach ( wiem po sobie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mówił że mam niezwłocznie przyjść do lekarza jak będzie taka beta, raczej nie chodzi o USG bo następną wizytę powinnam mieć za dwa tygodnie. Niestety nic nie zrobię, muszę czekać. Zrobię betę w sobotę i wtedy ostatecznie chyba będę wiedziała w jakim to idzie kierunku.

Czytałam w internecie i przez to chyba właśnie mam ten mętlik, zależy mi ale muszę uważać żeby nie zależało za mocno bo w razie złego nie pozbieram się chyba już nigdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmartwiona, beta 1000 nie świadczy o niczym złym.
Tak jak mowi Kaśka, jedynie można obserwować przyrost. I to najlepiej robić badanie w tym samym miejscu po 48h. Wtedy jest szansa na najbardziej wiarygodny wynik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam u lekarza, znalazł na USG maleńką kropeczkę, mówił że to może być pęcherzyk ale ciąża jest bardzo wczesna i trzeba czekać. Trochę się uspokoiłam ale zdecydowanie nie chce się jeszcze cieszyć.
Jutro jadę na drugą betę, jeśli wczoraj wynosiła 1067 to jaka powinna być jutro? Niestety, ale totalnie się w tym nie łapie.

Lusia w którym jesteś TC?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak czulam ze bedzie okej :) Wpisz w google kalkulator beta hcg, wpiszesz obie wartosci i Ci wyliczy czy jest ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmartwiona, wszystko jest dobrze. :)
Za 2 tygodnie masz kolejną wizytę, kto wie może już będzie serduszko :)
Możesz sprawdzić w kalkulatorze. Możesz też podać tutaj datę i godzinę pierwszego badania oraz drugiego i tedy wklepię w kalkulator i Ci powiem jaki masz przyrost.
Jestem w 10tc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze aby conajmniej o 60 procent urosła czyli powyżej 1600 ale moja lekarka mówiła że najważniejsze aby rosła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, ale ostatnim razem też robiłam betę i przyrost był z 3000 do 4500 i wtedy niestety wszystko wskazywało na to że jest coś nie tak. Dlatego strasznie się boję tego badania jutro bo wiem, że wiele od tego zależy... Drugi raz nie zniosę, tego wszystkiego, nie wyobrażam sobie drugi raz się z tym mierzyć.
Nie chcę się ani cieszyć ani martwić na zapas boje sie, a chciałabym aby wszystko było w porządku.

Dziękuję Wam za wsparcie i wszystkie dobre słowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmartwiona, poszłaś dziś na betę?
Kiedy będziesz mieć wyniki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam, wyniki mają być po południu.
Czekam jak na szpilkach...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny beta dzisiaj 2482! Z tego co sprawdziłam w kalkulatorze jest w normie! Teraz tylko czekam na wizytę w połowie miesiąca...

Nie będę jeszcze skakać pod sufit, ale trochę strachu mi odeszło, mam nadzieję że będzie wszystko w porządku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idealna podwojona z zapasem ;) super to daj znać po wizycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak myślisz bety już nie sprawdzać tylko czekać do wizyty?
Chyba nie muszę robić trzeci raz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już nie ma co. TSH sprawdzałaś? Jeśli w normie to spokojnie czekaj do wizyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TSH 3,25 mam niedoczynność tarczycy wiem że mogłoby być mniejsze ale jest chyba w normie z tego co sprawdzałam. Na dniach będę szła do endokrynologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tsh najlepiej jakby było około1. Pewnie endokrynolog podniesie Ci trochę dawkę i zleci badanie ft3 i ft4.

Kolejnej bety nie ma co robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłam w innym laboratorium, w poniedziałek zrobię tam gdzie zawsze i mam nadzieję że w tygodniu dostanę się do lekarki. Z tego co patrzyłam to jeszcze mieszczę się w normie, ale wiem że im mniej tym lepiej.

Co u Was dziewczyny??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli chodzi o TSH to norma dla ciężarnych jest poniżej 2,5.
Jeśli bierzesz leki to bierz dalej. Wizyta u endokrynologa jest konieczna, z pewnością podniesie Ci dawkę leku.

Ten wynik nie jest tragiczny. Mi endokrynolog tłumaczyła, że maluszkowi niczego nie zbraknie bo on wyciągnie tyle ile mu trzeba. Ale dla mamy też coś powinno zostać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mamy ważny jest wynik tsh a dla dziecka ft4 :)
Dobrze jakby ft4 bylo przy górnej granicy.
Na ostatniej wizycie u endo tsh miałam 3,6. Teraz robiłam wyniki i ładnie spadło do 0,7.
Lekarz dobrze dobrał mi dawkę euthyroxu i od razu dużo lepiej się czuję bo przy tym wyższym wyniku byłam cały czas przeokrutnie zmęczona :/ już budzilam się rano zmęczona... Teraz jest super. ( aktualnie 15 tydz ciąży).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pierwszej ciąży miałam stała dawkę nie musiałam zmieniać, ale teraz organizm widocznie po tylu przebojach chce więcej ;-) w poniedziałek zrobię TSH ft3 i ft4 będę wszystko wiedziała.

Wiecie kamień mi trochę spadł z serca jak zobaczyłam wynik tej bety, ale ciągle z tyłu głowy mam różne myśli...
W pierwszej ciąży niczym się nie przejmowałam, wszystko było w porządku a ja wielu rzeczy sama nie byłam świadoma. Teraz jakoś inaczej do tego podchodzę a to było niecałe 3 lata temu.
Jak to człowiek się zmienia po wszystkich dobrych i złych doświadczeniach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma sensu robić bety masz z takim zapasem podwojoną że to nie ma znaczenia że w innym laboratorium. Bo o ile te wyniki mogą się różnić. Ja nigdy nie miałam problemów z tarczycą więc na tym się nie znam. Słyszałam tylko że powyżej 2 trudno zajść w ciążę ale skoro jesteś to widać nie jest źle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej nie rób kolejnej bety.
Czekaj na wizytę u lekarza i usg :)
Pamiętaj usg powie najwięcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Margaretka jak miałaś tak wysokie TSH lekarka mówiła że to jest jakieś zagrożenie dla ciąży? Ja mam zwiększoną dawkę i będę czekać na wizytę u lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z wysokim tsh różnie bywa, ale nie ma się co nakręcać ;)
z tego co pamiętam nie miałaś bardzo wysokiego, okolo 3. Kobiety mają dużo, dużo wyższe, zachodzą w ciąże i donoszą :)
Szybko zareagowałaś, dawka została podniesiona, będziesz pod stałą kontrolą lekarza więc jest ok :)
Gdybyś nie kontrolowała tego, tsh całą ciąże by było wysokie to byłby problem do zmartwień.
I jeszcze napiszę, że ważniejszy dla dziecka jest poziom ft4 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ft4 mówiła, że mam przyzwoite, chyba koło 19. Czekam na USG w następnym tygodniu :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

do góry